dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fuldrew

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    30-409
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z materiałem na schody to wygląda tak że z naszych rodzimych drzew nadaje się tylko dąb i jesion. Niższa cena schodów jesionowych wynika z tego że dąb ma wiele mankamentów takich jak biel, pęknięcia w procesie suszenia co siłą rzeczy doprowadza do tego że lwia część ląduje w piecu.

    Buk w ostateczności.. okropnie reaguje na wachana temperatur. Także jak komuś nie przeszkadzają popękane schody to śmiało
    Ostatnio edytowane przez fuldrew ; 12-12-2018 o 23:38
    Reklama na FM jest platna

  2. #62

    Domyślnie

    Ja wybrałem jesion. Materiał na schody (15 schodów i 15 cokołów + 2m2 podest) kosztował mnie 2000 + lakier, kleje, pianki. Razem 3000.
    Schody można na wymiar kupić w internecie (ja w Sępólnie Krajeńskim) około 350/m2 (4cm grubości). Montowałem w sumie około dwóch dni (sam i pierwszy raz w życiu), W mojej okolicy za same stopnie stolarze chcieli 320zł (1m) bez robocizny, Jeśli kupimy to w dużych zakładach produkujących drewno klejone to sam materiał wyjdzie wam 3 razy taniej.
    Pozdrawiam Adam

  3. #63

    Domyślnie

    Dwa dni, to ja zużywam często tylko na projekt.
    Gratuluję zapału i talentu do majsterkowania.
    Grunt że tanio.

  4. #64

    Domyślnie

    Jeśli są to schody samonośne to owszem projekt można rysować ze dwa dni. Ja okładałem betonowe schody. Mnie projektowanie wyszło z dzień czasu w Sketchupie razem z dokładnym wymierzeniem schodów. Jeśli stolarz sam robi sobie klejonkę, to wierzę, że może to być drogo. Ale jeśli znajdziemy stolarza który kupi klejonkę a tylko weźmie kasę za montaż to wyjdzie nam dużo taniej. Tylko, że stolarz woli zarobić i na klejonce i na montażu. To samo miałem z parapetami z jesionu: za 1m bieżacy w Pcimiu dałem około 100zł a w mojej okolicy 320. Z tym, że jakość klejonki z Sępólna o niebo lepsza niż ta z Pcimia (w Pcimiu to taki lokalny stolarz). Kupowałem też lite deski podłogowe jesionowe z małego warsztatu stolarskiego w okolicy Koła. I z mojego doświadczenia rada: kupujcie z zakładu, który ma dobry park maszynowy i robi tego dużo. Będzie taniej i lepiej.
    Jeśli są to proste schody to z powodzeniem można zrobić to samemu w okolicy 3000zł (u mnie chemia firmy Bona (lakiery itp.) + specjalne kołki fischera). Jeśli ktoś chce schody samonośne, gięte, itp. to samemu raczej będzie ciężko.
    Pozdrawiam Adam.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał awt Zobacz post
    Jeśli są to schody samonośne to owszem projekt można rysować ze dwa dni. Ja okładałem betonowe schody. Mnie projektowanie wyszło z dzień czasu w Sketchupie razem z dokładnym wymierzeniem schodów.
    Co jest do projektowania przy okładaniu schodow betonowych?
    Też mam takie schody i proces zamawiania polegał po prostu na zdjęciu wymiarów.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony