dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 347
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cinez

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka papa na deskowany dach

    Witam, mam pytanie za 2 tygodnie będe miał deskowany dach i chcę go pokryc papą. W przyszłym roku będe chciał pokryc go blachodachówką. Nie wiem jaka papę uzyc do pokrycia tego dachu tak zeby wytrzymała mi ok 1 roku może 1,5 roku i zeby nie lała sie woda do srodka. Na składach proponują mi zwykła papę W400/1200 i odradzają termozgrzewalne bo ta spokojnie wytrzyma taki czas a termozgrzewalna to wiekszy wydatek. Czytając rózne fora opinie sa podzielone ale przewaz a papa termozgrzewalna. Zalezy mi na jak najtańszym zakryciu dachu przed zimą, ale zeby to rozwiazanie też sie sprawdziło. Czy zwykła papa 400/1200 nie popęka przez 1 rok i czy nie będzie sie lała woda do budynku??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..ja własnie ryzykuję i kładę na deskowany dach papę w. krycia .. na tekturze....powinna ze dwa lata wytrzymać...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Papa na tekturze spokojnie wytrzyma. Niektórzy nie słuchają dobrych rad i biją papiaki z wierzchu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4

    Domyślnie

    kolego @MistrzJan możesz rozwinąć temat odnośnie "bicia papiaków z wierzchu".
    Pytam ponieważ lada chwila będą mi dach deskować i papą obijać a chcę wiedzieć jak to powinno być dobrze zrobione żeby zobaczyć czy ci moi fachmani dobrze będą to robić. Z góry wielkie dzięki za informację.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie chce się zajrzeć do moich postów. Dobrze , jeszcze raz. Kładziemy wzdłuż rynny , przybijamy papiakami bez podkładek tylko górę pod zakładką którą smarujemy lepikiem na zimno i następna warstwa . NIGDZIE nie ma prawa być widać papiaka, wszystkie pod spodem. Papę przy kominach wywijamy do góry i przyklejamy. Papa na tekturze , chyba ,że termo z SBS-em , ale to inna cena. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    a takie widoczne papiaki zasmarowane "mazidłem " to zły pomysł? .... ??

    bo z tym lepikiem na 45 stopniach to tak raczej średnio idzie..raczej wcale...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zły. Papiak wbity w deskę stoi sztywno , papa pracuje i wyrabia się dziura , Lepik z czasem kruszeje i nie uszczelnia. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    @MistrzJan dzięki za informację. Będe się tego trzymał i sprawdzę jak to będą robić moi fachowcy.

    Reasumując pape należy kłaść od dołu, przybić samymi papiakami górę papy, którą później smarujemy lepikiem na zimno i nakładamy na nią kolejną warstwę.

    Jeszcze jedno: Jaki robić zakład przy nakładaniu kolejnych warstw papy?

    z góry dzięki za wszelkie informacje
    pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Napisz jak chłopcy zareagowali na takie krycie Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem czy przypadkiem nie będą chcieli walić papiaki z blaszkami po całości.
    Wczoraj gadałem z teściem i tak go pytam to mówi, że nikt sie nie bawi inaczej jak tylko po całości papiaki z blaszkami.

    Zobacze jak przyjdzie ekipa. co na to powie tylko żeby mi nie uciekli z budowy )))))))

  11. #11

    Domyślnie

    ...a dlaczego papiaki bez podkładek? To pytanie do MistrzaJana.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ale leń. Przeczytaj dokładnie trochę wyżej. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #13

    Domyślnie

    A jaki konkretnie najlepszy byłby lepik do klejenia na zakładkach?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarecky Zobacz post
    A jaki konkretnie najlepszy byłby lepik do klejenia na zakładkach?
    Przyłączam się do pytania.

  15. #15

    Domyślnie

    Panowie pytanie podstawowe brzmiało jaka papa na deskowanie.
    czy ktoś może odpowiedzieć konkretnie co poleca?

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie jest termozgrzewalna podkładowa Nexler z SBSem, na włókninie poliestrowej 200g/m2, grubość 4mm.
    Pozdrawiam,
    Radek

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_wroc Zobacz post
    Panowie pytanie podstawowe brzmiało jaka papa na deskowanie.
    czy ktoś może odpowiedzieć konkretnie co poleca?
    tak - ja mogę.
    polecam wierzchniego krycia na tekturze...przy dachu ponad 40 stopni... inna "płynie"

    NETbet

  18. #18

    Domyślnie

    Ja kupiłem Matizol GORBIT STANDARD PZ PYE PV140 S30, dach 40stopni zobazym jak się będzie sprawować.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinez Zobacz post
    ...Zalezy mi na jak najtańszym zakryciu dachu...
    Przy takim podejściu do sprawy cokolwiek położysz będzie dobrze!
    Pamiętaj, że to ma być później krycie wstępne no chyba, że położysz kolejną warstwę papy. Jednokrotne krycie dachu papą nie daje gwarancji szczelności. Papa przybita tylko w górnym rzędzie może nie przetrwać zimy. Należy wzdłuż krokwi nabić konrtłaty lub jakiekolwiek deski. Zdecydowanie polecam papą termozgrzewalną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam u siebie położoną w większości papę termozgrzewalną wierzchniego krycia Icopala v60s42. I ta papa to porażka. Nie wiedziałem że mogą być z nią takie problemy. mam położoną papę o grubości 4,2 i dolna część tej papy mi "spełzła". Pytanie czy coś z tym robić. Czy zostawić na przybicie kontrłat które częściowo docisną.

    Mam też papę o grubości 3,7 i ta prezentuje się bardzo dobrze nic się nie pofałdowało i nic nie spełzło.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony