dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 347
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Papa na tekturze spokojnie wytrzyma. Niektórzy nie słuchają dobrych rad i biją papiaki z wierzchu. Jan.
    Podepnę się pod temat.
    Dach dwuspadowy, o kącie 35 st., deskowany, pokryty został częściowo papą W/64 wierzchniego krycia z Izolacja-Jarocin, częściowo papą Icopala. (dachówka będzie zakładana za 4 tygodnie)
    Moje pytanie brzmi, czy papa W/64 może być stosowana jako pokrycie na deskowany dach?

    Opis historyjki, z której powstało pytanie: Papa W/64 z Jarocina, po pierwszej ulewie "straciła" posypkę i jest dziurawa - mini dziurki, wygląda to jak nakłuwane igłą. Przecieka przez tą papę na całej powierzchni, po kilkunastominutowej ulewie mam kałuże w domu. Kawałkom papy która została przyjrzałem się z bliska i pod słońce widać właśnie te mini dziurki. Ponadto papa, mimo, że jest na osnowie z welonu szklanego dosłownie rozdziera się w rękach. Złożyłem reklamację przez Hurtownie w której kupuje materiały. Przyjechał Handlowiec, obejrzał, wziął papę do zbadania. Zadzwonił kolejnego dnia, że papa faktycznie jest wadliwa i firma Izolacje - Jarocin, chce zadość uczynić bublowi który sprzedali. Zaproponowali masę Jarlep-K i wysmarowanie wadliwej papy na całej powierzchni oraz po uzyskaniu mojej wyceny zwrot kosztów smarowania.
    Zaproponowałem cenę smarowania plus masa lub dostarczenie i wymiana wadliwej papy, na co Handlowiec z Izolacje Jarocin, stwierdził, że wycena jest zbyt wysoka i przyjedzie ponownie z Kierownikiem Kontroli Jakości w/wym. zakładu.
    Dziś mnie odwiedzili, szanowny Pan kierownik stwierdził, że papa W/64 jest niewłaściwym pokryciem na deskowany dach, że po papie nie powinno się chodzić itp.
    Stąd moje pytanie powyżej.

  2. #42

    Domyślnie

    Podnoszę temat z pytaniem: Moje pytanie brzmi, czy papa W/64 może być stosowana jako pokrycie na deskowany dach?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Opinia przedstawicieli Jarocina to istna kpina! Żadne smarowanie! Tylko nowa, pełnowartościowa papa + montaż na koszt producenta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    U mnie aktualnie jest papa SBS Szybki Profil Icopal. Może teraz nie będzie ciekło. Odradzam papy wstępnego krycia na tekturze miałem dach pokryty tą papą i po deszczu na poddaszu robiło się bajoro. Być może to wina błędu wykonawcy który też mnie zapewniał że rok to wytrzyma. Efekt był taki że przed położeniem dachówki musiałem, całą papę zerwać i położyć od nowa oczywiście korzystając z usług już innego wykonawcy.

  5. #45

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Z tego co wyczytałem na deskowany dach:
    - papa na tekturze wierzchniego krycia
    - "kładziemy wzdłuż rynny , przybijamy papiakami bez podkładek tylko górę pod zakładką którą smarujemy lepikiem na zimno i następna warstwa . NIGDZIE nie ma prawa być widać papiaka, wszystkie pod spodem. Papę przy kominach wywijamy do góry i przyklejamy" słowa MistrzaJana

    A teraz podpowiedzcie mi jakiej firmy tę papę kupić, czy ma być z posypką.
    Mój dach jest odeskowany, na to ma iść papa a potem blacha na rąbek więc nie wiem czy z posypką będzie dobra. Chciałbym również żeby papa wytrzymała do wiosny przyszłego roku, ponieważ nie wiem czy uda mi się znaleźć dekarza w tym roku do krycia dachu.
    Z góry dzięki za pomoc.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    Podepnę się pod temat.(cut)
    A teraz podpowiedzcie mi jakiej firmy tę papę kupić, czy ma być z posypką.
    Mój dach jest odeskowany, na to ma iść papa a potem blacha na rąbek więc nie wiem czy z posypką będzie dobra. Chciałbym również żeby papa wytrzymała do wiosny przyszłego roku, ponieważ nie wiem czy uda mi się znaleźć dekarza w tym roku do krycia dachu.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Witam, osobiście nie polecam papy z Izolacji Jarocin.(sytuacja opisana powyżej) Na Icopala W64/1200 nie mogę narzekać. Mistrz polecał też papę: Lembit 0 Plus Membrana

    Pozdrawiam

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie papa wierzchniego krycia. Tak zamocowana papa może zimy nie przetrwać. Radzę zastosować papę podkładową termozgrzewalną i starać się ją delikatnie przygrzać do desek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #48

    Question Papa W400/1200 jako podkład

    Do Mistarza Jana
    Mam deskować dach, docelowo papa termo Mida SBS. Jednak chodzi mi o podkład, mam tą W400/1200 na tekturze. Czy można ja zastosować jako podkład i przybić papiakami, myśle posypką do spodu. Na wiosne jak sie uleży, termo na gorąco. Czy dach bedzie wytrzymały, pomimo że jest nie na welonie

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ta papa jest dużo bardziej wytrzymała niż na welonie. Lepiej posypką do góry Widoczne papiaki przejedż uszczelniaczem. Nie dawaj podkładek. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Widoczne papiaki przejedż uszczelniaczem. Nie dawaj podkładek. Jan.
    Ja bym papiaki bił na sam wierzch zakładu, i potem je przesmarowł lepikiem na zimno

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Lepiej papiaki bić pod spodem i tam przesmarować lepikiem na zimno . Tak bardziej fachowo. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #52

    Domyślnie

    czy papa VILLAS V60 S30 podkład nadaje się do krycia wstępnego pod dachówkę, czy lepiej wybrać coś grubszego ? lepszego ?

  13. #53

    Domyślnie

    Czy jeśli mam deskowany dach to bez problemu będzie można zamontować panele słoneczne?? Będzie to trwałe?
    Nieregulaminowa sygnatura - usunięto

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bez problemu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Red face

    Witam mam pytanie -dach deskowany ,w związku z brakiem funduszy jaką papą pokryć dach i czy starczy co 2-3 lata przesmarować dysperbitem ?
    Dodam że blacho dachówka położona będzie za około 5-6 lat.
    Czy moze jakieś inne rady

  16. #56

    Domyślnie

    Połóż papę wierzchniego krycia, może być W400/1200. Przed docelowym kryciem zmień na podkładową.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Rozumiem tylko czym i co jaki czas trzeba smarować?

  18. #58

    Domyślnie

    6 lat wytrzyma bez konserwacji, ale obserwuj co się z nią dzieje , w razie nadmiernej utraty posypki można przesmarować ( zwłaszcza południowe połacie)

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Przepraszam za te banalne (dla Was)pytania ale jestem zielony a chciałbym uniknąć błędów i zrobić w miarę dobrze.
    Czy konieczna jest pod deski jakaś membrana jeżeli strop jest drewniany i on będzie ocieplony wełną ok 30cm.
    Za odpowiedzi dziękuje
    Ostatnio edytowane przez pyton79 ; 11-10-2011 o 19:27

  20. #60

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony