dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 37
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 723
  1. #1

    Domyślnie uklad w łazience

    potrzebuje pomocy w rozmieszczeniu sanitariatów w łazience
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m43d4bf419bb65
    sorki nie wiem jak wkleić aktywny link, probuje zrobić jakąś wizualizacje w programie ikeii ale jakoś mi nie wychodzi...
    wymiary lazienki szerokość 283cm długość 336cm ściana kolankowa 110cm. Od ściany kolankowej do okna jest 185cm i na tej scianie musi być kibelek tam zrobiono odpływ resztę możemy jeszcze pozmieniać. Chcieliśmy kwadratowy prysznic 90x90 szklany z niskim brodzikiem, wanna najchętniej owalna, ale może być i inna, musi jeszcze zmieścić się pralka i podwójna umywalka. Czy moglibyście mi pomóc plisss. kafle zebrano z decorem w kropki

  2. #2

    Domyślnie

    W sumie trochę trudno będzie umieścić te wszystkie rzeczy w tej łazience.
    Proponowałabym coś takiego: na czerwono prysznic, na pomarańczowo szafka na pralkę.
    Szafka na pralkę z przesuwnymi drzwiami. Oprócz pralki zmieści się tam półka na proszki itp.
    Prysznic - proponowałabym do połowy ścianki z płytek, a resztę szklaną (jak w załączonej inspiracji). Drzwi szklane.


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    Moja szwagierka ma podobny układ wnętrza w swoim domu. Pralkę dała do pomieszczenia gospodarczego gdzie ma też suszarnię. Z łazienki na górze poprowadziła do pomieszczenia gospodarczego rurę spustową, którą zjeżdżają na dół brudne ubrania. Wlot do tej rury w łazience jest obudowany szafką.
    Taki projekt zrobił jej projektant wnętrz, zyskał na tym wygląd łazienki.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie



    Niestety laziewnka nie jest zbyt duza, by wszystko pomiescic.
    Moja propozycja jest nastepujaca - wanne ustawilabym przy scianie z oknem, przy czym nie wanne trypowo narozna, bo ta za duzo miejsca zabierze, lecz wanne z jednym bokiem wydluzonym i zaokraglonym, tak by nieco weszla pod okno. Na przeciwko wanny natrysk i rozwazylabym prysznic z liniowym odplywem. obok wc. Przy scianie od okna do drzwi ustawilabym blizej drzwi umywalke niestetry nie podwijna lecz duza wygodna pojedyncza, przy czym z podwojnym blatem przesunietym w kierunku okna, pod ktorym wstawilabym pralke.

    Wg projektu pod lazienka jest kotlownia. Rozwazylabym stworzenie kacika do prania - pralka i kosz na bielizne w tym pomieszczeniu. Pralka w lazience, tak naprawde, nie byla przewidziana przy projektowaniu.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    iwa a to dość skomplikowane bo dom kupujemy w stanie deweloperskim i on tak naprawde wygląda troszkę inaczej niż na planie przedstawionym tam gdzie w planach jest pomieszczenie gospodarcze to go nie ma (w tej chwili jest tam kuchnia z jadajnią po całej długości domu 7,2x2, w domu zrobiono piwnice i cała część gospodarcza zostala przeniesiona właśnie tam , dom też jest troszkę wydłużony więc końcowe wymiary też się nie zgrywają z tymi typowo planowymi, ponieważ nie mam na kompie innego planu dałam ten bez modyfikacji.
    nie brałam pod uwage przenoszenia pralki do piwnicy bo w łazience na górze jest już wyprowadzenie na pralkę ;/ a zastanawiam się czy jak pralke przeniosę do piwnicy to czy nie będzie problemu z odpływem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76
    iwa a to dość skomplikowane bo dom kupujemy w stanie deweloperskim i on tak naprawde wygląda troszkę inaczej niż na planie przedstawionym tam gdzie w planach jest pomieszczenie gospodarcze to go nie ma (w tej chwili jest tam kuchnia z jadajnią po całej długości domu 7,2x2, w domu zrobiono piwnice i cała część gospodarcza zostala przeniesiona właśnie tam , dom też jest troszkę wydłużony więc końcowe wymiary też się nie zgrywają z tymi typowo planowymi, ponieważ nie mam na kompie innego planu dałam ten bez modyfikacji.
    nie brałam pod uwage przenoszenia pralki do piwnicy bo w łazience na górze jest już wyprowadzenie na pralkę ;/ a zastanawiam się czy jak pralke przeniosę do piwnicy to czy nie będzie problemu z odpływem.
    Mysle, ze przeniesienie pralki do piwnicy i znoszenie brudnej bielizny, a potem jej wnoszenie to nie byloby dobre rozwiazanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli zmienisz koncepcję z kwadratowej kabiny na półokrągłą to można też tak

  8. #8

    Domyślnie

    ha ... chcialam coś namalowac jak dokladnie to wygląda ale nie udaje mi się jakaś blondynka ze mnie czy co. łazienka ma wymiar 336x283, okno jest standardowo osadzone około 80cm od ziemi wielkość 145cm od ściany odsunięte na 6cm. Drzwi 90 6cm od ściany. ściana kolankowa 112cm.
    W łazience rozprowadzona jest już instalacja (stan deweloperski) ale można ewentualnie niektóre instalacje poprzenosić, niestety sedesu chyba już bym nie ruszała ze względu na to że trzeba byloby niszczyć chyba podłogę. Sedes jest obok okna. zastanawiałam się czy wzdłuż ściany kolankowej nie postawić wanny i zabudować ją tak żeby ta zabudowa była przedłużeniem zabudowanej pralik tak do końca sciany a na tej ścianie co są drzwi dać prysznic. Podobaja mi się te kwadraciaki. Nie wiem czy tak będzie dobrze żeby zaraz koło drzwi postawić sciankę za nią schować prysznic? Prysznic chyba może być tylko w tym miejscu bo dalej jest skos ;/

  9. #9

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna opcja sensownego rozplanowania tej łazienki:

    2 umywalki pod okno - kilka razy widziałam to rozwiązanie: można przymocować lustro na zasadzie okiennic tzn. po ich "zamknięciu" można korzystać z lustra, po "otwarciu" odsłania się okno.
    Blat od pralki oddziela murek. Pralka w szafce za drzwiczkami łamanymi (inaczej trudno otworzyć tę szafkę). Obok pralki kolejna szafka. W zabudowie również szafki powyżej.
    Kibelek i wanna jak widać.
    Prysznic przyległy do jednej ściany - ja taki mam. Wklejam zdjęcie (z czasów realizacji) zrobione od strony drzwi. Niepotrzebnie bałam się, że "wejdzie" mi za bardzo na drzwi.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Ana, moze cos Cie zainspiruje z tych zdjec.
    Tez mam lazienke na poddaszu z bardzo niska sciana kolankowa (60 cm) Ja sobie wymyslilam wanne wolnostojaca.
















    Maja

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie






  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Ania, ja mam bardzo podobną łazienkę i wydaje mi się, że z kibelka pod ścianą kolankową może być ciężko skorzystać panom no chyba że siadać będą
    u nas w obecnym lokum ść. kol. 120cm i przeciętnego wzrostu panowie mają kłopot więc kibelek wyciągnij może spod skosu przynajmniej na pół metra
    a koniecznie musisz mieć i wannę i prysznic? może lepsza hybryda - wanna z parawanem, jak jednym zdjęciu wyżej

  13. #13

    Domyślnie



    A moze taki wariant, przy czym niestety nie ma miejsca na podwojna umywalka. lazienka jest za mala, by wszystkie Twoje oczekiwania spelnic. Musisz kompromis wypracowac.
    zielony - wanna
    szary - wc
    rozowy - pralka
    miodowy - natrysk
    czerwony umywalka

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Myślę, że na wejściu po prawej stronie powinny być umywalki bo najczęściej sie z nich korzysta, patrząc dalej tuż za rogiem bo lewej pralka tak aby nie było jej widać na dzień dobry, za pralką w narożniku kabina, następny narożnik to wanna trójkątna lub zwykła i w prawym narożniku za umywalkami mógłby być kibelek przesłonięty jakąś niską ścianką odgradzającą ją od umywalek. Może ktoś to wrysuje ? bo ja nie potrafię pozdr adam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Ania napisz w jakiej odległości od ść. kol. masz wysokość 2,0m, myślę że to jest min wysokość pod jaką może stanąć prysznic, więc na oko to jest to miejsce na tyłach komina lub tuż za drzwiami na środku tej ścianki od pokoju plecami do szafy,
    miałam tu wkleić moje wypociny, ale wyszło taj jak u Iwa_P w pierwszej wersji, tylko ja zamieniłam prysznic z kibelkiem

  16. #16

    Domyślnie ŁAZIENKA - pomoc w aranżacji, układ urządzeń

    Witam,
    Jeżeli byłby ktos chętny pomóc mi w zaprojektowaniu łazienki byłabym wdzięczna. Korzystałam z programów ale jakoś nie potrafie sensownie jej zaprojektować. Byłabym naprawdę wdzięczna za jakieś propozycje. Chciałabym w niej mieć prysznic (murowany), wannę, wc, pralkę i umywalkę z dużym blatem.
    Jakoś to wszystko poupychalam ale nie mam miejsca na np. kosz na bieliznę, jakieś miski, które są potrzebne w łazience...
    Może ktoś z was ma zdolności aranżacyjne i mi pomoże?
    łazienka ma wymiary 2,65m x 3,33 m, okno 60cm odległość od ściany 40 cm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	18586  

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zaszalałabym Postawiłabym niewysoką ściankę, za którą stanęłoby wc, pralka i kosz na ubrania. Wanna wolnostojąca. Miski chowa się do szafki/szafy gospodarczej.


  18. #18

    Domyślnie Łazienka w mieszkaniu

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Podczytuję i podziwiam od dawna, piszę tu pierwszy raz z nadzieją, że mi pomożecie. Z planów "domowych" zrobiły się mieszkaniowe a co za tym idzie marzenia o wygodnej łazience zostały marzeniami. Od kilku dni kombinuję i nie mogę wykombinować jak zmieścić pralkę (może być z tych węższych), wannę (małą jedynie dla dzieci, my z mężem wolimy prysznic), prysznic (jedyne miejsce to chyba ta wnęka ) umywalkę no i wc (który musi się znaleźć po prawej strony z racji odpływu), gdyby znalazło się miejsce na szafkę- brudnik to byłoby super. Jestem zwolenniczką nowoczesnych nie całkowicie "opłytkowanych" łazienek w kolorach szarości, ale do kolorystyki to jeszcze daleko. Póki co staram się jakoś to wszystko rozmieścić. Będę wdzięczna za pomoc.
    A to link do fotki rzutu.

    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez peace ; 05-08-2010 o 21:40 Powód: błedny link

  19. #19

    Domyślnie Mozaika z Ceramica Picassa Chili mix - łazienka dla nastolatków

    Zastanawiam się z czym połączyć tą mozaikę z Ceramica Picassa Chili mix , aby wyszła fajna łazienka dla dwóch chłopaków nastolatków.......
    proszę o podpowiedzi bo koncepcji zero

    kolory trochę przekłamane ,, występuje w 2 rozmiarach ta ze zdjęcia jest większa
    planuję obłożyć nią wannę i coś tam jeszcze ale nie wiem czy kremik jakiś dorzucić czy iść w srebro......

    do tej łazienki brałam jeszcze pod uwagę Braid z Tubądzina http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=255

    lub którąś z serii Nature też Tubądzin
    http://html.tubadzin.pl/kolekcje.php?d=4

    Co myślicie na ten temat?

    chyba trzeba założyć nowy wątek na wzór kuchennych wizualizacji aby nie zaśmiecać wątku ze zdjęciami gotowych łazienek.............
    Ostatnio edytowane przez agnie-cha ; 05-08-2010 o 23:20

  20. #20

    Domyślnie

    peace, polecam ci głęboki brodzik przy dzieciakach, kiedy nie ma miejsca na wannę. Tak mieliśmy w mieszkaniu i nasz sześciolatek świetnie się mieścił w tej "wannie". Maluszka też dość wczesnie zaczeliśmy w nim kąpać, na leżaczku.

Strona 1 z 37