dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 677
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 13530
  1. #1

    Domyślnie eko-groszek, jaki najlepszy?

    Witam wszystkich
    Mam kilka pytań: Jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie eko-groszku do kotłów z paleniskiem retortowym. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie węgla? Ja mam kocioł Zębiec i kupiłem pierwszą tonę ekogroszku - pali się bardzo dobrze ale wiem że znajomy ma poważne problemy zapłacił mało ale trafił na minę bo kocioł mu gaśnie a jednocześnie zostawia dużo popiołu. Chciałbym wiedzieć jakie są obecnie ceny dobrego ekogroszku? Może z jakiej kopalni jest najlepszy? Czy kupowaliście ekogroszek pakowany w worki? Czy można palić w tych piecach zwykłym groszkiem? Czy znacie jakichś sprawdzonych dostawców "na telefon" lub jakiś sprawdzony skład? (może pół lub być cała naczepa)

    Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wg wszelkich głosów na tym forum, to najlepszy jest z Juliana. Takim palę i jestem zadowolony. Innych nie próbowałem.
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  3. #3

    Domyślnie

    Podobno najlepszy groszek (najbardziej kaloryczny i z najmniejszą zawartością popiołu) jest z kopalń "Julian" i "Morcinek".
    Ja od 2 miesięcy palę tym z "Juliana". Ze spalenia pełnego 200 kilogramowego zasobnika w popielniku zostaje ok. 9-10 kg drobniutkiego popiołu (czasem trafiają się malutkie spieki).
    pozdrawiam

    Artur
    GG# 12222

    Od 18.05.2006 na swoim, ale "wykończeniówka" jeszcze mnie wykańcza

  4. #4

    Domyślnie Re: eko-groszek, jaki najlepszy?

    Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek, gdzie kupujecie w Warszawie ekogroszek?
    Ja do tej pory brałem ze składu w Woli Aleksandra k. Legionowa, ale już nie będą go sprowadzali, podobno małe zainteresowanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Podciągam, gdzie w okolicach warszawy mozna kupic dobry eko-groszek?

  6. #6

    Domyślnie

    Podciągam, gdzie w okolicach warszawy mozna kupic dobry eko-groszek?

  7. #7

    Domyślnie

    A co sądzicie o groszku RETOPAL w workach 25 kg z KWK PIAST II - mam najbliżej, ale nie wiem czy warto.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja u siebie w DTR-ce do pieca znalazłem , cytuje "....W wykazie na końcu instrukcji podajemy wytwórców paliwa, oferujących węgiel wysokiej jakości którego, zakup gwarantuje długą, ekonomiczną i bezawaryjną eksploatacje kotła."

    1. "ELSA" Bujaków
    2. "PropAL" Sosnowiec
    3. ZG Piekary Piekary Śląskie
    4. KWK "Wieczorek" Katowice

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akm1971

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    215
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Eko groszek....

    Witam,

    Zdecydowanie najlepszy eko groszek to z JULIANA.
    Co do retopalu z Piasta to już nie węgiel.... ale zdecydowałbym się ze względu na cene która jest o 100 pln mniej za tone.....

  10. #10

    Domyślnie Re: Eko groszek....

    Czy eko groszek z JULIANA jest pakowany w worki? czy trzeba samemu się o to zatroszczyć?

  11. #11

    Domyślnie

    W worki (papierowe po 25kg) pakowany jest tylko Retopal - najtańszy i najgorszy jakościowo - swoją drogą ciekawe jak dostał certyfikat na posługiwanie się nazwą eko-groszek .
    Jeżeli chodzi o Bujaków - to jest to tylko paczkowalnia węgla (z dużymi tradycjami) - ale oni węgla nie wydobywają.
    Na Julianie węgiel jest tylko luzem.
    Ekogroszek jest jeszcze na KWK Chwałowice - spala się (wg mojej opinii) lepiej niz ten z Juliana (czysty popiół - w Julianie jest jednak sporo kamienia), natomiast jest bardzo głośny w użytkowaniu - ktos kto używa pieca tego typu, będzie wiedział o co chodzi .

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    W worki (papierowe po 25kg) pakowany jest tylko Retopal - najtańszy i najgorszy jakościowo - swoją drogą ciekawe jak dostał certyfikat na posługiwanie się nazwą eko-groszek .
    Jeżeli chodzi o Bujaków - to jest to tylko paczkowalnia węgla (z dużymi tradycjami) - ale oni węgla nie wydobywają.
    Na Julianie węgiel jest tylko luzem.
    Ekogroszek jest jeszcze na KWK Chwałowice - spala się (wg mojej opinii) lepiej niz ten z Juliana (czysty popiół - w Julianie jest jednak sporo kamienia), natomiast jest bardzo głośny w użytkowaniu - ktos kto używa pieca tego typu, będzie wiedział o co chodzi .
    Czyli nie pozostaje nic jak kupić luzem i pakować samemu

  13. #13

    Domyślnie

    Ja dzisiaj kupiłem ekogroszek z KW Piekary. Wygląda nieźle, prawie wcale nie ma miału. Po uzyskaniu info od użytkowników, właśnie zdecydowałem się na ten. Bedę pakował sam w worki 30 kg. Na składzie chcą 100 zł /t za pakowanie. Po sezonie grzewczym będę wiedział co jest wart ten groszek.

  14. #14

    Domyślnie

    Wczoraj ze składu przywieźli mi 4t groszku z kopalini bytomskich (420 zł/ t- luzem), spalał się torszkę gorzej niż ekoret(520 zł/t - paczkowany) ale przy różnicy cenowej zdecydowałem się na ten tańszy. Ze 100 kg ekoretu miałem ok 5 l popiołu czystego i równego, bytomski miał kilka grudek i poopiół bardziej nierównomierny. Zapakowałem sobie to wszystko w worki na podwórku i powiem, że nie było tak dramatycznie Dziadek trzymał worek (ok. 30l - 61 gr. szt. ze sklepu ogrodniczego) a ja sypałem z wiaderka od śmieci. Zajęło nam to ok 4 godziny więc wydajność blisko 1. ton/godz. W worek wchodzi ok 33-37 kg. Zaoszczędziłem ok 250 zł - 70 zł za worki - 10 zł za opaski zaciskowe do wiązania.
    Dziś rano wstałem z lekkimi zakwasami ale mała rozgrzewka i ide wrzucać worki do piwnicy

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cześć!

    Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

    Oto lista moich "wybranych":

    1. Ling 25
    2. Fakora 25
    3. Eko-Tech 26

    A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info....roducts_id=481

    I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

    Dzięki za pomoc.
    _________________
    "Money for nothing and chicks for free..."

  17. #17

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie groszku:
    Czy groszek 31.2 klasy 26/050/06 to to samo co groszek o uziarnieniu 6-25mm?
    Czy energo-ret to ten sam niesławny groszek co Retopal?
    Czy warto zamówić groszek na stronce kotły.com?

    Dzięki, pozdrawiam.
    _________________
    "Money for nothing and chicks for free..."

  18. #18

    Domyślnie

    NIE KUPUJCIE EKOGROSZKU RETOPAL

    Ja się naciołem, kupiłem 3 tony!!!

    - Węgiel pakowany w papierowe worki jest bardzo mokry – trzeba go rozpakowywać, wysypywać i suszyć!

    - Szyszkuje, żużluje itp. – jednym słowem tworzą się twarde grudy niedopalonego węgla które dosłownie zapychają palenisko

    Oszczędzcie sobie problemów i kupcie cokolwiek innego

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek86
    NIE KUPUJCIE EKOGROSZKU RETOPAL

    Ja się naciołem, kupiłem 3 tony!!!

    - Węgiel pakowany w papierowe worki jest bardzo mokry – trzeba go rozpakowywać, wysypywać i suszyć!

    - Szyszkuje, żużluje itp. – jednym słowem tworzą się twarde grudy niedopalonego węgla które dosłownie zapychają palenisko

    Oszczędzcie sobie problemów i kupcie cokolwiek innego
    kupiłem tylko 800 kg tego retopalu w papierowych workach i objawy są dokładnie takie jak piszesz , niezależnie jak sie ustawi kocioł i tak robią się takie jaja.... kupiłem inny węgiel , czekam tylko aż mi się skończy to co wsypałem do zasobnika , retopal zostawię sobie na lato do podgrzewania wody.

  20. #20

    Domyślnie Eko-Groszek , jaki najlepszy???

    Cześć!!! Mam pytanie do wszystkich posiadaczy kotłów na ekogroszek. Jakim groszkiem najlepiej palić?
    Mam kocioł od listopada i pierwszy groszek jaki zamówiłem był z kopalni Julian chyba z Piekar. Zaczyna mi się kończyć i wstąpiłem do pobliskiego dystybutora węgla , który ma na składzie groszek z kopalni Wieczorek.
    Może ktoś wie coś o tym groszku i może mi coś poradzić, bo cena jest okazyjna ( 380 pln/t ) ale nie chcę się dać naciąć.

    Dzięki za rady, pozdrawiam wszystkich Groszkomaniaków
    "Money for nothing and chicks for free..."

Strona 1 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony