dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 672 z 677
Pokaż wyniki od 13.421 do 13.440 z 13530
  1. #13421
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Całą zimę przepaliłem CzP i u mnie nic nie spiekało ale popiołu to było od groma niby ten stabek jest deko mocniejszy i jest ok 2-3 % mniej tego popiołu ciekawe jak wypada z sadzą bo CzP pod tym względem tez jest ok nie trzeba często czyścic pieca ale niestety z popiołem trzeba częściej biegać żeby go wywalać. za zakupem przemawia aktualna cena.
    W tym sezonie zima była jaka była każdy wie CzP dawała rade spaliłem 3 tony od połowy września myślę że do połowy kwietnia mi starczy tego co mam czyli ok. 7 miesięcy palenia nie jest źle i bardzo mnie korci ten stabek.

  2. #13422

    Domyślnie

    "ciekawe jak wypada z sadzą bo CzP pod tym względem tez jest ok"
    ze stabka trudno to nazwać sadzą taki lekki pył, kurz spada byle miotełką
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  3. #13423
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    dylas a popiołu zauważyłeś mniej niż z CzP czy porównywalnie ??

  4. #13424
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Całą zimę przepaliłem CzP i u mnie nic nie spiekało ale popiołu to było od groma
    Spaliłem tonę CP, teraz kupiłem 2 tony na zapas bo cena śmieszna ale u mnie mocno się spieka, szczerze to nie wiem jak ją spalić żeby się nie spiekała.

    Tej "zimy" trochę poeksperymentowałem z 3 rodzajami opału, napiszę w wolnej chwili oddzielnego posta bo wyniki są interesujące.

  5. #13425
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Aby się nie spiekał to bardzo mało powietrza musi być , spieki powstają z popiołu aże słabe węgle maja dużo lub bardzo dużo popiołu toż to spieki , ja tam wolę porządny ekogroszek z kopalni Chwałowice pod 28mj w cenie 730zł/tona na składzie z dowozem a na samej kopalni kosztuje 619 zł/ tona ,ja mam 50km do dałbym radę sam kupić ale to średnio opłacalne a reszta PL ? wydaje mi się że zamówienie 24 ton tirem byłoby opłacalne .

  6. #13426

    Domyślnie

    "dylas a popiołu zauważyłeś mniej niż z CzP czy porównywalnie ??"

    paliłem i CP i STABIKEM, popiołu z obu tyle samo,
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  7. #13427
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Mi CzP nie spiekała ale popiołu bardzo dużo chyba jeszcze ten sezon przemęczę się z popiołem ale kupie stabka bo kaloryczność trochę większa a w przyszły kupie piasta na lokalnym składzie.

  8. #13428
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    4 tony Stabka zamówione w poniedziałek ciekawe kiedy przyjedzie i jaki przyjedzie. Transporty są wydłużone przez pandemie koronowirusa.

  9. #13429
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Stabek zamówiony w poniedziałek dostarczony w piątek do południa czyli nie jest tak źle z dostawą pan z poczty nie robił problemow i wyładował tam gdzie chciałem. Jeszcze nie paliłem ale mogę podzielić się ogólnymi wrażeniami.
    Worki solidne lepsze niż CzP na 4 palety 2 worki lekko uszkodzone i 3 słabo zgrzane wyrywkowo otwarłem kilka worków i o dziwo w środku suchutko jak na saharze. Granulacja w przesypanych 5 workach sporo lepsza niż CzP na razie wszystko na plus zobaczymy jak będzie ze spalaniem.

  10. #13430
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Będą spieki , ten węgiel ma za dużo popiołu i powstają spieki żużlowe , powietrza najmniej jak się da .

  11. #13431
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    To jest niby taka lepsza odmiana CzP paliłem 2 sezony CzP i spieków nie miałem, popiołu duzo to fakt ale nic nie spiekało za to trafiały się niedopałki ale to mogła być przyczyna że worki CzP są bez mikrowentylacji i niby z wierzchu wygląd był suchy ale w środku mogło być trochę wilgoci i stąd niedopałki worki ze stabka sa pod tym względem o niebo lepsze bo maja mikrowentylacje.

  12. #13432

    Domyślnie

    Stabek i CP wg mnie to jest to samo, tylko stabek odsiany na grubszy i wysuszony.
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  13. #13433
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    No niby na workach parametry podane są inne ciut lepsze ale przyszłość pokaże jak to się będzie palić.

  14. #13434

    Domyślnie

    czp. daje tyle popiołu ,że normalnie ręce opadają. w tym roku to już przesada. prowadzę dwa kotły i w jednym spalałem czp. , a w drugim skarbek. faktycznie rozrzut cenowy jest duży ale cena jest skrupulatnie liczona i adekwatna do produktu. tam gdzie paliłem skarbkiem normalnie zapomniałem ,że mam kocioł. popielnik wybierany raz na miesiąc! z 3ton węgla popiołu trochę więcej niż połowa pojemnika 240l. a w drugim miałem wrażenie takie ,że to co wsadziłem to na dolę wyciągnąłem. cena ,fakt , czp nic nie pobije ,ale w tym roku już jej raczej nie kupię. odżałuje parę groszy więcej i kupie opał który nie daje tyle popiołu i pracy przy oczyszczaniu kotła.

  15. #13435
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Ja na ten sezon zakupiłem Stabka i zasypałem na probe 3 worki i mam wrażenie jakby tego popiołu było nieco mniej nie spodziewałem się cudów ale popiołu mniej niż z CzP.
    Co do CzP to popiołu dużo za duzo ale za taka cenę można to zaakceptować 2 lub 3 sezony ja w przyszłym roku też będę szukał czegoś polskiego żeby tego popiołu było mniej na plus tego węgla jest ilość sadzy nie trzeba czyścić kotła tak często jak wybiera się popiół

  16. #13436
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dajcie spokój z tym stabkiem , cały sezon paliłem Chwałowickim a teraz w święta zasypałem stabkiem z zeszłego roku i to istna masakra ,popiołu chyba z 5 razy więcej jak z Chwałowic a zasilałem tylko jedną pętlę podłogówki aby przyjemniej było i nie wyobrażam sobie palenia tym cały rok .

  17. #13437
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Niska
    temperatura to i popiołu dużo.

  18. #13438

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Niska
    temperatura to i popiołu dużo.
    jaka jet optymalna (nie niska) ?
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  19. #13439
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czym większa temperatura w palenisku tym mniej popiołu.

  20. #13440

    Domyślnie

    To ze by mniej mieć popiołu to muszę spalić więcej węgla?

    tylko po co, grzać piec po to żeby był gorący jak potrzebuję ciepły?

    gorący, więcej węgla, ciepły mniej o 30% opału, gdzie tu ekonomia?
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

Strona 672 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony