dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 677
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 13530
  1. #21

    Domyślnie

    podobno najlepszy jest z Juliana - polecali mi go zarowno sprzedawcy jak i producent mojego pieca (elektromet). Uzywam więc tylko jego i jest ok, innych nie znam.
    zaciekawila mnie cena - piszesz, że 380 to okazyjna, to po ile kupujesz Juliana?? Bo mysmy we wrzesniu za Juliana placili po 350/t z dowozem.
    Ale my na Śląsk mam blisko - a tam ponoc jeszcze taniej mozna dostac.

  2. #22

    Domyślnie

    Za Juliana w pażdzierniku płaciłem 430zł/t + 50zł workowanie zat. Teraz cena wynosi 480zł/t.
    "Money for nothing and chicks for free..."

  3. #23

    Domyślnie

    podbijam temat

    Może ktoś mi powie coś o groszku z kopalni Wieczorek??

    Palę nim próbnie od kilku dni i wszystko wydaje się być ok gdyby popiół na retorcie nie zlepiał się w jakieś dziwaczne twory ( szlaka??) zamiast w postaci proszku spadać do popielnika.
    Czy takie szlakowanie oprócz efektu efektu wizualnego jakoś przeszkadza w pracy kotła czy podajnika??

    Dzięki za rady.
    "Money for nothing and chicks for free..."

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Znajomy palił różnymi rodzajami węgla od tego samego dostawcy i okazało się, że ma 3 różne rodzaje węgla.Jeden się spala idealnie, drugi zostawia sporo popiołu, a trzeci zawiesza...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #25

    Domyślnie

    Wieczorek jest ok z tym ze ja mowie o węglu orzech ale i groszek powinien byc ok

  6. #26

    Domyślnie

    palę ekogroszkiem z Piekar Śl. Polecają go i rzeczywiście jest ok, ma mało spiekówi mało popiolu,
    pozdrawiam

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał scur
    palę ekogroszkiem z Piekar Śl. Polecają go i rzeczywiście jest ok, ma mało spiekówi mało popiolu,
    pozdrawiam
    gdzie kupujesz groszek w okolicy Wrocławia ?

  8. #28

    Domyślnie

    Ja palę ruskim groszkiem i też jest ok.

  9. #29

    Domyślnie

    Kupowałem ekogroszek na składzie na Wojnowie Ul. Betonowa Kupowałem go luzem a sam sobie workowałem, ale jest możliwość że facet Ci wsypie do woreczków za dodatkowa opłatą. Tona mnie kosztowała we wrzesniu 420zł + transport. Groszek jest dość dobry z Kopalni Julian z Piekar Śl.. Ładnie się wypala Nie ma dużo popiołu, czasami zdażają się spieki ale rzadko. Uważany jest w Polsce za dobry jakościowo.
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    a ja mam pytanie, czy piec na ekogroszek trzeba MIEC CAŁY CZAS ZAPALONY?
    Jeśli mnie nie ma w domu ,cały dzień to moge go zapalać tylko wieczorem i na noc ?
    Hrabsia

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał HRABSKA
    a ja mam pytanie, czy piec na ekogroszek trzeba MIEC CAŁY CZAS ZAPALONY?
    Jeśli mnie nie ma w domu ,cały dzień to moge go zapalać tylko wieczorem i na noc ?
    Hrabsia
    codzienne zapalanie ? zapomnij, nie zapala się tak łatwo jak w tradycyjnym, trzeba jakieś 10 minut się pobawić , żeby sie zapaliło i rozpaliło i przy okazji nabrudzić, taki kocioł ma tryb podtrzymania i może sobie działać cały rok na okragło , nawet do czyszczenia kotła i wymiennika nie trzeba go wygaszać , mój działa od prawie 5 miesięcy bez przerwy i tylko raz sam wygasł jak nie było dłużej prądu , ale nawet przerwy 30 minutowe w dostawie prądu nie powodują wygaszenia, rozdmucha sie później .
    Wychodzisz rano to albo nie robisz nic , jak masz sterownik pokojowy , albo zmniejszasza temp. zadaną na mniejszą i wtedy kocioł pracuje w podtrzymaniu zuzywając minimalne ilości opału.

  12. #32

    Domyślnie

    bardzo łatwe jest rozpalanie eko groszku opalarką

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    bardzo łatwe jest rozpalanie eko groszku opalarką
    Opalarką, taką do farb?
    Już to słyszałem, i jak zapytałem się w sklepie czy da się taką opalarką do farb coś zapalić, to się sprzedawcy roześmieli. Napisz proszę o jaką opalarkę chodzi, bo ja się męczę z papierem i drewienkami.

  14. #34

    Domyślnie

    Mozna rozpalac za pomoca podpalki do grilla/kominka-sposob dosc szybki))

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawturo
    Cytat Napisał mack
    bardzo łatwe jest rozpalanie eko groszku opalarką
    Opalarką, taką do farb?
    Już to słyszałem, i jak zapytałem się w sklepie czy da się taką opalarką do farb coś zapalić, to się sprzedawcy roześmieli. Napisz proszę o jaką opalarkę chodzi, bo ja się męczę z papierem i drewienkami.
    Moze o taka na gaz do zapalniczek, albo zwykla gazowa na butle 3kg

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawturo
    Opalarką, taką do farb?
    Już to słyszałem, i jak zapytałem się w sklepie czy da się taką opalarką do farb coś zapalić, to się sprzedawcy roześmieli. Napisz proszę o jaką opalarkę chodzi, bo ja się męczę z papierem i drewienkami.
    tak zwykłą opalarką do farb

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    bardzo łatwe jest rozpalanie eko groszku opalarką
    Jak robiłem centralne na miedz to kupiłem sobie palnik i butle. Pieca na eko jeszcze nie mam, ale tym palnikiem by się chyba dobrze rozpalało?

    PS. mam jeszcze taki dużu palnik do klejenia papy termozgrzewalnej

  18. #38

    Domyślnie

    mój mąz ma inny patent:
    1) wkłada do paleniska trochę (taka małą łopatkę) węgla drzewnego,
    2) polewa to podpałka do grilla,
    3) podpala,
    4) czeka z minutę,
    5) włącza nadmuch,
    6) zamyka drzwiczki na około minutę,
    7) podaję węgiel do paleniska "ręcznie" - ze sterownika,
    po jakiś 4 minutach włącza automat i..
    9) piec się pali....

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymciuch
    Za Juliana w pażdzierniku płaciłem 430zł/t + 50zł workowanie zat. Teraz cena wynosi 480zł/t.
    http://www.kwsa.pl/oferta/list.php?P...&submit=Szukaj

  20. #40

    Domyślnie Pytanie o wybór pieca

    Witam. Spytam jaki piec wybrać na ekogroszek.Jestem obecnie w trakcie wyboru pieca na paliwo stałe a potrzebuje ogrzać 143m nowego domu.
    Będe wdzięczny za info zwrotne jaki piec, jakiej firmy i na jakie parametry musze zwrócić uwagę. Jednocześnie spytam jaki koszt roczny wychodzi przy wykorzystaniu tego rodzaju paliwa.
    Pozdrawiam Sebi

Strona 2 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony