dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 677
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 13530
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rosinski

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Jaki wybrać i gdzie najtaniej kupić Ekogroszek?

    Gdzie kupić najtaniej ekogroszek i jaki najlepiej wybrać? Kupiłem ostatnio dwa worki Retopalu i okazał się kiepski, powstają spieki .

  2. #42

    Domyślnie

    ja przerabiałem już luzem po 330 za tonę i workowany za 380 (retopal) nie było różnicy w spalaniu (w obydwu były spieki) problem w groszku luzem są kawałki węgla o większej średnicy; właśnie wczoraj mi zerwało zawleczkę....

  3. #43

    Domyślnie

    Podnoszę wątek.

    Jestem przed moim pierwszym sezonem grzewczym w nowym domu i muszę zakupić kilka ton eko-groszku na zimę.

    W okolicy znalazłam trzech sprzedawców. Dwóch handluje nie wiedząc czym, trzeci ma węgiel z Piekar.

    Kupiłam każdego po worku i spalamy je dla porównania w grillu. Do jutra nie zdążymy wszystkich sprawdzić a w składach powiedziano nam, że od 1.07 będą podwyżki. Jutro więc musimy coś zamówić.

    1. W worku foliowym, gruboziarnisty, bardzo mokry. Bardzo dymi przy paleniu. Czekamy ile i jakiego popiołu nam zostawi.

    2. Pakowaliśmy w swój worek. Gramatura podobna do pierwszego. Jako jedyny z zakupionych spaliliśmy w piecu. Palił się całkiem dobrze, ale w popiele zostawił dużo frędzli/żużlu/spiekleń (nie wiem, jak to nazwać). Chyba więc jest kiepski.

    3. Z Piekar. W worku z materiału. Suchutki, ale bardzo drobny. Nie mamy w czym wypróbować, jak się pali. Najtańszy z wymienionych. Nasz potencjalny faworyt.

    I tutaj jest pytanie, jaki eko-groszek jest lepszy: drobnoziarnisty czy gruboziarnisty? I czy eko-groszek z Piekar jest dobry?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    drugi sezon palę węglem z Piekar i jest ok, nazywa sie chyba "pieklorz" czy jakoś tak, jest ok. zreszta kazdy sie pali , 80 % sukcesu to ustawienie pieca do danego rodzaju poału, ale to już trzeba wyczuć obserwując kociołek, co i jak sie w nim dzieje.

  5. #45

    Domyślnie

    a ja wczoraj dzwonielm do mojego "dostawcy" ekogroszku w Płocku ( woj mazowieckie) i uslyszalem cene 720 zł za tone workowanego z Piekar. Troche opadla mi kopara. W porownaniu z zeszly sezonem to 130 zł w góre? Czy rzeczywiscie sa takie roznice w cenie? Co sie takiego znow stalo ze wegiel poszedl tak w gore? Wariactwo!!! Znacie kogos konkretnego z mazowieckiego kto handluje dobrym groszkiem? Info pls.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    niestety u mnie na Dolnym Śląsku też w porównaniu z zeszłym rokiem ponad 100 zł drożej...

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kathrinef1

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, ja pale groszkiem firmy Jaret Plus z Południowego koncernu węglowgo. Nie mam mu nic do zarzucenia. Spokojnie Można kupić w warszawie wawer w workach po 25 kg- foliowch , na pewno nie zamokną.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathrinef1
    ...Można kupić w workach foliowch, na pewno nie zamokną...
    ... ale i nie wyschną

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kathrinef1
    Witam, ja pale groszkiem firmy Jaret Plus z Południowego koncernu węglowgo. Nie mam mu nic do zarzucenia. Spokojnie Można kupić w warszawie wawer w workach po 25 kg- foliowch , na pewno nie zamokną.
    Raz mi sie zdarzylo kupic w workach foliowych. Nigdy wiecej, min 10% wody wylewalo sie z worka, a ja pewnie placilem za te wode jak za wegiel. Obecnie sam workuje, tyle ze proponuje nie wiecej niz 25kg. latwo sie laduje do zbiornika a i zona, jak trzeba tez dorzuci.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kathrinef1

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie ma co wysychać, jest suchy

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwapro

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zbliża się sezon więc można odświeżyć temat - to będzie mój pierwszy sezon grzewczy z ekogroszkiem - zamontowałem piec Ekocentr 25 kW - teraz pytanie czym w nim palić? Z tego co przeczytałem do tej pory wnioskuję, że najlepszy ekogroszek to Julian lub Pieklorz. Proszę o uwagi, bo może po ostatnim sezonie będzie coś lepszego. Szukam ekogroszku pakowanego.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja już po pierwszym sezonie na pewno nie kupie workowanego groszku,po pierwsze jest mokry w workach (moczą by zawyżyć wage)co pogarsza spalanie groszku , efekt był taki że wysypywałem groszek w kotłowni na ziemie suszyłem 3 dni i do kotła, wtedy spalał sie jak lala
    wiec po co przepłacać za pakowanie (100zł za tone)to już lepiej kupic luzem i samemu popakować
    miałem groszek z Piekar i Chwałowic , oba spalały sie dobrze ,pod warunkiem że był suchy
    teraz mam już w kotłowni 6 ton groszku luzem z Chwalowic , zapłaciłem razem z transportem 640zł za tone ,
    zauważyłem że ten luzem jest czyściutki , bez miału a w workach było masa miału ,który zapycha kanały z wentylatora

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    My też już zakupiliśmy eko groch, w tym roku wzięliśmy luzem z Juliana za 630/tona z transportem. Dwa popołudnia workowania, ale widać, że węgiel ładny i suchy.
    aka

  14. #54

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    a czy ktoś stał się posiadaczem ekogroszku z czeskich kopalni ?

    Kupiłem jeden worek 50KG na probe i muszę przyznać ze pali się dobrze - deklarowana wartośc popiołu 6% na pewno nie odbiega od rzeczywistości, Kalorycznośc niższa ale przy cenie 430 zł tona to mysle ze spalenie nawet tony więcej w okresie zimowym napewno da duże oszczędności.

    Jestem tylko ciekaw jak ten węgiel sprawuje sie w temperaturach zimowych.
    Myśle ze nikt póki co nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie ponieważ ten węgiel pojawił się niedawno na polskim rynku (chyba że się mylę).

    ...ale być może ktoś co wie więcej i chiałby się podzielić uwagami ?

    Poprostu mam dylemat czy kupować czy nie...

    z góry dzięki

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwapro

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktoś korzystał może z usług tej firmy http://www.ekogroszekpakowany.pl/eko_groszek.htm ? Znalazłem o nich dobre opinie na innych forach - a czy ktoś z Muratora ich zna? Cena ekogroszku pakowanego to 810 zł za tonę.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwierz_ak01
    Witam wszystkich,

    a czy ktoś stał się posiadaczem ekogroszku z czeskich kopalni ?

    Kupiłem jeden worek 50KG na probe i muszę przyznać ze pali się dobrze - deklarowana wartośc popiołu 6% na pewno nie odbiega od rzeczywistości, Kalorycznośc niższa ale przy cenie 430 zł tona to mysle ze spalenie nawet tony więcej w okresie zimowym napewno da duże oszczędności.

    Jestem tylko ciekaw jak ten węgiel sprawuje sie w temperaturach zimowych.
    Myśle ze nikt póki co nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie ponieważ ten węgiel pojawił się niedawno na polskim rynku (chyba że się mylę).

    ...ale być może ktoś co wie więcej i chiałby się podzielić uwagami ?

    Poprostu mam dylemat czy kupować czy nie...

    z góry dzięki
    Zobacz http://forum.muratordom.pl/post36060...light=#3606045
    Ukłony dla Redakcji

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lechu69

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    eko-groszek Chwałowice cena na bramie 607zł brutto tylko luzem, dealerzy mają zniżki, a czy do worków sypią tylko jeden rodzaj groszku czy mieszankę z miałem i koksowym to już tylko oni wiedzą

  18. #58

    Domyślnie nie wiem jaki najlepszy ale najgorszy to kazachski tzw ruski

    sprawiłem sobie taki nieopatrznie w tym roku jest tragiczny wygarniam 20kg popiołu o ile można nazwać mnóstwo, pyłu , wapienia, spieków , koksu i nie wiadomo czego jeszcze z 120 kg zasobnika , nie wiem czy tyle tego węgla tam wchodzi bo ten węgiel jakiś szary i lekki i podbny do kamienia zresztą kamieni ma od liku. Granulacja ok i suchy dlatego nie wzbudził moich podejrzeń dopóki nie zaczałem nim palić . a teraz tragedia popielnik który opróżniałem o tej porze raz w tygodniu mam pełen co max 2 dni i jeszcze się wysypuje , spala sie słabo właściwie tak częściowo wypala dając potworne ilości grubego popiołu jakiegoś, wapienia mocno pyli i zanieczyszcza wymienik i wymaga gruntownego czyszczenia po spaleniu każdego zasobnika innaczej wydajność spada o 2 dni na zasobniku. Popiołu właściwie nie mam się gdzie już pozbywać. To wszystko za 620 złotych za tone luzem tzw "wegiel groszek ekologiczny " na paragonie hahhahahah. Paliłem kiedyś jakimś najtańszym miałem z polskiej kopalni uwierzcie był dużo bardziej ekologiczny, popiołu max 12% i piec doskonale sobie z nim radził a tu 17%-20% i już usyfiony dach i velux. Zakupiłem to "ekologiczne" paliwo w firmie Hanseatic w Starogardzie Gdańskim przy zapewnieniu że ma identyczne parametry co retopal czyli ok 24-25 MJ i 7% popiołu hahahahah nie wiem co z tą sprawą zrobić to przynajmniej sobie popisze to troche mi ulzy po wizycie w kotłowni ,

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dwapro

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Moje uwagi po spaleniu 1 tony groszku z Ekoelmy - czuję pewien niedosyt, bo oglądając i czytając informacje na ich stronie liczyłem na coś więcej. Groszek pali się dobrze, ale kaloryczność średnia, do tego mokry w workach - trzeba było otwierać po kilka worków i zostawiać do suszenia. Porównywalny do innych groszków - popiołu z ich strony próżno szukać mimo kilku sprawdzanych ustawień sterownika pieca.
    Szukam teraz pieklorza - jeśli ktoś wie, gdzie można go dostać w okolicy Świdnicy lub Wałbrzycha będę wdzięczny na informację.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Ranking paliwa typu ekogroszek.

    Do założenia tematu skłoniły mnie własne doświadczenia z ekogroszkiem od różnych dostawców.

    Proponuję wpisywać tu własne opinie o tym paliwie dzięki czemu będziemy mogli wybrać te polecane i te które trzeba omijać szerokim łukiem.

    Tyle gwoli wstępu.

    Do tej pory przetestowałem następujące ekogroszki:

    - Ekoret kupiony w Polmark na Tęczowej we Wrocławiu - bardzo dobrze się pali, mało spieków, nie zawiera miału innych "domieszek", średnia kaloryczność
    - w białych workach bez nadruków - podobno Pieklorz z Chwałowic - dobrze się pali, mało spieków, zawiera domieszkę miału więc jest oszukany, bardzo mokry - aż leje się z worków, wysoka kaloryczność, 800 zł/tonę
    - Pieklorz z Chwałowic oryginalny kupiony w Angora na Zakopiańskiej we Wrocławiu - bardzo dobrze się pali, mało spieków, nie zawiera miału i innych "domieszek", wysoka kaloryczność , 850 zł/tonę
    - Pieklorz Bytomski oryginalny ( lub pakowany przez Angora - miałem oba do porównania i są identyczne ) kupiony w Angora na Zakopiańskiej we Wrocławiu - bardzo dobrze się pali, mało spieków - minimalnie więcej niż Chwałowicki, nie zawiera miału i innych "domieszek", najwyższa kaloryczność, 850 zł/tonę
    - Pagaz.com.pl kupione 5 worków w PSB Mrówka (do grzania CWU bo nie było dostępnego w pobliżu innego ekogroszku) - porażka - bardzo trudno go rozpalić, słabo trzyma żar, mało spieków, zawiera domieszkę miału więc jest oszukany i zapycha retortę, mokry, wysoka kaloryczność, 850 zł/tonę.
    - czeski ekogroszek węgla brunatnego - sąsiad taki kupił tanio po 550 zł/tonę od okolicznego handlarza - porażka - łatwo go rozpalić i bardzo dobrze się pali, brak spieków, suchy i bez miału i domieszek - pyli przy wsypywaniu do zasobnika, ma bardzo brudzący piec popiół i bardzo niską kaloryczność - generalnie nie opłacalny i większość używa go tylko raz i więcej nie chce, 550 zł /tonę workowany a 450 luzem

    Podsumowując - najlepszy to oryginalny Pieklorz Bytomski z Angory, najgorszy z PSB, z białych worków bez napisów oraz czeski brunatny.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 04-08-2010 o 14:15

Strona 3 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony