dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 677
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 13530
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Jak zasypiesz to napisz jak się wypala - czy nie ma dużych spieków i czy nie koksuje mocno
    Tyson - a u ciebie ładnie się pali? czuć moc i nie ma spieków i koksów
    Tą wesołą co kupowałem u nich jesienią nie spieka, nie koksuje. Mam tylko lekki popcorn.

  2. #10002

    Domyślnie

    Dzieki za info Tyson, a ktoś brał może ostatnio w firmie Węglobud Żory? macie jakieś doświadczenia? :

    http://www.wegiel24.info/335/Opal-workowany

  3. #10003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.
    Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/
    Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję

  4. #10004

    Smile

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.
    Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/
    Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję
    Co do wesołej, jest rzeczywiście O.K. Brak spieków i ładnie sie wypala.
    Najważniejsza jest dla mnie znikoma ilość popiołu i to na dodatek bardzo ładnego.

  5. #10005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.
    Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/
    Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję
    550 zł za Chwałowice? Gdzie mają takie ceny? Chętnie zakupię!

  6. #10006

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Dzieki za info Tyson, a ktoś brał może ostatnio w firmie Węglobud Żory? macie jakieś doświadczenia? :

    http://www.wegiel24.info/335/Opal-workowany
    Ja zakupiłem tam już 2 razy. Dostawa max 2 dni, kupuję ekomiał Rokita.
    Ogólnie polecam.

  7. #10007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Ja zakupiłem tam już 2 razy. Dostawa max 2 dni, kupuję ekomiał Rokita.
    Ogólnie polecam.
    jakim palnikiem to spalasz? pytam ,bo jestem ciekawy czy pancerpol trio da sobie z tym radę ?

  8. #10008

    Domyślnie

    oo superopał od czarnej perły ma zawieszone konto na allegro :

    http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=27366034

  9. #10009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Ja zakupiłem tam już 2 razy. Dostawa max 2 dni, kupuję ekomiał Rokita.
    Ogólnie polecam.
    Masz porównanie ze zwykłym ekogroszkiem? frakcja jest dużo drobniejsza? pewnie jest sporo pyłu i trafiają się większe grudki? do zwykłego podajnika ze ślimakiem stalowym i zwykłą fajką raczej nie podjedzie? ekogorszku u nich nie brałeś?

  10. #10010

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    jakim palnikiem to spalasz? pytam ,bo jestem ciekawy czy pancerpol trio da sobie z tym radę ?
    Ja mam palnik Batory i nie ma żadnego problemu.

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Masz porównanie ze zwykłym ekogroszkiem? frakcja jest dużo drobniejsza? pewnie jest sporo pyłu i trafiają się większe grudki? do zwykłego podajnika ze ślimakiem stalowym i zwykłą fajką raczej nie podjedzie? ekogorszku u nich nie brałeś?
    Miałem wcześniej Czarną Perłę wiec porównanie mam Frakcja jest bardzo jednorodna, sporo drobniejsza ale pyłu moim subiektywnym zdaniem jest mało, a większych grudek nie uświadczyłem wcale. Poniżej zdjęcie jednego worka zaraz po dostawie. Ekomiał jest dość mokry ale po przespaniu w jutowy worek i tygodniu w ciepłej kotłowni jest już prawie suchy. Spala się całkiem fajnie, popiołu mniej jak w Czarnej Perle.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160209_16_56_52_Pro.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	351323
    Ostatnio edytowane przez Pigmey ; 28-03-2016 o 13:36 Powód: literówka

  11. #10011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigmey Zobacz post
    Ja mam palnik Batory i nie ma żadnego problemu.


    Miałem wcześniej Czarną Perłę wiec porównanie mam Frakcja jest bardzo jednorodna, sporo drobniejsza ale pyłu moim subiektywnym zdaniem jest mało, a większych grudek nie uświadczyłem wcale. Poniżej zdjęcie jednego worka zaraz po dostawie. Ekomiał jest dość mokry ale po przespaniu w jutowy worek i tygodniu w ciepłej kotłowni jest już prawie suchy. Spala się całkiem fajnie, popiołu mniej jak w Czarnej Perle.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160209_16_56_52_Pro.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	351323
    Dzięki za info - faktycznie jest dużo drobniejszy od klasycznego ekogroszku - kolanko w zwykłej fajce może się zaklejać/zapychać.... w tym batorym to ślimak jest chyba żeliwny

  12. #10012
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Ja od tygodnia spalam kolejną tonę Silvera z Bartexu. Przez mój piec przeszły już trzy tony i ta ostatnia jest najlepsza.
    Najlepsza frakcja węgla, najładniejszy kolor, delikatnie wilgotny, ale w jutowych worach szybko schnie.
    Bardzo jestem zadowolony.

  13. #10013

    Domyślnie

    Potwierdzam zdanie Pigmey-a.
    Ekomiał ma granulacje od 1 do 10mm. Wilgotny. Waga worka od 25,7 do 26 kg. Ja spalam go w palniku ekoEnergii. Spala sie ładnie, popiołu jest mało i jest drobny. Dostawa ok 2 dni. Dobrze zapakowany. Kupowałem w zeszłym roku ekogroszek. Teraz ekomiał do sprawdzenia. Jestem zadowolony. Co do spalania to przy identycznych ustawieniach pieca i temperaturze zewnętrznej to worek ekogroszku 48 h a ekomiału 40 h. Oba kupowałem w węglobudzie. Teraz są aukcje to po 550-570 zł/tone z transportem można kupić.

  14. #10014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czarne Błoto (ponieważ mamy temp. zew >12) rozpala się bardzo ładnie. szybko piec odzyskuje temp.
    mam ustawiony rozruch co 119min. 2x 20s podajnik/10s przerwy dmuchawa 30% ale dziś przestawiłem na 119 min 2x 15s podajnik/45s przerwa dmuchawa 25% bo mi temp co bez sensu w górę szła.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  15. #10015

    Domyślnie

    Czarne błoto? Chodzi o Słońce? Muszę kupić najpóźniej za dwa dni ekogroch do samej Cwu na okres wiosenno letni. Co wybrać panowie?

  16. #10016

    Domyślnie

    Kupić słaby energetycznie eko lub miał.

  17. #10017

    Domyślnie

    I ja stoję przed zakupem... paliłem krótko miałem 23 z Piasta - żużlowanie, teraz mam jakąś Kazachską mielonkę i pali fajnie - ale cena 780 za tonę. Na njbliższy okres i grzanie CWU latem - skusić się na niebieską Rokitę czy może zielone Piekło Komorany? Mogę po taniu załatwić kartki z deputatem, ale to znowu na Piast...

  18. #10018
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dopiszę kilka słów o Perle bo sporo osób zaczęło pisać, że się spieka.
    Generalnie byłem mocno zdziwiony bo u siebie nie doświadczyłem tego zjawiska aż zrobiło się ciepło. Zauważyłem że faktycznie gdy piec stoi długo w podtrzymaniu to Perła zaczyna się mocno kleić.
    Nie było mnie kiedyś 2 dni w domu i jak wróciłem to miałem jeden wielki czop na palniku.
    Musiałem radykalnie zmienić stosunek podawania / przerwa żeby było w miarę OK.
    Ja niedługo pewnie pewnie zakończę sezon w kotłowni ale dla tych co palą non stop i grzeją latem wodę nie wiem czy będzie do dobry wybór.

  19. #10019

    Domyślnie

    Pasiu&Moniś - sam napisałeś że jak piec długo stoi to zaczyna spiekać i robią się czopy, więc przy grzaniu latem wody piec będzie długo stał - mam takie samo doświadczenie co do jej spiekania oraz niskiej kaloryczności.

    ps. obczailiście już może jakieś promocje wiosenne w sklepach internetowych na ekogroszek ?

  20. #10020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z moim dostawcą i powiedział, że w kwietniu ma być taniej
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

Strona 501 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony