dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 677
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 13530
  1. #1001
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janior

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeziny k/Łodzi
    Kod pocztowy
    95-060
    Posty
    3

    Domyślnie

    siemanko, mam pytanko o groszek z Chwałowic, czy to prawda, że poprzez dużą spiekalność nie mogą robić Pieklorza, czy ten niekwalifikowany naprawdę tak mocno się spieka, że należałoby go omijać ?
    ps. to mój 1 post więc witam wszystkich ekomaniaków

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    w nawiązaniu do mojego problemu - na opakowaniu mojego pieklorza jest info - RI (spikalność) 0 - 20? Czyli, wygląda na to, że miałem pecha i trafiłem na sort o najwyższej spiekalności? Nie wiem czy warto trochę porozmawiać, ze składem na temat jakości sprzedanego mi eko?
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal0712 Zobacz post
    w nawiązaniu do mojego problemu - na opakowaniu mojego pieklorza jest info - RI (spikalność) 0 - 20? Czyli, wygląda na to, że miałem pecha i trafiłem na sort o najwyższej spiekalności? Nie wiem czy warto trochę porozmawiać, ze składem na temat jakości sprzedanego mi eko?
    To raczej w kopalni trafili na taką ścianę.

    Zwykle Pieklorz ma <20 RI ale na pewno nie od zera.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    Suspenser, znalazłeś może dane o ile faktycznie wzrasta ta energia w stosunku do wilgotności ?
    Nie, to trzebaby obliczyć.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie, to trzebaby obliczyć.
    Ha no właśnie, tylko jak?

    Wiem jedynie że wzrasta o ileś tam energia potrzebna do ogrzania wilgotnego powietrza ale o ile 5% może 10% a może 80%.
    w necie nie mogłem tego znaleźć.

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal0712 Zobacz post
    w nawiązaniu do mojego problemu - na opakowaniu mojego pieklorza jest info - RI (spikalność) 0 - 20? Czyli, wygląda na to, że miałem pecha i trafiłem na sort o najwyższej spiekalności? Nie wiem czy warto trochę porozmawiać, ze składem na temat jakości sprzedanego mi eko?
    Sprawdziłem jaką Pieklorz ma spiekalność - kopalnia podaje 15-20 - link:

    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/paliwa_kwalifikowane
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    W Allegro znalazłem certyfikaty sprzedawanego tam ekogroszku brunatnego i jest w nich podana wilgotność 24% [w tym 14% przemijającej] - już wiem dlaczego chociaż kaloryczność wg certyfikatu to około 21 MJ/kg to ten węgiel daje tak mało energii - po prostu te 24% węgla to woda, którą trzeba odparować i wyrzucić kominem.

    Ciepło właściwe wody jest spore - stąd wiele z tych 21 MJ jest marnowane.

    Dlatego tak ważne jest suszenie tego węgla przed spaleniem.

    Do tego kupując go trzeba to wziąć pod uwagę bo np. Pieklorz z Wilgotnością 8% kosztuje 860x1,09=937 zł, natomiast czeski z wilgotnością 24% kosztuje 540x1,32=713 zł [po wysuszeniu 540x1,11=600 zł], licząc dalej wg kaloryczności skoro Pieklorz ma min 28 MJ, a czeski ok. 21 MJ to 1MJ Pieklorza kosztuje 937/28=33,46 zł, natomiast czeskiego 713/21=33,95 zł [po wysuszeniu 600/21=28,57 zł].

    Wynika z tego, że tańszy jest droższy [jak to zwykle w życiu bywa], a do tego w "gratisie" dostaje się przyspieszoną korozję zasobnika, podajnika, wymiennika, szybsze brudzenie się wymiennika [lotne popioły].

    Rozwiązaniem jest suszenie lub kupowanie suchego [wtedy jest brunatny a nie czarny i pyli się przy wsypywaniu].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1008

    Domyślnie

    Witam,

    Poczytalem troche tego forum i nie tylko na temat ekogroszku jaki i gdzie ale zupelnie mi to nic nie pomoglo bo opinie sa zroznicowane takze ciezko sie zdecydowac najblizej mi do wybory pieklorza, a teraz ktory bardziej polecacie bobrek czy chwalowice? ( nie wiem czy ma znaczenie ale kociol ogniwo eko 24 kw posiadam) . A teraz najwiekszy dylemat z ktorej firmy zamowic bo jak pisalem wczesniej opinie sa bardzo ale to bardzo rozne moze ktos juz zamawial w chwili obecnej i moze podzielic sie swoja opinia??

  9. #1009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja w tym roku Pieklorza z Bobrka już nie kupię. Spieka mi się jak diabli i wkurza tym okropnie. Kombinacje z dmuchawą znudziły mi się już, efektu nie przynoszą.
    Co polecacie na ten sezon? Co jest na topie?

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    czy ktos moze mi cos powiedziec o borucie z jankowic ?? jak to sie pali ?? musze teraz cos kupic i szukam co by wziac ...
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mea ty masz pod nosem i jeszcze masz problem
    kup sobie chwałowickiego groszku, miałem trochę ostatnio i ładnie się palił.

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał non36 Zobacz post
    Ja w tym roku Pieklorza z Bobrka już nie kupię. Spieka mi się jak diabli i wkurza tym okropnie. Kombinacje z dmuchawą znudziły mi się już, efektu nie przynoszą.
    Co polecacie na ten sezon? Co jest na topie?
    Dokup czeskiego i dorzucaj worek co 2 worki Pieklorza - tym sposobem zrobisz mieszankę ala Jaret Plus i pozbędziesz się większości spieków.

    Następnym razem możesz kupić Jaret Plus.

    Na topie jesli chodzi o kaloryczność jest Pieklorz z Bytomia, ale trzeba umieć go spalać, jak ktoś ma z nim problem to właśnie Jaret Plus [mniej kaloryczny, ale suchy i się bardzo mało spieka nawet przy kiepskich nastawach sterownika].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    wbrew pozorom prywatnym trudniej kupic chwalowice niz firmom ... poza tym jankowice i marcel sa tansze
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mea pamiętaj że tanie mięso to psy jedzą. Z pokładów kopalni Marcel wydobywany jest węgiel klasy 33 który nadaje się do gazownictwa i koksownictwa ale nie na eko groszek. Są pokłady tej kopalni nawet pod Marklowicami, wszystko to jedzie na Marcel a wiesz na co trafisz.
    Z chwałowic może ci przywieść jakiś wozak, dopłacisz po parę dyszek do tony i masz.
    Macie wungiel za psie pieniądze i jeszcze narzekacie.
    Wiesz ile ludzie płacą za węgiel np. już w centralnej czy północnej części kraju.
    Gdzie nie gdzie musiałabyś to co ty zapłacisz przemnożyć X 2.

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ale czy fakt ze mieszkam 3km od kopalni nie upowaznia mnie do szukania innych rozwiazan ?? a co do marcela - mam wtyki na przerobce i wiem kiedy sa dobre parametry wegla /poprzednio udalo mi sie trafic/ ale to tak jak piszesz troche loteria ... zastanawialo mnie ostatnio to co pisali na stronie kwsa ze boruta z jankowic nadaje sie na eko ale ma wysoka spiekalnosc i chcialam sie zorientowac czy ktos mial ten wegiel i jak w realicha to wyglada ??

    tak btw nie klasy 33 tylko typ 33
    a marcel ma poklady na pograniczu typu 32/33 ... czyli energetyczny/koksujacy fakt sadzy z niego od cholery ale kalorycznosc ma swietna i nawet przy mega mrozach dawal rade
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    masz rację " Typ" kaloryczność ponad 30MJ/kg. kilka lat temu go przywiozłem jeszcze do śmieciucha to jak piszesz z sadzami masakra a przywiozłem jeszcze Stara200 z przyczepą coś lekko ponad 12 ton.
    Czterech wujków pracowało na tej kopalni a do tej pory kuzyn pracuje.
    Rozmawiałem nie dawno z kuzynem i mówił że jakąś fajną mieszankę miału robią, ma kupić trochę i spróbować. Nie wiem co tam dodają ale podobno ma około 26MJ/kg.
    Mówił mi że kiedyś ten groszek z chwałowic przywoził mu jakiś gościu z Jastrzębia ( worki jutowe ) i nie drogo wychodziło.
    A ostatnio większość ilość jakiś znajomy wozak, chyba 4 dyszki drożej jak na kopalni ale jutro dopytam czy coś nie pochrzaniłem.

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A co do wysokiej spiekalności to wg. mnie raczej nie nadaję się na eko groszek chyba że w jakiejś mieszance z Jaretem z Janiny bo inaczej trzeba całą zimę gluty rozbijać.

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mea jak sobie przypominam to Ty chyba jesteś geologiem ? w takim razie lepiej przy Tobie się nie mylić

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    co do chwalowic musze podzwonic co oni tam w tej chwili maja ale jesienia chlopakow pytalam i odradzali tez z uwagi na spiekalnosc !! jakosciowo to sa podobne poklady do jankowickich wiec cudow nie mozna oczekiwac ... cholera jak sie wkurze to pojade i kupie 2 wory zeby to posprawdzac ... chce jeszcze potestowac pepika /szfagier wozi gdzies na myslowice - ponoc jak na pepika to niezly/ zobaczymy jednak marcel pozostaje w odwodzie
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  20. #1020
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, Suspenser
    Tak zrobię.

    Pozdrawiam

Strona 51 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony