dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 669 z 677
Pokaż wyniki od 13.361 do 13.380 z 13530
  1. #13361
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał dylas Zobacz post
    Ja kupiłem stabka po 749-pln za tonę z transportem w workach po 25kg (suchy) 24 MJ/kg
    749 pln / 24 MJ/kg = 31,21 pln
    NIE PRZEPŁACIŁEM
    To jest kiepski opał niestety też kupiłem tego 1 tonę i do naszego retopala nie ma porównania w dodatku niby suchy ale w zasobniku pełno wody i pary , teraz wiem że workowanego już nie kupię nigdy tylko luz a że mieszkam ok 50km od naszych kopalń to mam wybór np Chwałowice mocny eko po 750zł i retopal Piast 720zł w piwnicy sam się dosuszy i jest super , sprawdźcie sobie zasobnik po niby suchym opale w workach .
    wychodzi mi 27,7za Gj
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 17-09-2019 o 07:48

  2. #13362
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @animuss;
    I pozamiatane - super.

    @kulibob;
    Jednak yo nie jest jedynkowe kryterium którym należy się kierować.
    To też zależy jaki kto ma dom bo jeśli potrzebujesz mało energii to cały sezon można palić parchem a jeśli potrzebujesz dużo to lepiej na środek sezonu mieć coś mocniejszego. Mocne węgle gorzej się spalają na początku i końcu sezonu. Gorzej w sensie nie ekonomicznie. Z tego względu nie warto ogrzewać CWU w sezonie letnim ekogrochem bo wtedy sprawność leci na łeb.
    Na ekonomię spalania największy wpływ ma prawidłowo dobrany kocioł (moc) a najmniejszy wpływ ma paliwo (musi być najlepsze). Jeśli posiadamy dobry sterownik o mocy modulowanej wyposażony w czujnik pogodowy mamy głowę spokojną. Jeśli chodzi o CWU lub początek i koniec sezonu grzewczego wystarczy mi przepalanie drewnem w komorze awaryjnej.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 17-09-2019 o 12:12

  3. #13363
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dyzio997

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wiśniewo
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor626 Zobacz post
    @animuss;
    I pozamiatane - super.

    @kulibob;

    Na ekonomię spalania największy wpływ ma prawidłowo dobrany kocioł (moc) a najmniejszy wpływ ma paliwo (musi być najlepsze). Jeśli posiadamy dobry sterownik o mocy modulowanej wyposażony w czujnik pogodowy mamy głowę spokojną. Jeśli chodzi o CWU lub początek i koniec sezonu grzewczego wystarczy mi przepalanie drewnem w komorze awaryjnej.
    Nie zgodzę się, marnej jakości "eko"groszek potrafi się spalić w ilościach o 60% większych niż porządny ekogroszek z naszych kopalni.

    Oczywiście kocioł i mądrze zrobiona instalacja to podstawa, ale nie każdy sam budował swoją instalację i szuka ekonomii w tym co może, a wymiana pieca bo jest za duży to kilka lub nawet kilkanaście lat, żeby się zwróciło przez to, że ma źle dobrany piec.
    Ostatnio edytowane przez Dyzio997 ; 17-09-2019 o 12:33

  4. #13364
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Dyzio997;
    Nie zgodzę się, marnej jakości "eko"groszek potrafi się spalić w ilościach o 60% większych niż porządny ekogroszek z naszych kopalni.
    Nie zrozumieliśmy się - ja również pisałem że paliwo powinno być najlepszej jakości. Chodziło mi o to że bezsensowne jest kupowanie paliwa słabszej jakości po to tylko by zmniejszyć moc kotła do panujących warunków (pogoda, grzanie wyłącznie CWU, itd.).

  5. #13365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Czyli wg was jak moja średnia z 2 lat to 1700kg i zamiast taniego parcha kupił bym super groch to spaliłbym 1000kg?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #13366
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dyzio997 Zobacz post
    Nie zgodzę się, marnej jakości "eko"groszek potrafi się spalić w ilościach o 60% większych niż porządny ekogroszek z naszych kopalni.
    Równie dobrze mogę napisać (z własnego doświadczenia), że rusek za 730 zł spali się tak samo jak nasz za 900 i co tu jest "porządne" a co nie???
    Śmieszy mnie co to producenci a raczej dystrybutorzy wypisują na swoich stronach no ale jak się chce sprzedać towar za 1000 czy nawet 1200 (o zgrozo) to jakimiś bajkami trzeba to uzasadnić.

  7. #13367
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wonsz87 Zobacz post
    Panowie,
    a doradzi ktoś jaki groszek z allegro koniecznie w ratach 0%?

    https://allegro.pl/kategoria/ogrzewa...u-1-1-0903&p=4
    Kolego z tymi ratami 0% to trzeba uważać. Nie na same raty bo wielokrotnie korzystałem ale np. ktoś polecił SOBIANKA - ok, tylko że cena Silvera na allegro w ratach 0% to 1019 a u nich na stronie od ręki kupujesz tego samego za 909... no tylko musisz od razu wyłożyć kasę.

  8. #13368
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czyli wg was jak moja średnia z 2 lat to 1700kg i zamiast taniego parcha kupił bym super groch to spaliłbym 1000kg?
    Spalił byś tyle samo, może ciut mniej Przynajmniej u mnie tak jest bo jednak każda instalacja jest inna.
    U mnie różnice w spalaniu różnych grochów to max.10%-15%, mogą być większe w przypadku dużych mrozów ale takich dni jest kilka w roku, bardziej różnice są np. w ilości popiołu.

  9. #13369

    Domyślnie

    Od momentu zamontowania pieca z podajnikiem prowadzę zapiski (dość dokładne) o ilości i kosztach opału. Moje obliczenia są obarczone pewnym błędem ponieważ oceniam sezon grzewczy a nie ilość dni w jakich piec pracuje. Pamiętajcie też , że zimy są raz zimniejsze raz cieplejsze.
    Najtaniej u mnie wychodzi palenie jak najtańszym groszkiem ! Na dodatek była to mroźna zima. Fakt , że spaliłem go prawie tonę więcej i popiołu było mnóstwo to i tak było najtaniej.
    Aktualnie idę na kompromis - średniej klasy groszek ale z małą ilością popiołu aby zaoszczędzić własny czas. Na ten sezon mam 1 tonę Bartex Gold, 1 tonę Bartex silver oraz 0,5 t Rubina. Wszytkie kupowałem po 800zł/t - w mojej okolicy to niska cena.

  10. #13370
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @edass;
    Fakt , że spaliłem go prawie tonę więcej i popiołu było mnóstwo to i tak było najtaniej.
    Czas to pieniądz, więc nie jest najtaniej.
    Najtaniej u mnie wychodzi palenie jak najtańszym groszkiem !
    Kocioł i komin kiedyś się upomną za swoje.

  11. #13371
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bo na drogim to się nie upomną

  12. #13372
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    Proszę Cię nie porównuj jakościowo ekogroszku "Bartex" z "Pieklorz".

  13. #13373
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ale co to do kończenia komina?
    Że niby drogi czyściej się spala?

  14. #13374
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Nie drogi tylko lepszy. Widziałeś wymiennik i komin po tygodniu palenia kiepskim ekogroszkiem.

  15. #13375
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał edass Zobacz post
    Od momentu zamontowania pieca z podajnikiem prowadzę zapiski (dość dokładne) o ilości i kosztach opału. Moje obliczenia są obarczone pewnym błędem ponieważ oceniam sezon grzewczy a nie ilość dni w jakich piec pracuje. Pamiętajcie też , że zimy są raz zimniejsze raz cieplejsze.
    Najtaniej u mnie wychodzi palenie jak najtańszym groszkiem ! Na dodatek była to mroźna zima. Fakt , że spaliłem go prawie tonę więcej i popiołu było mnóstwo to i tak było najtaniej.
    Aktualnie idę na kompromis - średniej klasy groszek ale z małą ilością popiołu aby zaoszczędzić własny czas. Na ten sezon mam 1 tonę Bartex Gold, 1 tonę Bartex silver oraz 0,5 t Rubina. Wszytkie kupowałem po 800zł/t - w mojej okolicy to niska cena.
    Bo masz pecha że mieszkasz daleko od Śląska , tu dostaniesz bardzo dobry ekogroszek w cenie od 630zł a wiosną od 570zł/tona natomiast na składzie u mnie Chwałowicki ekogroch leci po 750 zł/tona i tu nawet nie da się tego porównać to ruskiej słabizny za te same pieniądze , tu na Śląku nikt nie wie co to jakiś sobianek czy bartex gold czy jakoś inaczej ,tu operuje się nazwami kopalń np Piast-Ziemowit,Chwałowice,Piekary itp a te dziwaczne nazwy to albo ekogroch komicznie nazywany ten nasz lub ruski po to aby zmylić przeciwnika czyli was .

  16. #13376
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor626 Zobacz post
    Nie drogi tylko lepszy. Widziałeś wymiennik i komin po tygodniu palenia kiepskim ekogroszkiem.
    Sprecyzuj może dokładnie co mam oglądać bo jak patrzę na mój komin nie po tygodniu ale po 8 sezonach to nie widzę nic niepokojącego...
    A piec czyścić trzeba tak czy siak. Z jednego grochu syfu więcej z drugiego mniej.

    Cytat Napisał kryzys
    Bo masz pecha że mieszkasz daleko od Śląska
    Jak pewnie 95% tu piszących, natomiast z tym pechem to nie wydaje mi się

  17. #13377

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Bo masz pecha że mieszkasz daleko od Śląska , tu dostaniesz bardzo dobry ekogroszek w cenie od 630zł a wiosną od 570zł/tona natomiast na składzie u mnie Chwałowicki ekogroch leci po 750 zł/tona i tu nawet nie da się tego porównać to ruskiej słabizny za te same pieniądze , tu na Śląku nikt nie wie co to jakiś sobianek czy bartex gold czy jakoś inaczej ,tu operuje się nazwami kopalń np Piast-Ziemowit,Chwałowice,Piekary itp a te dziwaczne nazwy to albo ekogroch komicznie nazywany ten nasz lub ruski po to aby zmylić przeciwnika czyli was .
    Raczej napisałbym, że mam szczęście, że nie mieszkam na Śląsku. U nas powietrza nie widać .

  18. #13378
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dyzio997

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wiśniewo
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie w okolicy poza Chwałowicami nie mam nic Polskiego, do tego cena 900zł/t...
    Ale fakt, że powietrze mam lepsze na pewno, coś za coś...

  19. #13379

    Domyślnie

    Ja zamawiam od dwóch sezonów Golda z kgm i złego słowa powiedzieć nie mogę.

  20. #13380
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ktoś poleci jakieś pewne źródło dobrze spalającego się paczkowanego ekogroszku z dostawą do Chorzowa?

Strona 669 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony