dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 670 z 677
Pokaż wyniki od 13.381 do 13.400 z 13530
  1. #13381
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @BoyLer;
    Z czystym sumieniem polecam Ci ekogroszek tam gdzie ja kupiłem - https://eko-palnik.business.site/pos...03919786?hl=pl
    Zadzwoniłem, podałem dane do faktury, adres dostawy oraz ilość za którą zapłaciłem przy odbiorze. Musisz tylko według nowych przepisów podczas zamówienia podać PESEL, numer i serię dowodu.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 20-09-2019 o 22:23

  2. #13382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To jest kiepski opał niestety też kupiłem tego 1 tonę i do naszego retopala nie ma porównania w dodatku niby suchy ale w zasobniku pełno wody i pary , teraz wiem że workowanego już nie kupię nigdy tylko luz a że mieszkam ok 50km od naszych kopalń to mam wybór np Chwałowice mocny eko po 750zł i retopal Piast 720zł w piwnicy sam się dosuszy i jest super , sprawdźcie sobie zasobnik po niby suchym opale w workach .
    wychodzi mi 27,7za Gj
    Jak się niema dostępu do taniego węgla z rejonów górniczych to takaperła/stabek jest chyba najlepszym wyborem.
    Prawie od początku tym palę i kosztowo to ładnie wychodzi.
    Warto dorobić dosuszanie w zasobniku
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 21-09-2019 o 04:30
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #13383
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jak się niema dostępu do taniego węgla z rejonów górniczych to takaperła/stabek jest chyba najlepszym wyborem.
    Prawie od początku tym palę i kosztowo to ładnie wychodzi.
    Warto dorobić dosuszanie w zasobniku
    Ale co muszę przyznać że w kotle jest zdecydowanie czyściej i biało ,z retopala tej sadzy było duuużo więcej i czarnej tu tego nie ma.

  4. #13384
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoyLer Zobacz post
    Ktoś poleci jakieś pewne źródło dobrze spalającego się paczkowanego ekogroszku z dostawą do Chorzowa?
    No przecież w Rudzie Śląskiej na kokotku masz dwa składy i jeden z nich to węglosmyk mają fajne ceny też chciałem brać ale szkoda mi kasy na transport .

  5. #13385

    Domyślnie

    Jak ktoś nie chce workowanego , bo mokry, nie schnie, to w PGG moźna kazdy wegiel kupić w big bagu. Miałem tak 3 tony Greenpala ale troche to upierdliwe ładować wiaderkiem z wora do zasobnika.
    Teraz Karlik w perforowanych workach, schnie już ze trzy tygodnie, przed kazdym zasypem bedę też otwieral worki ze dwa tygodnie wcześniej. Jakby nie suszyć to bez rurki z wentylatora do zasobnika czyli bez dosuszania zawsze trochę wilgoci się zbierze, szczegolnie na dole zasobnika. Tam teź oczywiscie lubi korodować.

  6. #13386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor626 Zobacz post
    @BoyLer;
    Z czystym sumieniem polecam Ci ekogroszek tam gdzie ja kupiłem - https://eko-palnik.business.site/pos...03919786?hl=pl
    Zadzwoniłem, podałem dane do faktury, adres dostawy oraz ilość za którą zapłaciłem przy odbiorze. Musisz tylko według nowych przepisów podczas zamówienia podać PESEL, numer i serię dowodu.
    Raczej wolał bym coś z lokalnego źródła. Po co na śląsk zamawiać węgiel spoza śląska.


    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No przecież w Rudzie Śląskiej na kokotku masz dwa składy i jeden z nich to węglosmyk mają fajne ceny też chciałem brać ale szkoda mi kasy na transport .
    A który z ich oferty jest rzeczywiście dobry?


    Ogólnie jakie ekogroszki są obecnie warte uwagi? Retopal? Coś z Chwałowic? Jeszcze coś innego?

  7. #13387
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @BoyLer;
    Raczej wolał bym coś z lokalnego źródła. Po co na śląsk zamawiać węgiel spoza śląska.
    Oczywiście że węgiel (ekogroszek) jest ze śląska.
    Ogólnie jakie ekogroszki są obecnie warte uwagi? Retopal? Coś z Chwałowic?
    Najlepszy obecnie jest z Wesołej tylko trzeba wiedzieć gdzie jest oryginał. Jak kupiłem dlatego z tej firmy bo jako dystrybutor kotłów udostępnia opał z pewnego źródła swoim klientom.

  8. #13388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor626 Zobacz post
    @BoyLer;

    Oczywiście że węgiel (ekogroszek) jest ze śląska.

    Najlepszy obecnie jest z Wesołej tylko trzeba wiedzieć gdzie jest oryginał. Jak kupiłem dlatego z tej firmy bo jako dystrybutor kotłów udostępnia opał z pewnego źródła swoim klientom.
    Zdaje sobie oczywiście z tego sprawę, ale chodziło mi o to, że trochę bez sensu kiedy na śląsku jest skład opału na składzie opału, ściągać coś spoza śląska, bo na pewno cena będzie wyższa z powodu kosztów transportu wywozu z województwa i ponownego przywozu.

    Dlatego szukam czegoś lokalnie, a że jak pisałem tych składów jest multum, a nie każdy ma dobrej jakości ekogroszek, to wolę się zapytać o sprawdzone źródło. Do tego jakość ekogroszku z danej kopalni się z czasem może zmieniać, więc wolę dopytać co obecnie jest warte uwagi.
    Ostatnio edytowane przez BoyLer ; 21-09-2019 o 19:42

  9. #13389
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @BoyLer;
    bo na pewno cena będzie wyższa z powodu kosztów transportu wywozu z województwa i ponownego przywozu.
    Transport jest gratis a cena ekogroszku "SKARBEK" to 999,00 zł.

  10. #13390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor626 Zobacz post
    @BoyLer;

    Transport jest gratis a cena ekogroszku "SKARBEK" to 999,00 zł.
    Nie pisze na tamtej stronie, że to Skarbek, a tym bardziej czy z Bobrka czy Piekar. Ten drugi można wyraźnie taniej dostać w okolicy.

  11. #13391
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoyLer Zobacz post
    Nie pisze na tamtej stronie, że to Skarbek, a tym bardziej czy z Bobrka czy Piekar. Ten drugi można wyraźnie taniej dostać w okolicy.
    Oj tam...
    Wiktor626 tak się zachwycił "swoim zakupem", że już prawie wszystkie informacje tu podał... Zaraz pewnie numer konta podrzuci żebyś nie musiał na stronie szukać


  12. #13392
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MPM Szydłowiec Zobacz post
    @Pasiu&Moniś;
    Bez przesady - dobry towar trzeba rozpowszechniać.
    O! Jest i polecany przez Wiktora626 sprzedawca... zima idzie

  13. #13393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Na pierwsze testy w tym sezonie zamówiłem z lokalnego składu polecanego przez nich Karlika. Skład ma bardzo dużo pozytywnych opinii, obsługa bardzo uprzejma i skora do przekazywania wszelkich informacji, więc dałem im kredyt zaufania. Do tego niezła cena i transport gratis. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będzie ok, to pójdą kolejne zamówienia w tym sezonie.

  14. #13394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Po ożywieniu widzę że sezon grzewczy rozkwita :
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #13395
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Kilka dni temu dwie tony Chwałoiwickiego ekogroszku znalazło się w piwnicy moc do 28Mj w cenie 1500zł za dwie tony z transportem , fajny szklisty więc będzie moc a tego stabka zostawię sobie na lato CWU.

  16. #13396

    Domyślnie

    Zważyłem popiół ze Stabka. 3,7 z 50kg. 3/4 szuflady w Skamie 7kW. Bardzo podobnie jak z Retopala.

  17. #13397
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Do czego to doszło toż to taniej wyjdzie mielenie kostki lub orzecha na ekogroszek.

  18. #13398
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No bo przecież ekogroszek to nic innego jak zmielony węgiel tylko typu płomiennego czyli 31,1 32,1 i nie inaczej , jak ktoś myśli inaczej to jest w błedzie , są ludzie którzy myślą że ekogroszek produkuja producenci czyli handlarze i z 5-ciu kopalni robi sie 150 rodzajów ekogroszku .

  19. #13399

    Domyślnie

    Zacząłem palić Karlikiem z PGG. Smoli, koksuje, dobra granulacja, brak miału i drobnicy, trochę żużlowych spieków. Koksowanie mnie trochę martwi, bo przypomina mi widok Bogdanki wziętej rok temu na próbę. Ale to drugi worek, zobaczymy po korektach. Palnik typu ekoenergia Termotecha.

  20. #13400
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Drugi sezon CzP spalone jak na razie 180 kg i mam wrażenie że spala się lepiej niż ten w zeszłym roku. Jest ok. 95% popiołu 5 % niedopałki. Czy palący tym groszkiem też mają takie wrażenie.

Strona 670 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony