dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 671 z 677
Pokaż wyniki od 13.401 do 13.420 z 13530
  1. #13401

    Domyślnie

    Ja z czarnej perły nie byłem zadowolony, może i spalała się dobrze jednak poszło jej zdecydowanie więcej niż retopalu z PGG, a popiołu miałem z niej olbrzymie ilości. Nie mierzyłem wiaderkami jednak popielnik musiałem opróżniać 2 razy jak nie częściej niż po retopalu. W tym sezonie przetestuje Sobianka bo ceny z PGG trochę za wysokie po doliczeniu dostawy.

  2. #13402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Teraz reklamują Czarna Perłe z dostawą za 819zł chyba w radiu. A porównując do tego co kupiłem lokalnie za 800zł/t w sierpniu to spora ilosć popiołu i pieków jak i popcornu. Co prawda grzanie narazie takie słabiutkie ale w końcu mam popiół i tylko troszkę popcornu. Zobaczmy co bedzie jak przyjda mrozy.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  3. #13403

    Domyślnie

    Czarna Perła w Czarny Weekend po 699zł/t - cena niższa niż w zeszłym roku.
    https://czarna-perla.ktkpolska.pl/

    Kupił ktoś CZP w ostatnich miesiącach ? Jak z wilgotnością i kalorycznością do zeszłego roku to wygląda? Kupiłem co prawda inny ekogroszek na zimę, ale może mi braknąć na wiosnę i zastanawiam się czy sobie tej CZP nie dokupić ( w zeszłym roku CZP paliłem i poza dużej ilości popiołu i deklarowanej kaloryczności jakiś zastrzeżeń nie miałem).

  4. #13404
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Czarna Perła w Czarny Weekend po 699zł/t - cena niższa niż w zeszłym roku.
    https://czarna-perla.ktkpolska.pl/

    Kupił ktoś CZP w ostatnich miesiącach ? Jak z wilgotnością i kalorycznością do zeszłego roku to wygląda? Kupiłem co prawda inny ekogroszek na zimę, ale może mi braknąć na wiosnę i zastanawiam się czy sobie tej CZP nie dokupić ( w zeszłym roku CZP paliłem i poza dużej ilości popiołu i deklarowanej kaloryczności jakiś zastrzeżeń nie miałem).
    Gdyby nie brak miejsca w garażu to bym kupił.
    CP ma swoje wady ale w tej cenie grzech nie brać

  5. #13405
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak fajnie mieć pod nosem skład na którym leżą Chwałowice po 760 zł/tona

  6. #13406
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    CZP nie jest zła... ale teraz to 3 tydzien już pale i newet pełnej szuflady popiłu nie mam
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  7. #13407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    CZP nie jest zła... ale teraz to 3 tydzien już pale i newet pełnej szuflady popiłu nie mam
    To coś się zmieniło w tym sezonie z CZP? Ja przy takiej temperaturze musiałem wysypywać popiół 3 razy w tygodniu, przy każdym innym wystarczyło 2 razy.

  8. #13408
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To coś się zmieniło w tym sezonie z CZP? Ja przy takiej temperaturze musiałem wysypywać popiół 3 razy w tygodniu, przy każdym innym wystarczyło 2 razy.
    No włsnie nie palę już Czperła. Zamówiłem lokalnie i jestem mega zadowolony.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  9. #13409

    Domyślnie

    Ja od tamtego sezonu paliłem mieszanką 0,5 na 0,5 CZP i Wujek, by obniżyć spiekalność, Niby średnio 26,5MJ ((22+31)/2), ale kończę ostatnie worki i już nie bawię się w takie coś.Zabawa przy wsypywaniu (po pół worka i rozgarnianie), sporo popiołu i najgorsze - czyli trudności w wyregulowaniu...
    Do czynników zmiennych: czyli temp. na zewnątrz (która wpływa na ciąg kominowy), i ilości ekogroszku w podajniku (a różnica przy pełnym i prawie pustym jest spora), dochodzi zmienna kaloryczności groszku z podajnika. Podsumowując, przetestowałem i nie polecam.
    Z doświadczenia wychodzi mi, że lepiej już kupić coś 24MJ na małe mrozy i ok. 26-27 MJ na duże. Ani mniej (dużo popiołu, możliwość niedogrzania), ani więcej (głównie spieki). A co, to chyba z workowanych fabrycznie, to co najtańsze o danych parametrach. Chyba, że ma się skład zaufany, bo z kilkoma już miałem 'przyjemność' i zawsze były problemy...

  10. #13410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Czy brał ktoś w ostatnim czasie silvera? Jak z wilgotnością i spalaniem? Rozglądam się za czymś mniej smolącym od karlika...

  11. #13411

    Domyślnie

    Kupiłem silvera jesienią . Na moje oko dość mocno smoli ale jest z niego mało popiołu. Lepiej pod tym względem wypada rubin i gold ( kupiłem wszystkie 3 rodzaje) Jesienią silver był bardzo suchy , gold również a rubin był wilgotny. W mojej ocenie najlepiej wypadają:
    1. Rubin - u mnie najmniej problematyczny, świetnie się wypala , nie ma spieków i sadzy.
    2. Gold - trochę za drogi i robią się spieki ale da się je opanować.
    3. Silver - sporo sadzy w piecu, robią się spieki ale do opanowania .
    4. Czarna perła - na plus cena ale ma mega dużo popiołu ( prowadzę dokładne zapiski odnośnie ilości spalonego ekogroszku i ilości czyszczeń pieca - w przypadku czp jest 3x więcej popiołu niż z silvera !!! Najmniej popiołu jak do tej pory miałem z ... uwaga ... Bartex Komorany ale w kominie z tego grochu był straszny syf).

    Pozdrawiam

  12. #13412

    Domyślnie

    Pali ktoś obecnie Wesołą lub Bobrkiem z bytomia? jakie wrażenia?

  13. #13413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Palę Bobrkiem, jest w porządku, trochę spieków żużlowych daje, wyciągam z niego 22,4 MJ/kg, popiołu jest około 6 litrów ze 100kg.

    Zostało mi z 200 kg, potem będę palił Wesołą.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #13414
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Polecam ekogroszek do testów i certyfikacji kotłów - LINK
    Ostatnio edytowane przez Wiktor626 ; 06-01-2020 o 00:56

  15. #13415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    W tym roku palę ekogroszkiem Pan Groszek. Wziąłem sobie paletę "pół na pół" z tej oferty: ekogroszek żeby zobaczyć co mi lepiej podpasuje. Teraz palę YELLOW, ale jak przyjdzie mróz to wrzucę sobie RED. Na razie wszystko ok. Przyszedł suchy, spieków nie ma. Dostawa za darmo. Jeszcze fajną rzecz tam mają, że można punkty zbierać i wymieniać na fajne gadżety do ogrodu i nie tylko -> https://katalog.pangroszek.pl/

  16. #13416
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    W tym roku palę ekogroszkiem Pan Groszek. Wziąłem sobie paletę "pół na pół" z tej oferty: ekogroszek żeby zobaczyć co mi lepiej podpasuje. Teraz palę YELLOW, ale jak przyjdzie mróz to wrzucę sobie RED. Na razie wszystko ok. Przyszedł suchy, spieków nie ma. Dostawa za darmo. Jeszcze fajną rzecz tam mają, że można punkty zbierać i wymieniać na fajne gadżety do ogrodu i nie tylko -> https://katalog.pangroszek.pl/
    To się nazywa lokowanie produktu, takich Panów Groszków w całym mieście mnogo, sprzedają nie wiadomo co, ale..................za to nagrody dają

  17. #13417
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja tam wolę zdecydowanie ekogroszek z kop Chwałowice i mam w nosie czy on nazywa się irek,piorón czy bratek , jest super i tyle .

  18. #13418
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Palił ktoś stabkiem aktualnie jest wyprzedaż wiosenna i zastanawiam się czy warto kupić CzP chyba na ten sezon odpada bo ogromne ilość popiołu z tego grochu i zastanawiam się czy stabek pod tym względem wypada lepiej ??

  19. #13419
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Za słaby za dużo popiołu przez co robią się spieki żużlowe no i idzie tego duużo więcej niż porządnego ekogroszku z kopalni Chwałowice .

  20. #13420

    Domyślnie

    Palę od września.
    -popiołu tyle co z CP ale nie spieka (pewnie kwestia ustawień), na taką zimę jak teraz wystarczający, zalety to cena, mocne worki , bardzo suchy
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

Strona 671 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony