dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Witam !!!
    Mamy basen 5 na 5 od 8 lat na początku składalismy straszne dużo roboty i ledwo co z mężem do domu wciaglismy a było w kostkę poskładane potem u kogoś był na zimę nie poskładany pół wody bez przykrycia jacyś ludzie mieli.Od tamtej pory przez 9 lat nie składamy na piachu na folii wytrzymał do dzisiaj póki co i działa przetrzymać - 25 stopni kiedyś było i jest
    Pozdrawiam Agnieszka z Śląska

  2. #22

    Domyślnie

    Przetrzymal minus 25 stopni źle kkomórka podpowiada

  3. #23

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Co roku basen na wiosnę rozkładamy, podłączając kolektor słoneczny do ogrzewania, pompę i zestaw filtrów. Na jesień całość jest dokładnie myta (przydaje się odkurzacz mogący wciągać wodę), suszona. Następnie basen zasypujemy mąką ziemniaczaną, składamy do skrzyni i w takim stanie czeka na następny sezon. Czas rozkładania ok. 3h (trzeba wyczyścić mąkę i podłączyć wszystko na nowo), natomiast składania jakieś 2h. W tym momencie ma 9 lat - trochę wypłowiał i trzeba było słupki przemalować - pojawiła się rdza. Poza tym jest w stanie idealnym. Sąsiad ogólnie olewa pielęgnację, zostawia wodę na zimę, na wiosnę czyści z glonów. Wymienia całość mniej więcej co dwa lata. Trzeba tylko wybrać metodę.

    Pozdrawiam i życzę wiele radości z korzystania

  4. #24
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ale babola walnęli z tymi basenami , boki fajne wzmacniane ale dno zwykły nylon bez wzmacniania i wytrzymały tyle co kondon , dzieciak chwilę się potaplał i 4 dziurki w dnie , pokleiłem zobaczymy na ile to pomogło ale 6,5 kubika wody poszło w trawę

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To co to za gówniana firma?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ale babola walnęli z tymi basenami , boki fajne wzmacniane ale dno zwykły nylon bez wzmacniania i wytrzymały tyle co kondon , dzieciak chwilę się potaplał i 4 dziurki w dnie , pokleiłem zobaczymy na ile to pomogło ale 6,5 kubika wody poszło w trawę
    Radzej tego nie skleisz, ile razy probowalem to odlazi, ani matowienie papierem sciernym ani odtluszczanie nic nie pomoglo. Teraz kupilem latki do nylonu, zobacze czy zadziala ale czarno to widze
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  7. #27
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Radzej tego nie skleisz, ile razy probowalem to odlazi, ani matowienie papierem sciernym ani odtluszczanie nic nie pomoglo. Teraz kupilem latki do nylonu, zobacze czy zadziala ale czarno to widze
    właśnie łatkami do nylonu to le[piłem , woda jeszcze trzyma , zobaczymy jak zaczniemy się taplać , firma intex

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ...firma intex
    Od sześciu lat użytkuję basen intexa i myślę, że posłuży jeszcze kilka.

    ALE!!!
    Kolega sprzedaje te baseny i mówi, że w pogoni za ceną zeszli z grubością ścianek! Trzeba zwracać na to uwagę.

  9. #29
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Od sześciu lat użytkuję basen intexa i myślę, że posłuży jeszcze kilka.

    ALE!!!
    Kolega sprzedaje te baseny i mówi, że w pogoni za ceną zeszli z grubością ścianek! Trzeba zwracać na to uwagę.

    jak to gadają , panie kiedyś to była jakość

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A na czym postawiłeś ten basen?

  11. #31
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A na czym postawiłeś ten basen?

    tu nie chodzi na czym postawiłem bo myślę że nawet jak bym postawił na duuużej szybie było by to samo , nie wiem jak w twoim ? basenie z dnem ale w tym moim dno jest z winylu bez jakiego kolwiek wzmocnienia , wzmocnienie jest tylko w bokach

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z tym. Podłoże jest bardzo ważne, ponieważ wystarczy pojedynczy mały, ostry kamyczek żeby przedziurawić dno. Polecam stawianie basenu na twardym styropianie.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar przemek09
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    8

    Domyślnie

    To jaką firmę jesteś w stanie od siebie polecić tak bardziej pewnie, w tym momencie?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek09 Zobacz post
    To jaką firmę jesteś w stanie od siebie polecić tak bardziej pewnie, w tym momencie?
    Nie mam pojęcia, od siedmiu lat nie szukałem basenu

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin42

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-098
    Posty
    6

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, może ktoś poradzi. Mam od maja okrągły basen INTEX 488x122. rozłożenie go to była bajka, 30 minut w 2 osoby i był gotowy. Myślałem że złożenie to będzie pestka. Jednak za cholerę nie mogę rozmontować tego elementu na zdjęciu poniżej. montowałem go, wiem że są te elementy na "klik". Jest dziurka w która wchodzi bolec i się zatrzaskuje. rozebrać tego jednak za nic nie mogę, trochę siły mam, zresztą we 2 osoby demontowaliśmy i nie daje rady, nie to że cos się zastygło, po prostu okręgu nie da się rozszczelnić, miejsca brak na wyjęcie pierwszego elementu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20181001_123812.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	419769

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odgrzewam temat. Stoję przed dylematem - raz to basen okrągły (4,5*1,2) czy prostokątny ( 4,5*2,2*1) oraz dwa INTEX czy BESTWAY.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #37

    Domyślnie

    Ale czas szybko leci.
    10 lat temu kupiłem basen (niestety nie pamiętam czy Intex czy Bestway) i ma się dobrze.
    Basen jest na stelażu metalowym,taka blacha falista dookoła.Jest wkopany na ok.40cm w ziemię,opalowany dookoła i jest zrobiona drewniana banda,na której można nawet usiąść.Drabinka jest zbędna.Na zimę wypompowuję wodę (obecnie jest ona przepompowywana do zbiornika wody do spłukiwania w WC). Przez deszcze i śnieg zawsze nagromadzi się woda która w zimie zamarza.Wiosną jest wypompowana (też do użytku w WC),basen jest myty i napełniany ok.czerwca.Tak funkcjonuje już 10 rok.2 lata temu wymieniłem folię w środku,koszt ok.150zł.Ewentualne dziurki zaklejam folią samoprzylepną.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Jakies foto?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  19. #39

    Domyślnie

    Pierwszy słyszę żeby te pseudo baseniki wytrzymały dłużej niż 3-4 lata może krypto-reklama ?
    Swoją drogą może kiedyś robili z lepszych materiałów ?

    Co polecicie mocnego tak w okolicach minimum 5x3m ?
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MagikX

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-303
    Posty
    13

    Domyślnie

    To jak w końcu z tym składaniem na zimę ? to jest dla mnie warunek zakupu basenu intex ultra 7.32 x 3.66
    jak mam go składać co roku to sobie odpuszczę bo jestem leniwy , wyczytałem na forach że wystarczy spuścić wodę do 3/4 wysokości i można zostawić na zimę .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony