dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 684 z 1061
Pokaż wyniki od 13.661 do 13.680 z 21202
  1. #13661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj nie było nawet 1 kWh
    Ale w październiku z 3,6 kWp = 60,32 kWh
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	X.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	436894
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #13662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    U mnie z 2,34 kWp ( fragment instalacji na którym mam monitoring ...) przez dziesięć dni listopada wygenerowane 41,6 kWh...
    Nie wiem jak to liczycie na wydajność z 1 kWp...
    W październiku od 8 do końca było 147,6 kWh ( ( od 21 września do 7 października była zdjęta instalacja fotowoltaiczna z dachu garażu bo wymieniane było poszycie...)

    Ok już zatrybiłem z tym liczeniem wydajności...
    W październiku średnia dobowa z 1kWp to 2,86kWh a w listopadzie przez dziesięć dni wychodzi 1,77kWh...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 11-11-2019 o 08:10 Powód: Dopisek
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #13663
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @jasiek71

    Na tego typu bateriach wyprzedziłeś epokę...
    Nic, tylko rozejrzeć się za inwerterem hybrydowym.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #13664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Varme-teraz łączny koszt PV to 33kpln ,ale czekam na papier z Taurona o zamontowaniu licznika dwukierunkowego i składam wniosek o dotację Mój Prąd na 5kpln.
    Resztę tj 28kpl odpisuję od pod w ramach ulgi termomodernizacyjnej czyli powinno wyjść tak :
    (33-5) x0,81 (mój podatek 19%)=22,6kpln tyle powinienem fizycznie zapłacić za swoje 9,9 kWp
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #13665

    Domyślnie

    Październik 618kWh/miesiąc
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #13666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Październik 618kWh/miesiąc
    Bardzo podobny wynik uwzględniając proporcję Twojej do mojej.

    Październik 813 kWh łącznie na obu przyłączach.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #13667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Varme-teraz łączny koszt PV to 33kpln ,ale czekam na papier z Taurona o zamontowaniu licznika dwukierunkowego i składam wniosek o dotację Mój Prąd na 5kpln.
    Resztę tj 28kpl odpisuję od pod w ramach ulgi termomodernizacyjnej czyli powinno wyjść tak :
    (33-5) x0,81 (mój podatek 19%)=22,6kpln tyle powinienem fizycznie zapłacić za swoje 9,9 kWp
    Bardzo dobra cena wyszło w sumie o 1000 zl za cąłość taniej niż u mnie ale mam tylko 4 kw więc to normalne

  8. #13668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Październik 618kWh/miesiąc
    Ech. Skąd Wy to słońce bierzecie. U mnie przeliczyć na 5,72KWp to by było 350KWh w pażdzieniku. Cała okolica stolycy podobnie. Jacyś "południowcy" z okolicy mają 25% lepiej ode mnie. Co się zgadza z modelem.

  9. #13669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ech. Skąd Wy to słońce bierzecie. U mnie przeliczyć na 5,72KWp to by było 350KWh w pażdzieniku. Cała okolica stolycy podobnie. Jacyś "południowcy" z okolicy mają 25% lepiej ode mnie. Co się zgadza z modelem.
    Listopad kicha do dziś 98kWh .W ubiegłym roku do 12 listopada miałem 191kWh. Może jeszcze nadgoni jak będzie z tydzień słońca.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #13670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Listopad kicha do dziś 98kWh .W ubiegłym roku do 12 listopada miałem 191kWh. Może jeszcze nadgoni jak będzie z tydzień słońca.
    Nadgoni, nadgoni.

    Może warto na inwestycję w PV spojrzeć z innej strony:

    Znając poniesione nakłady na domową elektrownię, przeliczyć po ilu wyprodukowanych kWh ona się zwróci.

    Serwisowanie - mam własne. Średni koszt wyprodukowanej 1 kWh w taryfie G12x to około 40 groszy amortyzacji.
    Tego się trzymam. Jeśli prąd zdrożeje, to i tak zostaję przy tym przeliczniku.
    W innych ZE być może jest lepiej z rozliczeniami. Ale jak jest energia rozliczana u mojego Sprzedawcy to wiemy.
    Dochodzi strata "magazynowa" 20 %. Wyprodukowałem nieco ponad 18 000 kWh, co przekłada się na 7200 złotych.
    W lutym minie 2,5 roku od uruchomienia 1-szej PV, a w marcu 2 lata od startu drugiej, rozbudowanej w tym roku.

    Kosztowało to mnie prawie 16 000 złotych.
    W najlepszym razie tak na prawdę prąd całkowicie za darmo będzie dopiero za 3 - 4 lata (40 000 do 50 000 kWh).

    Do niewymiernych zysków zaliczam SATYSFAKCJĘ z tego, że To działa oraz świadomość, że jak nie zgaszę światła w piwnicy i będzie się świecić choćby tydzień to nic się złego nie stanie.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #13671

    Domyślnie

    ma ktos jakieś doświadczenia z instalacjami off-grid ? Z pewnych względów, jeśli chodzi o późniejszą rozbudowe instalacji, tylko to wchodzi w grę.
    Instalacja montowana na gruncie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #13672

    Domyślnie

    Sprzęt droższy... akumulatory, przetwornice, itp. Zależy jeszcze co chcesz tym zasilać np. dedykowane obwody w domu czy może grzać cwu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #13673

    Domyślnie

    na używkach chcę zrobić...większość szłaby na autokonsumpcję, ale musiałoby to chyba być przepuszczone przez jakiś UPS, żeby przełączyło się na zasilanie, gdy słońca nie ma?
    Piszę Ups nie przez przypadek,bo to chodzi o zasilanie serwerów, o znacznie większym poborze prądu niż taki domowy PC. Do tego praca ciągła....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #13674

    Domyślnie

    Jak Ty chcesz używkami zasilać serwery to ja nie mam pytań... Uwierz mi taniej będzie jak pieniądze które chcesz przeznaczyć na używki, konstrukcję i całą resztę przeznaczysz na rachunki za prąd.

    Ja bym lapka do www. nie podłączał do offgrida i UPS`a ale to moje zdanie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #13675

    Domyślnie

    Czy wybór okresu rozliczeniowego za energię elektryczną 1 miesięczny, półroczny lub roczny ma wpływ na rozliczenia produkcji z PV z dystrybutorem?
    W innogy za miesięczne rozliczenie liczą sobie 25.85 zł/ miesiąc w porównaniu z półrocznym 5,28zł/ miesiąc lub rocznym 2,82/miesiąc. Czy przy rocznym oznacza że rozliczenie produkcji i zużycia robią raz w roku? Jak działa usługa e-odczytu w przypadku pv? Jest drugie okienko do podania ilości produkcji?
    Ktokolwiek wie jak to działa bo mimo usilnych prób internety nie bardzo chcą pomóc. Może nie wpadłem na odpowiednie słowo kluczowe .

  16. #13676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał giloman Zobacz post
    Czy wybór okresu rozliczeniowego za energię elektryczną 1 miesięczny, półroczny lub roczny ma wpływ na rozliczenia produkcji z PV z dystrybutorem?
    W innogy za miesięczne rozliczenie liczą sobie 25.85 zł/ miesiąc w porównaniu z półrocznym 5,28zł/ miesiąc lub rocznym 2,82/miesiąc. Czy przy rocznym oznacza że rozliczenie produkcji i zużycia robią raz w roku? Jak działa usługa e-odczytu w przypadku pv? Jest drugie okienko do podania ilości produkcji?
    Ktokolwiek wie jak to działa bo mimo usilnych prób internety nie bardzo chcą pomóc. Może nie wpadłem na odpowiednie słowo kluczowe .
    W PGE ZEWT Warszawa teren rozliczanie Produkcji PV n stępuje 2 razy w roku 30 czerwca i 31 grudnia bez względu na przyjętą częstotliwość odczytu. Liczniki prosumnckie są zdalnie czytywane i nie ma płatności prognoz czy po pierwszym okresie od zmiany licznika normalnie płacimy za prąd 2 razu do roku

  17. #13677
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    na używkach chcę zrobić...większość szłaby na autokonsumpcję, ale musiałoby to chyba być przepuszczone przez jakiś UPS, żeby przełączyło się na zasilanie, gdy słońca nie ma?
    Piszę Ups nie przez przypadek,bo to chodzi o zasilanie serwerów, o znacznie większym poborze prądu niż taki domowy PC. Do tego praca ciągła....
    Popytaj Kolegi @jasiek71 oraz @kulibob. Pierwszy z nich przeszedł na akumulatory litowo-jonowe, a drugi ma ołowiowe.

    Używki można obecnie kupić znacznie taniej, ale o mniejszej wydajności z m2. Cena za polikrystaliczny to poniżej 70 groszy za 1 W, więc nie do przebicia przez "nówki".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  18. #13678
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nowe wiadomości o instalacji , o której kiedyś pisałem . Tym razem więcej szczegółowej wiedzy .

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...a-po-35-latach
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #13679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nowe wiadomości o instalacji , o której kiedyś pisałem . Tym razem więcej szczegółowej wiedzy .

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...a-po-35-latach
    Pocieszające-zobaczymy jak nasze generacje paneli będą produkowały po takim czasie ...
    Tendencje są takie w przemyśle, jak księgowi pragną...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #13680

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Pocieszające-zobaczymy jak nasze generacje paneli będą produkowały po takim czasie ...
    Tendencje są takie w przemyśle, jak księgowi pragną...
    Na przykładzie moich 4,5 letnich Suntechów 275W. Co zaobserwowałem?
    - są bardzo brudne szczególnie na dolnych krawędziach, jakiś nalot który można usunąć szczotą niestety nie mogę wejść na panele i umyć je dokładniej wszystkich paneli.
    - Jeśli chodzi o ich osiągi nic się nie zmieniło różnice są praktycznie nie do zbadania uzyski roczne są bardzo zbliżone do siebie a wiemy że rok, rokowi nie równy będę miał kamerę termowizyjną wskocze na dach i będę mógł powiedzieć coś więcej.
    - Uszkodzony panel jak wiecie jeden panel dostał strzała z cegły, prąd produkuje normalnie podczas deszczu nic tam od góry nie wcieka, od dołu ten plastik dość mocno wgnieciony ale działa.
    - Nie samymi panelami PV instalacja żyje kable - nie naruszone, inwerter chodzi na liczniku 12,5MWh jeszcze 5 lat gwarancji, konstrukcja montażowa trzeba raz na dłuższy czas dokręcić panele do konstrukcji chyba wibracje średnio na nie wpływają.

    Generalnie nie boję się że za 20 lat coś się zmieni jeśli mowa o sprawności, bardziej boję się tego że za 15 lat jeden panel wielkości 4m2 będzie miał moc 3000W i będzie nas cholera brała że technologia aż tak poszła do góry a nasze instalacje mierzone w dziesiątkach metrów kwadratowych są zbyt przestarzałe i należało by je zmienić. Już widzę że moje 275W które były całkiem zajebiste,na dzisiejsze czasy są raczej słabe bo przecież można znaleźć chyba już 370W panele standardowej wielkości. zobaczcie 100W w 4 lata. Więc za 15 lat panel standardowej wielkości może mieć około 370 + 400 = około 800W montując 12 paneli jak u mnie nie masz 3,3kW ale prawie 10kW. A Ty Bobrow... 32 x 800 = 25,6kW.

    Kupił byś te lepsze ale te jeszcze działają dobrze, szkoda wydawać kasę, ale może warto będę miał tyle prądu że będę grzał COP=1 z otwartymi oknami, a chłodzenie w lato będzie ustawione na 18*C też z otwartymi oknami. Rekuperacja a po co okna wentylują, a żarówki skoro teraz mamy LED i świecą prawie za darmo co będzie za 15 lat?
    Okna 3 szybowe a po co... 1 szyba starczy najniższej klasy bo przecie prąd będzie "leżał na ulicy" i zamiast kupować okna za 12000 PLN z roletami i ciepłym montażem zabijemy dziury folią i też będzie ciepło

    Będziemy mieszkać w dużych namiotach kupowanych jako moduły , a do tego jak bobrow za 35k PLN instalację PV do grzania i chłodzenia... ale pojechałem
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 15-11-2019 o 20:00
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 684 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony