dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 746 z 1061
Pokaż wyniki od 14.901 do 14.920 z 21202
  1. #14901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No i potwierdziłeś to co napisałem.
    Gdyby Ci ukradli milion to byś poszedł do sądu, ale że, tak jak milionowi innych, ukradli Ci złotówkę, machnąłeś na to ręką.
    No przecież nie będziesz walczył za miliony.
    Walczyć o milion byś się nie zawahał.

    Ja napisałem do URE zażalenie na ich złamanie Prawa Energetycznego przez zatwierdzenie nowych IRiESD.
    Odpisali że IRiESD były zgłoszone do URE przez ZE i argumentacja dotyczyła bezpieczeństwa sieci.
    Nie wspomnieli słowem że PE zostało złamane.
    Dlatego złożyłem ponowne zażalenie na brak ustosunkowania się do mojego konkretnego zarzutu złamania przez prezesa URE Prawa Energetycznego.
    Czekam na odpowiedź.
    Jeśli przyznają się do złamania prawa, zgłoszę to do prokuratury.
    Być może za rok, czy dwa zabraknie mi powiedzmy z 1000 kWh. Wtedy mój Sprzedawca rozliczy mnie z proporcji. Mimo, że będę miał braki, to będą one w całości w taryfie nocnej.
    Z proporcji wyjdzie ze 30 % w drogiej, czyli oskubią mnie w przybliżeniu na 300 x 0,5 zł - 150 złotych.

    Ja mam już powyżej 70-tki. Wg sugestii UOKiK proces sądowy może trwać kilka lat (nie licząc kosztów). Więc nie wiadomo, czy bym dożył do czasu jego zakończenia.

    Mam jedynie świadomość, że jeśli trafi na uczciwego pracownika ZE zmuszonego do wystawienia zawyżonej faktury będzie miał on "moralnego kaca".
    Z drugiej strony młodych i "rżniętych" na fakturach jest sporo - mogą walczyć z nieuczciwym Sprzedawcą...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #14902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jak to ładnie w praniu wychodzi , jak "bez wyrzeczeń" jest opłacalna taryfa G12 i jej pochodne ... jeden nie płąci rachunków bo ZE o nim zapomniało , drugi wywalił żonę bo była kulą u nogi i nie prasuje koszul , trzeci zmusza żonę by prasowała po nocach i spala choinki by dogrzać i klima nie biła kWh prądu . Ciekawe czego jeszcze dowiemy się o postępowaniu posiadaczy owej cudownej taryfy . Kolega o którym pisałem , też ma G12 i offgrida , kórym opędza drogą taryfę. Każdy orze jak może .

    Byłem pewien ,że G11 to dobry wybór by nie trzeba kombinować , jednak takim wpisami mnie utwierdzacie ,że to jest jedyna słuszna taryfa przy PV .
    Uwielbiasz przekolorowywac fakty?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #14903
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tak licząc to ja zapłaciłem 4 krotność rachunków.
    A tak z innej beczki jak Ci się sprawuje ten Sofar? Jak długo go użytkujesz? Miałeś z nim jakieś problemy?
    Bo rozważam jego zakup.
    Może jest tu więcej użytkowników inwerterów Sofar i mogą coś o nich powiedzieć?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  4. #14904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    A tak z innej beczki jak Ci się sprawuje ten Sofar? Jak długo go użytkujesz? Miałeś z nim jakieś problemy?
    Bo rozważam jego zakup.
    Może jest tu więcej użytkowników inwerterów Sofar i mogą coś o nich powiedzieć?
    Jak na razie bez problemów mam może nie za długo od października 2019 ale mój instalator sofarów zainstalował powyżej 15 i są ok. jego zaletą jest moc w moim przypadku jest moc 4,4 kw choć same PV mają 3,92 kwp. Zdarza się ostatnimi laty że panele polikrystaliczne dają więcej mocy niż nominalnie mają i moc ta mogłabybyć obcięta przez falownik. Mój falownik startuje od 20 W. Na razie za krótko go używam , mój wykonawca twierdzi że na razie nie było żadnej reklamacji sofara

  5. #14905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A mnie nadszedł był rachunek z PGE za II połowe 2019.
    68,87PLN
    Bardzo miło w domu w ktorym wszystko działa na prąd.
    Mordka się cieszy.
    Instalacja wykonana z nadmiarem pod przyszłego elektryka?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #14906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Instalacja wykonana z nadmiarem pod przyszłego elektryka?
    Dużego nadmiaru na tą chwilę nie ma. Czekam na rozwój wypadków w kwestii dostępnych modeli, dopłat i ewentualnego magazynu 100% z abonamentem za kWp bo wtedy miałbym faktycznie nadmiar na samochód intensywnie jeżdzący. Choć elektryk sie pewnie pojawi jeśli tylko wejdą dopłaty i będzie model 5os z realnym zasięgiem 150+
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 22-01-2020 o 19:13

  7. #14907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dużego nadmiaru na tą chwilę nie ma. Czekam na rozwój wypadków w kwestii dostępnych modeli, dopłat i ewentualnego magazynu 100% z abonamentem za kWp bo wtedy miałbym faktycznie nadmiar na samochód intensywnie jeżdzący. Choć elektryk sie pewnie pojawi jeśli tylko wejdą dopłaty i będzie model 5os z realnym zasięgiem 150+
    Nadmiar? Oddałeś więcej niż zużyłeś?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #14908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nadmiar? Oddałeś więcej niż zużyłeś?
    Tak, zostało mi trochę w magazynie, głównie za pierwszą część roku. Bo instalacja uruchomiona 1 lutego. W styczniu produkcja symboliczna a pobór z racji ogrzewania większy. Do tego rok lepszy niż statystyki lat poprzednich pokazują. Cięzko mi oszacować ale gdyby działało też w styczniu to możę ze 200KWh by zostało w magazynie. Nie dre szat, jestem zadowolony, nie będę biegał sprawdzał, optymalizował, bił piany, palił mokrymi choinkami żeby 3kWh urwać. Spojrze na to za kolejny rok.

  9. #14909

    Domyślnie

    Myślałem że ja miałęm dużo do odebrania 1,2MWh na dzień 1,12,19 a to się okazuje że 350-400kWh musi miesięcznie iść.Czy starczy zobaczymy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #14910
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ale zrobiliście syf w wątku dyskusja o tym co kto kradnie a kto nie.

    Opust jest bardzo sprawiedliwą, przewidywalną opcją.
    Zapłacicie raz za 20/30% większą instalację i macie spokój.
    Np 8kWp x 0,2 x 4000zł, za 6400zl droższą instalację (przewymiarowane o 1,6kWp) macie pokryty opust 20% na 20-30lat.
    Proponowane nowe zasady (100% opustu i opłata od kW) to próba skoku na kasę prosumenta.
    8kW x 50zł x 20 lat = 8000zł dodajcie sobie to tego podwyżki cen prądu (waloryzacja tej opłaty do cen energii) i będzie jakieś 10000-15000 w ciągu 20 lat (dla 30 lat przemnóżcie x1,5).

    I nagle macie opust 50%, analizując całkowity okres życia instalacji wraz z jej zakupem.

    Jak ja sobie robię instalację za 2500zł/kWp to dopiero jest skok na kasę z ich strony.

    Cały ten projekt jest pisany pod energetykę. Ta opłata jest kalkulowana na 10lat, kto zamierza użytkować instalację tylko 10lat?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #14911

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    macie pokryty opust 20% na 20-30lat.
    Obecne opusty masz na 15 lat. Jakie 20-30. Co potem? Wolny rynek?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #14912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Obecne opusty masz na 15 lat. Jakie 20-30. Co potem? Wolny rynek?
    jest szansa, że do tego czasu baterie stanieją. Więc przejdziemy na off-grid

  13. #14913

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    jest szansa, że do tego czasu baterie stanieją. Więc przejdziemy na off-grid
    Oczywiście przechowamy sobie w baterii do zimy 2MWh na ogrzewanie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #14914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Obecne opusty masz na 15 lat. Jakie 20-30. Co potem? Wolny rynek?
    A jakie ma to znaczenie?po 15 latach zyskasz ok 100-120%(bez uwzględnienia zmian cen i awarii) na inwestycji po tym czasie złom sprzedajesz za grosze lub podłączasz pod grzałki/aku i bawisz się czymś innym.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #14915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oczywiście przechowamy sobie w baterii do zimy 2MWh na ogrzewanie.
    A potrzebujesz 100% pokrycia? Największym problemem nie jest CO ale bytowe. CO można upchnać 100% w taniej a bytowego już nie upchniesz i tujest pole dla ofgrida problem to trwałe i tanie baterie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #14916

    Domyślnie

    Zgadza się że opust będzie jeszcze przez 15 lat, później to się nie zmieni. ZE ma zbyt duże profity z 20% naszego prądu. Tym samym żaden akumulator nie będzie miał najmniejszego sensu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #14917

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A jakie ma to znaczenie?po 15 latach zyskasz ok 100-120%(bez uwzględnienia zmian cen i awarii) na inwestycji po tym czasie złom sprzedajesz za grosze lub podłączasz pod grzałki/aku i bawisz się czymś innym.
    Odniosłem się do 20-30 lat opustu. Zresztą ja już niedługo wyjdę na zero.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #14918

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A potrzebujesz 100% pokrycia? Największym problemem nie jest CO ale bytowe. CO można upchnać 100% w taniej a bytowego już nie upchniesz i tujest pole dla ofgrida problem to trwałe i tanie baterie.
    Największym problemem jest CWU na prąd.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #14919

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Zgadza się że opust będzie jeszcze przez 15 lat, później to się nie zmieni. ZE ma zbyt duże profity z 20% naszego prądu. Tym samym żaden akumulator nie będzie miał najmniejszego sensu.
    ZE ma profity? W jakim świecie Ty żyjesz? Prosumenci to strup na dupie i chętnie by ich wydupili z systemu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #14920

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ZE ma profity? W jakim świecie Ty żyjesz? Prosumenci to strup na dupie i chętnie by ich wydupili z systemu.
    Mamy około 100000 prosumentów większość z nich posiada 5kWp na dachu przy 30% konsumpcji w locie do sieci wysyła 3500kWh z czego 700kWh najeży do ZE.
    700kWh który ZE sprzeda Twojemy sąsiadowi za 700 * 0,6 = 420 PLN
    i teraz tę sumkę pomnóż przez 100000 mieszkańców od tyle ZE ma za frajer od tego stupa
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 746 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony