dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 946 z 1061
Pokaż wyniki od 18.901 do 18.920 z 21202
  1. #18901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    A to się pochwalę Będę miał i ja PV. 20.05. montaż.

    Przy okazji dziękuję Wszystkim za cenne wskazówki, a w szczególności koledze "myjek", który to poświęcił swój czas, żeby mi pomóc i podzielił się cenną instalatorską wiedzą, jak i pewnymi niuansami rynku PV. Dzięki temu nie dałem się aż tak bardzo wydymać Powiem tylko jako ciekawostkę, że z niektórych ofert tzw. premium, po negocjacji firmy były w stanie obniżyć pierwotną cenę nawet o ponad 3 tys.

    Ja finalnie zdecydowałem się na moduły Trina Honey 380Wp - 22szt. oraz falownik SE7K

    Załącznik 455520
    Bravo Kolego
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #18902

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Obawiam się, że skrót myślowy jakiego użyłeś, był zbyt duży. Co ma odpowiedź "Ekonomiczny" do pytania "Skąd taki pomysł, że mocniejszy falownik SE wystartuje później?"
    Zluzuj majty bo nie zamierzam tu z tobą TROLOWAĆ. Rób se chłopie jak chcesz tylko później nie biadol.
    Kończę dyskusję.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #18903

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Moim zdaniem warto.W okresie przejściowym możesz grzać (dogrzewać) np grzejnikami elektrycznymi-koszt jednego ok 100-200pln.
    Decyzja podjęta i klepnięta, robię przewymiarowaną instalację 10kWp. Montaż w przyszłym tygodniu. Zakładam grzałkę do bojlera, zmieniam płyty gazowe na indukcje. Kupie też grzejniki elektryczne jak zobaczę jaką mam nadwyżkę. Celuję w pompę w przyszłym roku więc nadwyżki energii mi się przydadzą żeby zacząć rok z produkcją.

    Dam znać jak będę po montażu jak to wyszło. Myślę że cenę mam fajną, jak na inne oferty które dostałem. Jednak to prawda, lokalna firma instalatorów mających niskie koszty, oferuje dużo niższe ceny niż ogólnopolskie firmy posiadające zespoły przedstawicieli.

  4. #18904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to szykuję się na poniedziałek . Parę kilogramów na dachu przybędzie. W sumie 21 sztuk LONGI Solar po 375W podpięte do Growatta. 15 sztuk na południe i 6 na zachód. Odchyłka 1 stopień kąt 40 stopni.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #18905

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No to szykuję się na poniedziałek . Parę kilogramów na dachu przybędzie. W sumie 21 sztuk LONGI Solar po 375W podpięte do Growatta. 15 sztuk na południe i 6 na zachód. Odchyłka 1 stopień kąt 40 stopni.
    A czemu nie wziąłeś paneli 500W czy większych i wszystkie na południe?
    wiesz że południe to jeden string, zachód drugi

  6. #18906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    A czemu nie wziąłeś paneli 500W czy większych i wszystkie na południe?
    wiesz że południe to jeden string, zachód drugi

    Spójrz na rozmiar a wszystko stanie się jasne. 15 tych to już praktycznie na styk, no może jeszcze jeden by się na siłę upchnęło ryzykując spore zacienienia ale 16 tamtych to żebym nie wiem jak się wytężał to i tak bym nie dał rady
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #18907
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Spójrz na rozmiar a wszystko stanie się jasne. 15 tych to już praktycznie na styk, no może jeszcze jeden by się na siłę upchnęło ryzykując spore zacienienia ale 16 tamtych to żebym nie wiem jak się wytężał to i tak bym nie dał rady
    Taką samą sytuację miałem niestety, a nawet gorszą bo mój dwuspadowy dach spada na południe pod dwoma kątami dlatego niezbędne było zastosowanie Solar Edge. U mnie udało się upchnąć 16 paneli na S i 6 na E, gdzie każdy mm wielkości modułu miał znaczenie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #18908

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zluzuj majty bo nie zamierzam tu z tobą TROLOWAĆ. Rób se chłopie jak chcesz tylko później nie biadol.
    Kończę dyskusję.
    Spoko. Nie tylko ja Ci napisałem, że nie ma znaczenia, czy będziesz miał większy czy mniejszy falownik - produkcja będzie dokładnie taka sama i będzie się zaczynać i kończyć dokładnie o tej samej porze. Tu nie ma nad czym biadolić ani trolować, bo to jest fakt i powie Ci to każdy począwszy od instalatora po serwis. Ale spoko, najlepiej odrzucić fakty i strzelić focha
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #18909

    Domyślnie

    Dlatego się trochę dziwię, że nie ma na rynku modułów "zapychajek". Widać, że generalnie są, ale u nas się nie stosuje (np. trójkąty, albo wersje pół-panela do zapchania powierzchni).
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  10. #18910

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Spoko. Nie tylko ja Ci napisałem, że nie ma znaczenia, czy będziesz miał większy czy mniejszy falownik - produkcja będzie dokładnie taka sama i będzie się zaczynać i kończyć dokładnie o tej samej porze. Tu nie ma nad czym biadolić ani trolować, bo to jest fakt i powie Ci to każdy począwszy od instalatora po serwis. Ale spoko, najlepiej odrzucić fakty i strzelić focha
    nie kumasz i niech tak będzie. Powodzenia
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #18911

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    nie kumasz i niech tak będzie. Powodzenia
    Zgadza się, nie kumam, dlatego napisałem, że użyłeś zbyt dużego skrótu myślowego. Mogłeś napisać o co Ci chodziło, ale Ty wolałeś zacząć pisać o moich "majtach", zamiast wyjaśnić na spokojnie co miałeś na myśli. I tego, przyznam szczerze, też nie kumam. A za życzenia dziękuję, ale nie były potrzebne, bo praktyka to potwierdziła.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #18912

    Domyślnie

    Tak sobie z ciekawości w logi popatrzyłem i faktycznie 17 maja między 16:37 a 16:42 częstotliwość spadła mi do 49,88 Hz, potem do ok 16:47 wzrastała i przez chwilę koło 16:47 falownik nic nie produkował. Co ciekawe, żadnych błędów nie ma.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #18913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wczoraj odbębniłem drugi, tym razem bardziej szczegółowy (3 dniowy) webinar, odnośnie falowników GoodWe. Jestem miło zaskoczony tym produktem, szczególnie rozwiązaniem hybrydowym. I już zapadła decyzja, że jak tylko przydarzy się chętny na mój sprzęt, to wymieniam swojego Fronka na hybrydę GoodWe. Baterie są co prawda drogie jak pierun, bo nawet te budżetowe od BYD (nie wspomnę np. o LG) kosztują około 2 tys. za 1 kWh pojemności (sic!), ale jak ruszy nowy program MP to powinien taki mały magazyn (plus inwestycję w hybrydowy falownik) w znacznej części skompensować. Także gdyby ktoś rozważał klasyczną instalację (w sensie nie SE) w najbliższym czasie, to polecam się tym rozwiązaniem zainteresować.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #18914

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:12

  15. #18915

    Domyślnie

    Jeden taki aku za 1600zl to 496Wh. Żeby zabezpieczyć pracę na okres wieczorny, kiedy nie ma produkcji, to trzeba by chociaż ze 2kWh, czyli ze 4 szt, 6400zł.

  16. #18916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    O!
    Dojrzewają do hybrydy...
    Do offline coraz blizej....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #18917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    W jaki sposób ta hybryda GoodWe zapewnia wyspowość podczas pracy z baterii?
    Ile czasu mija od utraty sieci do przejścia na pracę z baterii?
    Sam falownik przełącza się na zasilanie z PV/BAT w 5ms, niestety w PL wymagane są podwójne zabezpieczenia pracy wyspowej, więc w sumie zajmuje to 200ms. Nadal jest to mało w stosunku do innych producentów hybryd, ale pewnie mała elektronika zdąży przysiąść. Czyli i tak potrzebny będzie jakiś mały UPS na takie wrażliwe elementy jeśli będzie się je chciało bez przerwy w pracy podtrzymać.

  18. #18918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Jeden taki aku za 1600zl to 496Wh. Żeby zabezpieczyć pracę na okres wieczorny, kiedy nie ma produkcji, to trzeba by chociaż ze 2kWh, czyli ze 4 szt, 6400zł.
    Do pracy wyspowej potrzeba falownika hybrydowego, przy 10kW mocy to jest +3k w stosunku do offgrida (patrząc na GoodWe). Do tego automatyka +2,5k, BMS BYD +2,2k, plus moduł baterii BYD HVS 2,56kWh +5k (i tych można zestawić do jednego BMS 5), zaś BYD HVM 2,76kWh +5.2k (i tych można zestawić . No, tanio nie jest.

    Edit, ceny NETTO.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 22-05-2021 o 16:46

  19. #18919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O!
    Dojrzewają do hybrydy...
    Do offline coraz blizej....
    Akurat, przy takich cenach to tylko takie elektryczne oszołomy jak ja się może zdecydują na hybrydę. A gdzie offline, człowieku...

  20. #18920

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:13

Strona 946 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony