dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 941 z 1061
Pokaż wyniki od 18.801 do 18.820 z 21202
  1. #18801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbr1 Zobacz post
    Cześć na forum byłem nieobecny prawie 10 lat, niestety nie udało mi się odzyskać konta.
    Pomóżcie podjąć decyzję jakie panele wybrać mają być full black. Mam ofertę od firmy za ok 35 000 zł na instalację 10 KW - Inwerter Sofar Solar 8.8KTL-X a panele do wyboru:
    27 sztuk - Panel monokrystaliczny HALF CUT SunLink 365W FULL BLACK (9,855 kWp)
    28 sztuk - LONGi Solar, LR6-60OPH-350M BF. (9,8 kWp)
    27sztuk - LONGi Solar, LR4-60HPH 370M (10 kWp)– te nie są full black, mają czarną ramkę – pewnie gorzej będą wyglądały na dachu i oko mojej żony będzie drażnione
    Widzę że jest jeszcze full Black LONGi LR4-60HPB-360M – czy warto o ten pytać?

    Co do paneli się nie wypowiem ale po wielu konsultacjach to względem inwertera biorąc pod uwagę serwis jak i parametry bym optował w kolejności za Growattem, Huawejem lub Sungrowem ostatecznie Goodwe
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #18802
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Moc na falowniku? Można zmienić?
    Np w Sofar
    przełącznik sw3 na pozycjach 1234 zwykle ma włączenie w dół (1) wyłączenie w góre (0)wiec mamy ustawienia dla mocy na podstawie otrzymanych zdjęć: 3.3kW 1001, 4.4kw 1111, 5.5kw 1110, 6.6kW 1101, 8.8kW 1100, 11kW 1011
    Wątek na elektrodzie.

  3. #18803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Oczywiście ze wal max. Sprawdź sobie dodatkowo autokonsumcję. Wtedy będziesz spokojny.
    B]U mnie czasem zdarza się, że moc jest większa niż 10kw, bo mam panele z tolerancja dodatnia[/B].
    Masz na myśli 10 kWp w panelach czy chwilową produkcję instalacji PV?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #18804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dla przypomnienia porównywałem full blacki.
    Gdzieś czytałem, że full black ma nawet większy uzysk.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #18805

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Do SMA też są takie patenty?
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  6. #18806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co robicie jak wam się falowniki wyłączają bo w sieci jest za duże napięcie?

    Dostałem info, że trzeba napisać do energetyki. Jak już zupełnie nic się nie da zrobić, można np w solaredge wydłużyć czas przekroczenia napięcie.
    Znajomy ma tak zrobione, że jeśli w ciągu 10 min napięcie nie spadnie to falownik się dopiero wyłączy.

    Inny patent jest taki ze można zwiększyć próg wyłączenia falownika np na 260V. Tylko co ze sprzeczkami domowymi to nie wiem. Ale, jedna kobitka cały czas miała w sieci 260V, to było na jakiejś wiosce, do trafo nikt nie przyjeżdżał wiec tak sobie żyli. Ale po zamontowaniu paneli zaczęły być problemy i sprawa wyszła. Poszło pismo i zmniejszyli napięcie z trafo poniżej 250V.
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 21-04-2021 o 12:51
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #18807

    Domyślnie

    Jak linia jest napowietrzna to pomaga włączenie funkcji Q(U). Kolejny krok to włączenie ograniczenia mocy w funkcji napięcia.
    Obydwie powinny być zresztą włączone przez instalatora aby było zgodnie z normą po 2019.
    https://www.cire.pl/pliki/2/2018/ogr...ijarski_zm.pdf
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  8. #18808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj było 254,1V Ale tylko na jednej fazie R, w reszcie S-243V i T- 245V.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #18809
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    autorus
    Ja na swoim przykładzie mogę podpowiedzieć tak, zgłaszaj awarie na infolinię, niech monterzy przyjeżdżają, im częściej tym lepiej. Po jakimś czasie zgłoś pisemnie o problemach z napięciami. W momencie jak masz wysokie napięcie zmierz miernikiem i zrób zdjęcia wartości, możesz z falownika załączyć wykres napięć na poszczególnych fazach.

    Co prawda u mnie nie tyczyło się falownika, ale walczyłem z napięciami które przekraczały dóra/dół 10% wartości. Trułem ich awariami, możliwością uszkodzenia pompy ciepła i innych urządzeń itp, zgłoszenia przez ebook, w końcu zamontowali rejestrator i u mnie poskutkowało wykonaniem nowego przyłącza od trafo, mam swoją linię zasilania i od kilku tygodni cieszę się równym napięciem czy to słońce czy deszcz. Jest trochę podniesione bo mam średnio 238-240 ale nie przekroczyło jeszcze 245V. Jak narazie nie czepiam się jakby coś znów się działo znów będę ich cisnąć. U mnie rejon Żyrardów.

    Zgłaszaj tak samo nierówne napięcie na fazach. U mnie wariowało od 180-26x.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 21-04-2021 o 13:29
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  10. #18810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Możesz spróbowac dociążyć tę faze, przełaczajac na nią wszelkie odbiorniki jednofazowe. Oprócz tego co napisał kolega wyżej możesz jedynie legalnie zgłosić problem do energetki, lub ewentualnie ze swojej strony wymienić wlz na przewód o wiekszym przekroju (mniejszej impedancji). A nie dokońca legalnie, to możesz przełączyć falownik na kraj o wiekszej tolerancji napięcia (np. niemcy), lub też podłączyć falownik przez autotransformator obniżający napięcie. Koledzy tak robią i mówią, że działa

  11. #18811
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    autorus
    Ja na swoim przykładzie mogę podpowiedzieć tak, zgłaszaj awarie na infolinię, niech monterzy przyjeżdżają, im częściej tym lepiej. Po jakimś czasie zgłoś pisemnie o problemach z napięciami. W momencie jak masz wysokie napięcie zmierz miernikiem i zrób zdjęcia wartości, możesz z falownika załączyć wykres napięć na poszczególnych fazach.

    Co prawda u mnie nie tyczyło się falownika, ale walczyłem z napięciami które przekraczały dóra/dół 10% wartości. Trułem ich awariami, możliwością uszkodzenia pompy ciepła i innych urządzeń itp, zgłoszenia przez ebook, w końcu zamontowali rejestrator i u mnie poskutkowało wykonaniem nowego przyłącza od trafo, mam swoją linię zasilania i od kilku tygodni cieszę się równym napięciem czy to słońce czy deszcz. Jest trochę podniesione bo mam średnio 238-240 ale nie przekroczyło jeszcze 245V. Jak narazie nie czepiam się jakby coś znów się działo znów będę ich cisnąć. U mnie rejon Żyrardów.

    Zgłaszaj tak samo nierówne napięcie na fazach. U mnie wariowało od 180-26x.
    Wielkie dzięki za ten post. IMO po to właśnie jest forum a nie jakieś jałowe dyskusje o niczym.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #18812
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Mierzysz napięcie miernikiem w rozdzielni, czy w skrzynce w granicy działki? Chociaż w skrzynce chyba nie ma dostępu bez zdjęcia plomb.U mnie czy tak czy tak napięcie było praktycznie takie samo. Nawet w dzień totalnie ciemny, deszczowy napięcia wariowały.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 21-04-2021 o 13:39
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  13. #18813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Możesz spróbowac dociążyć tę faze, przełaczajac na nią wszelkie odbiorniki jednofazowe. Oprócz tego co napisał kolega wyżej możesz jedynie legalnie zgłosić problem do energetki, lub ewentualnie ze swojej strony wymienić wlz na przewód o wiekszym przekroju (mniejszej impedancji). A nie dokońca legalnie, to możesz przełączyć falownik na kraj o wiekszej tolerancji napięcia (np. niemcy), lub też podłączyć falownik przez autotransformator obniżający napięcie. Koledzy tak robią i mówią, że działa
    Instalator tez mówił o Niemczech. Tam jest 260v chyba.

    Tylko z tym dociążeniem to ja tego nie widzę, bo imo to napięcie które jest w sieci. Musiałbym mieć spory pobór energii. Ale... pogadam z elektrykiem, a i fazy w domu przecież można pozamieniać. Żadnego silnika 3f nie mam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #18814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz na myśli 10 kWp w panelach czy chwilową produkcję instalacji PV?

    Chwilowy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #18815
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Tylko z tym dociążeniem to ja tego nie widzę, bo imo to napięcie które jest w sieci. Musiałbym mieć spory pobór energii. Ale... pogadam z elektrykiem, a i fazy w domu przecież można pozamieniać. Żadnego silnika 3f nie mam.
    Zrób eksperyment, potrzebny miernik i czajnik/suszarka do włosów. Włącz urządzenie i sprawdź napiecie na tej samej fazie, sprawdź również po wyłączeniu. Bedziesz wiedział, jaki masz wpływ na "to napięcie które jest w sieci".

  16. #18816

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie dzisiaj było 254,1V Ale tylko na jednej fazie R, w reszcie S-243V i T- 245V.
    To masz kilka instalacji PV w sąsiedztwie?

  17. #18817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    To masz kilka instalacji PV w sąsiedztwie?

    A kto teraz nie ma?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Zrób eksperyment, potrzebny miernik i czajnik/suszarka do włosów. Włącz urządzenie i sprawdź napiecie na tej samej fazie, sprawdź również po wyłączeniu. Bedziesz wiedział, jaki masz wpływ na "to napięcie które jest w sieci".
    Mozesz mieć racje. tylko kurcze nie chce mi się wieżyc ze pierwsza faza nie jest najbardziej obciążona w domu. Ale nie takie rzeczy się widziało. Po prostu trzeba to sprawdzić.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #18819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczorajszy stan parametrów sieci.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #18820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta odnośnie taryfy G11K też mi ją wcisnęli po przejściu na prosumenta płaciłem do każdego miesiąca opłatę handlową około 8 zł. Po telefonie na infolinię zgodzili się zmienić na taryfę G11 i łaskawie poinformowali że nie będzie w tej taryfie doliczana opłata handlowa

Strona 941 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony