dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 811 z 1061
Pokaż wyniki od 16.201 do 16.220 z 21202
  1. #16201

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Żeby była jasność - napisałem że nie zobaczą słońca, co nie znaczy że nic nie wyprodukują.
    Są przecież dni pochmurne i panele produkują.
    Pewny taki bym nie był że wyprodukują Podam swój przykład
    Noc pada śnieg a rano dzień pochmurny ( oczywiście 3-cia dekada grudnia ) śnieg zalega po nocy nawet PV na południe w grudniu przy dużym zachmurzeniu nie rozpuściło śniegu. Produkcja 100W/dzień. Fakt była. Dobrze że takich dni przez 4 zimy miałem może -góra (6) lecz były
    przykład optymistyczny ---noc pada śnieg w dzień słonko świeci (1--do 2 godz). panele czyściutkie . Ważne jest aby śnieg nie zalegał ale u mnie tak jak pisałem na ponad 1500 dni pracy było ich 5 lub 6.
    Nie wiem jak będzie przy W---Z mogę gdybać lecz pewnym jest to że jak będą warunki takie jak opisałem wyżej to nawet jak słońce zaświeci na 2godz to śnieg będzie dalej leżał ( nie zdąży go rozpuścić nawet przez tydzień) a jak jeszcze poprawi? ---dalej nie wiem.
    Co do reszty jak chmury i panele czyste to spoko.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 22-05-2020 o 22:16
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #16202

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No tak, ja zakładam że jak ktoś ma instalację to panele czyści. W zimie ze śniegu a w pozostałe miesiące z kurzu.
    Pomaga temu instalacja naziemna.
    Ja co rano patrzę z okna na panele i jak są zaśnieżone to idę ze szczotką i je czyszczę.
    Taka poranna gimnastyka.

    Za okres od 1 grudnia 2018 do 31 stycznia 2019 moje 8.8kWp postawione na gruncie wyprodukowało 220kWh. Najgorszy dzień 16.12.2018 dał 79 Wh, a najlepszy 20.01.2019 dał 17kWh.
    Wyniki nie najlepsze bo drzewa rzucały cień na panele nawet w południe.
    Tej zimy było lepiej bo na jesieni 2019 roku wichura połamał ponad 60 drzew i w ten sposób wyczyściła przedpole.
    Niestety wyników podać nie mogę bo producent mojego falownika zabrał swoje zabawki i wyszedł z piaskownicy. Od listopada 2019 roku jego chmura nie działa.
    Postaram się odnieść do swoich uzysków w tych dniach co podałeś-lecz jutro
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem --nie masz wyświetlacza na falowniku?
    PS. nigdy ich nie czyściłem-- z moich obserwacji jest to zbyteczne jeżeli chodzi o kurz. Instalatorzy ( a była to duża firma działająca na terenie całej polski ) powiedzieli że mycie tylko wodą destylowaną więc niech ich deszcz myje.
    Mój przykład; miałem takie brudne ( pylenie traw i kwiatów brak deszczu przez 2 miechy) że można było pisać jak na tablicy a uzyski oscylowały i tak ok 40kWh/dzień. Mały deszczyk i czyściutkie. Jak by tak było źle z tym brudem to ile by mieli roboty ci co mają farmy po kilka megawatów.
    Odnośnie farm to temat mam otwarty dopytują się bo mam 6ha bez zacienień w jednym kawałku. Kwestia tylko otrzymać b.dobre warunki umowy.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 22-05-2020 o 23:19
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #16203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No tak, ja zakładam że jak ktoś ma instalację to panele czyści. W zimie ze śniegu a w pozostałe miesiące z kurzu.
    Pomaga temu instalacja naziemna.
    Ja co rano patrzę z okna na panele i jak są zaśnieżone to idę ze szczotką i je czyszczę.
    Taka poranna gimnastyka.

    Za okres od 1 grudnia 2018 do 31 stycznia 2019 moje 8.8kWp postawione na gruncie wyprodukowało 220kWh.
    Każdy robi to co lubi, ja instalowałem fotowoltaiki żeby więcej można było odpoczywać a nie po to by dać sobie dodatkową robotę. Jak już mówiłem, nie nastawiam się na produkcję zimą, mieszkam na granicy Bieszczad a tu bywa tak, że śnieg na dachu zalega po kilka tygodni, chociaż jest to coraz rzadszym zjawiskiem.
    Voymar gratuluję, Twoje 5,7 jest zimą ok 50% wydajniejsze niż kolegi głaskane i chuchane 8,8.
    Kilka postów wcześniej wklejałem link pv monitor do instalacji WZ 8,9kWh- zaznaczę tylko, że jest ona słabo przewymiarowana bo ma falownik 8kW. Możecie sobie zerknąć, produkcja grudzień '18/styczeń '19 to 170kWh, w styczniu 2020 - 146kWh- to znowu tak czarno jak prorokujecie to nie jest.

  4. #16204

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Każdy robi to co lubi, ja instalowałem fotowoltaiki żeby więcej można było odpoczywać a nie po to by dać sobie dodatkową robotę. Jak już mówiłem, nie nastawiam się na produkcję zimą, mieszkam na granicy Bieszczad a tu bywa tak, że śnieg na dachu zalega po kilka tygodni, chociaż jest to coraz rzadszym zjawiskiem.
    Voymar gratuluję, Twoje 5,7 jest zimą ok 50% wydajniejsze niż kolegi głaskane i chuchane 8,8.
    Kilka postów wcześniej wklejałem link pv monitor do instalacji WZ 8,9kWh- zaznaczę tylko, że jest ona słabo przewymiarowana bo ma falownik 8kW. Możecie sobie zerknąć, produkcja grudzień '18/styczeń '19 to 170kWh, w styczniu 2020 - 146kWh- to znowu tak czarno jak prorokujecie to nie jest.
    Co do pv monitor to podchodzę z ostrożnością .Raz że nie lubię tego portalu a dwa parę lat temu dyskutowaliśmy o uzyskach i monitoringu przez monitor i dyskusja było że ten portal zaniża uzyski. Czy to prawda nie wiem. Po za tym cenię sobie prywatność i wolę aby to pozostało dla mnie. Jak ktoś pyta to owszem podaję lub sam wrzucam uzyski na muratora.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #16205

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No tak, ja zakładam że jak ktoś ma instalację to panele czyści. W zimie ze śniegu a w pozostałe miesiące z kurzu.
    Pomaga temu instalacja naziemna.
    Ja co rano patrzę z okna na panele i jak są zaśnieżone to idę ze szczotką i je czyszczę.
    Taka poranna gimnastyka.

    Za okres od 1 grudnia 2018 do 31 stycznia 2019 moje 8.8kWp postawione na gruncie wyprodukowało 220kWh. Najgorszy dzień 16.12.2018 dał 79 Wh, a najlepszy 20.01.2019 dał 17kWh.
    Wyniki nie najlepsze bo drzewa rzucały cień na panele nawet w południe.
    Tej zimy było lepiej bo na jesieni 2019 roku wichura połamał ponad 60 drzew i w ten sposób wyczyściła przedpole.
    Niestety wyników podać nie mogę bo producent mojego falownika zabrał swoje zabawki i wyszedł z piaskownicy. Od listopada 2019 roku jego chmura nie działa.
    U mnie tak;
    1 grudzień 2018r do 31 styczeń 2019r-----255kWh
    16.12.18r---1kWh , najgorszy 31.12.18r--700W ( podobnie jak u ciebie)
    najlepszy grudzień to 01.12.18r---18kWh i 02.12.18r---13kWh
    20.01.19r---5kWh
    19.01.19r----19kWh
    Jak przeleciałem cały grudzień to kiepski był w 18r uzysk to 105kWh najgorszy że wszystkich lat działania mojej PV
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 23-05-2020 o 11:15
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #16206

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie wiem czy jest sens odnosić się do moich uzysków, bo w zimie były non stop zacieniane przez drzewa. Co prawda te drzewa były bez liści ale efekty były widoczne kiedy się porówna z produkcją z tej zimy.
    Nie mam wyświetlacza na falowniku. Jego produkcję mogę jedynie zobaczyć na komputerze podłączonym do osobnego urządzenia które podłącza falownik do sieci.
    Jedynie w chmurze następowała archiwizacja i wizualizacja produkcji. Jak pisałem, ta chmura od listopada zeszłego roku już nie zbiera danych z mojego inwertera i mam już kogo zapytać dlaczego. Mi to nie przeszkadza i nawet zaoszczędziłem na tym 16 tysięcy które mi instalator zwrócił z powodu nie wywiązania się z reklamacji jaką u nich złożyłem na falownik i instalację DC.
    Z tą wodą destylowaną to chyba jakiś żart. Gdyby to była prawda to przed każdym deszczem trzeba by było zakrywać panele, bo deszczówka z destylowaną ma niewiele wspólnego.
    Ja swoje myję wodą z jeziora.
    Farmy po prostu stosują rachunek ekonomiczny. Ile stracą na brudnych panelach porównują z kosztem ich mycia. Jak wychodzi że mycie droższe to nie myją.
    Gdybyśmy my stosowali taki rachunek ekonomiczny, to pewnie mieszkalibyśmy w wynajętych kawalerkach i spali na piętrowych łózkach.
    Źle napisałem wodą miękką Co do mycia podtrzymuję swoje spostrzeżenia nie ma potrzeby tego robić, choć jak ktoś chce to jego sprawa. Mi myje deszcz.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #16207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Co do pv monitor to podchodzę z ostrożnością .Raz że nie lubię tego portalu a dwa parę lat temu dyskutowaliśmy o uzyskach i monitoringu przez monitor i dyskusja było że ten portal zaniża uzyski. Czy to prawda nie wiem. ...
    dane o produkcji u mnie :

    -inwerter 12 324 kWh
    -podlicznik 12 280 kWh
    -pvmonitor 12 305 kWh

    co ciekawe pvmonitor czerpie impulsy z podlicznika Orno
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #16208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wczoraj robiłem konstrukcję u siebie na dachu na pierwszej, z trzech, połaci. Szlag mnie znowu trafił, bo krokwie lecą w chińską ósemkę. Sprawdziłem wykrywacz Boscha GSR 120 i nawet działał, gdyby nie fale na blachodachówce. Ktoś korzystał może z tego droższego?

    https://www.narzedzia.pl/wykrywacz-b...-150,8803.html

  9. #16209
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wczoraj robiłem konstrukcję u siebie na dachu na pierwszej, z trzech, połaci. Szlag mnie znowu trafił, bo krokwie lecą w chińską ósemkę. Sprawdziłem wykrywacz Boscha GSR 120 i nawet działał, gdyby nie fale na blachodachówce. Ktoś korzystał może z tego droższego?

    https://www.narzedzia.pl/wykrywacz-b...-150,8803.html
    Wydaje mi się, że drewna przez blachę nie wykryjesz. Ja mam zamiar ściągnąć "gąsiory" ze szczytu dachu i "namacać" u góry, gdzie są krokwie U dołu będę miał łatwiej bo "rynhaki" mam przybite do krokwi. Potem sznureczek i pewnie też zdarzy się pudło, jak chłopy "podciągnęli" krokiew.

  10. #16210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Wydaje mi się, że drewna przez blachę nie wykryjesz. Ja mam zamiar ściągnąć "gąsiory" ze szczytu dachu i "namacać" u góry, gdzie są krokwie U dołu będę miał łatwiej bo "rynhaki" mam przybite do krokwi. Potem sznureczek i pewnie też zdarzy się pudło, jak chłopy "podciągnęli" krokiew.
    Jak wspomniałem ten tani Bosch wykrywał krokwie przez blachę, jak szło pod falę to też łapało krokiew ale ciężko było stwierdzić gdzie faktycznie jest -- bo łapało pod kątem, tj. równolegle, w powietrzu się jechać nie dało. Ten droższy ma rączkę, może można nim jechać w powietrzu i zarazem będzie dokładniejszy.

    Zdejmowanie gąsiorów niewiele daje, bo będzie tam a) membrana b) deskowanie albo to i to, do tego dochodzi jeszcze rozjazd krokwi góra-dół. Przerobiłem to u teściowej, gdzie było deskowanie, potem membrana i jeszcze styropian, do tego łaty. Ekstremalny przypadek przyznaję, dach po remoncie i naprawie błędów budowlanych, ale tak bywa niestety.

  11. #16211

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Skoro widziałeś coś o gimnastyce w moim wpisie na który odpowiadała @Stanowska, to jednak do Ciebie.
    Sam pisałeś jak dyskutowaliśmy o myciu paneli że masz taką codzienną gimnastykę i zgarniasz śnieg jak zalega. Ja w tym nic dziwnego a zarazem śmiesznego nie widzę ale skoro forumowicza Stanowska coś rozśmieszyło to zapewne to. Dlaczego? Nie wiem.


    A raczej to.

    Napisał stos
    Z tą wodą destylowaną to chyba jakiś żart. Gdyby to była prawda to przed każdym deszczem trzeba by było zakrywać panele, bo deszczówka z destylowaną ma niewiele wspólnego.
    Ja swoje myję wodą z jeziora.

    Teraz to ci się udało, dawno nikt mnie tak na tym forum nie rozśmieszył
    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-05-2020 o 09:23
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #16212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak wspomniałem ten tani Bosch wykrywał krokwie przez blachę, jak szło pod falę to też łapało krokiew ale ciężko było stwierdzić gdzie faktycznie jest -- bo łapało pod kątem, tj. równolegle, w powietrzu się jechać nie dało. Ten droższy ma rączkę, może można nim jechać w powietrzu i zarazem będzie dokładniejszy.

    Zdejmowanie gąsiorów niewiele daje, bo będzie tam a) membrana b) deskowanie albo to i to, do tego dochodzi jeszcze rozjazd krokwi góra-dół. Przerobiłem to u teściowej, gdzie było deskowanie, potem membrana i jeszcze styropian, do tego łaty. Ekstremalny przypadek przyznaję, dach po remoncie i naprawie błędów budowlanych, ale tak bywa niestety.
    Ja robiłem tak że brałem krótkiego farmera, nawiercałem otwór tam gdzie spodziewałem się krokwi.
    Potem w otwór wkładałem drucik i sprawdzałem gdzie jest krokiew.
    Jak nie trafiało w krokiew to dało się wymierzyć w którą stronę i o ile trzeba przesunąć.
    W niepotrzebnych otworach pozostały wkręcone farmery

  13. #16213
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja i wymiana doświadczeń. Niepotrzebne pyskówki. Prosimy o umiar.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  14. #16214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Redakcja dobrze wycięła. Po co te dywagacje w temacie "Panele fotowoltaiczne" ??
    Fajną masz "stopkę". Taki żart.
    Nie odpowiadam na wypociny @fotohobby i jego drugiego wcielenia @d7d. Podobnie traktuję wypociny szwedzkiego właściciela pompy ciepła. No i za swoje grubiaństwo @Bertha też się do tej grupy załapał.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #16215
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    STOP - POKÓJ - MERYTORYCZNA DYSKUSJA. Prosimy...
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  16. #16216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli się już szanowna Redakcja zabrała za głos to może by tak byłą łaskawa odpisać na moje pytanie i zdziwienie po tym jak usuneła cały mój temat "Które panele lepsze" . Temat był jak najbardziej merytoryczny ,służył poradą dla wielu forumowiczów mniej bądz wiecej zaawansowanych i z niczego nagle został usunięty. Po kilku wiadomościach do szanownej Redakcji ,które okazały się nie godne chodź jednego wytłumaczenia dałem spokój.
    Ale nie tak to powinno wyglądać na normalnym szanującym się forum...
    Tak więc "wielkie brawa" dla całej Redakcji !!!

  17. #16217
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał kysztof_2 Zobacz post
    Jeśli się już szanowna Redakcja zabrała za głos to może by tak byłą łaskawa odpisać na moje pytanie i zdziwienie po tym jak usuneła cały mój temat "Które panele lepsze" . Temat był jak najbardziej merytoryczny ,służył poradą dla wielu forumowiczów mniej bądz wiecej zaawansowanych i z niczego nagle został usunięty. Po kilku wiadomościach do szanownej Redakcji ,które okazały się nie godne chodź jednego wytłumaczenia dałem spokój.
    Ale nie tak to powinno wyglądać na normalnym szanującym się forum...
    Tak więc "wielkie brawa" dla całej Redakcji !!!
    Prześledźmy historię zniknięcia tematu. Do kogo Pan pisał? W skrzynce Redakcji nie ma żadnych wiadomości od Pana.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  18. #16218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpalys Zobacz post
    Ja robiłem tak że brałem krótkiego farmera, nawiercałem otwór tam gdzie spodziewałem się krokwi.
    Potem w otwór wkładałem drucik i sprawdzałem gdzie jest krokiew.
    Jak nie trafiało w krokiew to dało się wymierzyć w którą stronę i o ile trzeba przesunąć.
    W niepotrzebnych otworach pozostały wkręcone farmery
    Tylko że to nie zadziała na dachu z deskowaniem, albo jak u teściowej, jeszcze ze styropianem między łatami.

  19. #16219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tylko że to nie zadziała na dachu z deskowaniem, albo jak u teściowej, jeszcze ze styropianem między łatami.
    Jak jest pełne deskowanie, to nie wystarczy do tego deskowania przykręcić konstrukcji paneli? Ewentualnie z drugiej strony deski złapać nakrętką, jak się da oczywiście (pewnie nie).

    Styropian między łatami? A tam nie powinna być przestrzeń wentylacyjna?

  20. #16220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Źle napisałem wodą miękką Co do mycia podtrzymuję swoje spostrzeżenia nie ma potrzeby tego robić, choć jak ktoś chce to jego sprawa. Mi myje deszcz.
    Gorzej z ptasimi odchodami bo jak widzę sam deszcz z nimi sobie radzi śmiało i pomagałem mu mopem gdy padało ostatnio.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 811 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony