dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 966 z 1061
Pokaż wyniki od 19.301 do 19.320 z 21202
  1. #19301

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Już wiem dlaczego takiego typa jak ty mam w ignorowanych.
    Doradzaj komuś żeby kupił cytryny bo tańsze, chociaż on chce kupić jabłka.
    Już ci kiedyś ofiaro napisałem że niczego nie przespałem bo i tak do żadnego instalowania PV u mnie w gminie nie doszło bo się gmina na dotację nie załapała.
    Zrobiłem instalację za swoje i taką jaką chciałem.
    Skoro jestem w ignorowanych ,to po kiego grzyba komentujesz moje wpisy?
    Zablokuj i po sprawie. I ja z wzajemnością będę zadowolony.
    Chyba właśnie po to jest takie ustrojstwo jak Ignorowany do KLIKNIĘCIA aby więcej nie czytać co owy jegomość pisze.
    Dalej do dzieła- bez urazy i żalu z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 18-07-2021 o 20:20
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #19302

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Wniosek składałem jak budowałem dom, 5 lat trwała procedura.
    Obecnie za prąd płacę 3200 zł, czyli w góra 5 lat będę na 0.

    Pewnie, że wolałbym taka instalację jaką JA sobie wymyślę, ale w takiej cenie grymasić nie będę.

    Firma ma czas do końca sierpnia na zakończenie procedury.
    Ja gminną mam od zeszłego roku i jest w 1/2 odbita jeszcze rok i będzie na +++++++
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #19303

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Msz go w ignorowanych i widzisz, co pisze ?
    Coś zrobiłeś źle
    Właśnie dlatego go prostowałem. Popieram takie działania Po co się droczyć.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #19304

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Niczego nie jestem pewien i oczekuje nieoczekiwanego.
    Takie miałem wyliczenia / projekt jak składałem dokumenty 5 lat temu, a co będzie jutro to życie i aneks do umowy pokaże.

    Jestem na siebie zły, że jak budowałem do nie kupiłem od razu instalacji i nie skorzystałem z dotacji z Wfośigw. Wtedy na fotowoltaika mogłem dostać 45%, a z drugiej strony cieszę się że dostałem 25% na pompę ciepła.
    Sorry ale zrobiłeś to od dooopy strony.
    Jak jak PV robiłem w 15r to dawałi 40% a do PC 20% W ubiegłym roku za PC dotacja 50% WFOSiGW +PIT
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #19305

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Nie wiem czy czegoś nie pomylę teraz, ale kojarzę, że jest zapis, że nie można podłączyć więcej kWp niz ma się moc przyłącza. Nie ma żadnego ograniczenia odnośnie zużywanej energii.
    Jeżeli chodzi o przyłącz to ---taki jak moc zamówiona. Odnośnie wielkości PV z programu gminnego to takie jak sobie założą średnią
    U mnie w 1 etapie było 5kW, 4 kW i 3 kW. Pytam panią od czego to zależy jaką mi założą. Pani mówi -- od zużycia rocznego.
    Ja jej na to --To proszę PV 15kW
    Odpowiedź -oszalał Pan ? Nie tyle zużywam bo grzeję czystym prądem. To takiej nie mogę ( Było to przed montażem PC )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #19306

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:29

  7. #19307

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:29

  8. #19308

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Na impertynencje trzeba niestety reagować żeby inni nie myśleli że impertynent ma rację.
    Tylko głupek ma rację. OK.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #19309

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:27

  10. #19310

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie, czy panele Tiger 440 są przyzwoitej jakości? Mam propozycję założenia instalacji 5,7kW w cenie 23tys z tymi panelami. Dostanę konkretny wykaz podzespołów ale póki co mam informację tylko o panelach.
    Będę wdzięczny za podpowiedź, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 26-07-2021 o 23:08

  11. #19311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jinko Solar Tiger Pro 60 HC JKM440M-60HL4 są całkiem niezłe.
    Jeżeli takie właśnie masz w ofercie to mają 12 lat gwarancji i gwarantowaną wydajność 84,8% po 25 latach.
    Całkowita cena też nie jest zła ale też zależy od pozostałych komponentów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #19312

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź.
    To pewnie te, mam dostać szczegółowy wykaz elementów i gdy tylko go otrzymam, wpiszę tutaj z prośbą o ocenę.
    Miałem zakładać panele na wiosnę ale nie miałem przygotowanego dachu, dopiero teraz mogę się wziąć za renowację.
    Zresztą zastanawiałem się czy w ogóle inwestować w panele (i dalej mam wątpliwości) ale jeśli tak to zależy mi, żeby zostały odebrane w tym roku.
    Sama idea mi się podoba natomiast czasy mamy bardzo niepewne i tak naprawdę rządzący mogą zrobić wszystko. Moje obawy są takie, że te chamy mogą zmienić warunki umowy nawet dla tych, którzy już mają je podpisane. Dali dotacje bo im się 4 litery ścisnęły, żeby zrobić szum wokół ekologii itp. Natomiast naprawdę nie wiem czy jak się rynek nasyci to po prostu nas nie wyciulają. Tego się obawiam najbardziej, nawet nie pożaru czy awarii, tylko tego czy mafii nie wpadnie do głowy zwiększyć haracz.
    Nie na temat bezpośrednio ale aktualne i może nas wkrótce dotyczyć, lubię posłuchać tego gościa:
    https://www.youtube.com/watch?v=vgNN6jgu3tk
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 27-07-2021 o 15:03

  13. #19313

    Domyślnie

    Witam

    Jak wyglądał u Was proces podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci operatora Energa? Obecnie mam taryfę G11 u operatora ENERGA i kończę budowę instalacji na 7kW (inwerter 6kW). Czy po wysłaniu wniosku o przyłącze będę musiał podpisać dodatkową umowę z operatorem, czy sam wniosek załatwia sprawę i na tym koniec? Ile trwał u Was proces przyłącza po wysłaniu wniosku? Obecnie posiadam licznik Addax NP73E.1 w instalacji 3f, czy ENERGA wymienia te liczniki na nowe czy licznik jest już przystosowany do rozliczania prosumenta. Z góry dzięki za informacje.

  14. #19314

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam informacji o panelach SunPower. Ktoś ma? Jakieś opinie? Na forum przewijają się ale zwykle jako panele Premium, drogie, jakby nikt ich nie posiadał. Mam ofertę 16x SunPower SPR-P3-370 (5,92kWp) i Sofar Solar 5,5 KTL-X 5kW za 27,3kPLN (bez PIT i Mój prąd wychodzi 4,6kPLN/kW, a z dofinansowaniami 3,4kPLN/kW). Warto? Na necie znalazłem info że SunPower ma coraz gorsze wyniki finansowe, a i na giełdzie cena akcji leci w dół....
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez edek_211 ; 28-07-2021 o 13:05

  15. #19315

    Domyślnie

    A ja ponownie mam prośbę o opinie na temat paneli. Wygląda na to, że będę miał montowane Trina Solar MODEL TSM-DE08M.08(II). Czy to są dobre panele?
    Proszę również o opinię na temat falownika, jego model to SOFAR 3.3k-12kTL-X v2.
    O jakiej grubości przewody powinny być podciągnięte do tego falownika?
    Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 29-07-2021 o 12:18

  16. #19316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dolce1313 Zobacz post
    A ja ponownie mam prośbę o opinie na temat paneli. Wygląda na to, że będę miał montowane Trina Solar MODEL TSM-DE08M.08(II). Czy to są dobre panele?
    Proszę również o opinię na temat falownika, jego model to SOFAR 3.3k-12kTL-X v2.
    O jakiej grubości przewody powinny być podciągnięte do tego falownika?
    Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
    Zestaw przyzwoitej jakość. Zarówno panele jak i falownik mają dobrą opinie.
    Jeżeli chodzi o kable DC to 4mm2
    Po stronie AC 5x2,5mm2

  17. #19317

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
    Kable DC od paneli do falownika zamontują instalatorzy, to mam z głowy.
    Natomiast chciałem dopytać o instalację AC - od licznika do piwnicy, gdzie będzie zamontowany falownik, mam tam podciągniętą "siłę".

    1) Napisałeś, że przewody mają mieć 2,5mm2. Jeśli dobrze sprawdziłem w tabelce to ich średnica, w przypadku miedzianych jednożyłowych, powinna wynieść minimum 1,8mm? Nie pamiętam co mam puszczone od licznika do miejsca, w którym mam wyprowadzone 3 fazy i w którym będzie zawieszony falownik, muszę to sprawdzić. Jeśli 2,5mm to ok a jeśli 1,5mm to czy należy wymienić na grubsze, szczególnie w przypadku, gdy do jednej z faz zostanie podłączone jakieś dodatkowe urządzenie lub czasowo są wykorzystywane 3 fazy? Mam maszynę do obróbki drzewa, gdzie do tej instalacji podłączam falownik + wrzeciono pobierające ok. 1,5kW. Używam go sporadycznie ale wiadomo jak to w warsztacie, trzeba się liczyć, że czasami będzie się podłączało pod te fazy dodatkowe urządzenia.

    2) Mam wyprowadzone 4 kable - 3 fazy i "0". Do czego jest ten 5 przewód? Mam dom z lat 80' więc nie mam uziemień w gniazdkach, tylko faza i "0"
    a w warsztacie 3 fazy i "0". Czy to wystarczy czy należy coś pozmieniać?

    Będę wdzięczny za wiadomość, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 31-07-2021 o 06:08

  18. #19318

    Domyślnie

    Do PV idzie 5 żył A jak jest układ 3F to kable powinny być grubsze 5 x4mm lub 5x6mm zawsze zapas powinien być Do PV musi być uziom tzw. żółto zielony przewód i sprawdzone zerowanie ( do 5 omów ) może być ale im niżej tym lepiej. Ja mam 1.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #19319

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Do PV idzie 5 żył A jak jest układ 3F to kable powinny być grubsze 5 x4mm lub 5x6mm zawsze zapas powinien być Do PV musi być uziom tzw. żółto zielony przewód i sprawdzone zerowanie ( do 5 omów ) może być ale im niżej tym lepiej. Ja mam 1.
    Masz na myśli 4mm2? Wolę się upewnić, nie jestem elektrykiem. Jeśli tak to w przypadku 3F należy pociągnąć do falownika przewody o średnicy minimum 2,5mm?
    Zerowanie to pewnie będą robić bojąc jakiegoś pręta w ziemię, czyli eśli dobrze rozumuję, do falownika pójdą następujące przewody: 3F, 0 oraz uziom. Czy to tak ma być wykonane?

  20. #19320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dolce1313 Zobacz post
    Masz na myśli 4mm2? Wolę się upewnić, nie jestem elektrykiem. Jeśli tak to w przypadku 3F należy pociągnąć do falownika przewody o średnicy minimum 2,5mm?
    Zerowanie to pewnie będą robić bojąc jakiegoś pręta w ziemię, czyli eśli dobrze rozumuję, do falownika pójdą następujące przewody: 3F, 0 oraz uziom. Czy to tak ma być wykonane?
    Nie wiem co ty chcesz podciągać? Twoim zadaniem jest zapłacić za PV i udostępnić dach, czy tam grunt. Do falownika jak i za falownik do twojej instalacji domowej ---przewody powinien spiąć jak i je dostarczyć w ramach ceny za całą PV INSTALATOR.
    Tam chodziło mi o grubość bo do zasilania urządzeń 3F np. heblarki ,piły poprzeczne itp.itd. to przewody powinny być min2,5 lecz grubsze we wtyce w niczym nie przeszkadzają.A nawet są zaletą Bo np.do PC 1F trzeba dać 5x4mm i jak miało by to działać jak byś miał zalicznikowy przewód 5x2,5mm. Grubszy przewód = mniejsze opory
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 31-07-2021 o 23:26
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 966 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony