dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 902 z 1061
Pokaż wyniki od 18.021 do 18.040 z 21202
  1. #18021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Podaj jak rozliczają i odnieś się do przykładu kol magdaseb
    Nie jestem twoim służącym sama sobie policz

  2. #18022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja bym PGE w kwestii rozliczania energii z magazynu uczciwą nie nazwał a raczej złodziejską.
    https://www.gkpge.pl/content/downloa...instrukcja.pdf
    Mam doświadczenia na świeżo z ostatniej faktury, wszystko zgodnie z umową i moimi pomiarami z falownikiem też gra, więc nic się na to nie poradzi.

    Co w tej instrukcji jest nieprawdziwe i niezgodne z zasadami i prawem bo niestety ale się nie doszukałem.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 20-01-2021 o 12:50

  3. #18023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Wybacz, że się ośmieliłam

    Odp. niegodna
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    FORUMOWICZ WIELKI SERCEM

    Avatar gawelZarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    Ruś ... no prawie
    Posty
    9.012
    Skończ personalne jazdy bo sobie tego nie życzę.

  4. #18024

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Skończ personalne jazdy bo sobie tego nie życzę.
    Będziesz się kłócił z "Sympatykiem forum" zarejestrowanym 16.01.2021 który w tym czasie zdążył napisać 19 maili. to daje prawie 5 postów dziennie widać że....
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #18025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Będziesz się kłócił z "Sympatykiem forum" zarejestrowanym 16.01.2021 który w tym czasie zdążył napisać 19 maili. to daje prawie 5 postów dziennie widać że....
    nie zwróciłem na to uwagi bo dla mnie nie ma znaczenia FM to nie desa i wiek eksponatów nie wpływa na wartość merytoryczną wpisów. Z resztą miałem ochotę skasować wszystkie swoje posty i od nowa się zarejestrować.

  6. #18026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    kol gawel, wcześniejsze wątpliwości dotyczyły energa, ale jak już poruszyłeś pge, to jak pge rozliczyłby przypadek kol. magdaseb "A jak produkcje z podziałem na taryfy rozlicza ENERGA? Jeżeli do magazynu oddamy w "drogiej" 1000kwh, a w taniej 500kwh- natomiast zużyjemy z ZE 600kwh w "drogiej" i 700kwh w "taniej", to za tę róznicę w "taniej" trzeba będzie zapłacić, mimo że w magazynie zostanie jakaś ilośc kwh z oddania w "drogiej"?

    dopłaci za tanią a droga zostanie dalej w magazynie
    BŁĄD-w pierwszej kolejności ( I tar) jak zostaje to rozliczą II tar doplata za 100kWh w II- bo brakło z magazynu.
    1000kWh x 0.8 =800kWh w I tar i 500x0.8=400kWh w II
    800 - 600 z ZE = +200kWh w magazynie 400 - 700 z ZE = (-300 ) Suma --dopłata za 100kWh w II tar.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #18027

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Napisze jak było u mnie produkcja w magazynie po opuście w I 155kwh, w II - 0 kwh zużcie w I - 0 kwh, pobranie z sieci w II 1155 kwh, wyzerowano I strefę i zapłaciłem za 1000 kwh II i abonament 476 zł za 6 miesięcy czyli miesięcznie około 80 zł. Niby nic ale miałem margines w magazynie w drogiej taryfie w przypadku jeszcze bardziej pochmurnego IV kwartału (choć to już chyba gorzej być nie może) Przy g11 miałbym do zapłacenia 1000 kwh po 70 groszy zamiast 39 a to jest różnica.
    TAK WŁAŚNIE ---jak napisałeś
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #18028

    Domyślnie

    Witam,
    przymierzam się do założenia fotowoltaiki w domu, tylko nurtuje ,mnie jedna kwestia:
    Czy system opustów stosowanych obecnie jest jakoś gwarantowany dla osób które zakładają foto? jesli tak to do kiedy?

  9. #18029

  10. #18030

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Do 2035
    Już teraz głośno mówią że opust przez rok to za długo i chcą 3 miesiące.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #18031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Już teraz głośno mówią że opust przez rok to za długo i chcą 3 miesiące.
    Mnie to pasuje bo mam małe PV ale jak ktoś ma 250 m2 i 10 kw pv to niestety ale tanio nie będzie a za darmo to na pewno

  12. #18032

    Domyślnie

    czyli wysokośc opustu jest gwarantowana do 2035r ale odbiór nadwyżki może ulec skróceniu do 3 m-cy?????!!
    to byłaby lipa straszna. moj plan był taki aby założyc foto około 9-10kw + pompe ciepła i tym sie grzac. ale jak zrobią okres oodbioru nadwyżki krótszy niż rok to sie nie zbilansuje w aden sposób bo skąd wziąc prad w styczniu? - jedynie kupić....
    ehhh Polska.... no i weż tu człowieku sobie coś zaplanuj...

  13. #18033

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Już teraz głośno mówią że opust przez rok to za długo i chcą 3 miesiące.
    Ano mówią, nawet jakieś konsultacje były przeprowadzane i może to nabierze tempa po zimie bo Emilewicz miała wrócić na stanowisko ministra klimatu ale po tych nartach to kto wie czy wróci

  14. #18034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafmax Zobacz post
    czyli wysokośc opustu jest gwarantowana do 2035r ale odbiór nadwyżki może ulec skróceniu do 3 m-cy?????!!
    to byłaby lipa straszna. moj plan był taki aby założyc foto około 9-10kw + pompe ciepła i tym sie grzac. ale jak zrobią okres oodbioru nadwyżki krótszy niż rok to sie nie zbilansuje w aden sposób bo skąd wziąc prad w styczniu? - jedynie kupić....
    ehhh Polska.... no i weż tu człowieku sobie coś zaplanuj...
    Pazerność nigdy nie była zaletą , dlatego w moim przypadku zapłacenie za styczeń i luty bo to wyjdzie z 400 zł więc nie ma problemu.

  15. #18035

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mnie to pasuje bo mam małe PV ale jak ktoś ma 250 m2 i 10 kw pv to niestety ale tanio nie będzie a za darmo to na pewno
    Pasuje ??, przecież nie zyskasz nic więcej a inni mogą stracić
    Pazerność ? aby zwiększyć udział OZE
    Ostatnio edytowane przez miecio 301 ; 25-01-2021 o 20:49

  16. #18036

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafmax Zobacz post
    czyli wysokośc opustu jest gwarantowana do 2035r ale odbiór nadwyżki może ulec skróceniu do 3 m-cy?????!!
    to byłaby lipa straszna. moj plan był taki aby założyc foto około 9-10kw + pompe ciepła i tym sie grzac. ale jak zrobią okres oodbioru nadwyżki krótszy niż rok to sie nie zbilansuje w aden sposób bo skąd wziąc prad w styczniu? - jedynie kupić....
    ehhh Polska.... no i weż tu człowieku sobie coś zaplanuj...
    Jest gwarantowana do czasu aż zmienią ten przepis. Kiedy to zrobią patrząc przez ilość instalacji szybciej niż później. Pamiętaj my jesteśmy tylko wrzodem na dupie zakładów energetycznych bo im sieć psujemy, i huk z tym że sprzedają nasz prąd w lato po zwykłej stawce naszym sąsiadom. Do tego czasu jesteśmy cacy później jesteś publicznym wrogiem nr. 1
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-01-2021 o 20:49
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #18037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Pasuje ??, przecież nie zyskasz nic więcej a inni mogą stracić
    Pazerność ? aby zwiększyć udział OZE
    Na tym polega pazerność można mieszkać na 100m2 i mieć około 5MWh rocznie zapotrzebowania na wszystko a można mieć 200m 2 i zapotrzebowanie 10MWh na rok. Duże domy nigdy nie są i nie będą tanie w utrzymaniu. Ale jak ktoś chce niech buli jego wybór, ale niech nie wpada w histerię
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 26-01-2021 o 08:06

  18. #18038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jest gwarantowana do czasu aż zmienią ten przepis. Kiedy to zrobią patrząc przez ilość instalacji szybciej niż później. Pamiętaj my jesteśmy tylko wrzodem na dupie zakładów energetycznych bo im sieć psujemy, i huk z tym że sprzedają nasz prąd w lato po zwykłej stawce naszym sąsiadom. Do tego czasu jesteśmy cacy później jesteś publicznym wrogiem nr. 1
    z jednej strony tak ale w lecie sieci są przegrzane i przeciążone bo Klimy chodzą wszędzie dodatkowo sprawność elektrowni ejst niska ze wzgledu na chłodzenie turbin , rozprężanie pary. I tutaj to PV ratują tyłek.

  19. #18039

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pazerność nigdy nie była zaletą , dlatego w moim przypadku zapłacenie za styczeń i luty bo to wyjdzie z 400 zł więc nie ma problemu.
    dlaczego pazerność?

  20. #18040

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    z jednej strony tak ale w lecie sieci są przegrzane i przeciążone bo Klimy chodzą wszędzie dodatkowo sprawność elektrowni ejst niska ze wzgledu na chłodzenie turbin , rozprężanie pary. I tutaj to PV ratują tyłek.
    Tyłek trujesz Ty, ja i każdy posiadacz PV. Bo "zakłócasz" im sieć nie ważne że falowniki mają "papiery" i podłączają je do sieci ale trujesz bo za dużo jest PV na chałupach a oni nie nadążają modernizować sieci (opłata mocowa).
    Klima o czym Ty mówisz może w miastach na wsi u mnie na 200 domów klimę na 3 osoby (w tym ja mam 2 sztuki) i w locie zjadam SWÓJ PRĄD a nie ich bo moja klima wszamie 700W a w sieć jedzie 6,5kW. Aby zasilić ich klimę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 902 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony