dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 704 z 1061
Pokaż wyniki od 14.061 do 14.080 z 21202
  1. #14061
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Piszę z telefonu i mi poprawia tekst. Nie życzył bym Tobie aby zdalnie wyłączył mikroinstalacji bo będzie taka możliwość.

  2. #14062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Powszechnie używana forma na południu kraj. Regionalizm. Nawet jeśli to formalnie niepoprawne,to raczej nie zwalczysz i rozsądniej zamiast krytykować to się przyzwyczaić , że krakus przestanie flizy przyklejać i wyjdzie na pole bo przyjechali autem mu przyłącz robić.
    A nie wiedziałem że to krakowski wynalazek, pozostałe określenia znam. Mnie dobija określenie "pójtorej roku" No nie ma na to wytłumaczenia jest ten rok rm. a nie ta roka

  3. #14063
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przestań bredzić.
    Licznik nie ma dostępu do inwertera a tylko ten może podlegać wyłączeniu.
    Licznik co najwyżej może odłączyć dom od sieci.
    No nie ma, Inwerter sam się wtedy wyłączy jak będzie zanik. Może ale nie musi tak kiedyś być- dla bezpieczeństwa systemu energetycznego. Prawo łatwo zmienić.

  4. #14064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przestań bredzić.
    Licznik nie ma dostępu do inwertera a tylko ten może podlegać wyłączeniu.
    Licznik co najwyżej może odłączyć dom od sieci.
    Masz racje póki co to musiałby być przekaźnik przy liczniku bo elektroniczny switch takiego obciążenia nie wytrzyma. Nawet sterownik do podłogówki ma przekaźnik a tam jest kilkaset wat raptownie.

  5. #14065

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    No nie ma, Inwerter sam się wtedy wyłączy jak będzie zanik. Może ale nie musi tak kiedyś być- dla bezpieczeństwa systemu energetycznego. Prawo łatwo zmienić.
    Nie wyobrażam sobie, aby odłączać kogoś od prądu, ponieważ ma działającą instalację fotowoltaiczną. Rozwiążą to raczej inaczej - poprzez wyłącznie ifalowników. Tak myślę. Jak? Póki co w tym wątku niewiele o tym było

    Witam, dzień dobry. Śledzę wątek od dawna. Teraz się zarejestrowałem. Mam instalację 6,3 kWp Fronius od 2 tygodni. Podłączenie do PGE 3 stycznia. Jestem entuzjastą PV od dawna, ale dopiero od kilku miesięcy - po kilku latach beznadziejności - stało się to opłacalne.

    Przy odczytywaniu uzysków dziennych najbardziej cieszy mnie niewyemitowany CO2.

  6. #14066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Prawo już zostało zmienione...przespaliście . 27 kwietnia weszło w życie IRIESD oraz NCRFG , część przepisów umocowała się prawnie pod koniec pazdziernika ,a część ma okres przejściowy 2 lata lektura https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3434392.html

    Licznikami nie będą odłączać PV , taką możliwość oraz ograniczanie mocy musi mieć inwerter . Taka Enea już się tłumaczyła (miesiąc przed wejściem przepisów) http://gramwzielone.pl/energia-slone...roinstalacjach
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #14067

    Domyślnie

    CO2 mamy taką nadwyżką że Naszym roślinom bardziej brakuje H2O niż CO2. Doceniam intelektualną zaczepkę. Pzdrw

    Wczoraj w kolejce do chirurga - 3 szwy na palcu - słyszałem rozmowę w kolejce , że zyskamy na efekcie cieplarnianym w Polsce , ponieważ będą u nas rosły pomarańcze. Dość prymitywne myślenie. Smutno mi się zrobiło. Prymitywne,, szablonowe, kontenerowe myślenie nie wymaga wysiłku intelektualnego, pomaga ukryć się w stadzie, ale nie pomoże naszym potomnym. Będą nas przeklinać, jeśli zniszczymy Ziemię.

    PV w indywidualnych domach to nie tylko oszczędność na rachunku, ale też zmiana zasilania gospodarstw i gospodarki. Kończyłem technikum energetyczne (entropia, entalpia, ln, całki oznaczone itp.) ale nie mam sentymentu do prądu z wągla.

  8. #14068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie, aby odłączać kogoś od prądu, ponieważ ma działającą instalację fotowoltaiczną. Rozwiążą to raczej inaczej - poprzez wyłącznie ifalowników. Tak myślę. Jak? Póki co w tym wątku niewiele o tym było
    .
    No ale to proste do ogarnięcia. Jak wydupi zabezpieczenia na trfo to nic nie będą musieli robić. Tak to będzie wyglądało. Sterownie PV będzie "globalne".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #14069

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Licznikami nie będą odłączać PV , taką możliwość oraz ograniczanie mocy musi mieć inwerter .
    Że jak? Że niby się podłączą do mojego inwertera?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #14070
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Że jak? Że niby się podłączą do mojego inwertera?

    nom






    do tych już wiszących na ścianach nic nie mają , ale te wieszane od 27 kwietnia muszą mieć możliwość grzebania w nim przez ZE . TAKI MAMY KLIMAT
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #14071

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    nom






    do tych już wiszących na ścianach nic nie mają , ale te wieszane od 27 kwietnia muszą mieć możliwość grzebania w nim przez ZE . TAKI MAMY KLIMAT
    I co gość wejdzie mi do domu?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #14072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ale gdyby ktoś chciał rozbudować swoją instalację , to chyba będą wymagać deklaracje zgodności z nowymi przepisami i wtedy mogą zacząć się schody...

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...452&highlight=
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  13. #14073

    Domyślnie

    Wtedy odłączam wyłącznik główny, podłączam generator 3f do gniazda 3f, staję się wyspą i zasilam klimę itp z mojego PV. Bo przecież zimą w nocy nie odłącza Nas od sieci z powodu nadmiaru energii ze słońca

    Nie ma sensu przerzucać się pustymi argumentami - co Nam mogą zrobić, co Wam zrobimy, itp. Rozumiem problem gdy np. w Niemczech zaświeci mocno Słońce i nie ma jak zużytkować tej nadmiarowej energii, rzędu kilku GW. W Polsce daleko do takich nadmiarów. Całą moją nadwyżkę z PV spożytkują moi sąsiedzi, którzy włączą klimatyzatory latem, gdy słonecznie i gorąco.

    Chyba, że ktoś zapragnie odłączyć kogoś nielubianego przez niego po złości. Nie wierzę, że to w Polsce możliwe.

  14. #14074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    I co gość wejdzie mi do domu?
    tak jak napisałem , do już istniejących instalacji nic nie mają . Nowe i owszem . Modernizowane j/w .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #14075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Wtedy odłączam wyłącznik główny, podłączam generator 3f do gniazda 3f, staję się wyspą i zasilam klimę itp z mojego PV. Bo przecież zimą w nocy nie odłącza Nas od sieci z powodu nadmiaru energii ze słońca

    Nie ma sensu przerzucać się pustymi argumentami - co Nam mogą zrobić, co Wam zrobimy, itp. Rozumiem problem gdy np. w Niemczech zaświeci mocno Słońce i nie ma jak zużytkować tej nadmiarowej energii, rzędu kilku GW. W Polsce daleko do takich nadmiarów. Całą moją nadwyżkę z PV spożytkują moi sąsiedzi, którzy włączą klimatyzatory latem, gdy słonecznie i gorąco.

    Chyba, że ktoś zapragnie odłączyć kogoś nielubianego przez niego po złości. Nie wierzę, że to w Polsce możliwe.
    Nie ruszy falownik. Zapomnij,
    Ah ci niemcy. U nas jest inaczej. Współczynnik jednoczesności trafo. Jest coś takiego.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #14076

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    tak jak napisałem , do już istniejących instalacji nic nie mają . Nowe i owszem . Modernizowane j/w .
    Nowe od kiedy? Robiłem nową instalację u siostry dwa miechy temu i nic nikt nie podpinał. TO jak?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #14077
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01
    np. w Niemczech zaświeci mocno Słońce i nie ma jak zużytkować tej nadmiarowej energii, rzędu kilku GW.
    tylko Niemcy w samym PV maja już ponad 50GW , my 1,2 . Mają też wiatr drugie tyle... Tam produkcja OZE nie wynosi kilku GW
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #14078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nowe od kiedy? Robiłem nową instalację u siostry dwa miechy temu i nic nikt nie podpinał. TO jak?
    Bo tutaj nie chodzi o fizyczne podłączenie pudełka robiiącego ON/OFF , tylko falowniki mają niby takie możliwości by zdalnie w nich manipulować .
    Tak jak pisałem przepisy weszły w życie 27.04.2019 , część z nich umocowała się pod koniec pazdziernika (np na 1F można obecnie powiesić maksymalny falownik 3,68kW , kiedyś do 4,6 . ) . Część z nich ma dwa lata okresu przejściowego . Święta idą to będziesz miał wolne od roboty , czytaj linki .

    edit
    Podobno wszystkie falowniki nie starsze niż dwa lata , to mają . Inne nie mające certyfikatów są odrzucane - przykład w linku z elektrody .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 18-12-2019 o 21:07
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #14079

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Bo tutaj nie chodzi o fizyczne podłączenie pudełka robiiącego ON/OFF , tylko falowniki mają niby takie możliwości by zdalnie w nich manipulować .
    Tak jak pisałem przepisy weszły w życie 27.04.2019 , część z nich umocowała się pod koniec pazdziernika (np na 1F można obecnie powiesić maksymalny falownik 3,68kW , kiedyś do 4,6 . ) . Część z nich ma dwa lata okresu przejściowego . Święta idą to będziesz miał wolne od roboty , czytaj linki .
    Zdalnie czyli jak? WiFi jest wyłączone w falowniku. Tylko kabel.
    Dałeś info to wyjaśnij. Proste.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #14080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    PV w indywidualnych domach to nie tylko oszczędność na rachunku, ale też zmiana zasilania gospodarstw i gospodarki. Kończyłem technikum energetyczne (entropia, entalpia, ln, całki oznaczone itp.) ale nie mam sentymentu do prądu z wągla.
    Pisząc swojego posta nie korzystałeś z prądu z węgla?
    PV to ślepy zaułek. Zimna fuzja to przyszłość ekologicznej energetyki. Teraźniejszość to atom.

Strona 704 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony