dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 716 z 1061
Pokaż wyniki od 14.301 do 14.320 z 21202
  1. #14301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak Kaizen pisze e to bateria to znaczy że to jest bateria.
    Nie kłóć się on wie wszystko lepiej.
    Pewnie jest jak piszesz.
    Powiem "dyplomatycznie " ogniwo.
    Nie chcę dalej rozwijać tego wątku w "Ma ktoś panele .....", bo w kalkulatorze jest tylko 5 małych ogniw i trzeba mieć wyobraźnię, by nazwać to coś panelem fotowoltaicznym.

    Optowałem za akumulatorem, bo:

    Jeśli wyjmie się kalkulator z szuflady po dłuższym tam trzymaniu i włączy z przysłoniętym "panelem", to cyfry na wyświetlaczu "ledwie, ledwie" są widoczne.
    Po jakimś czasie po odsłonięciu "panela" (nie koniecznie na słońcu) w świetle dziennym "nabierają rumieńców" i są wyraźne nawet po ponownym zasłonięciu "panela".

    Dobrze - w środku jest bateria i już.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #14302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jeśli wyjmie się kalkulator z szuflady po dłuższym tam trzymaniu i włączy z przysłoniętym "panelem", to cyfry na wyświetlaczu "ledwie, ledwie" są widoczne.
    Co znaczy dłuższe trzymanie w szufladzie? Czyli rzadko używasz i niewiele cykli ma ten "akumulator" za sobą? Jaką tezę chcesz uzasadnić na przykładzie tego kalkulatora? Że ten "akumulator" szybko się samorozładowuje? Czy działa tak jak mój kalkulator ze zwykłą baterią alkaliczną...



    Znaczy bez baterii

    Za to jak kilka miesięcy leżał u mnie w szufladzie Citizen Eco Drive to przestał się ładować i już nie ruszył. Ma akumulator który rozładowany uległ zniszczeniu.

    BTW. Naprawdę przerasta Cię sprawdzenie specyfikacji na stronie producenta i rozebranie kalkulatora (wykręcenie dwóch wkrętów i rozpięcie zatrzasków)?

  3. #14303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Dobrze - w środku jest bateria i już.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Naprawdę przerasta Cię sprawdzenie specyfikacji na stronie producenta i rozebranie kalkulatora (wykręcenie dwóch wkrętów i rozpięcie zatrzasków)?
    Widocznie przerasta.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #14304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Prund siedzi sobie w kondensatorach
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #14305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Prund siedzi sobie w kondensatorach
    Też tak podejrzewam - może w jednym kondensatorze. Ale o takiej możliwości trzeba wiedzieć. A tu Ktoś, kto nie wiadomo dlaczego chce udowodnić, że Jego racja jest na wierzchu (jest najracniejsza) ciągnie to nie wiadomo po co.

    W moim Daikin`ie potrzymanie napięcia elektroniki jest realizowane w ten sposób (około 2 godziny po zaniku zasilania "pamieta" wszystkie ostatnie ustawienia w tym godzinę i dzień tygodnia.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #14306

    Domyślnie

    Witam, mam zamiar założyć instalacje 40kw fotowoltaiczną i zaproponowano mi panele sunergy (??) i tu jest moje pytanie czy ktoś coś o nich słyszał czy jest sens bawić się w nieznane czy lepiej uprzeć się na lepszego producenta. Jak usłyszałem nazwę tych paneli to od razu zaproponowałem na np JaSolar a otrzymałem odpowiedź że nie mają ich w ofercie ale cytuje " SUNERGY 340 porównywalna jakość i wydajność z JaSolar i drugi REC315 produkt premium z 20 letnią gwarancją na produkt." Czy może ktoś to potwierdzić czy faktycznie są porównywalne ? Płacić więcej za Rec też nie jestem ale wiem że są producenci którzy są już sprawdzeni a ich panele są w miarę rozsądnej cenie.

  7. #14307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał IPOCONICK Zobacz post
    Witam, mam zamiar założyć instalacje 40kw fotowoltaiczną i zaproponowano mi panele sunergy (??) i tu jest moje pytanie czy ktoś coś o nich słyszał czy jest sens bawić się w nieznane czy lepiej uprzeć się na lepszego producenta. Jak usłyszałem nazwę tych paneli to od razu zaproponowałem na np JaSolar a otrzymałem odpowiedź że nie mają ich w ofercie ale cytuje " SUNERGY 340 porównywalna jakość i wydajność z JaSolar i drugi REC315 produkt premium z 20 letnią gwarancją na produkt." Czy może ktoś to potwierdzić czy faktycznie są porównywalne ? Płacić więcej za Rec też nie jestem ale wiem że są producenci którzy są już sprawdzeni a ich panele są w miarę rozsądnej cenie.
    A czy to muszą być fullbleki?

  8. #14308

    Domyślnie

    Nie muszą być , sam zakładałem żeby panele miały 310-315w ostatecznie 330. Ogólnie i 40kw za kilka lat może mi nie wystarczać więc chyba nie ma co się bawić w poli poniżej 300 żebym sobie później nie pluł że mi dachu braknie czy coś w tym stylu

  9. #14309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ok ja podchodzę do tego na zimno tzn okreslam stopę zwrotu, i cel instalacji obecny i przyszły. Dziwne że skupiasz się na mocy paneli a nie na całkowitej mocy instalacji to jest najważniejsze. Nie piszesz nic o przewidywanym koszcie instalacji to jest bardzo wazne.No chyba że masz kasy jak lodu to sobie głowy nie zawracj panelami tylko płac rachunek z aprad i już.

  10. #14310

    Domyślnie

    Chyba w którymś momencie się nie zrozumieliśmy albo ja czegoś nie zrozumiałem jestem świeży , pisałem że mam zamiar założyć instalacje o mocy zestawu 40kwp . Jak bym miał tyle pieniędzy to bym zrobił tak jak mówisz, nie zawracał bym sobie tym głowy U mnie rachunki za prąd wynoszą od 17 do 20tys rocznie zależy od roku . Zużycie energii z roku 2018 33000kwh a np 2017 27000kwh więc trochę tego jest i jest bardzo duże prawdopodobieństwo zwiększenia zużycia energi a już nie wspomnie że cena prądu też ma iść do góry . Mam właśnie ofert na panelach SUNERGY SUN 310-60M MONO 310Wp na 106 tys netto więc teoretycznie zwrot wciągu 5-7 lat (Dla mnie liczy się tylko cena netto). No także ten ale te panele o nich tu mowa nic o nich nie wiem i chciał bym się dowiedzieć o nich coś więcej może ktoś gdzieś je widział albo robił na nich instalacje jak bym miał iśc w nieznane to gdzieś na olx widziałem panele eco-delta 310w cena za jeden taki panel 360 zł (netto) ale czy warto ?? Czy za jakiś czas nie będę musiał ich wymieniać
    Ostatnio edytowane przez IPOCONICK ; 26-12-2019 o 01:56 Powód: ,.

  11. #14311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    A tu Ktoś, kto nie wiadomo dlaczego chce udowodnić, że Jego racja jest na wierzchu (jest najracniejsza) ciągnie to nie wiadomo po co.
    Masz na myśli przywoływanie takich dowodów na trwałość akumulatorów litowo-jonowych jak:

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Mój kalkulator Aurora B85 (big Number Dual Power Calculator) kupiony w 1991 roku do tej pory nie miał wymienianego wewnętrznego akumulatorka, a działa bez zastrzeżeń...
    Cokolwiek argument od czapy, bo raz, że w tym kalkulatorze na 99,99% nie ma akumulaotora, a na 100% z pozostałego jednego promila nie byłby litowo-jonowy, bo 91 roku były one na etapie badań w ośrodkach naukowych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-12-2019 o 02:47

  12. #14312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli przywoływanie takich dowodów na trwałość akumulatorów litowo-jonowych jak:



    Cokolwiek argument od czapy, bo raz, że w tym kalkulatorze na 99,99% nie ma akumulaotora, a na 100% z pozostałego jednego promila nie byłby litowo-jonowy, bo 91 roku były one na etapie badań w ośrodkach naukowych.
    Teraz będziesz wałkował do usranej... temat zasilania kalkulatora...?
    Na temat trwałość baterii / akumulatora złożonego z wielu ogniw li ion ciężko się w jakikolwiek sposób wypowiedzieć bo tak naprawdę nikt niczego nie wie napewno bo wszyscy operują jedynie szacunkami...
    Aby próbować czegokolwiek się dowiedzieć trzeba zrobić jakiś zestaw pomiarowy , wsadzić do niego pojedyncze ogniwo i katować go przez kilka lat w zapętleniu aż padnie...
    Potem zbudować akumulator z takich ogniw odpowiednim stanowisku symulującym warunki pracy jakie nas interesują katować następne parę lat ...
    A po upływie tego czasu i tak niewiele będziemy wiedzieli...

    Ja po pewnym czasie bawienia się w off gird wiem tylko że nikt nic nie wie a jedynie powtarza to co zasłyszał od takich ekspertów jak ty...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #14313
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Nawet ciekawy artykuł opisujący plusy i minusy OZE https://biznes.interia.pl/wiadomosci...a,2639668,4199

    Np "Problem polega na tym, że stosowanie tych mechanizmów jest drogie, a ich koszty przerzucane są na ogół na odbiorców energii elektrycznej. Im większy udział niestabilnych, odnawialnych źródeł energii, tym koszty bilansowania ich produkcji przez elektrownie rezerwowe większe.
    To dlatego ceny prądu dla gospodarstw domowych najwyższe w UE są tam, gdzie najwięcej jest wiatraków i paneli fotowoltaicznych. Czyli w Niemczech i Danii"

    "Gwałtowny rozwój energetyki słonecznej w północnej Europie, w tym i w Polsce, jest korzystny dla inwestorów, ale kosztem ogółu społeczeństwa. Jeśli ktoś montuje panele fotowoltaiczne na dachu, to zaczyna oszczędzać na rachunkach na prąd, ale więcej płacą za niego ci, którzy tych paneli nie mają. Bo w ceny prądu trzeba wliczyć koszty utrzymania mocy rezerwowych dla powstających jak grzyby po deszczu instalacji fotowoltaicznych"

    Plus inne ciekawostki pokazujące ten skomplikowany system naczyń połączonych.

  14. #14314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Bo do energii z EJ nikt nie dopłaca

    http://gramwzielone.pl/trendy/13013/...rowni-jadrowej

    jakie są ceny energii z innych zródeł łatwo znależć.

    https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2407160.html

    wróble ćwierkają ,że EJ ma kosztować nie jak napisano w powyższym artykule 40-60 mld zł , czytałem o 60 - 80 ,a kilka dni temu trafiłem na kwoty rzędu 100 -135 mld
    https://energia.rp.pl/energetyka-zaw...-brunatny-atom






    Za rynek mocy zapłacą wszyscy , już w przyszłym roku - Opłata mocowa .




    Generalnie za wszystko płaci odbiorca końcowy , tak jest ze wszystkim , no chyba ,że trafi się na bezdomnego , albo żołnierza AK .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 26-12-2019 o 10:55
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #14315
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Tematem przewodnim jest stabilność a raczej jej brak i co się z tym wiąże (jak blackout w UK) oraz to, że OZE bez konwencjonalnych elektrowni na tę chwilę się nie obejdzie, co zresztą obserwuję za miedzą, u Niemców. Koszty dopłat do OZE jakie ponosi niemiecki podatnik przekraczają 25mld euro rocznie a za kilka lat mają dobić do 30mld. Ciekawe czy Polaków stać na takie obciążenia...

  16. #14316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tematem przewodnim jest stabilność a raczej jej brak i co się z tym wiąże (jak blackout w UK) oraz to, że OZE bez konwencjonalnych elektrowni na tę chwilę się nie obejdzie, co zresztą obserwuję za miedzą, u Niemców. Koszty dopłat do OZE jakie ponosi niemiecki podatnik przekraczają 25mld euro rocznie a za kilka lat mają dobić do 30mld. Ciekawe czy Polaków stać na takie obciążenia...
    To pytanie retoryczne minimalisty od lipca 1 mld zł na PV , poszło z tego nie wiele gdyż z jednej strony mamy marne siły wytwórcze a z drugiej dopąłta 5000 zł przy instalacji średniej mocy 5 kwp to zaledwie 20% dofinansowania. Po prostu ludzie n ie mają 4 mld na koncie żeby założyć PV i skorzystać z dotacji.

    Według mnie to musi dojść do kryzysu i spadku realnych dochodów ludności aby spadły ceny PV ale to potrwa co najmniej ze 3 lata. Inna kwestia to wprowadzanie opłat emisyjnych do węgla w domach tak jak w Niemczech może się palenie w kopciuchach nie opłacać i siłą rzeczy wzrośnie zainteresowanie PV oraz PC

  17. #14317
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To pytanie retoryczne minimalisty od lipca 1 mld zł na PV , poszło z tego nie wiele gdyż z jednej strony mamy marne siły wytwórcze a z drugiej dopąłta 5000 zł przy instalacji średniej mocy 5 kwp to zaledwie 20% dofinansowania. Po prostu ludzie n ie mają 4 mld na koncie żeby założyć PV i skorzystać z dotacji.

    Według mnie to musi dojść do kryzysu i spadku realnych dochodów ludności aby spadły ceny PV ale to potrwa co najmniej ze 3 lata. Inna kwestia to wprowadzanie opłat emisyjnych do węgla w domach tak jak w Niemczech może się palenie w kopciuchach nie opłacać i siłą rzeczy wzrośnie zainteresowanie PV oraz PC
    "Wprowadzanie opłat..." Nosz qrka, że też nikt nie pomyśli o ZMNIEJSZANIU cen zielonej energii by ludzi do niej zachęcać, tylko robi się to wprowadzając wyższe ceny na inne paliwa

  18. #14318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli przywoływanie takich dowodów na trwałość akumulatorów litowo-jonowych jak:



    Cokolwiek argument od czapy, bo raz, że w tym kalkulatorze na 99,99% nie ma akumulaotora, a na 100% z pozostałego jednego promila nie byłby litowo-jonowy, bo 91 roku były one na etapie badań w ośrodkach naukowych.
    Nic nie pisałem o akumulatorach litowo-jonowych. Kiedyś sądziłem, ze masz dużą wiedzę, owszem dużo na to wskazuje. Ale są takie dziedziny, gdzie nie powinieneś na siłę udowadniać swoich racji, bo się mylisz. Wydaje Ci się, że wiesz najlepiej, bo jesteś mądry.

    Ale inni mogą sądzić o Tobie coś innego.

    Jest pewna różnica między mądry, a przemądrzały...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #14319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    "Wprowadzanie opłat..." Nosz qrka, że też nikt nie pomyśli o ZMNIEJSZANIU cen zielonej energii by ludzi do niej zachęcać, tylko robi się to wprowadzając wyższe ceny na inne paliwa
    OZE tanieje , a to że inne drożeją to nie spisek , życie...

    https://www.gramwzielone.pl/energia-...nych-w-europie

    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...ansze-od-atomu
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #14320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Po prostu ludzie n ie mają 4 mld na koncie żeby założyć PV i skorzystać z dotacji.
    mieli więcej już w kwietniu 2018
    Polacy mają odłożone aż 2 biliony złotych środków finansowych, o 114 mld zł więcej niż rok wcześniej – pokazują dane NBP. Jednocześnie 69 proc. Polaków – najwięcej w historii – deklaruje posiadanie oszczędności

    .
    https://www.forbes.pl/gospodarka/osz...18-rok/tmr1prf
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 716 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony