dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 769 z 1061
Pokaż wyniki od 15.361 do 15.380 z 21202
  1. #15361

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+garaż45m2 +stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    Od przyszłego sezonu CWU 2kW + CO 3kW DIY
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC DIY
    Kolektor słoneczny 7,8m2 netto+wymiennik basenowy.
    PV 2,18kW magazyn ok 4kWh. DIY
    Fronius 3.7 + 4,55kW qcells G8(czekam na licznik)

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl
    Zaciekawił mnie twój opis. Tam jest DIY to sam montowałeś czy jeszcze jakieś własne przeróbki lub patenty?
    Kolektor słoneczny + wymiennik basenowy możesz coś więcej o tym napisać lub dać link jeśli już był taki temat?

  2. #15362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Różne rzeczy się robiło.
    Pierwszy kolektor słoneczny był z grzejników pracował kilka lat weszła ulga termo kupiłem fabryczne wymiennik basenowy używany z alegoro za 100parę.
    Rekuperator wymiennik fabryczny reszta ze śmieci klejona filtracja do f9. GGWC skrcanie kloców własnoręczne. Offgrid też z różności przeważnie z chin.
    OD przyszłego roku CO to grzałka w rurze sterownik już prawie na ukończeniu (CO,CWU,Cyrkulacja. ) Sterowanie czasowe, pogodowe i termostaty, zabezpieczenie przed przegrzaniem .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200220_195937.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	441061

    @@@@@@@@@@@@
    Licznik reklamowałem nie będę czekał na cud. Zdjęcia wyslałem
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 20-02-2020 o 19:06
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #15363

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matahari89 Zobacz post
    1020kWh x 0,62gr taki jest obecnie średni koszt prądu w Polsce to rocznie wychodzi 632,40zł a jeśli zakładamy że grzanie pompą jest 3 razy tańsze to wychodzi nam koszt 210,80zł czyli oszczędzamy rocznie 421,6zł więc po 5 latach mamy 2108zł oszczędności. Więc wszystko zależy od zużycia wody, pamiętajmy też że zwykły bojler z grzałką to też koszt więc jak ktoś nie ma żadnego to trzeba to też wziąć pod uwagę w obliczeniach.
    Zgadza się masz rację. Lecz nie muszę grzać w I tar. po 0,62gr. lecz w II po 0,32. Po za tym jest PV
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #15364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rigeza

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Uście Gorlickie
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam.
    Planuję zakup instalacji fotowoltaicznej. Dostałem ofertę:
    Moduły fotowoltaiczne Phono Solar PS330M-20 UH HCC - 24szt
    Falownik(i) Huawei SUN 2000-8KTL-M0
    Łączna moc 7,92kWp w cenie 31288zł netto (33791zł z 8% VAT)
    Moduły te są raczej rzadko spotykane i czy warto w nie inwestować? Mam też obawy co do falownika? Czy warto brać chińczyka czy lepiej jakiś inny. Dodam że obecnie ten falownik ma 10 lat gwarancji. Nie znalazłem również informacji jak i czy w ogóle można na nim śledzić statystyki generowanego i zużywanego prądu.

  5. #15365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Sorki ale wg mnie drogo, ja kompletuje wszystko na własną rękę i instalacja (komponenty) wyjdą mi w sumie 23 tys zł- instalacja podobna do zaprezentowanej przez Ciebie- 24x ja solar 335 i falownik fronius 6 i to jest cena z 23%VAT, można przyjąć że fronius 6 i Huawei 8 kosztują podobnie więc moje instalacja przy niskim podatku zamyka się w 20 tys zl- 14 tys za możesz Twojego zestawu-sorry ale to jest złodziejstwo. Za będę miał montaż za przysłowiową flaszkę bo mój kuzyn się tym zajmuje zawodowi więc się jakoś dogadamy ale u niego koszt montażu to 500-800 zł za kWp w zależności od wielkości instalacji- u ciebie instalator kasuje prawie dwa tysiące za 1kWp

  6. #15366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigeza Zobacz post
    Nie znalazłem również informacji jak i czy w ogóle można na nim śledzić statystyki generowanego i zużywanego prądu.
    Spokojnie , falowniki posiadają Klucz sprzętowy WLAN Smart Dongle: SDongleA-01. Klucz sprzętowy 4G Smart Dongle: SDongleA-03.
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...v51GTBYP86Rt9i
    Natomiast co do zużycia to wątpię, aby którykolwiek Falownik miał taka opcje, do tego są inne programy lub, i pod-liczniki energii elektrycznej.
    Co do kraju pochodzenia to daruj, ale tylko chiński falownik jest cały oryginalny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #15367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rigeza

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Uście Gorlickie
    Kod pocztowy
    38-315
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Sorki ale wg mnie drogo, ja kompletuje wszystko na własną rękę i instalacja (komponenty) wyjdą mi w sumie 23 tys zł- instalacja podobna do zaprezentowanej przez Ciebie- 24x ja solar 335 i falownik fronius 6 i to jest cena z 23%VAT, można przyjąć że fronius 6 i Huawei 8 kosztują podobnie więc moje instalacja przy niskim podatku zamyka się w 20 tys zl- 14 tys za możesz Twojego zestawu-sorry ale to jest złodziejstwo. Za będę miał montaż za przysłowiową flaszkę bo mój kuzyn się tym zajmuje zawodowi więc się jakoś dogadamy ale u niego koszt montażu to 500-800 zł za kWp w zależności od wielkości instalacji- u ciebie instalator kasuje prawie dwa tysiące za 1kWp
    Niestety nie mam nikogo znajomego co by mi to taniej zainstalował, ale popytam, bo rzeczywiście przy 23% wychodzi znacznie taniej. Czy Fronius 6 nie będzie za słaby na tyle paneli? Jak wygląda koszt konstrukcji (Dach na południe prosty blachotrapez), ograniczniki przepięć i uziemienie, zabezpieczenie AC i DC oraz okablowanie? Ja się na tym aż tak dobrze nie znam, ale jeśli koszt zamknął by się w znacznie mniejszej kwocie to jest to bardzo dobra propozycja.

  8. #15368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Ja będę instalował na wschód-zachód więc mi wystarczy falownik 6, dla południowej będzie zbyt słaby. Moje koszty to panele 13.5k, falownik ok 6.5k, pakiet montażowo-przyłączeniowy 2.5k (to cena sklepowa, ja zapłaciłem 1.2k) brakuje mi tylko zabezpieczeń.
    Pytaj po znajomych, może ktoś zna jakiegoś instalatora "z papierami" montaż zajmie mu dwa popołudnia i jedną sobotę, skasuje cię 3k, ty będziesz zadowolony bo sporo zostanie, on będzie zadowolony bo miesięczna wypłata wpadnie.
    Niestety, właściciele firm zajmujących się pv czyhają na Twoją dopłatę z programu Mój Prąd. Przepraszam wszystkich prowadzących tego typu działalność, nie chce nikogo urazić ale powyższe wyliczenia wszystko mówią.

  9. #15369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigeza Zobacz post
    Jak wygląda koszt konstrukcji (Dach na południe prosty blachotrapez),
    Wszystko zależy od konstrukcji dachu to co jest pod blachą i pokrycia dachu. Prawidłowo uchwyty powinno montować się do głównych belek/krokiew więc tutaj trzeba od tego zacząć i do tego liczyć konstrukcję, dobierać odpowiedni sposób montażu...
    Opiszę prostą konstrukcję mocowaną do belek/krokiew na płasko do dachu, a dokładnie około 10cm wyżej od powierzchni dachu będą panele.
    Ostatnio kupowałem profil 40x40 ten strikte pod panele za 12zł netto za 1mb w sztandze po 6,2metr kupowane w hurtowni specjalizującej się w aluminium i innych metali kolorowych; jak byś kupował w hurtowni elektrycznej to koszt ponad 16zł brutto za 1m ale tutaj masz odpowiednie odcinki 1,2,3 metrowe (oczywiście one mają te parę centymetrów więcej).
    Dodatkowo śruby i uchwytów do montażu konstrukcji do dachu to około 20zł za jeden punkt mocujący (nie chcę mi się tego dokładnie liczyć) u mnie śruby dwu-gwint 20cm; łącznik płaski profili foto...; adapter montażowy i śruba m10 z nakrętką (oczywiście wszystko w tzw kwasówce, może być standard A2).
    W moim przypadku jest tych belek/krokwi 8 więc w każdą wkręciłem śrubę dwu-gwint co dało podparcie dla profila o długości 7,2m gdzie zmieszczę 7 paneli, czyli dla tych 7 paneli wyszło 8punktów mocowania na jeden profil a profili jest dwa czyli 16sztuk.
    A punkt montujący dla paneli to około 5zł (jeden panel ma cztery punkty montażowe, jeżeli jest ich kilka obok siebie to dwa punkty montażowe między panelami trzymają dwa panele...)

    Na youtubie można zobaczyć że niektórzy montują centralnie na płasko na blasze trapezowej kładąc panel na górnym przetłoczeniu i jeśli panele zgrywają się z tymi przetłoczeniami to kręcą je używając tylko samych uchwytów do paneli; nie ma tam przestrzeni na przepływ powietrza (no może trochę jest i stanowi ją wysokość przetłoczenia) ale w takim wypadku powierzchnia dachu musi być idealnie płaska...
    Ostatnio edytowane przez karllo ; 21-02-2020 o 10:31

  10. #15370

    Domyślnie

    Witam. Nie wiem czy te pytanie zadaje w dobrym miejscu. Ale próbuję

  11. #15371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniulek01 Zobacz post
    Witam. Nie wiem czy te pytanie zadaje w dobrym miejscu. Ale próbuję
    a pytanie gdzie?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #15372

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniulek01 Zobacz post
    Witam. Nie wiem czy te pytanie zadaje w dobrym miejscu. Ale próbuję
    Każde miejsce jest dobre

  13. #15373

    Domyślnie

    Witam ,
    Dostałem ofertę na panele:
    Q.PEAK DUO-G8 345

    i inwenter:
    SOLIS-3P10K-4G-DC

    czy ktoś z Was spotkał się już takim inwenterem lub panelami.
    Na inwenter 10 lat gwarancji, na panele 12/25 lat

    Dzięki za opinie.

  14. #15374

    Domyślnie

    Panele dobre, kwestia jaka cena za nie?
    Jaka cena za cały zestaw?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  15. #15375

    Domyślnie

    za 9,6 kw około 36 tys

    ale czy ktoś kojarz inwenter?
    SOLIS-3P10K-4G-DC czy to dobry produkt?
    Ostatnio edytowane przez Jasny3_5 ; 23-02-2020 o 17:32 Powód: dodanie inwentera pytania

  16. #15376

    Domyślnie

    Ogólna cena, jeśli za całość na gotowo dobra, pytanie czemu taki trochę egzotyczny inwerter? Nie lepiej coś sprawdzone np. SMA, Huawei lub nawet oklepany marketingowo Fronius?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  17. #15377
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Ja będę instalował na wschód-zachód więc mi wystarczy falownik 6, dla południowej będzie zbyt słaby. Moje koszty to panele 13.5k, falownik ok 6.5k, pakiet montażowo-przyłączeniowy 2.5k (to cena sklepowa, ja zapłaciłem 1.2k) brakuje mi tylko zabezpieczeń.
    Pytaj po znajomych, może ktoś zna jakiegoś instalatora "z papierami" montaż zajmie mu dwa popołudnia i jedną sobotę, skasuje cię 3k, ty będziesz zadowolony bo sporo zostanie, on będzie zadowolony bo miesięczna wypłata wpadnie.
    Niestety, właściciele firm zajmujących się pv czyhają na Twoją dopłatę z programu Mój Prąd. Przepraszam wszystkich prowadzących tego typu działalność, nie chce nikogo urazić ale powyższe wyliczenia wszystko mówią.
    Tak niestety jest to POLSKA! Dobrze napisałeś z ceną montażu bo tyle się bierze.Dwa lata temu dziwiłem się dlaczego instalacja PV w DE kosztuje niewiele taniej niż w Pl, a place są wyższe.

  18. #15378

    Domyślnie

    Widziałem kilka dni temu wycenę na 34k PLN za 9,9kW ale na jakimś zupełnie egzotycznym sprzęcie. Wiedzą że cena 4000PLN/kWp to dobra cena, i tydzień temu w "mieście" u mnie były targi energii odnawialnej i wszyscy chodzili zagadywali. Każdego pytałem o cenę. Panie ja to robię tanio po 4000PLN/kWp i daje wizytówkę.
    Kolejny to samo...
    Aż w końcu nie wytrzymałem i mówię gościu mam 7,3kW na dachu więcej nie upchnę, ale powiedz na jakim sprzęcie robisz?
    - Yyyy aaaaa, eeeee... i se kuźwa poszedł.

    Froniusa widziałem jednego za szkłem aby nie można było pomacać, Sofara już mogłem zmacać leżał na podłodze... ale słownie nikt nie przywiózł Longi, Qcelli tylko jakieś nie wiadomo co. Ba były nawet amorficzne z demobilu robiły największe wrażenie bo czarne i na czarnej dachówce ładniej wyglądają - pytam czy mają full blacki - Panie te full black to 5 razy droższe od tych... i kuźwa przekonał mnie.

    Polazłem później na ciepłe pompy widzą że oglądam, przychodzi laska daje ulotkę abym wypełnił. Podałem tam te informacje 170m2 chałupa dobrze ocieplona 40 cm wełny w dachu, 20 cm styro na ścianie, rekuperacja, solary... a Ta mi proponuje Nibe 20kW za 43000 PLN netto.
    Wziąłem 2 tuje szmaragd córce (bo z gminy rozdawali i wróciłem do domu).
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #15379

    Domyślnie

    No niestety marcinbbb janusze biznesu w Polsce to normalka. Wyskakuje okazja zarobku to od razu znajdują się fryzjerzy żeby golić frajerów.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  20. #15380
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ayo007

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Goleszów
    Kod pocztowy
    43-440
    Posty
    10

    Domyślnie

    Inwertery SOLIS montuje w Polsce firma Hewalex, wiem bo byłem u nich na szkoleniu z tematyki PV.
    Gdzieś tam mam karty katalogowe jeśli byłyby potrzebne.

Strona 769 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony