dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 780 z 1061
Pokaż wyniki od 15.581 do 15.600 z 21202
  1. #15581
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wszystkie potrzebne informacje masz na forum, jak się nudzisz to masz czas na czytanie.

  2. #15582

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    bez przesady...przeczyta część, jak zrozumie, to już nie będzie zadawać pewnych pytań, tych których najbardziej irytują bardziej doświadczonych w temacie.....
    wiesz, po iluś tam latach na forum, nie chce się po raz n-ty odpowiadać na podstawy...i dotyczy to każdej tematyki
    Wiem, wiem, tylko wg mnie nudzący się laik powinien ogólnie zaznajomić się z tematem PV, ale nie koniecznie brnąć przez 700 stron wątku. Lepiej poczytać ogólnie, a potem w razie wątpliwości zadać pytanie ale już konkretne na forum.

  3. #15583
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to sie okaże ile kto ma zapału do instalacji

  4. #15584

    Domyślnie

    Pierwszy kwartał 2020r za nami
    Uzysk 1331kWh w 2019r- było -1161 więc I kw.2020r o 170kWh więcej.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #15585
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące falownika Sofar Solar KTL-X6
    W dokumentacji jest napisane że moc 6kW, a moc max 6.6kW
    Jak to jest?
    Jest on w stanie w trybie ciągłym dawać moc na stronie AC 6.6kW czy tylko chwilowo 6,6 a gdy trwa to dłużej to przycina do 6kw?

  6. #15586

    Domyślnie

    sofar 6,6 to 6,0 kW po AC

  7. #15587

    Domyślnie

    wg mnie nominalne napięcie 230V x max prąd 9,6A 3 fazy = 6624W strona AC czy obetnie powyżej tych 6,6 nie wiem u mnie Afore 6kw i nie obcina przy 6,4kw - myślę że u ciebie będzie podobnie - chińczyki tak mają
    PV - Południe 6kwp wschód 3,2kwp

  8. #15588

    Domyślnie

    Cytat Napisał s max Zobacz post
    wg mnie nominalne napięcie 230V x max prąd 9,6A 3 fazy = 6624W strona AC czy obetnie powyżej tych 6,6 nie wiem u mnie Afore 6kw i nie obcina przy 6,4kw - myślę że u ciebie będzie podobnie - chińczyki tak mają
    Przy tych wyliczeniach przy prądzie przemiennym uwzględnij wsp. cos fi bo bez wsp. to jest moc pozorna w VA,
    sofar 6,6 przy mocy ciągłej niewiele ponad 6kW w krótkotrwałych pikach więcej
    w afore też widziałem 6,4 ale w pojedynczych pikach natomiast przy ciągłej nie ale chętnie bym zobaczył jak masz z jakiegoś słonecznego dnia

  9. #15589

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Przy tych wyliczeniach przy prądzie przemiennym uwzględnij wsp. cos fi bo bez wsp. to jest moc pozorna w VA,
    sofar 6,6 przy mocy ciągłej niewiele ponad 6kW w krótkotrwałych pikach więcej
    w afore też widziałem 6,4 ale w pojedynczych pikach natomiast przy ciągłej nie ale chętnie bym zobaczył jak masz z jakiegoś słonecznego dnia
    W Afore karta katalogowa nie podaje w VA tylko W i jest to max 6600W (ciągła czy chwilowa nie wiem - dowiem się jutro u doradcy technicznego). U mnie faktycznie są to piki ale instalację mam od południa i tylko 5,9kwp druga wsch. Mam trochę miejsca na dachu i planuję dołożyć do 7kwp ale na ten moment dokupienie identycznych paneli jest nieosiągalne - fabryka we Włoszech stoi z produkcją a w Polsce stany zerowe. Ale w tym momencie przeglądając katalog zauważyłem iż wszystkie modele 3 fazowe od mocy 3kw do 10kw mają tę samą wagę, te same wymiary i pewno tą samą zawartość tylko jak znam życie chińczyk zworki przekłada na planowaną moc. Dałem foto z dzisiejszego dnia ale moc dochodziła do 5,7kw i jak wspominałem wcześniej trudno mi ocenić faktycznie gdzie te max jest.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xlx.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	442490
    PV - Południe 6kwp wschód 3,2kwp

  10. #15590

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No ten Chińczyk jest taki głupi żeby droższe bebechy sprzedawać za mniejsze pieniądze.
    Jak myślisz ile waży 1 tranzystor w obudowie TO220?
    No i oczywiście taki o gorszych parametrach waży tyle samo co ten o lepszych.
    Na prawdę chcesz jakość elektroniki określać wagą urządzenia?
    Chodziło mi o to np. że mocniejszy model wydziela więcej ciepła i związku z tym wymaga większego radiatora, itd. co jest w środku nie wiem i szczerze mnie to nie interesuje - po to jest gwarancja. Ale we Froniusie 6kw waży 20kg a 10kw - 35kg - wymiarów już już nie chce mi się sprawdzać.
    PV - Południe 6kwp wschód 3,2kwp

  11. #15591

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Chodziło mi o te "zworki" które, jak sugerujesz, to jedyna różnica między 3kW a 10kW modelem "Chińczyka"
    Nie zrozumiałem twojego zapytania. Mi chodziło o zależność mocy do wagi - w Afore tego nie ma, a we Froniusie jest.
    PV - Południe 6kwp wschód 3,2kwp

  12. #15592
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Czesc.. korzystając z siedzenia w domu i pracy zdalnej poczytałem trochę ten wątek bo uznaliśmy z żoną że już chyba czas na fotowoltaikę
    Jak niektórzy może pamiętają sprzed paru lat mój dziennik budowy (link w stopce) grzeję dom prądem - kable grzejne w 2 taryfie.. mieszkam 6 rok i jak budowałem ten sposób grzania to nawet tu na forum to była jakaś egzotyka.. ogólnie nie narzekam, rachunki za ogrzewanie cały czas sporo mniejsze niż sąsiadów mających kotły..
    z grubsza wiem co i jak, bo już na etapie budowy domu był plan na panele fotowoltaiczne..
    i teraz parę pytań, pewnie będziecie wiedzieć:
    1. czy wszystkie z falowników mają modbus TCP/RTU na pokładzie (mam dom sterowany przez PLC i wszystko mam spięte do jednego panelu i to warunek konieczny.. myślę żeby inwerter to był fronius a one chyba mają, ale może coś innego
    2. moc paneli ma być 9.9 kW - żeby dopłatę dostać.. ale że zostanie mi trochę miejsca na dachu to czy potem można rozbudować instalację? chodzi mi o to czy można wziąć przewymiarowany falownik? jeśli tak to o ile i czy później przy rozbudowie trzeba robić aneksy do umów z PGE i czy nie każą dopłaty zwracać?
    3. Jakieś konkretne firmy polecacie ze świętokrzyskiego lub ościennych województw (małopolskie, mazowieckie, śląskie)

    Pozdrowienia..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 04-04-2020 o 21:49
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #15593
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Hej, mnie robiła firma z Krakowa - po rozpoznaniu lokalnych firm załamałem się. Wyceny robione przez telefon, fatalne realizacje. Mogę podać na PW.
    1. Fronius ma ma Modbus - jeśli to Ci potrzebne. Bo np. załączenie grzałki w sytuacji nadmiaru produkcji może być realizowane przez sam falownik...
    2. ja też być może dołożę kilka paneli - mam falownik 3,7 kW a paneli 5,3 kW w układzie wschód-zachód, ale być może zrobię jeszcze jeden osobny układ na południe tak ze 2-3 kW. PGE mogłoby się przyczepić jeśli produkcja byłaby znacznie większa niż zadeklarowana we wniosku, ale to zależy wyłącznie od tego czy komuś by się chciało czytać logi z liczników...
    3. wysłałem na PW, daj znać czy doszło.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  14. #15594

    Domyślnie

    2.Można później rozbudować instalację ale do 10 kW tracisz za magazynowanie 20% oddanej energii ,jeżeli moc powyżej 10kW 30% i w zasadzie
    nie ma sensu robić instalację miedzy 10kW a 13 kW.
    PV Panele 6.2kWp inwerter Growatt 5000tl3-s

  15. #15595
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ale ja zakładam że nie będzie zgłaszał rozbudowy.....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  16. #15596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    to zależy wyłącznie od tego czy komuś by się chciało czytać logi z liczników...
    To nie kwestia tego, czy się komuś "chce", czy nie, wystarczy ustawić skrypt, który będzie kontorował ilość wyprodukowanej energii i raportował imstslacje, gdzie nastąpił wzrost/przekroczenie umownej wartości.

  17. #15597
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Tak jak przekroczenie mocy umownej i jeszcze parę innych parametrów. Wiem że wystarczy chcieć i prędzej czy później będzie im się chciało...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  18. #15598
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Tak jak przekroczenie mocy umownej i jeszcze parę innych parametrów. Wiem że wystarczy chcieć i prędzej czy później będzie im się chciało...
    Jest to w ich interesie. Zwłaszcza, jeśli przekroczy 10 kW - zmiana z 20 % na na 30 %.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #15599
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom.pk Zobacz post
    2.Można później rozbudować instalację ale do 10 kW tracisz za magazynowanie 20% oddanej energii ,jeżeli moc powyżej 10kW 30% i w zasadzie
    nie ma sensu robić instalację miedzy 10kW a 13 kW.
    no tak.. jeśli jeszcze byłoby powyżej tego 30% a do 10kW 20% to jakoś by się opłacało..

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Ale ja zakładam że nie będzie zgłaszał rozbudowy.....
    a nie.. tylko ze zgłoszeniem.. oni (w sensie zakłady enetgetyczne) mają tego typu rzeczy świetnie oskryptowane - moja siostra pracowała w policji w "narkotykach" - większość zgłoszeń o większych uprawach z energetyki było..

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jest to w ich interesie. Zwłaszcza, jeśli przekroczy 10 kW - zmiana z 20 % na na 30 %.
    ano właśnie..


    ale - ktoś może liczył lub skorzystał z oferty na fotowoltaikę w PGE ?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  20. #15600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Napisałem "rozbudowy" w sensie późniejszego dołożenia paneli...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 780 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony