dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 841 z 1061
Pokaż wyniki od 16.801 do 16.820 z 21202
  1. #16801

    Domyślnie

    Produkcja od 10 lutego kiedy kolejny już 3 raz zmieniali mi licznik 3880kWh - 20% opust = 3104 kWh netto - pobór 1508 kWh = 1596kWh odłożonych na zimę. Byle dociągnąć do 2000kWh i można spokojnie przez kilka miesięcy przepalić w klimatyzacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #16802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Co też nie oznacza, że poniżej 7 lat opłaca się inwestować.
    A co innego skłania inwestorów do PV niż korzyść finansowa?
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Głupota, moda, owczy pęd, uleganie naganiaczom.
    Głupota = uleganie naganiaczom
    Moda = owczy pęd

    Najbardziej to korzyści finansowe z uwzględnieniem dotacji 5.000 zł i korzyści podatkowych.
    Ekologia też w jakimś stopniu ale po pierwsze musi się PV opłacać finansowo.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #16803

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ekologia też w jakimś stopniu ale po pierwsze musi się PV opłacać finansowo.
    Opłacało się już 6 lat temu kiedy zakładałem bez żadnych dotacji i innych odliczeń od podatków. Teraz nierząd wyjmuje nam z lewej kieszeni żeby wam wsadzić do prawej kieszeni. Bo przecież Ci co PV mają już od kilkunastu lat nie mogą rozbudować instalacji i skorzystać z dotacji, bo jakiś nieuk tak wymyślił sobie co wolno i komu. W taki właśnie sposób nasz nieRząd próbuje uzyskać mix energetyczny na poziomie 15% w 2021r i na to właśnie my wszyscy się zrzucamy
    Jak już rynek się napełni i PV będzie na co 5 chałupie wpadną na to że przecież płaciliśmy po 350 PLN na 2 miesiące za prąd i od tego był podatek 23% a teraz od 15 PLN będzie podatek i za mało nieRządowi wpada do kabzy. A jak wiemy kasa zawsze musi się zgadzać.

    A zobaczcie każdy kto ma PV zaczyna kombinować zamiast kupić tony wungla można grzać swoim prądem grzejnikami elektrycznymi, klimatyzacją lub przesiąść się na pompę ciepła. Czyli nie dość że nie płacimy za prąd to dodatkowo nie kupujemy Polskiego węgla aby ogrzać nasze chałupy. Dalej grzejemy grzałką zasobnik cwu zamiast wrzucić sipę wungla do pieca.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #16804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Dokładnie dodatkowo powiem że bezpieczniej jest mieć mniejszą instalacje bo pewien jestem ze będzie się to wiązało z kosztami w przyszłosci.

  5. #16805

    Domyślnie

    Nie no wszyscy dążymy do 10kW, tylko "zapomnimy" kilka kW zgłosić. W razie jakiejkolwiek kontroli z jakiegokolwiek urzędu art. 193 KK i niech stoją pod płotem i stamtąd oglądają nawet w asyście Policji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #16806

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dalej grzejemy grzałką zasobnik cwu zamiast wrzucić sipę wungla do pieca.
    No i przypomniałeś mi mojego św. p. dziadka, który inaczej jak sipa na łopatę nie powiedział

    Nie ma jednoznacznej odpowiedz na to czy i kiedy instalacja PV się zwróci.
    Nie wiem kiedy zostaną nałożone dodatkowe daniny na PV, a z drugiej strony nie sposób przewiedź w jakim tempie i o ile wzrosną ceny energii.

    Fakt jest jeden, dużo rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja w PV niż szporowanie na lokatach z pożal że boże oprocentowaniem.

  7. #16807

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie no wszyscy dążymy do 10kW, tylko "zapomnimy" kilka kW zgłosić. W razie jakiejkolwiek kontroli z jakiegokolwiek urzędu art. 193 KK i niech stoją pod płotem i stamtąd oglądają nawet w asyście Policji.
    Spokojnie, wszystko zmierza do tego, że jak przyjdą Cię zaszczepić pod dobrowolnym przymusem to przy okazji posprawdzają ile tam tych kWp się zachomikowało.
    Wszystko oczywiście w ramach walki z COVID i dobrem ogółu.

  8. #16808

    Domyślnie

    Spokojnie takiej dobrowolnej szczepionki nie było i nie będzie wszak ludziki by wyszły na ulice i spaliły ten przybytek z ul. Wiejskiej. Na początek niech przekonają pieniążkami górników to będzie dobry przykład górniku dajemy Ci już wszystko 13 pensje, 14 pensje, barbórkowe, deputaty wungla damy Ci jeszcze 3000 PLN abyś się jednorazowo zaszczepił na SARS-COV2
    Przypomnę tylko że nieRząd nie ma swoich pieniędzy musi je najpierw zabrać nam aby te 3000 górnikowi dach aby w TV pokazali kolejki górników które dobrowolnie się szczepią. Oczywiście może drukować hajs na potęgę kosztem inflacji, ale to już widzimy wychodząc do sklepów.
    Więc jak widać żadna z dróg nie prowadzi do Rzymu.

    Poza tym dlaczego ograniczać kontrolę podczas szczepionki do kontroli ilości kW na dachu można od razu przeszukać wszystkie chałupy bo może tam jakieś resztki skrętów leżą, może jakieś oleje opałowe gdzieś są nielegalnie przetrzymywane, może w którymś budynku ktoś ma destylator i robi swój alkohol bez wymaganej zgody.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 12-08-2020 o 19:51
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #16809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    No i przypomniałeś mi mojego św. p. dziadka, który inaczej jak sipa na łopatę nie powiedział

    Nie ma jednoznacznej odpowiedz na to czy i kiedy instalacja PV się zwróci.
    Nie wiem kiedy zostaną nałożone dodatkowe daniny na PV, a z drugiej strony nie sposób przewiedź w jakim tempie i o ile wzrosną ceny energii.

    Fakt jest jeden, dużo rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja w PV niż szporowanie na lokatach z pożal że boże oprocentowaniem.
    można inaczej przechować pieniądze nie na lokatach i nie na giełdzie i nie w nieruchomosciach i nie w walucie

  10. #16810

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Spokojnie takiej dobrowolnej szczepionki nie było i nie będzie wszak ludziki by wyszły na ulice i spaliły ten przybytek z ul. Wiejskiej. Na początek niech przekonają pieniążkami górników to będzie dobry przykład górniku dajemy Ci już wszystko 13 pensje, 14 pensje, barbórkowe, deputaty wungla damy Ci jeszcze 3000 PLN abyś się jednorazowo zaszczepił na SARS-COV2
    Przypomnę tylko że nieRząd nie ma swoich pieniędzy musi je najpierw zabrać nam aby te 3000 górnikowi dach aby w TV pokazali kolejki górników które dobrowolnie się szczepią. Oczywiście może drukować hajs na potęgę kosztem inflacji, ale to już widzimy wychodząc do sklepów.
    Więc jak widać żadna z dróg nie prowadzi do Rzymu.
    Ja po doświadczeniach tego roku żadnego scenariusza nie skreślam.
    Kto by jeszcze rok temu pomyślał, że to nie psy a ludzie w kagańcach będą łazić, z czego większość wbrew logice z własnej woli.

  11. #16811

    Domyślnie

    Gaweł w krypto to nawet rachunku za prąd 15PLN nie zapłacisz
    Po doświadczeniach z tego roku ludzie w 4 literach mają zaostrzenia 3 miesiące straszyli że drzewa w lasach zakażają, że we Włoszech ludzie padają jak muchy, później "tłumnie na wybory" a teraz nawet sąd orzekł że nie ma obowiązku noszenia maseczek: "Jak dodano w uzasadnieniu, obowiązek maseczek został wprowadzony powszechnie, co łamie konstytucyjne prawa i wolności." Wystarczy tylko nie przyjąć mandatu i sprawa leci do sądu.
    Wróciłem z urlopu i wszyscy ale to dosłownie wszyscy mają wywalone na covida, i tak prędzej czy później wszystkich nas to czeka.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #16812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Gaweł w krypto to nawet rachunku za prąd 15PLN nie zapłacisz
    Po doświadczeniach z tego roku ludzie w 4 literach mają zaostrzenia 3 miesiące straszyli że drzewa w lasach zakażają, że we Włoszech ludzie padają jak muchy, później "tłumnie na wybory" a teraz nawet sąd orzekł że nie ma obowiązku noszenia maseczek: "Jak dodano w uzasadnieniu, obowiązek maseczek został wprowadzony powszechnie, co łamie konstytucyjne prawa i wolności." Wystarczy tylko nie przyjąć mandatu i sprawa leci do sądu.
    Wróciłem z urlopu i wszyscy ale to dosłownie wszyscy mają wywalone na covida, i tak prędzej czy później wszystkich nas to czeka.
    i nie krypto

  13. #16813

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    i nie krypto
    Złoto za bardzo podskoczyło
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #16814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Złoto za bardzo podskoczyło
    i nie złoto

  15. #16815

    Domyślnie

    To se trzymaj w skarpecie Każdy ma jakiś pomysł
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #16816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To se trzymaj w skarpecie Każdy ma jakiś pomysł
    i nie skarpeta

  17. #16817

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Opłacało się już 6 lat temu kiedy zakładałem bez żadnych dotacji i innych odliczeń od podatków. Teraz nierząd wyjmuje nam z lewej kieszeni żeby wam wsadzić do prawej kieszeni. Bo przecież Ci co PV mają już od kilkunastu lat nie mogą rozbudować instalacji i skorzystać z dotacji, bo jakiś nieuk tak wymyślił sobie co wolno i komu. W taki właśnie sposób nasz nieRząd próbuje uzyskać mix energetyczny na poziomie 15% w 2021r i na to właśnie my wszyscy się zrzucamy
    Jak już rynek się napełni i PV będzie na co 5 chałupie wpadną na to że przecież płaciliśmy po 350 PLN na 2 miesiące za prąd i od tego był podatek 23% a teraz od 15 PLN będzie podatek i za mało nieRządowi wpada do kabzy. A jak wiemy kasa zawsze musi się zgadzać.

    A zobaczcie każdy kto ma PV zaczyna kombinować zamiast kupić tony wungla można grzać swoim prądem grzejnikami elektrycznymi, klimatyzacją lub przesiąść się na pompę ciepła. Czyli nie dość że nie płacimy za prąd to dodatkowo nie kupujemy Polskiego węgla aby ogrzać nasze chałupy. Dalej grzejemy grzałką zasobnik cwu zamiast wrzucić sipę wungla do pieca.
    W 15r. 5,72kW zrobiłem za 26k a w tym roku rozbudowa o 4,24kW bedzie za 7,4k
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #16818

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Gaweł w krypto to nawet rachunku za prąd 15PLN nie zapłacisz
    Po doświadczeniach z tego roku ludzie w 4 literach mają zaostrzenia 3 miesiące straszyli że drzewa w lasach zakażają, że we Włoszech ludzie padają jak muchy, później "tłumnie na wybory" a teraz nawet sąd orzekł że nie ma obowiązku noszenia maseczek: "Jak dodano w uzasadnieniu, obowiązek maseczek został wprowadzony powszechnie, co łamie konstytucyjne prawa i wolności." Wystarczy tylko nie przyjąć mandatu i sprawa leci do sądu.
    Wróciłem z urlopu i wszyscy ale to dosłownie wszyscy mają wywalone na covida, i tak prędzej czy później wszystkich nas to czeka.
    Dobra dobra, wszystko wskazuje na to, że na jesień szykują nam armagedon.
    Ostatnio 2 dziadków z ochrony ganiało mnie po OBI bo w kagańcu nie chodzę. W spożywczakach 99% potulnych baranów w szmatach na ryjach, które tak chronią przed wirusem jak stringi przed mrozem, za to w grzybicy płuc bardzo pomagają.

    Znajomy miał zaplanowaną operację kolana od roku, a przez KoronoPsychoze wszystkie operacje odwołane. Na jesień strach będzie z dzieciakami z gorączką do lekarza iść, bo jeszcze w kwarantanne zamkną całą rodzinę.

    Przez moment myślałem, że wszystko wraca do normy, bo przecież okazało się że śmiertelność wcale nie wynosi 5%, trupy mieliśmy liczyć w setkach milionów, a poniżej okazało się że faktyczna śmiertelność wynosi poniżej 0,1 promila . Nie przeszkadza to jednak rządom wielu Państw wprowadzać debilne restrykcję.
    W lipcu na drogach zginęło więcej ludzi niż na Covida, czy z tego powodu mamy wstrzymy ruch drogowy, albo wprowadzone ograniczenie prędkości do 20km/h ?

    Dzisiaj czytam ze poniedziałek umarło 2 osoby, a wczoraj 12 i większość w podeszłym wieku, a w mediach wszyscy wysrani. Jednocześnie nikt nie mówi, że dziennie w polsce umiera ponad 1000 osób, z czego ok. 200-300 na nowotwory.

    Jedno wielkie zidiocenie.

    Znam wyrok sądu w Kościanie. Dzisiaj jeden sąd orzeknie tak, a jutro inny inaczej, wiadomo w czyich rękach jest władza sądownicza.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 12-08-2020 o 21:36

  19. #16819
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Widzę, że na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna się budzić. Oby tak dalej
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  20. #16820

    Domyślnie

    Cóż z tego że 100 się obudzi jak jedyna słuszna partia nie może się nakraść od 5 lat. A decyzję w tym kraju podejmuje starzec bez prawka, konta w banku... żony... i dzieci. Ten sam starzec zarabia miesięcznie około 30k PLN a jego dom wygląda jakby był kapsułą czasu z lat 70-tych. Reasumując kolejne 3 lata jesteśmy w dO_Opie. A później już będzie tylko łatwiej. Moim zdaniem gospodarka i finanse państwa są w tak opłakanym stanie że najpóźniej w przyszłym roku nieRząd tak przyciśnie że konopia indyjska będzie w 100% legalna i to z niej trzeba będzie czerpać akcyzę, wszelkie podatki i łatać budżet. Bo jak widać tytoń, wóda, paliwo wszystkiego nie załata.

    -voymar- ja zaczynałem z 3,3kW za 14k PLN, rok później 1,6kW w tym roku kolejne 1,7kW i coś tam na mikroinwerterach. W sumie za wszystko wyszło poniżej 20k PLN. Na razie brak planów na rozbudowę bo chałupę muszę skończyć a dodatkowe 75m2 w 2 lata pochłonęło... cholera nie wiem przy 140k PLN przestałem liczyć. A jestem na etapie końca rekuperacji i robię sufity podwieszane, podłogę, omaluję i można się wprowadzać. Jeszcze z 7k PLN na styropian by ocieplić przed zimą.
    A to cholera dopiero początek, zrób garderobę, o kiblu i kuchni nawet nie myślę. Bo na kuchnie potrzebuje 5 dni, 3 kartony piwa, samochód typu bus i wycieczka 1000km w obie strony,
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 12-08-2020 o 22:09
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 841 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony