dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 884 z 1061
Pokaż wyniki od 17.661 do 17.680 z 21202
  1. #17661

    Domyślnie

    Z innej beczki: Energa, instalacja PV, licznik z odczytem zdalnym, abonament na fakturze. Jaką macie stawkę za abonament? Ja mam 1,58, a to wg cennika opłata za abonament ale przy odczycie zwykłym, bo przy odczycie zdalnym powinno być 0,58 (netto). Ciekaw jestem, czy tylko mnie robią w jajo, czy nie jestem sam No i cholera, trzeba pisać reklamację.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #17662

    Domyślnie

    Odczyt zdalny mam od dłuższego czasu:
    Nazwa towaru lub usługi ostatnia pozycja abonament
    Ilość zużycie 1
    Jednostka miary zł/mc
    Stawka VAT 23%
    Wartość netto 0,58
    Jest to rozliczenie 1 miesiąca od 1.09.20 - 30.09.20
    I dokładnie taka sama wartość w sierpniu 1.08.20 - 31.08.20
    0,58 netto.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #17663

    Domyślnie

    No co za szuje. Znowu oszukują.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #17664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy w programie mój prąd istotna jest moc falownika? Czy bierzemy tylko pod uwagę moc na panelach która nie powinna przekroczyć 10kW?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #17665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy w programie mój prąd istotna jest moc falownika? Czy bierzemy tylko pod uwagę moc na panelach która nie powinna przekroczyć 10kW?
    Z tego co pamiętam to we wniosku do pge w naszym kochanym Konstancinie jest moc zainstalowana PV

  6. #17666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie ma to jak nasz kochany Konstancin Ale to akurat dobre info.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #17667

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy w programie mój prąd istotna jest moc falownika? Czy bierzemy tylko pod uwagę moc na panelach która nie powinna przekroczyć 10kW?
    Nie ma znaczenia czy to Konstancin czy Pacanów. Ważne i brane pod uwagę jest------ Co jest większe. Jak falownik będzie np. 9kW a paneli będzie 10,2kW to instalacja jest 10,2 i opust to 70% i odwrotnie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #17668

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy w programie mój prąd istotna jest moc falownika? Czy bierzemy tylko pod uwagę moc na panelach która nie powinna przekroczyć 10kW?
    Do tego programu podajesz taką moc jaką podałeś do operatora, zaświadczenie które otrzymasz lub też już otrzymałeś ma być zgodne z Twoim wnioskiem do nfośigw

  9. #17669

    Domyślnie

    Cześć
    Od jakiegoś czasu zmagam się z tematem PV i muszę dość szybko dokonać wyboru. Nie jestem jednak orłem w tej dziedzinie i potrzebuję pomocy fachowców albo ludzi bardziej w temacie oblatanych.
    Dostałem kilka ofert - wszystkie zbliżone cenowo.
    Dane:
    Zużycie/rok 5,5 MWh
    Dach 35 st. bez zacienienia, wystawa pd-wsch.
    centralna polska

    Oferty:

    1. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów GCL 340W mono HALF-CUT CZARNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    2. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów JA SOLAR 340W mono HALF-CUT SREBRNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    3. Moc 6,5 = Sunlink Model 370W + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    4. Moc 6,36 = Qcells.Model G8 335W t, w wersji fullblack + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X - ta oferta jest trochę droższa od pozostałych.

    Którą wybrać? Poradźcie coś proszę?

    Czy falownik Sofar to dobry wybór? Czy może coś innego? Czy te konfiguracje są na pierwszy rzut oka ok?

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.

    Dzięki !

  10. #17670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Cześć
    Od jakiegoś czasu zmagam się z tematem PV i muszę dość szybko dokonać wyboru. Nie jestem jednak orłem w tej dziedzinie i potrzebuję pomocy fachowców albo ludzi bardziej w temacie oblatanych.
    Dostałem kilka ofert - wszystkie zbliżone cenowo.
    Dane:
    Zużycie/rok 5,5 MWh
    Dach 35 st. bez zacienienia, wystawa pd-wsch.
    centralna polska

    Oferty:

    1. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów GCL 340W mono HALF-CUT CZARNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    2. Moc 6,46 kWp = 19 szt. modułów JA SOLAR 340W mono HALF-CUT SREBRNA RAMA + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    3. Moc 6,5 = Sunlink Model 370W + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X

    4. Moc 6,36 = Qcells.Model G8 335W t, w wersji fullblack + Inwerter Sofar Solar 6.6KTL-X - ta oferta jest trochę droższa od pozostałych.

    Którą wybrać? Poradźcie coś proszę?

    Czy falownik Sofar to dobry wybór? Czy może coś innego? Czy te konfiguracje są na pierwszy rzut oka ok?

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.

    Dzięki !
    Żadna z ofert nie jest optymalna bo masz nieduże zużycie optymalna wielkość to 4 do 5 kwp ponad to to pieniądze wyrzucone w błoto które nigdy się nie zwrócą jakie ceny tych zestawów? Sofar jest ok

  11. #17671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Żadna z ofert nie jest optymalna bo masz nieduże zużycie optymalna wielkość to 4 do 5 kwp ponad to to pieniądze wyrzucone w błoto które nigdy się nie zwrócą jakie ceny tych zestawów? Sofar jest ok
    "Nigdy się nie zwrócą"
    ?

    I Ty byłeś księgowym ?

  12. #17672

    Domyślnie

    Ceny tych zestawów są w przedziale 22 - 25 tys.
    Czyli uważasz, ze moja instalacja powinna mieć 11 KWP - to raczej się nigdy nie zwróci bo musiałbym 15 tys do tego dołożyć.
    Po odliczeniu ulgi podatkowej i dofinansowania z Mojego prądu zostanie do amortyzacji około 13 tys. Tyle płacę za prąd w 4 lata. Doliczając do tego opłaty stałe i zużycie ponad produkcję w zimie to i tak w 6-7 lat powinno już być na czysto.

  13. #17673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    "Nigdy się nie zwrócą"
    ?

    I Ty byłeś księgowym ?
    To raczej kwestia czasu zwrotu i potencjalnego ryzyka
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #17674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    "Nigdy się nie zwrócą"
    ?

    I Ty byłeś księgowym ?
    Masz z tym jakiś problem i wystarczające kwalifikacje żeby mnie oceniać? Nie życzę sobie prywatnych jazd.

  15. #17675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To raczej kwestia czasu zwrotu i potencjalnego ryzyka
    Dokadnie nie każdy kupujacy PV ma 35 lat niektórzy mają więcej i korzystają z gwarancji PV dożywotniej

  16. #17676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Ceny tych zestawów są w przedziale 22 - 25 tys.
    Czyli uważasz, ze moja instalacja powinna mieć 11 KWP - to raczej się nigdy nie zwróci bo musiałbym 15 tys do tego dołożyć.
    Po odliczeniu ulgi podatkowej i dofinansowania z Mojego prądu zostanie do amortyzacji około 13 tys. Tyle płacę za prąd w 4 lata. Doliczając do tego opłaty stałe i zużycie ponad produkcję w zimie to i tak w 6-7 lat powinno już być na czysto.
    Dokładnie tak, ale @gaweł tego nie zrozumie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17677

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję.

    Można jednak trochę bardziej merytorycznie? Tego typu wycieczki nic specjalnego nie wnoszą?

    Wypowiedzi typu "nigdy przenigdy" albo "nie bierz bo się nie zwróci" bez konkretnej argumentacji są delikatnie mówiąc słabe.

    O co chodzi z potencjalnym ryzykiem? Czego dotyczy?

  18. #17678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz z tym jakiś problem i wystarczające kwalifikacje żeby mnie oceniać? Nie życzę sobie prywatnych jazd.
    Sam siebie tu w odpowiednim świetle przedstawiasz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #17679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał artito Zobacz post
    Bardzo dziękuję.

    Można jednak trochę bardziej merytorycznie? Tego typu wycieczki nic specjalnego nie wnoszą?

    Wypowiedzi typu "nigdy przenigdy" albo "nie bierz bo się nie zwróci" bez konkretnej argumentacji są delikatnie mówiąc słabe.

    O co chodzi z potencjalnym ryzykiem? Czego dotyczy?
    Główne ryzyko to ewenrualne zmiany w ustawodawstwie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #17680

    Domyślnie

    Tu wydaje mi się, że kierunek będzie bardziej na plus niż minus.

    Oczywiści mogę się mylić. Jestem dobrej myśli i wydaje mi się, ze to odpowiedni moment na montaż PV. Wycena jest dobre kilka tysięcy niższa niż na początku roku więc co najmniej rok amortyzacji mam już za sobą

Strona 884 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony