dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 895 z 1061
Pokaż wyniki od 17.881 do 17.900 z 21202
  1. #17881

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Licznik naliczył mniej bo przecież COŚ tam z PV pobrałeś jako konsumpcja własna
    No właśnie to COŚ jest dziwnie mizerne. Instalując 5,8 kWp spodziewałem się większych oszczędności.
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  2. #17882
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie łapię o co ci chodzi.
    O zwiększenie COP=1 do COP=3 dla PC.

  3. #17883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    No właśnie to COŚ jest dziwnie mizerne. Instalując 5,8 kWp spodziewałem się większych oszczędności.
    Moc PV to raczej mniej istotne Ważne jest aby max wykorzystywać EE jak PV pracuje.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #17884

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    O zwiększenie COP=1 do COP=3 dla PC.
    Wszystko jasne i teraz tak będzie. No chyba nikt z was nie jest tak naiwny aby myslec że jak miałem 5,72kW to ta PV dała by radę pokryć zapotrzebowanie na CO+CUW+ bytowy /rok? Mając na uwadze że przez ostatnie 4 sezony grzalem piecem elektrycznym z COP=1. zużywając ogromne ilości EE. ---Bylo to też jakieś rozwiązanie .
    Przykład; Po zainstalowaniu PV tego samego roku zrobiłem piec elektryczny ( tymi rencami) wyposażając go w sterowanie automatyczne --bezobsługowe,aby do max wykorzystać EE z PV. Założyłem że jak mam kupować 3t wegla to te pieniądze przeznaczę na EE i nie będę uwiązany jako SYFIARZ PALACZ.-. Znając swoje zapotrzebowanie na CO+CWU bez żadnych audytów. Dlaczego bez audytów? bo grzejąc prądem ze sprawnością 100% i stałą mocą na (CO) byłem a raczej jestem pewien ile tej energii potrzebuję aby w domu było cały czas +23*C do + 24*C w okresie grzewczym. W tym roku dołożyłem PV do 10kW+PC aby wychodzić z rachunkami /rok =0 Oczywiście koszty stałe będą.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #17885

    Domyślnie

    Witam,

    mam kilka pytań odnośnie PV i mam nadzieje, że będziecie wstanie mnie naprowadzić i wyjaśnić kilka kwestii.
    Dom jak w stopce - 3 rok użytkowania. Miejscowość pod Wrocławiem. Ogrzewanie pompą ciepła.

    -dach dwuspadowy 40 stopni
    -taryfa aktualna G13
    -zużycie prądu od 1.11.2019 do 30.10.2020 - 7830kWh - łączna kwota na fakturach z Tauronu 2900zł - wychodzi koszt 1kWh = 36gr.
    -zużycie według okienek:
    a) szczyt przedpołudniowy 948kWh - 12%
    b) szczyt popołudniowy 594kWh - 8%
    c) reszta doby 6288kWh - 80%
    - pompa ciepła CO + CWU około 4200kWh
    -docelowo w przyszłym roku chce zamontować klimę wiec zużycie zapewne wzrośnie i myślę że w ciągu 5 lat raczej będę miał jakaś hybryde plug-in lub elektryka

    Nie wysyłałem póki co zapytań o oferty do lokalnych instalatorów.
    1. Jaka moc paneli powinna pokryć moje zapotrzebowanie skoro odzyskuje 80% energii wyprodukowanej?
    2. Mniej więcej jakiego kosztu za taka instalacje należy się spodziewać?
    3. Jako że na "Mój prad" w tym roku raczej juz nie ma szans, lepiej wstrzymać się do przyszłego roku? - z tego co czytałem program ma być kontynuowany, ale na innych zasadach.
    4. Rozumiem że PV powinny w moim przypadku być od południowego wschodu - front domu (poniżej zdjęcie według stron świata)
    5. Czy to prawda, że tauron nie pozwala na użycie G13 gdy mamy PV?

    Czy ogólnie w moim przypadku w ogóle to ma sens ? Z góry dzięki za odpowiedzi ;]

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-11-22_10h03_22.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	450450
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  6. #17886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    grzejąc prądem ze sprawnością 100% i stałą mocą na (CO) byłem a raczej jestem pewien ile tej energii potrzebuję aby w domu było cały czas +23*C do + 24*C w okresie grzewczym.
    Ten sposób jest lepszy, precyzyjniejszy od OZC, empiryczny.

    Swego czasu kupiłem za 100 zł uszkodzony kocioł elektryczny Kospel i po wpięciu go w system ogrzewania (tylko na krótko w mrozy, gdyż był drogi w eksploatacji) wiem ile ciepła potrzebuję by mieć wystarczająco ciepło w chałupie w mrozy. Więc w ramach zmiany sposobu ogrzewania zlikwidowałem śmieciucha przechodząc na dobrze dopasowanej mocy PC- jest nie za duża, lecz "w sam raz".

    W rezerwie mam gaz klimy i w razie czego z gaz rury...

    Czyli dywersyfikacja. PV jak na razie daje tyle EE, że trzeci rok są tylko opłaty stałe.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #17887

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    ale ja nie wiem, jakie u ciebie są ceny w G12w...bez tego to jak mam policzyć...
    na razie wiem tylko, że G11 kosztuje cię 0,6677...podaj chociaż linka do cennika, który cię obowiązuje...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #17888

    Domyślnie

    Tak na marginesie, jasne, najlepiej mieć dom pasywny i grzanie kablami, jednak z wielu przyczyn ta opcja była dla mnie nieodpowiednia (niedostępna). I coś mi się obiło o uszy, że w tej chwili nie ma możliwości instalacji samych kabli w domu jako podstawowego źródła ogrzewania - ktoś może potwierdzić?[/QUOTE]

    Witam. Ciekawa historia z tym odbiorem domu była u mnie. Tak w skrócie. Mam tylko kable jako podstawowe źródło ciepła , cała reszta też na prąd. (Kozy brak

  9. #17889

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek83 Zobacz post
    Tak na marginesie, jasne, najlepiej mieć dom pasywny i grzanie kablami, jednak z wielu przyczyn ta opcja była dla mnie nieodpowiednia (niedostępna). I coś mi się obiło o uszy, że w tej chwili nie ma możliwości instalacji samych kabli w domu jako podstawowego źródła ogrzewania - ktoś może potwierdzić?
    Witam. Ciekawa historia z tym odbiorem domu była u mnie. Tak w skrócie. Mam tylko kable jako podstawowe źródło ciepła , cała reszta też na prąd. (Kozy brak) Miałem wrażenie że państwo z nadzoru budowlanego pierwszy raz się spotkali z takim źródłem ciepła bo nie mogli się nadziwić jak to działa. Kazali napisać kierownikowi budowy oświadczenie że takie kable mam i po sprawie.

  10. #17890

    Domyślnie

    Sorry ale coś mi to edytowanie nie wyszło. Wyszedłem z wprawy

  11. #17891

    Domyślnie

    Mam Panowie, i Panie takie pytanie. Czy pierwszy sezon grzewczy w Nowym domu jest aż tak dużo większy od następnych sezonów???? Moje obecne zużycie prądu to 53kwh na dobe. Dom ma 100 m2 a temperatura w środku 21°c. Czy to normalne przy pierwszym sezonie????

  12. #17892
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Jak najbardziej normalne. Znaczy się nie wiem, czy normalne jest takie zużycie prądu, ale normalne jest, że pierwszy sezon najbardziej ciągnie po kieszeni. Podobno od trzeciego sprawa się normuje.
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  13. #17893

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpiter79 Zobacz post
    Jak najbardziej normalne. Znaczy się nie wiem, czy normalne jest takie zużycie prądu, ale normalne jest, że pierwszy sezon najbardziej ciągnie po kieszeni. Podobno od trzeciego sprawa się normuje.
    Dzięki.

  14. #17894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nawet, nie od trzeciego,już na drugi jest normalnie. Ale jak jest np.wentylacja mechaniczna to bardziej widać

  15. #17895
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Dzisiaj podali stawki opłaty mocowej. Za Globenergia (https://globenergia.pl/o-ile-wzrosni...platy-mocowej/):

    "Zgodnie z informacją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Nr 63/2020 w sprawie stawek opłaty mocowej na rok 2021, od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. stawki opłaty mocowej, bez podatku od towarów i usług, czyli stawki netto będą wynosiły:

    1) 1,87 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie poniżej 500 kWh energii elektrycznej

    2) 4,48 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie od 500 kWh do 1 200 kWh energii elektrycznej

    3) 7,47 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię elektryczną w gospodarstwie domowym, zużywających rocznie powyżej 1 200 kWh do 2800 kWh energii elektrycznej

    4) 10,46 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie powyżej 2800 kWh energii elektrycznej"


    Tylko nie mogę coś nigdzie znaleźć jak to dotknie tych co mają PV..

  16. #17896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Dzisiaj podali stawki opłaty mocowej. Za Globenergia (https://globenergia.pl/o-ile-wzrosni...platy-mocowej/):

    "Zgodnie z informacją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Nr 63/2020 w sprawie stawek opłaty mocowej na rok 2021, od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. stawki opłaty mocowej, bez podatku od towarów i usług, czyli stawki netto będą wynosiły:

    1) 1,87 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie poniżej 500 kWh energii elektrycznej

    2) 4,48 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie od 500 kWh do 1 200 kWh energii elektrycznej

    3) 7,47 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię elektryczną w gospodarstwie domowym, zużywających rocznie powyżej 1 200 kWh do 2800 kWh energii elektrycznej

    4) 10,46 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie powyżej 2800 kWh energii elektrycznej"


    Tylko nie mogę coś nigdzie znaleźć jak to dotknie tych co mają PV..
    Tak samo jak akcyza od całości pobranej energii dostarczonej przez OSD

  17. #17897

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nawet, nie od trzeciego,już na drugi jest normalnie. Ale jak jest np.wentylacja mechaniczna to bardziej widać
    A jak by uścislić to w procentach, można by powiedzieć że o połowę spadnie ???

  18. #17898

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek83 Zobacz post
    A jak by uścislić to w procentach, można by powiedzieć że o połowę spadnie ???
    Cudów nie ma co się spodziewać. No chyba znasz swoje zapotrzebowanie roczne budynku na ( CO ) To jest bazą do zużycia, (zapotrzebowania /rok budynku) (+10 ),(- 10 %) To co masz teraz to może być technologiczne wynikające z budowy, choć tu też można gdybać jaki to jest (%) tego zimna technologicznego.
    Nasuwa się pytanie --kiedy dom został skończony i ile czasu wygrzewał się ( odparowywała wilgoć) w lecie .Jak do późnej jesieni trwały prace to tej wilgoci może być sporo. Osobiście z perspektywy lat i doświadczenia nigdy nie zdecydowałbym się zamieszkać w domu postawionym w parę miesięcy. Co najmniej po roku po skończonych pracach betonowych. No chyba że dom szkieletowy ale taki nie ma technologicznej wilgoci tak dużo, raczej znikoma.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 01-12-2020 o 00:47
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #17899

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Dzisiaj podali stawki opłaty mocowej. Za Globenergia (https://globenergia.pl/o-ile-wzrosni...platy-mocowej/):

    "Zgodnie z informacją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Nr 63/2020 w sprawie stawek opłaty mocowej na rok 2021, od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. stawki opłaty mocowej, bez podatku od towarów i usług, czyli stawki netto będą wynosiły:

    1) 1,87 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie poniżej 500 kWh energii elektrycznej

    2) 4,48 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie od 500 kWh do 1 200 kWh energii elektrycznej

    3) 7,47 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię elektryczną w gospodarstwie domowym, zużywających rocznie powyżej 1 200 kWh do 2800 kWh energii elektrycznej

    4) 10,46 zł na miesiąc – w odniesieniu do odbiorców końcowych pobierających energię
    elektryczną w gospodarstwie domowym zużywających rocznie powyżej 2800 kWh energii elektrycznej"


    Tylko nie mogę coś nigdzie znaleźć jak to dotknie tych co mają PV..
    Wskazanie 1.8.X w/g założeń to zużycie, więc ile zarejestruje licznik to w/g stawek i raczej każdy kto ma PV pobierze więcej niż 2800 rocznie

  20. #17900
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Cudów nie ma co się spodziewać. No chyba znasz swoje zapotrzebowanie roczne budynku na ( CO ) To jest bazą do zużycia, (zapotrzebowania /rok budynku) (+10 ),(- 10 %) To co masz teraz to może być technologiczne wynikające z budowy, choć tu też można gdybać jaki to jest (%) tego zimna technologicznego.
    Nasuwa się pytanie --kiedy dom został skończony i ile czasu wygrzewał się ( odparowywała wilgoć) w lecie .Jak do późnej jesieni trwały prace to tej wilgoci może być sporo. Osobiście z perspektywy lat i doświadczenia nigdy nie zdecydowałbym się zamieszkać w domu postawionym w parę miesięcy. Co najmniej po roku po skończonych pracach betonowych. No chyba że dom szkieletowy ale taki nie ma technologicznej wilgoci tak dużo, raczej znikoma.
    I tym ostatnim zdaniem się wybroniłeś

Strona 895 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony