dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 976 z 1060
Pokaż wyniki od 19.501 do 19.520 z 21200
  1. #19501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co oznaczają dane zapisy to jeszcze nie wiem
    :Lol:
    No to po co ten temat ?
    Zadna firma nie wymieni ci za free elementu, na który gwarancji udziela inny podmiot.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #19502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Udzielają gwarancji na element który zamontowali.
    Zamawiającego nie interesuje kto i jakiej gwarancji udzielił np. na haki montażowe.

    Generalnie takie zapisy umowne są piękną bajką którą bezkrytycznie przyjmuje przeciętny Zamawiający.

    PS Nikt nie wie czy np. SolarEdge będzie istniał za 25 lat.
    A od nich masz taką gwarancję na optymalizatory.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #19503

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Udzielają gwarancji na element który zamontowali.
    Zamawiającego nie interesuje kto i jakiej gwarancji udzielił np. na haki montażowe.

    Generalnie takie zapisy umowne są piękną bajką którą bezkrytycznie przyjmuje przeciętny Zamawiający.

    PS Nikt nie wie czy np. SolarEdge będzie istniał za 25 lat.
    A od nich masz taką gwarancję na optymalizatory.
    idąc tym tropem, to bardzo uważaj a najlepiej nie wychodź z łóżka bo się możesz przewrócić i nie dożyć średniego wieku obliczonego przez ZUS

  4. #19504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Mi tal "lata" czy jest gwarancja 25 lat i czy za 25 lat będzie SE lub inna firma instalująca.
    Zama firmy które dają gwarancję "dożywotnią" tyko nie wiem o czyje / jakie "dożywocie chodzi w udzielonej gwarancji.
    Moje, firmy (jak długo dożyje) czy produktu.
    Produkt miał gwarancję dożywotnią i skończył swoje życie po 3 latach. I jest koniec gwarancji

    PS Czytaj ze zrozumieniem.
    Moje posty dotyczyły Twojego wpisu
    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    są już panele z gwarancją produktową na 25 lat..., i falowniki z 12 lat gwarancją
    i ewentualnej wiary w te gwarancje.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #19505

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mi tal "lata" czy jest gwarancja 25 lat i czy za 25 lat będzie SE lub inna firma instalująca.
    Zama firmy które dają gwarancję "dożywotnią" tyko nie wiem o czyje / jakie "dożywocie chodzi w udzielonej gwarancji.
    Moje, firmy (jak długo dożyje) czy produktu.
    Produkt miał gwarancję dożywotnią i skończył swoje życie po 3 latach. I jest koniec gwarancji

    PS Czytaj ze zrozumieniem.
    Moje posty dotyczyły Twojego wpisu

    i ewentualnej wiary w te gwarancje.
    zawsze należy oszacować ryzyko - jeżeli cena panela z 25 letnią gwarancją produktową jest wyższa o 150-200 pln niż cena panela tego samego producent ale z 12 letnią gwarancją to kupię ten z 25 letnią - gdyby różnica była w okolicach 500 pln to pewnie bym pozostał przy tym tańszym - każdy sobie sam podejmuję decyzje. A tak przy okazji Henry Ford zaczął produkować samochody na początku 20 wieku - ze sto lat już będzie ))

  6. #19506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Udzielają gwarancji na element który zamontowali.
    Zamawiającego nie interesuje kto i jakiej gwarancji udzielił np. na haki montażowe.



    PS Nikt nie wie czy np. SolarEdge będzie istniał za 25 lat.
    A od nich masz taką gwarancję na optymalizatory.
    Nie piszemy hakach montażowych, tylko o modułach (falownikach)
    I prędzej za 25 będzie działał SE, Huawei, Fronius, Longi, niż Solis, Phono Solar, czy firma, która montowała moją instalację.
    Przy czym istnienie tej firmy NIE JEST konieczne, aby wyegzekwować gwarancje na optymalizator
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-09-2021 o 18:05

  7. #19507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    zawsze należy oszacować ryzyko - jeżeli cena panela z 25 letnią gwarancją produktową jest wyższa o 150-200 pln niż cena panela tego samego producent ale z 12 letnią gwarancją to kupię ten z 25 letnią - gdyby różnica była w okolicach 500 pln to pewnie bym pozostał przy tym tańszym - każdy sobie sam podejmuję decyzje. A tak przy okazji Henry Ford zaczął produkować samochody na początku 20 wieku - ze sto lat już będzie ))
    Masz 15-20 paneli czyli kupisz instalację ok. 3000-4000 zł droższą?
    Płacąc więcej o 200 zł za moduł ok. 380 Wp to końcowa cena wzrasta o 800 zł/kW.
    Ja bym się nie zdecydował.
    Wolę za 12-15 lat ewentualnie kupić nowszy i mocniejszy moduł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #19508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie piszemy hakach montażowych, tylko o modułach (falownikach)
    I prędzej za 25 będzie działał SE, Huawei, Fronius, Longi, niż Solis, Phono Solar, czy firma, która montowała moją instalację.
    Przy czym istnienie tej firmy NIE JEST konieczne, aby wyegzekwować gwarancje na optymalizator
    Masz rację pisząc o gwarancji na falownik, moduł czy optymalizator. Nie jest potrzebna firma montująca.
    Ale ta firma montująca może wykonać wymianę elementów na gwarancji - płatną lub bezpłatną - w zależności na czym polega ta ich 25-cio letnia gwarancja.
    Gwarancja firmy dotyczy też montażu drobniejszych i tańszych elementów jak kable solarme czy zabezpieczenia AC , DC.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #19509

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz 15-20 paneli czyli kupisz instalację ok. 3000-4000 zł droższą?
    Płacąc więcej o 200 zł za moduł ok. 380 Wp to końcowa cena wzrasta o 800 zł/kW.
    Ja bym się nie zdecydował.
    Wolę za 12-15 lat ewentualnie kupić nowszy i mocniejszy moduł.
    taka ciekawostka - mam panele QCells z 25 lat gwarancji (G9+) - instalacja 6kw , chcę dokupić jeszcze 8 paneli aby razem mieć około 9kw. Nie ma szans aby dokupić te panele w Corabie przynajmniej do końca roku - więc kupię te z 12 letnią gwarancją (G9) ))

  10. #19510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz rację pisząc o gwarancji na falownik, moduł czy optymalizator. Nie jest potrzebna firma montująca.
    Ale ta firma montująca może wykonać wymianę elementów na gwarancji - płatną lub bezpłatną - w zależności na czym polega ta ich 25-cio letnia gwarancja.
    Gwarancja firmy dotyczy też montażu drobniejszych i tańszych elementów jak kable solarme czy zabezpieczenia AC , DC.
    No dobrze, ale przytłaczająca większość firm na te elementy daje gwarancję 2-5 lat.
    A my rozmawiamy tu o gwaracji 25lat na PANELE.
    Do skorzystania z tej gwarancji wymagane jest, żeby za np 24lata istniała firma, która je WYPRODUKOWAŁA, nie ZAMONTOWAŁA.

  11. #19511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    taka ciekawostka - mam panele QCells z 25 lat gwarancji (G9+) - instalacja 6kw , chcę dokupić jeszcze 8 paneli aby razem mieć około 9kw. Nie ma szans aby dokupić te panele w Corabie przynajmniej do końca roku - więc kupię te z 12 letnią gwarancją (G9) ))
    Są m.in. na allegro.
    Black czy normalne i jakiej mocy?

    Kup te zwykłe G9 i dzięki temu zobaczysz co będzie po upływie 12 lat
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 26-09-2021 o 20:24
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #19512
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A czy przy 25 latach nie chodzi przypadkiem o gwarancję na moc liniową?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #19513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Z karty produktowej G9+: "BEZPIECZEŃSTWO INWESTYCJIBezpieczeństwo inwestycji objęte 25-letnią gwarancjąproduktu oraz 25-letnią gwarancją na liniową pracę instalacji"

  14. #19514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A czy przy 25 latach nie chodzi przypadkiem o gwarancję na moc liniową?
    Właśnie TAK- 80% mocy znamionowej. Której i tak nie da się udowodnić. Bo powiedzą Panie dziś słońce słabo świeci lub chmury nie są przejrzyste..
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #19515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Q.Cell Q.Peak DUO G9+ daje gwarancję produktową na 25 lat i gwarancję liniowej wydajności na 25 lat - min. 93,5% po 10 latach i min. 86% mocy znamionowej po 25 latach.
    Q.Cell Q.Peak DUO G9 daje gwarancję produktową na 12 lat i gwarancję liniowej wydajności na 25 lat - min. 93,5% po 10 latach i min. 86% mocy znamionowej po 25 latach.
    I do tego minimalnie 98% mocy znamionowej w ciągu pierwszego roku użytkowania.

    Udowodnić % mocy znamionowej mając moduły na dachu nie da się chociaż można, np. w systemie SolarEdge, porównać produkcje sąsiednich modułów.
    Czyli wykazać któryś ewidentnie słabszy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #19516

    Domyślnie

    Posłuchajcie co warte są te "gwarancje" producentów na ich panele.

    https://www.youtube.com/watch?v=vjeagMFvNIc

  17. #19517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    taka ciekawostka - mam panele QCells z 25 lat gwarancji (G9+)
    Jak ja uwielbiam marketing. Dają fafdziesiąt lat gwarancji, walą to wielkimi cyframi na ulotkach reklamowych. A przecież warunków gwarancji nikt nie czyta. Tu, poza typową jazdą z wykluczeniami (dla przykładu włącznie z np. uderzeniami pioruna, gradem, mrozem, opadami śniegu, burzami, falami pływowymi, powodziami, ekstremalnymi temperaturami, fajny jest sposób usunięcia wady:

    a. Usunięcie Wad produktów
    Jeśli Klient złoży Roszczenie gwarancyjne, a HQC stwierdzi, że Moduł Q CELLS ma Wadę produktu, HQC musi w odpowiednim
    czasie i według własnego uznania:
    [...]
    (iii) dostarczyć Klientowi rekompensatę w gotówce w kwocie równej pierwotnej cenie zakupu Modułu Q CELLS, która jest przedmiotem wskaźnika spadku ceny w wysokości czterech procent (4%) bazowej ceny na fakturze przesłanej od Klienta rocznie.


    Więc w praktyce gwarancję można sobie w buty wsadzić - pozostaje rękojmia/niezgodność towaru z umową.

  18. #19518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ja uwielbiam marketing. Dają fafdziesiąt lat gwarancji, walą to wielkimi cyframi na ulotkach reklamowych. A przecież warunków gwarancji nikt nie czyta. Tu, poza typową jazdą z wykluczeniami (dla przykładu włącznie z np. uderzeniami pioruna, gradem, mrozem, opadami śniegu, burzami, falami pływowymi, powodziami, ekstremalnymi temperaturami, fajny jest sposób usunięcia wady:

    a. Usunięcie Wad produktów
    Jeśli Klient złoży Roszczenie gwarancyjne, a HQC stwierdzi, że Moduł Q CELLS ma Wadę produktu, HQC musi w odpowiednim
    czasie i według własnego uznania:
    [...]
    (iii) dostarczyć Klientowi rekompensatę w gotówce w kwocie równej pierwotnej cenie zakupu Modułu Q CELLS, która jest przedmiotem wskaźnika spadku ceny w wysokości czterech procent (4%) bazowej ceny na fakturze przesłanej od Klienta rocznie.


    Więc w praktyce gwarancję można sobie w buty wsadzić - pozostaje rękojmia/niezgodność towaru z umową.
    no cóż samo życie... ja akurat z zasady czytam. Ale tak tak zapytam - Jak Ty zarabiasz na życie ? - jesteś tak super OK jak sprzedajesz wytwór swojej pracy ?

  19. #19519

    Domyślnie

    Witam.
    Mam prośbę o Waszą ocenę instalacji:
    1) Panele LongiSolar, 375 Wp (12szt) - moc 4,5kWp
    2) Inwerter Foxess, Fox5
    3) System na dach skośny NOVOTEGRA (profile).
    Cena za całość 17000zł co daje jakieś 3780zł/kWp/
    Mam od razu pytanie odnośnie inwertera. Czy na obecną chwilę opłaca się dołożyć do jakiegoś innego inwertera? Nie mam na myśli jakiegoś wybajerowanego, chodzi mi tylko o to, żeby nie był jakiś szajs a nie mam pojęcia czy ten Fox5 jest ok. Nie wiem czy on ma wyjście na magazyn energii a jeśli nie to czy warto zainwestować w tego typu inwerter. To się zaczyna robić "modne" choć ponoć obecnych oraz tych, którzy zamontują instalację w tym roku ponoć magazynowanie nie będzie dotyczyło więc może nie warto sobie na zaś zaprzątać głowy. Wiadomo, wszystko co droższe i bardziej rozbudowane jest może i lepsze ale sensem instalacji dla mnie jest to, że ma się możliwie szybko zwrócić a dalej pracować na siebie i zbędne funkcje, które kosztują dla mnie nie mają wielkiego znaczenia.
    Będę bardzo wdzięczny za porady, pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 27-09-2021 o 22:20

  20. #19520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Można pomyśleć o falowniku hybrydowym ale to pewnie będzie +4.000-5.000 zł
    czyli z 3.780 zł / kWp zrobi się 4.880zł / kWp.
    Do tego + 8.000-10.000 zł lub więcej za magazyn.
    Można wybrać bardziej markowy falownik.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 976 z 1060

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony