dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie KFD czy Volner? Opinie mile widziane.

    Miałem w planach zakup wkładu KFD Linea V 1080, przy okazji wizyty w sklepie pokazano mi wkład firmy Volner Visio 850 V i wydał mi się on jakiś solidniejszy. Oba maja niemal identyczne parametry techniczne i podobną cenę i oczywiście nie wiem teraz, który z nich wybrać. Chętnie posłuchałbym opinii użytkowników o w/w konkretnych wkładach lub chociaż coś na temat ich producentów.
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam obawiam się ze opini na temat wkładów Volner niebedziesz miał za wiele poniewaz firma od niedawna sprzedawana jest w naszym kraju z tego co mi wiadomo od poczatku roku,wiec ciężko bedzie komukolwiek porównać który lepszy za krótko na naszym rynku ....volner wizualnie jakby porządniejszy ale jak to ma się do jakości ciężko mi odpowiedziec mamy je w swojej ofercie ale niesprzedalismy jeszcze ani jednej sztuki,Kfd sprzedaliśmy kilka różnych modeli ....

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ten sam producent, tyle że jego produkty sygnowane są wieloma markami KFD, Nordica, Volner,Tapis itd.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 06-02-2012 o 08:42
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rpo73

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    zamontowałem wkład firmy Volner 2 miesiące temu u mojego klienta (zgodnie z jego życzeniem), nie było żadnych problemów, klient jest bardzo zadowolony, ten wkład zaś polecił mu ktoś, kto już użytkuje wkład też tej samej firmy,

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    e-kominki.waw.pl

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Olszewnica Stara
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Ja z czystym sumieniem mogę polecić wkłady firmy KFD, miesięcznie sprzedaje co najmniej jeden taki z serii KFDesigne, nigdy nie było z nimi problemów. Ale oczywiście dużo też zależy od poprawnego montażu.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Zakupiłem wkład Volner i mogę podzielić się wstępnymi opiniami. Niestety pierwsza i zasadnicza jest taka, że wkład ten nie jest wkładem z zamkniętą komorą spalania wbrew zapewnieniom dystrybutora. Wkład ma wprawdzie doprowadzenie powietrza z zewnątrz ale wygląda na to, że jest to tylko doprowadzenie powietrza pod wkład ponieważ zatkanie tego doprowadzenia nie wpływa praktycznie na proces palenia - powietrze jest pobierane z pomieszczenia i trudno jest mi ustalić w jaki sposób.

    Druga również negatywna uwaga jest taka, że z wkładem nie dostałem żadnej dokumentacji i specyfikacji!!

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.Mylisz się co do zamkniętej komory spalania.Po kolei;pod wkładem masz dystrybutor z króćcem bodajże fi 100;tam pobierane jest powietrze ;które przez otwór domykany klapką wpada pod palenisko jeżeli wyjmiesz szamoty zobaczysz tam otwory przez które jest doprowadzone jest powietrze.Teraz co do klapki;pociągnij do siebie ozdobną listwę pod szybą wyjdzie bez większych problemów teraz zobaczysz górę dystrybutora odkręć górną blachę i zobaczysz klapkę zauważysz tam dwie dżwignie zamykające jedna to ręczne sterowanie dopływem powietrza druga jest sprzężona z mechanicznym termostatem który w razie przegrzewania wkładu odcina dopływ powietrza czujnik termostatu ukryty jest za wermokulitem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowski0000 Zobacz post
    Witam.Mylisz się co do zamkniętej komory spalania.Po kolei;pod wkładem masz dystrybutor z króćcem bodajże fi 100;tam pobierane jest powietrze ;które przez otwór domykany klapką wpada pod palenisko jeżeli wyjmiesz szamoty zobaczysz tam otwory przez które jest doprowadzone jest powietrze.Teraz co do klapki;pociągnij do siebie ozdobną listwę pod szybą wyjdzie bez większych problemów teraz zobaczysz górę dystrybutora odkręć górną blachę i zobaczysz klapkę zauważysz tam dwie dżwignie zamykające jedna to ręczne sterowanie dopływem powietrza druga jest sprzężona z mechanicznym termostatem który w razie przegrzewania wkładu odcina dopływ powietrza czujnik termostatu ukryty jest za wermokulitem.
    To jest jedna klapka- jak zamkniesz manualnie to jaki wpływ będzie miała czujka ???????
    festina lente

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.Czujka jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem.Gdy wkład osiąga za wysoką temperaturę termostat automatycznie odcina dopływ powietrza co hamuję proces spalania i obniża temperaturę wkładu po czym też automatycznie przywraca dopływ.Natomiast gdy zamkniesz manualnie to logiczne że wkład się nie przegrzeje gdyż pracuje na minimum.Podsumowując termostat to zabezpieczenie przed skutkami nieumiejętnego palenia;natomiast gdy umiejętnie operuję się manualnie dopływem wkład się nie przegrzewa i termostat nie ma potrzeby reagować.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowski0000 Zobacz post
    Witam.Czujka jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem.Gdy wkład osiąga za wysoką temperaturę termostat automatycznie odcina dopływ powietrza co hamuję proces spalania i obniża temperaturę wkładu po czym też automatycznie przywraca dopływ.Natomiast gdy zamkniesz manualnie to logiczne że wkład się nie przegrzeje gdyż pracuje na minimum.Podsumowując termostat to zabezpieczenie przed skutkami nieumiejętnego palenia;natomiast gdy umiejętnie operuję się manualnie dopływem wkład się nie przegrzewa i termostat nie ma potrzeby reagować.
    Ok. Ale jak to się ma do problemu rpoz i niby zamkniętej komory spalania ?????
    festina lente

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Bader jaka jest Twoja opinia o tych "termostacikach", opisywanych
    przez Markowskiego ? Dawno, dawno temu w jakiś Fabrilorach tak
    mnie wkurzyły, że zacząłem to dziadostwo odcinać i zaślepiać
    po nich dziury.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Bader jaka jest Twoja opinia o tych "termostacikach", opisywanych
    przez Markowskiego ? Dawno, dawno temu w jakiś Fabrilorach tak
    mnie wkurzyły, że zacząłem to dziadostwo odcinać i zaślepiać
    po nich dziury.
    W wodnych filippkach miały uzasadnienie i działały, ale w tak nieszczelnych jak w/w po cholerę je instalują ?

    Nie wycinam, ale informuje do czego służy taki wkład
    Za parę dni insalujemy takie cóś, to pokażę " tajny " wlot
    festina lente

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Problem z nieszczelnym wkładem wystarczy. Jak do tego
    dochodzi "magiczna klapka", której magia kończy się po
    jakimś czasie i trzeba regulować , kombinować, mieć do
    niej dostęp ...brrrrrr

  14. #14

    Domyślnie

    Ale przyznam się bez bicia - zmasakrowałem kilka turbin z tzw. by-passem ( z wyjątkową wściekłością - nie lubię czegoś ,co służy wyłącznie producentowi )
    festina lente

  15. #15

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi ale wciąż nie wiem najważniejszego czy to błąd konstrukcyjny czy uszkodzenie ... a może jakieś zabezpieczenie? Dodam, że wkład to Volner Visio 850 V. Może ktoś zaglądał do środka i potrafi coś powiedzieć?

    Dziś rozpaliłem trochę więcej i pojawił się drugi problem - przy podniesionej szybie sporo dymu wychodzi na zewnątrz i to cały czas; nawet gdy szyba jest podniesiona do połowy - może szyber się nie otwiera??

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpoz Zobacz post
    Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedzi ale wciąż nie wiem najważniejszego czy to błąd konstrukcyjny czy uszkodzenie ... a może jakieś zabezpieczenie? Dodam, że wkład to Volner Visio 850 V. Może ktoś zaglądał do środka i potrafi coś powiedzieć?

    Dziś rozpaliłem trochę więcej i pojawił się drugi problem - przy podniesionej szybie sporo dymu wychodzi na zewnątrz i to cały czas; nawet gdy szyba jest podniesiona do połowy - może szyber się nie otwiera??

    Traktuj to jako celowe zabezpieczenie ( producenta )

    Szyber, o ile jest zacięty łatwo sprawdzić- w górnej belce ramy powinieneś dostrzec kawałek pręta fi około 5-6mm- jeżeli widzisz go przy otwartej szybie , to masz zacięcie , jeżeli tylko przy zamkniętej , jest ok. ( wystaje około 2cm i trochę trudno go dojrzeć )
    W razie tego pierwszego stuknij go czymś delikatnie . Jeżeli powtórzy się wezwij serwis - niech się chłopcy przewietrzą, skoro o tylu lat nie mogą usunąć tego w fazie produkcji ( ale występuje to sporadycznie )
    pzdr.
    festina lente

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Rpoz - z tymi wszystkimi pytaniami to przede wszystkim powinieneś "uderzyć" do sprzedawcy paleniska ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Rpoz - z tymi wszystkimi pytaniami to przede wszystkim powinieneś "uderzyć" do sprzedawcy paleniska ...
    Pozdrawiam.
    Oczywiście - już to zrobiłem i czekam na odpowiedź. Wiem co mam zrobić i jakie są moje prawa jako konsumenta w tym zakresie. Już przerabiałem nieco inny problem.

    Jednocześnie jednak staram się zorientować jaki jest stan rzeczy w tym zakresie. Zamknięta komora spalania musi być ... zamkniętą komorą spalania - masło maślane bo nic tu dodać; termin jest jednoznaczny i powszechnie używany w technice i prawie budowlanym. Chciałbym wiedzieć kto ma taki wkład i może podać przykład a kto "myśli, że ma taki wkład" bo taki kupił według zapewnień sprzedawcy

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zamknięta komora spalania wcale nie musi być ... zamkniętą komorą spalania ...
    To już zależy od producenta.
    Niektórym po prostu nie wychodzi pomimo chęci i sloganów reklamowych, niektórzy o tym zapominają i wsadzają techniczne "rodzyny", a niektórzy robią to z premedytacją, żeby sobie ich "nieświadomi" użytkownicy krzywdy przez przypadek nie narobili ...
    Inni zaś po prostu produkują ... szczelne paleniska.
    Teraz wszystko zależy jak do tego podchodzi ten producent ... i do której kategorii będzie można go zaliczyć
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ale o co tu chodzi z tą "zamkniętą" komorą spalania?

    1) Czy zamknięciem są drzwi z szybą (lub bez)
    2) Czy zamknięciem jest możliwość szczelnego łatwo dostępnego zamknięcia wszelkich dolotów powietrza do komory spalania, ale ciągle bez możliwości zamknięcia szczelnego wylotu z paleniska

    Według mnie pojęcie zamknięta komora spalania, to drzwi do paleniska z szybą lub bez szyby. A otwarta komora spalania to komora bez drzwi, czyli przykładowo kominki otwarte tradycyjne, jakich jest sporo.

    Jeżeli konstrukcja paleniska umożliwia łatwe szczelne zamknięcie wszelkich dopływów powietrza do komory spalania, wtedy potocznie mówi się, że piec, wkład jest szczelny.

    Tak to jest czy inaczej?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony