dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 354 z 354
  1. #341

    Domyślnie

    O co chodzi z tym cięciem z bloku i dlaczego to takie ważne?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #342
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Bo się łatwiej układa, masz jeden wielki kawałek zastępujący 12 zwykłych. Szybsze klejenie, mniej połączeń itd.
    Niektórzy producenci już wprowadzili większe formaty niż 50x100cm, a ja kupowałem cięty na płyty 38x100x600cm 18x120x500cm i 6x120x500cm

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7473032






    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7511373



    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #343

    Domyślnie

    Świetna sprawa, już kumam.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Tu masz przykład jakby to wyglądało na moim nowym domu:

    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No i kupiłem w formacie 1x2m, przy bardzo niskiej marży kiepsko się gada o zleceniach z jakimiś ekstra wymaganiami.

    Swisspor 032 po 165zł/m3 brutto. Grubość 30cm. Realnie mają milimetr więcej, to na plus przy krojeniu przez Swisspora. Sprawdziłem też wybiórczo kąty proste, wydają się ok.
    Znalazłem nawet jeden plus formatu 1x2m w stosunku do 1x4/5/6m - jedna osoba bez problemu przenosi i operuje jedną płytą.



    Z ciekawości porównanie do Austotherma 033:



    Swisspor po prawej, jak widać granulki są odrobinę większe, pewnie dzięki temu ma odrobinę lepszą lambdę. Jednocześnie widać że łatwiej się rozrywa od Austrotherma. W Austrothermie widać że dużo kuleczek jest uszkodzonych przy rozrywaniu, jakby były lepiej "sklejone" ze sobą.
    W wybiórczych testach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego nie mieli wtopy. https://www.gunb.gov.pl/search/node (wpiszcie sobie nazwę produktu np lambda plus fasada), wyniki były około 0,031, badania wytrzymałościowe też były ok.

    Robię też test nasiąkania, Austrotherm siedzi już ponad tydzień w wodzie Swisspora moczę od dzisiaj, przewiduję, że wsiąknie więcej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    No i kupiłem w formacie 1x2m, przy bardzo niskiej marży kiepsko się gada o zleceniach z jakimiś ekstra wymaganiami.

    Swisspor 032 po 165zł/m3 brutto. Grubość 30cm. Realnie mają milimetr więcej, to na plus przy krojeniu przez Swisspora. Sprawdziłem też wybiórczo kąty proste, wydają się ok.
    Znalazłem nawet jeden plus formatu 1x2m w stosunku do 1x4/5/6m - jedna osoba bez problemu przenosi i operuje jedną płytą.



    Z ciekawości porównanie do Austotherma 033:



    Swisspor po prawej, jak widać granulki są odrobinę większe, pewnie dzięki temu ma odrobinę lepszą lambdę. Jednocześnie widać że łatwiej się rozrywa od Austrotherma. W Austrothermie widać że dużo kuleczek jest uszkodzonych przy rozrywaniu, jakby były lepiej "sklejone" ze sobą.
    W wybiórczych testach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego nie mieli wtopy. https://www.gunb.gov.pl/search/node (wpiszcie sobie nazwę produktu np lambda plus fasada), wyniki były około 0,031, badania wytrzymałościowe też były ok.

    Robię też test nasiąkania, Austrotherm siedzi już ponad tydzień w wodzie Swisspora moczę od dzisiaj, przewiduję, że wsiąknie więcej.
    No chyba jaja se robisz i w końcu nie dociagnelismy tego deala do końca ?

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No nie odpisywałeś, a jak wróciłem po miesiącu do tematu to szukałem dalej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    No nie odpisywałeś, a jak wróciłem po miesiącu do tematu to szukałem dalej.
    Zapomniałem
    No nic to - jakoś przeżyje .

  9. #349
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Zapomniałem
    No nic to - jakoś przeżyje .
    Poza tym mnie maltretowales 1*6 ...
    Ech... 1*2 to standard rozmiar... W tej samej cenie.
    Trza było dzwonić jednak

  10. #350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Każdego maltretowałem 1x6m, ale jak widać to trudny temat.

    Skierowałem do Ciebie kolegę kamilb1987b, on też buduje w wątku Samorobów, to zrobicie porównanie czy da się 1x2m w standardowej cenie, bo niby tak, ale nie do końca
    Najwyżej może to być nisza którą możesz promować. Chyba każdemu łatwiej montować 1x2m.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #351
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Każdego maltretowałem 1x6m, ale jak widać to trudny temat.

    Skierowałem do Ciebie kolegę kamilb1987b, on też buduje w wątku Samorobów, to zrobicie porównanie czy da się 1x2m w standardowej cenie, bo niby tak, ale nie do końca
    Najwyżej może to być nisza którą możesz promować. Chyba każdemu łatwiej montować 1x2m.
    Dzieki.
    W etics jest to generalnie blad wykonawczy i odstepstwo od wytycznych. Normy mowia o tym, aby byla to plyta cieta z bloku o wymiarach max 600x1200
    Zatem taka plyta 1000x2000 to dla samorobow i pod warunkiem ze sprzedajacy nie wie o tym do jakiego zastosowania pojdzie ta plyta. Jezeli wie - powinien poinformowac klienta i umiescic zapis na fakturze "Produkt zakupiony niezgodnie z jego przeznaczeniem"
    No ale to juz taki swiat idealny i ABC a wiadomo jak jest
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #352
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekcapik

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    No i kupiłem w formacie 1x2m, przy bardzo niskiej marży kiepsko się gada o zleceniach z jakimiś ekstra wymaganiami.

    Swisspor 032 po 165zł/m3 brutto. Grubość 30cm. Realnie mają milimetr więcej, to na plus przy krojeniu przez Swisspora. Sprawdziłem też wybiórczo kąty proste, wydają się ok.
    Znalazłem nawet jeden plus formatu 1x2m w stosunku do 1x4/5/6m - jedna osoba bez problemu przenosi i operuje jedną płytą.



    Z ciekawości porównanie do Austotherma 033:



    Swisspor po prawej, jak widać granulki są odrobinę większe, pewnie dzięki temu ma odrobinę lepszą lambdę. Jednocześnie widać że łatwiej się rozrywa od Austrotherma. W Austrothermie widać że dużo kuleczek jest uszkodzonych przy rozrywaniu, jakby były lepiej "sklejone" ze sobą.
    W wybiórczych testach Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego nie mieli wtopy. https://www.gunb.gov.pl/search/node (wpiszcie sobie nazwę produktu np lambda plus fasada), wyniki były około 0,031, badania wytrzymałościowe też były ok.

    Robię też test nasiąkania, Austrotherm siedzi już ponad tydzień w wodzie Swisspora moczę od dzisiaj, przewiduję, że wsiąknie więcej.
    Dzień dobry, no i jakie były efekty tego testu? Nie widzę nigdzie. może przeoczyłem. Zwróciełem uwagę na pańśką uwage nt. wybiórczości testów Głównego Urzędu Nadzoru Budowolanego. (?) Z tego co mi wiadomo to nie są testy, ale urzędowe kontrole parametrów materiałów budowlanych w którym akuraty styropiany nie wypadały i nadal nie wypadają dobrze( pisała o tym 100 lat temu GW - Marek Wielgo zdaje się) Wybiócze brzmi. a może sie czepiam pejoratywnie, dla wielu ekspertów to jedyna rzetelana weryfikacja jakości materiału. Klientów nie stać na badanie paremetów, na oko nie sprawdzą a producenci obiecają wszystko by opendzlowac towar ( jeśli biorą losowo z rynku towar z hurtowni: klej, tynk, styropia, wełnę, itp i badają naistotniejsze parametry to może dać to wyobrażenie o jakości materiału, szczególnie jeśli firma i jej produkty były badane kilkukrotnie ( dla mnie to bardziej wiarygodne niż - proszę wybaczyć -oglądanie kuleczek, itp) w ilozatorze liczy się najbardziej lamnda- parametr iolacyjności, wytrzymałość na fundamenty nasiąkliwość, w kleju przyczepność, itp. Dlatego osobiście żałuje że nie ma systemowych częstszych badań parametrów GUNB wszystkich materiałów i kar dotkliwych dla firm, które notorycznie wprrowadzają materiał o gorszych niż deklarowane prametrach. GUNB robi świetną robotę dla rynku i konsumentów.

  13. #353
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    houba

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Kod pocztowy
    33-380
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, temat dosyć stary ale może ktoś się jeszcze wypowie w tej chwili... rozważam styro termoorganika gold fasada 0,38 20cm lub Arsanit Thermo Fasada Extra 0,38 - cenowo różnica przy mojej powierzchni wynosi ok. 800zł mniej Arsanit... pytanie czy różnica w jakości tych dwóch styropianów jest bardzo widoczna lub ew. z czego wynika taka różnica (tylko marka?)

  14. #354

    Domyślnie

    Kup lepiej markowy styropian. Ja kładłem swisspora na podłogę eps100 do grubosci 23cm i styro dynamit. Na ścianach wykonawca dał Knaufa zwykłego 031 i też był bardzo dobry.
    Faktycznie opłaca się brać tak duże formaty, fighter? Nowy dom, nowe zamówienie, tym razem nie tylko na swisspora posadzkowego w różnych grubościach , a i na elewacje

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony