dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 354
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niezależny Doradca

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    jak fachowiec to jedynie z polecenia, co daje ekipa pijaczkow za połowe ceny? Jakość styropianu sprawdza sie trzema metodami, wagowo bo odchudzony jest lżejszy i deklarowana lambda sie nie sprawdza, optycznie bo regranulat z odzysku daje nierownomierne kuleczki w strukturze i po trzecie wyciaga sie dwie płyty z paczki , odwraca się jedną i przykłada do drugiej, jak nie przylegają do siebie to są łuki czyli niesezonowany i ciety po formowaniu.

  2. #22

    Domyślnie

    Osobiscie zakupilem STYROPIAN IZOTERM FASADA LUX 0,035 - niestety totalna porazka, zdecydowanie odradzam. Duzo lepszy okazal sie STYROPIAN STYROPMIN EPS 70-040 Fasada, lecz jakbym mial na nowo cos robic to wybralbym zdecydowanie Termo Organike napewo drozszy od w/w, ale za jakosc trzeba placic.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Do fachowców, który z poniższych brać pod uwagę?
    -styropol
    -arbet
    -yetico
    - tyron
    - justyr
    ???????

    Myślałam o Austrothermie, ale nie mogę znaleźć hurt. we Wrocławiu gdzie można go kupić, w większości są właśnie te firmy które podałam.
    ------------
    Z91 L GP2

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Klodziki, z wyzej wymienionych to Austrotherm
    PH Austrothermu na Twoj region: Sebastian Sklepik 608-499-292
    Zadzwon i zapewne poda Ci z 4-5 firm gdzie mozesz kupic/zamowic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Do Pana Sklepika napisałam maila i nie odpowiada, ale jutro zadzwonię jeszcze. Czy podane przeze mnie firmy aż tak bardzo odstają od Austrothermu?? Np. Yetico czy Arbet mam cenę 15 cm na frez EPS 038 lub 040 110 zł, Austrotherm zapewne będzie sporo droższy ale czy dużo?
    ------------
    Z91 L GP2

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie bedzie sporo drozszy. mysle ze okolo 110 netto za eps70 i w granicach 100 netto za fasade
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki, jutro zadzwonię i się dowiem co i jak. pozdr
    ------------
    Z91 L GP2

  8. #28

    Domyślnie

    A co powiecie o Paneltechu eps 70 lambda 0,040. Czy ktoś stosowal ten styropian. Mam zamiar takiego użyć ale troche się waham.

  9. #29

    Domyślnie

    A jakie firmy wam znane oferują styro o lambdzie <=0,031 ? poza termoorganiką ?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Austrotherm i Swisspor
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Mała podpowiedź

    Czy płyta trzyma wymiar można to sprawdzić, polska norma dopuszcza tolerancję płaskości na płycie do 10 mm, jest to oznaczenie o symbolu P3. Wystarczy wyjąć dwie płyty najlepiej ze środka balotu położyć jedną na drugą i zobaczyć jak mocno płyta nam się wybrzuszyła według normy nie powinno to przekroczyć 10 mm, a najlepiej jak ma do 2 mm. Przecież nie chcemy przyklejać tzw. bananów na ścianę.

  12. #32

    Domyślnie

    ryan78 a co norma mówi o dochyłkach wymiarów gabarytowych wysokość, szerokość, grubość?
    Jakie są podpuszczalne odchyłki?
    Mi się trafiają płyty nie dość że nie płaskie to jeszcze krawędzie są nie równe.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Deklarowane właściwości płyt styropianowych (Termoorganika)
    Klasy tolerancji wymiarów:
    grubość T2 (± 1 mm)
    długość L2 (± 2 mm)
    szerokość W2 (± 2 mm)
    prostokątność S1 (± 5 mm / 1000 mm)
    płaskość P4 (5 mm)
    Poziom wytrzymałości na zginanie
    BS115 (≥ 115 kPa)
    Klasa stabilności wymiarowej w stałych, normalnych warunkach laboratoryjnych
    DS(N)2 (± 0,2 %)
    Poziom stabilności wymiarowej w określonych warunkach tempera-tury i wilgotności (temp. 70oC, 48 h)
    DS(70,-)2 (≤ 2 %)
    Wytrzymałość na rozciąganie siłą prostopadłą do powierzchni czo-łowych
    TR100 (≥ 100 kPa)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Według normy EN 13163, przeważnie na opakowaniu można zaobserwować takie symbole T2 – tolerancja grubości (±1 mm), L2 – tolerancja długości (±2 mm), W2 – tolerancja szerokości (±2 mm).
    Wariant drugi oznaczenie T1 - tolerancja grubości (+/- 2 mm), L1 - tolerancja długości (+/- 3 mm), W1 - tolerancja szerokości (+/- 2 mm)
    Wszystkie te informacje znajdziecie na opakowaniu styropianu, wybierajcie te płyty, które trzymają najlepiej wymiar.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wczoraj zacząłem ocieplać Austrothermem z zakładką płyty bardzo równe jak na razie przynajmniej (przykleiłem gdzieś 40 płyt) w jednej była tylko inaczej zrobiona zakładka i musiałem ją lekko dociąć a poza tym wszystko elegancko tak więc polecam.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dvd
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Rymanów
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam

    Swisspor odradzam strasznie miękki sam sprawdzałem miałem 5cm swisspora i 5cm styroplast i ten piewszy był lżejszy i miększy od styroplastu.
    Co do TermoOrganiki to styropiany wygląda solidnie ale kontaktu nie miałem z nim w pracy. Kusi mnie styropian Austrotherm co powiecie na temat tej firmy proszę o opinie? Z tej firmy btał bym ten grafitowy PLATINIUM. Proszę o opinie o tym styropianie.
    Zapraszam do zapoznania się z nasza budową:
    DOMek Mini Mix Edition
    Zapraszam do komentowania:
    Nasz domek - komentarze

  17. #37

    Domyślnie

    Ostatnio przywieźli mi styropian ale nie mam gdzie wszystkiego schować pod dach, czy może on poleżeć troche na paletach w ogródku??

  18. #38

    Domyślnie

    @ Mikord, może. Najlepiej tylko przykryj go, aby się nie utlenił zbytnio. Wszystko zależy od tego, ile to jest "trochę" .

    Austrotherm niestety popsuł się w tym roku. Koniecznie chyba chcieli być tańsi od Termo Organiki, ale to wyszło kosztem jakości....
    Ostatnio edytowane przez Vivia ; 22-09-2010 o 10:41

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivia Zobacz post

    Austrotherm niestety popsuł się w tym roku. Koniecznie chyba chcieli być tańsi od Termo Organiki, ale to wyszło kosztem jakości....
    Co masz na myśli? niedawno pod wylewki załadowałem Austrotherma...mam nadzieje że się nie utleni
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  20. #40

    Domyślnie

    @Wujor, utlenienie następuje przed użyciem styropianu . Głównie jeśli leży na powietrzu narażony na promienie słoneczne.

    A na myśli miałam gęstość styropianu, proste płyty, trudności w docinaniu, łódkowanie itp.

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony