dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak? mark? styropianu polecacie?

Głosujących
276. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Austrotherm

    52 18,84%
  • Termo Organika

    142 51,45%
  • Swisspor

    39 14,13%
  • Egomix (Legomix)

    0 0%
  • Magbud

    1 0,36%
  • Polmar

    0 0%
  • Inna - napiszę poniżej

    42 15,22%
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 354
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivia Zobacz post
    @Wujor, utlenienie następuje przed użyciem styropianu . Głównie jeśli leży na powietrzu narażony na promienie słoneczne.
    Tak, tak To tylko był taki żart budowlany
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  2. #42

    Domyślnie

    Ups, nie połapałam się . Wybacz!

  3. #43

    Domyślnie

    Jak długo będzie leżał?
    Co najmniej 2-3 tygodnie.

    Przez tyle to chyba mu się nic nie stanie, nie pokrzywi albo coś??

  4. #44

    Domyślnie

    Pokrzywić się nie powinien, ale utleniać na 100% zacznie. Kilka dni na słońcu i styropian żółknie.

  5. #45

    Domyślnie

    Co do styropianu to chyba w Polsce nie ma lepszego materiału niż Austrotherm. W tym roku wypróbowałem 5 producentów styropianu : Austrotherm, Dom-Styr, Magbud, Polstyr i Yetico. Austrotherm jest z tych wszystkich jest najcięższy, granulki ma ma malutkie i jest najbardziej twardy. Twardość Austrothermu fasady jest porównywalna do twardości Polstyr podłoga. Przy dociepleniu twardość jego jest małym kłopotem bo zdecydowanie ciężej mi się go docinało niż produkty innych wyżej wymienionych producentów. Styropian Dom-Styr, Magbud i Polstyr jakoś maja porównywalną do siebie, tak jakby produkował je jeden producent. Zaś styropian Yetico to tragedia jak się weźmie płytę styropianową 5cm grubości i popatrzy pod światło to widać piękne dziurki na wylot. Nie robiłem testu z wodą ale podejrzewam że jak bym polał nią płytę to by woda przez nią przelatywała. Gdy ściskałem ten styropian ręką to był bardzo kruchy rozsypywał się na kulki. Całą partię tego styropianu co miałem oddałem. Sprzedawca był zdziwiony że ja go reklamuje bo bylem pierwszy kto się na niego skarży.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dvd
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Rymanów
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jeżeli tak jest z Austrotherm to się ciesze, dzisiaj kupowałem podłogę z Polstyr i myślałem nim ocieplać ważyłem go 15kg m3, a ważne mieć twardy styropian na fasadzie bo np. jak się kopnie piłką to nic się nie stanie.
    Zapraszam do zapoznania się z nasza budową:
    DOMek Mini Mix Edition
    Zapraszam do komentowania:
    Nasz domek - komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał dvd Zobacz post
    a ważne mieć twardy styropian na fasadzie bo np. jak się kopnie piłką to nic się nie stanie.
    To nie zapomnij wtedy jeszcze o siatce 165 g/m2 .

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    A co jakie są Wasze opinie na temat styropianu firmy ICOPAL.
    Produkują systemy hydroizolacyjne (papa, gonty, lepiki) , systemy kominowe
    oraz właśnie styropian. Jaka jest jego jakość.

  9. #49

    Domyślnie

    a tak w ramach pytań o styropian - słyszeliście o płytach fenelowyuch (Weber to reklamuje) ? pytalem w innym watku ale tam cisza...

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich Panow zajmujacych sie robieniem elewacji zewnetrznych.Zakupilam styropian Termoorganika Platinum plus fasada 20 cm.Zastanawiam sie jakie kleje i siatka`.Caparol czy Knauf ? co polecacie ? zalezy mi na dobrym materiale.A moze jest na forum wykonawca, ktory pracuje na Caparolu i intereuje go zlecenie w woj.malopolskim? , jesli tak prosze o odpowiedz na prv.

  11. #51

    Domyślnie

    Witam, tez mysle o kupnie styropianu na ściane Austrtherm grafitowy albo termoorganika platinum plus 20 cm mozesz zdradzic jaka cene oferowali i gdzie?
    dzieki

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Co sądzicie o styropianie Neotherm. Szukam jakiegoś styro na elewacje zewnętrzną. Oto strona producenta www.neotherm.pl
    A może jest tu jakiś dystrybutor z Małopolski z ciekawą ofertą na styropian??
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deerel

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Polecam Genderkę - równe i płaskie płyty, nie kruszą się w dłoniach czego nie można powiedzieć o Magbudzie czy Styrokonie. Organika moim zdaniem spoko ale troche przereklamowana.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To jak jest z tym Swisspor'em ktoś jeszcze stosował ??
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Magbud i styrkon a generka to tak jakbys polecal audi 18 zamiast skody fabii

    Swisspor byl ok 2 lata temu....teraz nie wiem

  16. #56

    Domyślnie

    Ja zeszłej jesieni (2010) zdecydowałem się na Swisspor - decyzja była poparta duża promocją w tym okresie na składzie budowalnym ok 14 zł na kubiku.
    Wszystko fajnie tyle że część styropianu z jednej parti trafiła mi się fatalna. To znaczy płaszczyzna była źle pocięta - pofalowana - ale to było tylko na kilku płytach (ok. 10 szt) - przykleiłem je mimo wszystko z myślą że to wyjątki. Ale nie wtym problem, większym problemem były dla mnie krawędzie boczne. A mianowicie nie były prosto pocięte. Tak jak w przypadku płaszczyzny występuje łudka (najczęściej w przypadku płyt skrajnych) taka sytuacja była przy krawędziach bocznych - przez co przy klejeniu powstają szczeliny.
    Ze względu na nierówne płaszczyzny uznano mi reklamacje - miano mi wymienić styropian z tej felernej partii - zaznaczyłem żeby przysłano mi styropian z innej parti, na co się zgodzono.

    Styropian przywieziono ale okazał się on z tej samej partii którą reklamowałem. Po zprawdzeniu okazało się że niektóre płyty nie mają prostych krawędzi bocznych.
    Wyjaśniono mi że to normalne bo jeżeli układa się styropian na zakładkę to nie powstają szczeliny, a tak według to norma dopuszcza taką a nawet większą krzywiznę (chyba nazywa się to łezką). Tyle że reszta płyt które miałem były z innych parti (inna data produkcji) miały proste boczne krawędzie. Tak że przy układaniu na zakładkę płyt z prostymi i krzywymi krawdziami powstają szczeliny.

    Nie przyjąłem tego styropianu. Bo po 1. zaznaczyłem żeby na wymianę nie przysyłano mi styropianu z tej aprtii na co się zgodzili a w końcu to całkowicie zignorowali, po 2. ten styropian odstawał jakością od reszty co dla mnie było podstawą do reklamacji.
    Druga reklamacja dotycząca reklamacji (bo musiałem zarekamować reklamację ciągneła się ponad 2 miesiące i skończyła się odrzuceniem mojej reklamacji.
    Wtedy zdenerwowałem się. Myślałem że taka firma jak Swisspor dba o swój wizerunek ale pomyliłem się.

    Na szczęśnie skład budowlany na którym kupiłem styropian i na który cofnołem reklamowany styropian staneła na wysokości zadania i odesłała mi styropian który reklamowałem ale już z innej parti. Brawo.

    Mimo tych kłopotów jestem zadowolony ze styropianu firmy Swisspor - to ludzie od reklamacji nie sprostali zadaniu. Osobiście polecam ten styropian z myślą że był to jednorazowy przypadek.

    Mówiono mi że nigdy wcześniej nie reklamowano czegoś takiego jak boczne krawędzie.
    Myślę że dlatego że firmy/fachowcy po prostu nie mają czasu na takie zabawy w reklamacje bo przeciesz chodzi o metry a metry to kasa.
    Jak są szpaty to się wypełnia pianką.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Styropian jest tym gorszy im blizej do zimy

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Naczasie
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wolice
    Kod pocztowy
    88-190
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Podbijam temat styropianu. Co sadzicie o ponizszym? Czy ktos na nim pracowal? Producent pochodzi z miasteczka bardzo blisko nas ale handluje chyba na terenie calej Polski.

    PROMAX - STYROPIAN, EPS 70 (FS 15),FREZ PIóRO-WPUST
    Dane techniczne:
    - gęstość pozorna: 15kg/m
    - naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: min. 60 kPa
    - współczynnik przewodzenia ciepła: 0,040 W/mK
    - chłonność wody po 24 godz.: max 1,8%

    Z gory dziekuje
    Projekt domu - Dom na czasie - Murator C137

  19. #59

    Domyślnie

    Tak ta gęstość pozorna to tak naprawdę będzie 10kg/m. Kiedyś już pisałem na ten temat, sprawdziłem kilka rodzajów styropianu i niestety większości z nich jakość jest fatalna. O ile na ściany można zaryzykować położyć styropian niefirmowy bo najwyżej będziemy mieli gorsze parametry izolacyjne o tyle na podłogę nie radzę. Porównywałem gęstość Austrothermu i magbud, dom-styr, polstyr i yetico. Ten ostatni to jest najgorszy styropian jaki miałem, oddałem cały zakupiony bo nie dało się nim robić, płyty kruszą się rekach, jak polałem płytę o grubości 5cm wodą po wierzchu to wada przelatywała się przez niego jak przez sitko. m3 eps70 ważył ok 10kg. Magbud, dom-styr, polstyr wypada lepiej niż poprzednik, ale m3 eps70 waży 10,5kg i w porównaniu do Austrothermu mają mniejszą twardość. Austrotcherm eps 70 waży 13kg, Dodam tylko że styropian eps 100 na podłogę tych tańszych firm miał porównywalną twardość jak Austrotcherm eps 70. Dlatego oszczędności na tanim styropianie są pozorne bo tańsze styropiany mają zdecydowanie mniejszą gęstość i dużo gorsze parametry niż podają producenci.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Naczasie
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wolice
    Kod pocztowy
    88-190
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dziekuje Bladyy78 za odpowiedz Wezme te informacje pod uwage na 100 procent. Slyszalam, ze jakis styropian z "niebieskimi kuleczkami jest dobry". Wiesz moze o jaka nazwe chodzi? Pozdro!
    Projekt domu - Dom na czasie - Murator C137

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony