dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Siema.wszystkim właśnie zaczynambudowę domu z kontenerów tz. Mam 3 szkielety chcę je postawić na fundamencie i zrobię to w ten sposób 1 kontener 2 m przerwy i 2 kontener i znowu 2 metry przerwy i 3 kontener znajomy mi doradzil żebym zrobił ściany z bloczków ale jeszcze sam.nie wiem czy to dobry pomysł. Poddasze napewno będzie użytkowe. Czy kto robi coś podobnego????
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-02-2018 o 13:41

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agrogol Zobacz post
    Siema.wszystkim właśnie zaczynambudowę domu z kontenerów tz. Mam 3 szkielety chcę je postawić na fundamencie i zrobię to w ten sposób 1 kontener 2 m przerwy i 2 kontener i znowu 2 metry przerwy i 3 kontener znajomy mi doradzil żebym zrobił ściany z bloczków ale jeszcze sam.nie wiem czy to dobry pomysł. Poddasze napewno będzie użytkowe. Czy kto robi coś podobnego????
    Siemasz.. jak stawiasz kontenery, Na szklankach czy na fundamentach? I ważna kwestia, czy na pozwolenie ?

    Jeśli chodzi o bloczki to możesz tak zrobić ale ja bym wybrał inny materiał, tzn cieplejszy

  3. #43

    Domyślnie

    Udało się coś w tej sprawie ruszyć?

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasz.sokol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Pułankowice
    Kod pocztowy
    23-212
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z zaprzyjaźnionym architektem bierzemy się za projekt domku z kontenerów morskich.
    Gdyby ktoś był zainteresowany tym tematem, lub chciał podyskutować o rozwiązaniach, zapraszam do kontaktu na priv.
    Budowa domku energooszczędnego pod klucz już od 2300 zł/m2 + VAT* !!!

    *) cena orientacyjna za budynek parterowy z poddaszem użytkowym

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xxNatalia81xx

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-904
    Posty
    4

    Domyślnie Piękny dom z kontenerów

    Cytat Napisał dzialka003 Zobacz post
    ponieważ chciał bym wybudować na kontenerze dom ok 70m2, potrzebuje projektu (złozona kwestia- działka rolna- trzeba zbudowac siedlisko, itp). Czy ktos sie spotkał z firma która robi projekty architektoniczne na bazie kontenerów? ale tylko projekt, "budowa " własnoręczna...
    Na stronie youtube wpisując container home proiekt są filmy z budowy domów z kontenerów .
    Jeśli chodzi o wybudowanie domu o pow.70m2 to muszę powiedzieć że taka wielkość domu musi być zgłoszona bo dom bez pozwolenia do 35 m2 nie trzeba zgłaszać .

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xxNatalia81xx

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-904
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    w Wielkiej Brytanii wiele osob uzywa takich stalowych dowmow. Pamietam z targow budowlanych ze koszt takiego ''domku'' skladajacego sie z chyba 3-ech kontenrow 40 HQ to bylo jakies £40,000. A wiec srednio 200,000 zl. Jest to ciekawe ale za ta kase to jednak wole tradycyjne budownictwo. No chyba ze chesz mieszkac w roznych miejscach swiata po kilka lat w kazdym. Wtedy mozesz je przeowiic gdzie chesz
    Witam na stronie olx.pl są ogłoszenia ze sprzedarzą kontenerów ceny takich kontenerów są o wiele wiele mniejsze jak za te 40,000 F czyli średnio 200,000 zł są różnej wielkości .

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xxNatalia81xx

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-904
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marsinus Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Jaki jest koszt budowy takiego "domku" o powierzchni około 100m2?
    Jak wygląda sprawa ogrzewania?
    Da się założyć standardową podłogówkę?
    Jako element nie trwale związany z gruntem czy konieczne jest posiadanie pozwolenia na budowę?
    Koszt budowy takiego domu to jest kupno ze 3 kontenery czyli jakies 21 tys zł+ do tego materiały takie jak wełna ,karton gips,słupki drewniane kwadratowe 5 cm na 5 cm ,wkręty do drewna lub metalu ,okna drzwi i tyle . Jak wygląda sprawa ogrzewaania to można w takim domu zamontować ogrzewanie podłogowe ,można na podłogę położyć styropian i na to płyty lub zamontować grzejniki elektryczne lub kominek lub piecyk . Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to takie informację najlepiej zasięgnąć w gminie .

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xxNatalia81xx

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-904
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Tylko jak chciałbyś rozwiązać sprawę skraplania się pary wodnej która będzie spływać po stalowych ścianach.
    Również uważam że temat budowy domu z kontenerów jest ciekawy ale bez ścian z blachy które i tak będziesz musiał powycinać od wewnątrz żeby zrobić pokoje i komunikacje druga sprawa to akustyka ,zasięg telefonów komórkowych i działanie wi-fi.
    Budowa typowo z kontenerów morskich w naszych warunkach klimatycznych nie jest chyba najlepszym pomysłem.
    Załącznik 311289
    Zamiast ścian z blachy można zrobić ściany z drewna żaden problem jest wiele filmów na youtube które przedstawiają taką budowę container home framing polecam obejrzeniu .

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magdakont

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Chrośla
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Udała się budowa? Jak koszty? Myślę o budowie z kontenerów

  10. #50

    Domyślnie

    Zbudowałem niedawno z 2 kontenerów fajne biuro, kosztował mnie to sporo pracy bo kupiłem "do remontu". Cena niska ale pracy sporo. Trafiłem na fajną firmę z dużą ilością kontenerów w
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-10-2019 o 14:22

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony