dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Ach Ci fachowcy :/ Kominy krzywe, blacha nie docięta, scianki działowe krzywe :/

    Witajcie opisalem to w moim dzienniku budowy - dzien po dniu, ale nie wiem ile tam osob zerka, a potrzebuje waszej opinii bo jutro sie mam spotkac z szefem tej wspanialej ekipy.


    Dach oraz perypetie z nim związane :/

    Po kilkudniowej nieobecności na budowie zastałem takie oto "niedociagniecia"

    Scianki działowe krzywe jak fix. Ponizej przykladowe 2 zdjęcia - odchylenia to jakies 1- 1,5cm nie wiem czy to duzo, ale wygladac to dobrze nie wyglada

    Zerknijcie na filar po lewej




    A tu po prawej. Zwróćcie uwagę też na to jak gosc zaczyna sciane od dołu nie równając sobie zaprawa tylko leci jak mu sie podoba i po drodze to "gubi"




    Największa masakra to komin - czy zostawilibyście to tak???? Gość twierdzi, że zaprawą to wyrówna - da rade???






    ten komin juz jest lepszy





    No i jeszcze jedna sprawa z blachą ktora dali na zewnatrz pod krańcówki dachówki. Zobaczcie, pocieli ja na tak cienkie paski, ze nie zakrywają całej deski i wychodzi mi gola deska spod dachowki. Czy to normalne??? Chyba nie :/




    Tu zobaczcie jak ucieli ta blache od prawej idac pierwszy pasek w miare szeroki a potem jakby sie im ucinaly coraz wezsze :/



    No i na koniec bez komentarza to zostawię ....................



    I co Wy szanowni forumowicze na to???
    Ostatnio edytowane przez mrenias ; 26-08-2010 o 11:10

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widać zdjęcia okna dachowego po interwencji, ale podobno jest problem właśnie z położeniem płaskiej dachówki na kołnierzu okna dachowego. Na tym forum właśnie widziałam zdjęcie okna dachowego z tą dachówką i też odstawało. Podobno te kołnierze nie pasują do płaskiej dachówki, jaką ty masz. Do karpiówek są specjalne kołnierze i nie odstaje tak. Reszta to nc, ale mam pytanie, co na to kierbud ???

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No masz rację, jak im zwróciłem uwagę na to, że mają podcinać dachówkę to już drugie okno zrobili dobrze, ale to oni są fachowcami nie ja. To było na zasadzie - "a no tak Panie widzieliśmy to i będziemy poprawiali". Ciekawe jak bym nie był wczoraj na budowie to wszystkie 4 okna by tak były pewno zamontowane.
    Co do kierownika budowy, to jest na 2 tygodniowym urlopie :/

    Zerknijcie na tego linka tu jest calosc tych zdjec, bo mi je dziwnie ucina na forum

    http://picasaweb.google.pl/mrenias/B...45710810630546
    Ostatnio edytowane przez mrenias ; 26-08-2010 o 11:12

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli mam być szczera to Ty też nawaliłeś. Trzeba było pilnować. Chyba nie zbudowali całego domu, jak Ciebie nie było przez kilka dni??? I okna też wstawiali??? A nie ludzie firmy, od której kupiłeś okna? Cóż..... zobaczyli, że nie pilnujesz, to zaczęli kiepścić. Ale teraz, co mamy Ci współczuć teraz?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Jeśli mam być szczera to Ty też nawaliłeś. Trzeba było pilnować.
    Aleksandryta ja niestety nie buduję domu w miejscu zamieszkania, co mi daje strasznie w kość.

    1. Jak się mieszka 80km od budowy
    2. Jak się pracuje od rana do nocy nie licząc sobót i niedziel
    3. Jak się jeździ z dwuletnim Tobiaszkiem na ciągłe rechabilitacje
    4. Jak się mieszka z dala od Rodziców i teściów i nie ma za bardzo kto się dzieckiem zająć (Żona też w pracy - zostaje niania po 10-11h)
    To uwierz ale wyskok na budowę to jedynie pojedyńczy dzień urlopu

    Dlatego wziąłem firmę znajomego, żeby mu zawierzyć na 100% i jak widać tak sie to potem kończy

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Chyba nie zbudowali całego domu, jak Ciebie nie było przez kilka dni??? I okna też wstawiali??? A nie ludzie firmy, od której kupiłeś okna?
    Akurat te niedociągnięcia zrobili w kilka dni, bo równolegle kładli dachówke i robili ścianki działowe oraz kominy. Jak wpadłem raz za czas późnym wieczorem to tylko po to by piesek sobie pobiegał a ja zerkałem na szybko jak postępy.
    Co do okien to dachowe okna jak mi się wydaje montują ludki od dachów a nie sprzedawcy.
    Owszem jak teraz kupię normalne okna to zrobią to sprzedawcy.


    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Ale teraz, co mamy Ci współczuć teraz?
    Wasze współczucie mi komina nie wyprostuje, poprostu nie miałem się z kim z tym podzielić, bo kierownik na wczasach, a ja muszę się spotkać z wykonawcą w poniedziałek. Dziś jedynie zadzwoniłem i powiedziałem o kominach żeby jechał je obejżeć, a na Was drodzy forumowicze liczę jedynie na opinie czy aby za ardzo nie wyolbrzymiam tych moich problemów, czy też ich niedociągnięć, bo np nie wiem czy faktycznie ta zewnętrzna blacha która jest nie docięta na wymiar całej deski ma być właśnie tak docięta, czy zaginając ją pod deska powinni zagiąć w kształcie literki U bo mi się tak jedynie wydaje.

    OK nie przedłużam, bo Was zanudzę, a nie o to tu chodzi.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    ... ech.... jak chcesz mieć estetycznie wyglądające kominy to te do rozbiórki.... sam widzisz co jest więc nie słuchaj bzdur że coś tam się jeszcze poprawi.... ścianka uciekająca 1-1,5 cm to już nie jest duży problem.... tynkarze sobie poradzą.... brak wypoziomowania pierwszej warstwy pustaka - błąd (pewnie następstwo krzywych fundamentów), ale rozwalać nie trzeba jakoś wybrnęli, jak zaprawa zwiąże to ściana się nie zawali chociaż jak na porotherm to niedbałe wykonanie...
    obróbka deski okapowej - zła... tu stosuje się tzw wiatrownicę.... sprawdź w necie jak powinna wyglądać i taką powinni zrobić... nie daj sobie wmówić, że tak ma być jak widać ....przede wszystkim pomijając względy estetyczne obróbka powinna być wpuszczona pod dachówkę i zakrywać całą deskę....
    musisz wzmóc czujność... i zasada nr 1 : jeżeli coś Ci się za bardzo nie podoba (pomimo że się nie znasz) to w 95 przypadkach na 100 jest sp...ne
    Ostatnio edytowane przez Sławek... ; 27-08-2010 o 10:20
    ...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jasne, że się tynkiem nadrobi. Ale ja bym tym tynkiem obciążył wykonawcę.

    Ja powiedziałem swoim, że dopuszczam +10% procent do wydajności tynku podanej przez producenta, a resztę pokrywają oni. To sami się pilnują na wzajem.

  8. #8

    Domyślnie

    1. ze ścianą da się wyjść gipsowaniem na prostą, ale to kosztować Cię będzie drożej - odlicz im kasę. Powinni jeszcze dopłacić za straty moralne właściciela tak zje... robotą
    2. wiatrownica do poprawki
    3. komin z klinkieru, dachówka płaska = ładny design = droga (wiem bo sam kupiłem Creaton Domino). No to ten komin tu nie pasuje, krzywy w hu...
    okno niech poprawią, można podciąć dachówkę. Zresztą sam wiesz, że na kolejnym oknie "się dało"
    4. a ten kołek na pierwszym zdjęciu w dźwigach to co podtrzymuję? samą deskę? chociaż jakieś pręty tam włożyli???
    5. fakt, na budowie trzeba by zamieszkać, aby wszystko dopilnować. Jednak człowiek musi jeszcze na to zarabiać i najczęściej nie ma się czasu na wakacje na budowie+praca. Jednak tyle wypaczeń .... nc

  9. #9

    Domyślnie

    mrenias zadzwoń do tego swojego znajomka, co Ci dom buduje i go opiernicz równo Tak to jest, jak buduje sie poprzez znajomych.

    Taki piękny dom spartolony

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Brak słów! Jakość tego wykonania jest wprost proporcjonalna do wypitego alkoholu. O jakich poprawka tu mowa?! Komin do rozebrania a pewno inne rzeczy też. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Wpółczuje Ci, strasznych partaczy wziąłeś. Komin to do rozbiórki, a resztę da się zatynkować. Podlicz im to wszystko.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No we wtorek ma byc kierownik budowy. Juz sobie wzialem wolne i zobaczymy co z tego bedzie.
    Dzis bylem i zrobilem fotki. Kominy sa juz "gotowe" fugi mialy to zgubic. Zerknijcie, czy takie kominy by Was satysfakcjonowaly.
    P.S. Zobaczcie jak jeden komin sie w polowie łamie i przechyla na prawo













    jak mozecie to ocencie tez jakosc polozenia dachowki, tylko nie wiem czy te zdjecia cos oddaja, ale moze ktos z Was widzial domino na dachu i moze porownac.







    Jedynie co mnie cieszy w ostatnich dniach mojej budowy to okna dachowe, a dokladnie to jedno mega duze okno otwierane w calosci Efekt naprawde rewelacyjny


  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    No i fugi niczego nie zgubiły! A jak to zostało zafugowane?! Dachówki przy kominie upaprane zaprawą. A co z drugim rzędem od okapu? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Ta wstaweczka w komienie to powalająca normalnie - chyba bym wolal równy komin niż tak wyglądające udziwnienie. A komin jak krzywy tak krzywy. Dobrze, że chociaż o przesunięciu w dachówkach pamiętali.

  15. #15

    Domyślnie

    Mrenias co z tym kominem? Był kierownik, jak reszta?
    Pozdr

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Mrenias co z tym kominem? Był kierownik, jak reszta?
    Pozdr
    No jeszcze nie wrocil:/
    Ale wszystko pod kontrola, ma byc jutro, wiec jak tylko cos bede wiedzial napewno sie z Wami podziele.

    Dzieki za zainteresowanie

    Pozdrawiam

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar an.i
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    To nie prawda - że to Twoja wina - wszystkie te błędy w budowie.
    Kiedy zaczynamy budowę domu, oddajemy właściwie większość prac w ręce tzw " fachowców". Zdarza się, że trafiamy na " pożal się Boże fachowca" lub" pseudo fachowca"
    Czasem jest to zasługa naszych możliwości finansowych - nie każdy ma kasę na znane, profesjonalne firmy budujące domy, czasem jak u mnie - wypadkowa czegoś tam.
    Buduję dom sama - starsza pani.
    Czy dlatego, że kompletnie się na tym nie znam powinnam zaniechać budowy mojej " paskudy"? Nawet jeśli jestem tam codziennie - nie wiem czy robią dobrze czy źle. Dopiero uwaga innego wykonawcy, zwraca moją uwagę na zonga.
    Budowałam ~jakoś tam, wykonawców biorąc z forum lub poleconych. I szło. Do momentu kiedy trzeba było zrobić dach.

    Zdecydowałam, że to dla mnie najważniejszy etap budowy. Wszystko może być na 4-3 ale dach - koniecznie na 5.
    Wzięłam - wydawało mi się - dobrą firmę.
    I czarna rozpacz. Dach był poprawiany już dwa razy.
    Dziś wiem - że to bubel.
    60 procent wkrętów - przekręconych, uszczelki pozrywane, mnóstwo innych błędów. Żeby nie wiem jak go poprawiać - zostanie poprawionym bublem.
    I jak mówią dziś - nie wiadomo kiedy zacznie przeciekać, bo że zacznie - to - wiadomo.
    I co ? ! miałam chodzić i sprawdzać, czy obróbki są dostatecznie głęboko pod blachą, czy wkręty dobrze wkręcone, czy komin dobrze obrobiony ...... nie znam się na tym. Zobaczyłam przy pierwszym deszczu, potem przy drugim i kolejnych.....
    To żadne pocieszenie ale jedno jest pewne - to nie Wasza wina.....
    Kiedy idziesz do dentysty - musisz założyć że umie robić to co robi.
    Kiedy podpisujesz umowę o budowę tego czy innego etapu domu - też zakładasz, że człowiek po drugiej stronie stołu umie robić to, do czego się zobowiązuje.
    Laikom rzeczywiście pozostaje ocena estetyki.
    A mój kierownik - robi mi łaskę jak pokaże się na budowie raz na półtora miesiąca.
    dziennik - dom anny
    komentarze dom anny
    "Jeśli prawdą możesz zabić - lepiej skłam."

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj komin gorszy od mojego a moj jest fatalny.
    Moj deweloper skasowal odemnie 200 000 za stan surowy otwarty i go wypierdoliłem z budowy.
    Twoje pieniądze ---- naucz sie mowic DO POPRAWY.
    Lepiej wolniej a dokładniej.
    Nie bierz znajomych do roboty to zazwyczaj drozej wyjdzie i bedzie zrobione dłuzej i gorzej - sprawdzone !!!
    Powodzenia i 3maj sie (jedziemy na tym samym wozku)
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To i ja do tego wózka dołączam,
    znajomy miał nam zrobić piękny dach - miało być piknie i taniej.
    Wyszło pięknie, wystrugane krokwie, ładnie pomalowane ale po 2 miesiącach dach siadł. To że siadł to poniekąd wina projektu , ale teraz jak przyszła nowa ekipa to dopiero wiemy, jak tez niechlujnie wykończony.
    NIGDY WIĘCEJ ZNAJOMYCH NA BUDOWIE - BO TERAZ ANI DACHU ANI ZNAJOMEGO

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Proste. moj znajomy robil tynk jest rowno ale do poprawek juz go nie moge zaciagnąc
    i byl drogi.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony