dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    czy płyty gipsowo kartonowe mozna kleic na ścianie (bez prolili) bezpośrednio, jaki to klej?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak można a klej to klej do płyt gipsowo kartonowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam klejenie płyt G-K bezpośrednio do ściany.W jednym z moich mieszkań mam tak zrobione rigipsy - pojawiają się pęknięcia w miejscach łączenia ,w miejscu styku futryny drzwi z płytą. W drugim mieszkaniu mam płyty na metalowych stelarzach nie dzieje się nic.W domu który teraz buduję zdecydowałem się w miejcsach w których jest to możliwe na tynki tradycyjne , które potem będą szpachlowane.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    No właśnie,co lepiej dać na ściany wewn.: tynki czy płyty KG ,jest jakaś różnica w cenie ? Jeśli tynk to jaki tynk jest najlepszy ?

  5. #5

    Domyślnie

    GK naklej czy z agregatu to chyba kwestia gustu albo tego czy mozna zrobic tylko cienka warstwe tynku - wszystkie przewody sa w bruzdach. Na klej nic nie peknie jak jest prawidlowo wykonane tzn albo sie klei plyty g/k na klej rozprowadzany paca zebata na calej powierzchni albo na placki kleju co jakies 30 - 35 cm zwracajac uwage zeby nie bylo pustych miejsc przy laczeniu plyty z plyta czyli po calym obwodzie przyklejanego elementu

    Pekniecia moga byc spowodowane osiadaniem budynku lub niewykonaniem dylatacji na scianie / czasem ale rzadko w domach mieszkalnych robi sie je takze na scianach/ czesciej peknieta sciane mozna zaobserwowoac w centrach handlowych gdzie czasem nie ma dylatacji na scianie z g/k a jest pod nim i powstaje pekniecie

    Taka wada byla widoczna np. w Warszawie w Galerii Mokotow w APTECE na parterze naprzeciw wejscia oraz W GEANT FORT WOLA w butiku MASTERS JEANS pekala sciana zaplecza

    Sciana z tynkiem z agregatu tez peknie jak budynek zacznie nierownomiernie pracowac

    Adam

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jesli płyty sa prawidłowo położone na kleju to nie pękną. Podstawą jest by dylatować od stropów i ścian. Czy widział ktoś w otynkowanym budynku zachowane kąty 90' albo płaszczyznę na łacie 3m? Poza tym za jednym razem mamy i tynk i gładź za mniejszą w sumie cenę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Jesli płyty sa prawidłowo położone na kleju to nie pękną. Podstawą jest by dylatować od stropów i ścian. Czy widział ktoś w otynkowanym budynku zachowane kąty 90' albo płaszczyznę na łacie 3m? Poza tym za jednym razem mamy i tynk i gładź za mniejszą w sumie cenę.
    czym dylatować ??

  8. #8

    Domyślnie

    Ja również mam w przedpokoju przyklejone płyty do ściany klejem do płyt gips. Jak na razie nic się nie dzieje - ale to dopiero 2 miesiące od położenia. Jeszcze być może wszystko przed nami.

    Mam nadzieję, że będzie ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony