dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 1 z 91
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1807
  1. #1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów

    Na wiosnę rozpocznę budowę domu D12b zamierzam pokryś go blachą zastanawiam się którą wybrać Rautaruki czy Lindaba. Słyszałem, że Lindab ma ładniejsze wykończenia od rautaruki przez co lepiej się prezentuje na dachu. Gwarancja 15 lat też bardziej kusi niż 10 lat w Rautaruki. Oczekuję na opinie tych którzy mają lub widzieli obydwa pokrycia.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam Lindaba, wygląda ślicznie. Niestety cieknie, ele to już niestety mój pech do wykonawców-partaczy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej!
    Ja tez chyba zdecydowałem się na Lindaba (jedna z nielicznych blachodachówek, które ładnie wyglądają na dachu).
    MKonos - powiedz, co Ci spartaczyli.. (na razie szukam wykonawców).
    Gregorus

  4. #4

    Domyślnie

    Mam wstępne krycie folią Tyvek a na to blacha. Cieknie przy kominach ,ogniomurkach i oknie dachowym. Najgorsze że nie wiem jak powinien być wykończony detal połączenia foli np. z kominem, który jest gdzieś w płaszczyźnie dachu. U mnie folia jest poprostu ucięta w koło komina. Gdy się jakaś woda dostaje pod blachę na folię to spływa ona wprost na kommin i do środka domu. Tak na marginesie to bym teraz zrobił pełne deskowanie i papę, tak jak to od wieków robili.
    pzdr.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Funiowy

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Proponuje FINISHDAK
    Jak chcesz więcej informacji podam póżniej

  6. #6

    Domyślnie

    Mkonos może wystarczy uszczelnić obróbkę komina dobrym silikonem.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Chyba zdecyduję się na Lindaba , ale rynny z innej firmy bo Lindaba będą mnie kosztowały 4000 zł. Jeśli zaś chodzi o deskowanie to nie będę tego robił bo już kupiłem łaty i kontrałaty 50x40. Mam nadzję że nie będę tego żałował. Wiem teraz że przy obróbce trzeba patrzeć na ręce bardzo dobrze - WIELKIE DZIĘKI. Ile u was kosztuje 1 m2 blachodachówki- czekam na odpowiedź bo u mnie 29 zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Ceny w Lindbaba nie znam ale Rautaruuki mam ofertę:Elita ok. 25 zł/m2 krycia, Maxi Nova 22,15 (obie Mat). Ja chyba wybiorę Rautaruuki.
    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej!
    Na Lindaba możesz dostać całkiem ładny upust (ja dostałem coś koło 19%) - dokładną cenę podam Tobie po świętach (zależy ona oczywiście od tego, jaki typ blachodachóki planujesz).
    Gregorus

  10. #10

    Domyślnie

    Greg dlaczego wybrałeś Rautaruuki - cena, wygląd, trawałość podziel się opinią.
    Gregorus zamierzam pokryś grafitowym matem może masz taki dach to odpisz jak wygląda.
    Najlepszego na Święta dla Wszystkich.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze nie wybrałem (mam jeszcze z miesiąc)ale skłaniam się ku Rautaruuki bo kilku znajomych ma nią pokryty dach i na razie nie narzekają. Cena również wydaje mi się atrakcyjna. Poza tym nie oglądałem jeszcze Lindbaba ale zrobię to.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.

    Chyba nikt nie napisał, że Lindab jest owszem b. ładny i w ogóle..., ale nie występuje w wersji matowej
    Dlatego wybiorę albo Rautaruukki, albo Planja, ku której się coraz bardziej skłaniam. Profil Royal jest ładniejszy i od Lindaba i od Elity
    Ale to juz kwestia gustu.

    Sebastian.

  13. #13

    Domyślnie

    A co sądzicie o blasze na dach firmy Budmat np. Wenus - podobna do Elita Rautarruki ale tańsza.

    Słyszałem że te blachy Budmat to blacha koreańska przewalcowywana w Polsce?

    Czy to prawda?

  14. #14

    Domyślnie

    W innym wątku już zeznawałem na temat blach:
    - nigdy nie wiecie, skąd pochodzi wsad (blacha ocynkowana powlekana) do gniecenia blachodachówki, a ostatni będzie to wiedział handlarz
    - nawet najwięksi producenci blach (Thyssen, Haironville, Rautaruuki etc) w czasie bryndzy kupują blachę cienką u konkurencji
    - jeśli sprzedawca bedzie się zaklinał, że to "najlepsza szwedzka blacha" - poproście go, by ręczył to swoją głową...
    - sam używałem koreańskiej blachy, bo europejskie chwilowo wyszły. To jest to samo - dla takich celów, jak Wasze. Normy, wymogi - praktycznie bez różnic
    Tak że kierujcie się jedynie swoimi preferencjami estetycznymi, kompletnością oferty. I strzelajcie bez zahamowań do robotników, którzy będą cięli blachę gumówką, a nie nożycami...

  15. #15

    Domyślnie

    Rautaruki daje gwarancję na powierzchnię a nie na samą blachę.
    To też jakis plus.

  16. #16

    Domyślnie

    Artmedia powiedziano mi u dystrybutora Lindaba że właśnie ma wejść mat na rynek. Jeśli zaś chodzi o plannija to czy można dokupić gotowe kominki wentylacyjne. GWARANCJA: Lindab daje 15 lat a Rautaruki 10 lat to też coś znaczy.


  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariuszV

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie wiem czy u wszystkich producentów, ale Rautiruuki mają w warunkach gwarancji wymóg impegnacji łat. Pewnie jest to oczywiste ale warto zadbać o jakiś papier jak ktoś sam maluje. (To dla tych co czytają gwarancje po zakupie). Jam mam od roku te blachy i na razie mogę tylko narzekać na swojego wykonawcę

  18. #18
    Guest

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów

    Czy ktoś ma założoną czarną blachodachówkę? Wygląda nieźle ale jak jest to w praktyce?
    Trapp

  19. #19

    Domyślnie

    W praktyce to pewno tak, ze w słoneczne dni to patelnia i mozna smażyc na dachu jajecznicę. Rozszerzanie blachy i te rzeczy. Ukrop na poddaszu.

  20. #20

    Domyślnie

    Idealne warunki, zeby dogrzac wode uzytkowa

Strona 1 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony