dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 86 z 91
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 1807
  1. #1701
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Gwarancja na kolor jeszcze moim zdaniem nie do końca rozwiązuje problem, bo część blachodachówek koloru może i nie zmienia, ale za to mocno matowieje pod wpływem UV i wody. Np. w ceramice ten problem jest rozwiązany warstwą glazury albo angoby - w blachodachówce nie ma takiej możliwości, bo materiał by nie wytrzymał obróbki Także zanim się ktoś połasi na tego typu "gwarancje" to dobrze by było przeczytać jej warunki. Co do samej ceny, to 50 pln za m2 pokrycia nie jest jakąś strasznie niską ceną, bo u mnie za dachówki Alegra 9 z powłoką angobowaną wychodziła bardzo podobna cena. No chyba, że to już z montażem i więźbą...

  2. #1702
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buster-tt

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    A co myslicie o blachodachówce blachotrapez germania albo tysenia?

  3. #1703
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To już musisz odpowiedzieć sobie sam, co Ci się podoba. Tysenia to nie mój styl, natomiast Germania mi się podoba. Od strony technologicznej blachotrapez to najwyższa półka producentów blachodachówki w PL, mają bardzo dobre (z długim czasem gwarancji) powłoki (najlepsza Pladur®Wrinkle Mat Plus ale występuje tylko w trzech kolorach) do produkcji używają stali thyseenkrupp. Ogólnie produkt warty rozważenia.

  4. #1704

    Domyślnie

    ktoś coś o scandinavia bratex? "ulotkowo" dają dożywotnią gwarancję na rdzeń / 20 lat na kolor na najlepsze produkty

  5. #1705
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    ktoś coś o scandinavia bratex? "ulotkowo" dają dożywotnią gwarancję na rdzeń / 20 lat na kolor na najlepsze produkty
    Wczoraj się dowiedziałem, że najlepsza powłoka blachotrapezu nie występuje w kolorze, który nam się podoba, więc maksymalna gwarancja to 35 lat. Z kolei przeglądałem ofertę Bratex i tam bezterminowa gwarancja na rdzeń (powłoka ceramic matt 350) idzie w parze z 15 letnią na kolor - trochę mało. No i w Bratex są wkręty widoczne.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 08-06-2018 o 12:31

  6. #1706
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    A co to za magiczny kolor? U nas skończy się na graficie purmat poliuretan RAL 7016 od Pruszyńskiego ( trochę je ciemniejszy od Blachotrapezu, i trochę tańszy w powłoce Purmat od podstawowej Padur Winkle Mar poliester)

  7. #1707
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Powłoka Pladur Wrinkle Mat Plus w blachotrapezie występuje tylko w 3 kolorach - czarny, antracyt i ciemny brąz (8019), a my chcielibyśmy jaśniejszy brąz.
    P.S. jak wygląda gwarancją purmatu 50 um od Pruszyńskiego?
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 08-06-2018 o 13:28

  8. #1708
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to 30 lat i ma sporo kolorów, wziąłem od nich ścinki po 0.5m2 i porównywałem z Blachotrapez ThyssenKrup ale tloczona RAL 7016 i Pruszyński jest ciemniejszy i ma trochę grubsza powłoke. Jak chcesz to wracam do kraje za 10 to możesz, podjechać do mnie ut e do Pruszkowa porównać obie blachy

  9. #1709
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Może nie grubsza powłoke ale grubsze drobinki lakieru

  10. #1710
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki. Ja jutro mam plan zrobić rundkę po hurtowniach, tzn do Pruszyńskiego na Jerozolimskich i drugiego, który ma blachy różnych producentów, porozmawiać, pooglądać i porównać.

  11. #1711
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie daj się namówić na małe próbki, one mają po kilka cm2, lepiej podejść na magazyn i poprosić o udostępnienie ścinków/odpadów. Na Jerozolimskich spokojnie chłopaki dadzą Ci to będziesz chcial

  12. #1712
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Nie daj się namówić na małe próbki, one mają po kilka cm2, lepiej podejść na magazyn i poprosić o udostępnienie ścinków/odpadów. Na Jerozolimskich spokojnie chłopaki dadzą Ci to będziesz chcial
    Obejrzałem wczoraj Ruukki i Pruszyńskiego. Udało nam się zobaczyć większe kawałki w interesującym nas kolorze, zarówno Purmat jak i Purlak i już widzę, że będzie problem zdecydować się pomiędzy matem i połyskiem. Jutro jadę do Milanówka obejrzeć Venecję z Bud Mata i Blachotrapez.

  13. #1713
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buster-tt

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Widziałem kilka dachów Tyseni, rozmawiałem z inwestorami i wszyscy zgodni twierdzą że dach musi być idealny i dekarz dobry. Jesteśmy prawie zdecydowani na german lub germania ice crystall,

  14. #1714

    Domyślnie

    Ktoś może wie co to za model blachy?


  15. #1715

    Domyślnie

    Prawdopodobnie panorama balexu, albo Ren pruszynskiego
    Ostatnio edytowane przez photos ; 28-07-2018 o 19:27
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  16. #1716
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie do znawców.
    Startuje z budową małej stajni na cztery konie.
    W projekcie pokrycie dachu to blachodachowka.
    Podczas poszukiwania ekipy do budowy jeden z nich stwierdził że blachodachowka na budynek inwentarski to zły pomysł. On twierdzi że opary (konkretnie to co z zadka konia wychodzi) szybko zniszczą blachodachowka.
    Ma rację?
    Pod blachą ma być membrana i 10cm wełny oraz podbitka z deski 19mm grubości.

  17. #1717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak dasz paroizolację to będzie OK. Można rozważyć zastosowanie Eurofali. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1718
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witajcie. Czy Arad Premium już nie produkują tej blachodachówki? Nie mogę jej znaleźć na stronie Pruszyńskiego

  19. #1719
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    Witajcie. Czy Arad Premium już nie produkują tej blachodachówki? Nie mogę jej znaleźć na stronie Pruszyńskiego
    Sprawdziłem w katalogu, który dostałem od dystrybutora - rzeczywiście nie ma w nim modelu Arad Premium. Jest Arad Optima, natomiast, przynajmniej wizualnie blachodachówka panelowa Modus wygląda podobnie do Arad Premium. Najlepiej zadzwoń i zapytaj.

  20. #1720
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dzwoniłem do centrali firmy i "uprzejmy" Pan stwierdził ze Arad Premium jest nadal w produkcji ale wszystko na to wskazuje że będą go wycofywać. Na pytanie dlaczego na stronie firmy nic nie ma o tej blachodachówce nie potrafił odpowiedzieć. Ja to mam szczęście powiem Wam co mi się często podoba to albo już nie produkują albo jakieś ostatki. Ten Modus coś mi się nie widzi. Może ktoś coś podpowie co na rynku jest najbardziej w podobie do tego Arada Premium?

Strona 86 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony