dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 88 z 91
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 1807
  1. #1741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wylot powietrza jest całą długością kalenicy. Wypuszczenie ścian szczytowych nad połać dachu to dodatkowy koszt związany z izolacją cieplną i obróbkami blacharskimi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #1742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wylot powietrza jest całą długością kalenicy. Wypuszczenie ścian szczytowych nad połać dachu to dodatkowy koszt związany z izolacją cieplną i obróbkami blacharskimi. Pozdrawiam.
    Aha, więc całą długością. Nie byłem pewien, dzięki za wyjaśnienie.
    Co do kosztów, to pewnie są minimalnie wyższe, jednak budynek jest wtedy bez okapów, przynajmniej na ścianach szczytowych, co odejmuje koszty pod/nadbitki w tych miejscach. W sumie różnica pewnie rzędu 2000 maksymalnie.

  3. #1743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak nie ma takiej potrzeby to lepiej ścian szczytowych nad dach nie wyciągać. Dach może się skończyć równo z krawędzią ściany szczytowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #1744
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    W moim przypadku wymiana blachy na domu w późną jesień przesunęła się na ten rok. Mieliśmy koncepcje co do daszku i reszty dachu aby to współgrało ale pojawiły się pewne zastrzeżenia. Jak Wy to widzicie? Jak to zrobić żeby to wizualnie i praktycznie było najlepiej?

    Zdjęcia w innym moim poście:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...odach%C3%B3wka

  5. #1745
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Doradzi ktoś coś patrząc na zdjęcia? Może gdzieś indziej zamieścić to zapytanie?

  6. #1746
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kwiatek654

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wydrna
    Kod pocztowy
    36-204
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś montował Bratexu Scandinavia? Czy te blachodachówkę można polecić?

  7. #1747
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Uzi115

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    ja blachodachówkę już wybrałem u siebie, więc nie mam zakupowych dylematów ale może komuś się przyda.Na początku myślałem o klasycznym tłoczeniu z Pruszyńskiego. Jednak styl mojego domu jest nowoczesny i nie chciałem iść w klasykę. Ostatecznie wybór padł na Budmat Murano w kolorze czarnym z powłoką X-MATT. Nie żałuję wyboru, cena wysoka, ale na dachu wygląda świetnie.

  8. #1748

    Domyślnie

    Z tego wątku naprawdę dowiedziałem się bardzo dużo ciekawych informacji.Te informacje naprawdę bardzo mi się przydadzą.
    Ostatnio edytowane przez kazik332 ; 27-04-2019 o 12:33
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #1749
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ptaszniko Zobacz post
    W moim przypadku wymiana blachy na domu w późną jesień przesunęła się na ten rok. Mieliśmy koncepcje co do daszku i reszty dachu aby to współgrało ale pojawiły się pewne zastrzeżenia. Jak Wy to widzicie? Jak to zrobić żeby to wizualnie i praktycznie było najlepiej?

    Zdjęcia w innym moim poście:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...odach%C3%B3wka
    Ludzie napiszcie co o tym sądzicie, jak zrobić ten dach? Mam mało czasu na podjęcie decyzji.
    Oczywiście chodzi o to drugie zdjęcie (poniżej pierwszego) w moim poście.
    Ostatnio edytowane przez Ptaszniko ; 18-04-2019 o 09:18

  10. #1750
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ptaszniko

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniowa Zobacz post
    I jaki wybór Ptaszniko ?
    Zamówiona Ren od Pruszyńskiego, PURMAT, ciemny grafit. Niestety jako że mi szczęścia w jakichkolwiek pracach przy tym moim domu-staruszku brakuje to tym razem jest problem bo przecieka w kilka miejscach ta folia którą daje się pod deski. Taka zielona firmy Fakro. Dodam że stolarz zrobił pełne odeskowanie dachu ale niestety przy tych ulewach od wczoraj na strychu mam kilka kałuży wody.

  11. #1751

    Domyślnie

    Ostatnio słyszę że lepiej dachówkę jak myślicie.Mówią że blachą to tylko Polacy kładą na dach
    Reklama na FM jest płatna

  12. #1752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To zależy jaka blachą? Jak miedź, tytancynk czy aluminium to jak najbardziej tak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1753

    Domyślnie

    Na pewno nie firmy Lindab, tak wyglądała po niecałych 20 latach producent nie chce uznać gwarancji - dawał 20 lat, od kilku lat trwa przepychanka. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blachodachowka lindab po 20 latach.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	432785

  14. #1754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś posiada blachodachowke Bratex Vilano? Jeśli ktoś ma zdjęcia to będę wdzięczny najlepiej premium mat grafitowy kolor. Chcę ją położyć na budynek gospodarczy. Niedaleko jest dom który będzie pokryty dachowka. Chcialbym żeby jedno do drugiego jakoś pasowało. Jak to jest z tym wysokim profilem na dachu o koncie 20stopni?

  15. #1755

    Domyślnie

    Dobrywieczór wszystkim ,
    Ja wybrałam blachodachówkę firmy Mansard - https://Mansard.pl .
    Namiar na firmę dostałam z polecenia od znajomej która kupowała u nich dach parenaście lat temu i nie wiedziałam że mamy u nas takie blachodachówkowe perełki .
    Producent jeszcze niewielki, ale produkt mają bardzo trwały i cenowo też wypada całkiem dobrze.

    Blachy mają powłokę NPT a krawędzie blachodachówki są malowane proszkowo, zarysować to to ciężko, a jak kuzyn się budował to wybrał jakąś większą firmę teraz nie pamiętam ale wiem że była masakra, byle czym szło zarysować tą blachę, a teraz ma podobne przeboje co brzydkidach z 2 posty wyżej , także polecam firmę Mansard .
    Ostatnio edytowane przez AnnaC9 ; 26-09-2019 o 22:54

  16. #1756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro to taka dobra firma to nie stać jej na normalna reklamę?! To ewidentny spam!
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro to taka dobra firma to nie stać jej na normalna reklamę?! To ewidentny spam!

    Andrzej to, że pochwaliłam firmę oznacza, że spamuję ?
    Gdybym tą firmę zjechała to już by spamu nie było ?

    A czy mają reklamy czy nie ? to już nie moja sprawa, a sam zamiast mnie atakować możesz sobie poczytać na ich temat choćby tutaj: https://abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=2793 . Co prawda ekspertem nie jestem, ale to mnie przekonało, oraz fakt, że moja znajoma ma dach już kilkanaście lat od nich i wygląda dużo lepiej niż inne w podobnym wieku.
    Wiem jedno, lipy nie odwalają, a ja jestem zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez AnnaC9 ; 27-09-2019 o 23:35

  18. #1758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam! Szkoda, że tego nie rozumiesz.
    Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 28-09-2019 o 14:07
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam! Szkoda, że tego nie rozumiesz.
    Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.

    Andrzej, na poprzedniej stronie były ze 4 linki, ale to do mnie się przyczepiłeś .
    Tutaj nazwa tematu jest - "BLACHODACHÓWKA (..) - którą polecacie" - ja polecam blachodachówkę Mansard i co w tym złego ?, z linkiem czy bez opinia będzie taka sama.

    Ps. Czy może jesteś z branży dekarskiej i bronisz konkurencji ?
    Ps2. Gdzie się mogę zgłosić po pieniądze ?
    Ostatnio edytowane przez AnnaC9 ; 28-09-2019 o 18:51

  20. #1760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jakiej konkurencji? Czy ja wymieniłem jakąś firmę? Jak widać nie rozumiesz co to jest spam.Kończę wymianę zdań na ten temat bo nie ma potrzeby zaśmiecać wątku takimi wpisami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 88 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony