dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 90 z 91
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 1807
  1. #1781

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnes291 Zobacz post
    Myślę, że pyta o jakość Bierz Bratex
    Osobiście tym bardziej bym poleciła Regamet. Moje blachodachówki mają już kilka dobrych lat i jak na razie nie widzę, żeby działo się z nimi coś złego. Uważam, że jakość materiałów i wszelkich wykończeni jest w ich przypadku naprawdę na wysokim poziomie. Reszty firm niestety nie znam, mówię tylko o tych rozwiązaniach, z których sama skorzystałam. Pozdrawiam!

  2. #1782

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Dekarz za zdjęcie eternitu, prostowanie więźby i położenie blachodachówki Venecja policzył sobie 7000 zł. Dach bez ocieplenia ( dom letniskowy), 115 m2, kilka połaci w tym 3 kosze, brak kominów. Materiał cały 12 700 zł (8% VAT). W tym były droższe wiatrownice i gąsiory. Rynny metalowe. Wycena z połowy roku 2020. Jak oceniacie te koszty? Dziękuje

  3. #1783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bardzo tanio. Mam natomiast pytanie jak można kupić materiały z VAT 8% skoro jest to dom letniskowy?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #1784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Bardzo tanio. Mam natomiast pytanie jak można kupić materiały z VAT 8% skoro jest to dom letniskowy?! Pozdrawiam.
    VAT był oczywiście i niestety 23%. Na potrzeby pytania na forum przeliczyłem VAT 23% za materiały na 8% by ułatwić forumowiczom porównanie z częściej występującą stawką.
    Czyli 7 tys. to tanio. Miałem oferty ( koniec 2018 r.) jeszcze tańsze o ok 1 tys. I nie były to firmy krzaki. Rzecz dzieje się w okolicach Wyszkowa n. Bugiem.
    Mimo wszytko boleję nad moją ceną. Przede wszystkim za same materiały. Musiałem położyć nie do końca pożądaną blachodachówkę. Na ceramikę więźba była za słaba. A cena za ceramikę byłaby pewnie nie wiele wyższa w dzisiejszych czasach. Warta pełnej satysfakcji. Dziękuję za odpowiedź.

  5. #1785

    Domyślnie

    Hej!
    Na wiosnę zadaszamy taras 40m2.
    Czy 24 tysiące za całość na gotowo (drewniana konstrukcja impregnowana jednospadowa, podbitka, papa, blachodachówka BUDMAT, rynny) to cena do przełknięcia? Fachowiec sprawdzony, robił nam dach, więc chciałbym by on to robił, z drugiej strony, jeżeli rynkowa cena jest bliższa np. 15 tysiącom, przeboleję i będę szukał innego fachowca.
    Czy blachodachówka na 40m2 nie będzie głośna np. podczas deszczu?
    Czy blachodachówka z posypką będzie cichsza? Dużo cichsza?

  6. #1786

    Domyślnie

    Pytanie o blachę... a jakże...
    Nieco nietypowo bo u mnie będzie blacha trapezowa, jakieś 220m2 dachu bez okapu, 2 połacie 40 stopni, wschód-zachód, 5 czy 6 okien dachowych, rynny klasyczne, nie ukryte. Drodzy fachowcy doradźcie proszę w jakiego producenta wejść (centrum kraju, a konkretniej to okolice Łodzi)? Dach będzie deskowany i papowany jeśli to ma znaczenie. Nie chcę, a raczej po prostu nie stać mnie na "high-end", ale szukam czegoś z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Co polecicie? Będzie fotowoltaika jeśli to może cokolwiek zmienić. Aaaaa..., kolor trochę nietypowy bo takie jasny szary.

  7. #1787
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kompozyt01

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-617
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Przestrzegam wszystkich przed pomysłami zakupu blachodachówki z powłoką Colorcoat HPS 200 Ultra ® i ich pseudo gwarancją na 40 lat.
    Kupiłem blachodachówkę z tą powłoką ok. 10 lat temu z formy KROLL (która w międzyczasie padła). Zobaczcie co zostało z tej ich powłoki na zdjęciach. Oczywiście próby wyegzekwowania gwarancji z Tata Steel (bo Krolla Polska już nie ma) spełzły na niczym (Confidex® Tata Steel to gwarancja trwałości produktu obejmująca stalowe blachy powlekane Colorcoat HPS200 Ultra®) a procesowanie się z tym gigantem nie ma sensu.

    A teraz tego nawet nie chce nikt pomalować. Blachodachówka jest do wymiany a kosztowała krocie.
    Zainteresowanym udostępnię korespondencję i więcej zdjęć.

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_274274847059278.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	454962
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_576847036602933.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	454961
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_558297884827280.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	454963

  8. #1788

    Domyślnie

    Podejdź delikatnie do sprawy a potem zgłoś przez urząd ochrony konsumenta.
    Ale pewnie nie masz na pismie gwarancji 40lat i faktur zakupu ani montażu i tu jest problem.
    To trzeba byłoby od samego początku dopilnować.

  9. #1789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Problem w tym czego dotyczyła gwarancja? Taka wada choć dość istotna to wada estetyczna. Twoja blachodachówka nadal skutecznie chroni dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #1790

    Domyślnie

    Ktoś wie jak obecnie ceny blachy wyglądają? Widzę na FB iż lokalny dostawca wrzucił info o tym iż rukki oraz planja od 01.06 +23% cena do góry ....

  11. #1791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ceny galopują! Trudno cokolwiek przewidywać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1792

    Domyślnie

    Zaraz nie będzie różnicy w cenie czy ceramika czy blacha ...

  13. #1793

    Domyślnie

    Jacy producenci blachy są obecnie polecani? Lada chwila muszę coś wybrać i nie mam pojęcia co ...

  14. #1794

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Jacy producenci blachy są obecnie polecani? Lada chwila muszę coś wybrać i nie mam pojęcia co ...
    Trudno cos doradzić bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.
    Rozsądnym byłoby zakupienie blachy, która jest na rynku od kilku, kilkunastu lat, jej technologia jest niezmieniona, ludzie są zadowoleni i jest w sprzedaży.

  15. #1795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Myślę że na chwilę obecną dach z ceramika wyjdzie taniej z blacha. Blacha od marca poszła 100-120% w górę. Szczególnie te w grubości 0,5-1mm. I druga kwestia słyszałem że są modele na które trzeba czekać miesiąc czasu.

  16. #1796

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Myślę że na chwilę obecną dach z ceramika wyjdzie taniej z blacha. Blacha od marca poszła 100-120% w górę. Szczególnie te w grubości 0,5-1mm. I druga kwestia słyszałem że są modele na które trzeba czekać miesiąc czasu.
    Aż tyle poszła do góry?

  17. #1797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Aż tyle poszła do góry?
    Ja mam styczność z blachami zwykłymi ocynkowanymi ale dokładnie takich używa się również do produkcji pokryć dachowych. Może pokrycia aż tyle nie zdrożały ale napewno sporo.

  18. #1798

    Domyślnie

    A czy ktoś miał styczność z dachówka ceramiczna firmy La Escandella, konkretnie platum Galaxy?? Dostałem ofertę z hurtowni na dachówkę tej firmy, ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnej opinii. Proszę o pomoc

  19. #1799

    Domyślnie

    Cześć,
    planuje remont dachu w starym domu z lat 90tych. Wybór między BUDMAT Murano w powłoce X-Matt a Pruszyński Fiord w powłoce PURMAT, różnica cenowo 15200 a 16300.
    Pruszyński 50,66 brutto za moduł 0,777m2, budmat 48,50 brutto za moduł 0,805m2. Dachówka raczej nie wchodzi w gre ze względu na wage.

    Ktoś wie czy Pruszyński ma takie same wyłączenia gwarancyjne jak budmat?? tzn. ze trzeba wziać od nich cały system łącznie z rynnami + jakiś płatny audyt dla uaktywnienia gwarancji.. troszkę porażka.

    Ktoś miał do czynienia z powłokami?? Tu i tu widzę 50um. i 275g cynku na m2 w budmacie, w pruszyńskim brak info.
    w budmacie niby poliestrowa Prelaq X-Matt
    w pruszyńskim poliuretan purmat

  20. #1800

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy ktoś się orientuje o ile mniej więcej blachodachówka zwiększa wysokość dachu / kalenice ( dach odeskowany) ?

    dach: łata 3 cm, kontrłata 3 cm, blachodachówka ???

    kalenica: tutaj pewnie łata i kontr łata raczej robią szerokość niż wysokość + gąsior

    Pozdrawiam

Strona 90 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony