dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 2 z 91
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1807
  1. #21

    Domyślnie

    Jakie masz elewacje, że pasuję Ci czarny dach? Taak, to może być kocioł grzewczy!?

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Wedug mnie to do czarnego dachu mozesz zrobic elewacje w jaki kolorzy Ci sie zamarzy.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    prosiłbym o rady w sprawie wyboru powłoki blachodachówki, dostępne są plastizol, poliester matowy, poliester standard. Znam kilka bardzo skrajnych opini na ten temat, za malo jednak zeby się zdecydować. Z góry dziękuję za porady. flayp

  4. #24

    Domyślnie

    Ja wybralem poliester standardowy, z poczatku chcialem brac poliester matowy, ale moi fachowcy od dachu powiedzieli, ze u mnie nie daleko jest las, a matowy jest bardziej chropowaty, to moga liscie i igly z jodel mi na dachu pozostawac przez dluzszy czas. Za standardowym przemowila rowniez i cena.
    Na pewno najlepszy jest plastizol, przynajmniej tam gdzie biore (rautaruuki) plastizolem pokryte blachy maja grubsza warstwe pokrycia. Rowniez plastizol zaleca sie do uzywania w bardzo agresywnym chemicznie srodowisku. Ale cena jego jest najwieksza z wszystkich wymienionych.
    Jak to na budowie chyba bywa dosyc czesto - marzysz o jednym, ale realnosc spuszcza z oblokow.
    Wybor nalezy do ciebie

  5. #25

    Domyślnie

    ważny jest także kąt nachylenia dachu - przy dużym kącie chropowata powłoka traci tak na znaczeniu. Poza tym chropowata blacha jest bardziej cicha i łatwiej oddaje ciepło (nie nagrzewa się tak bardzo latem).
    Ja jestem skazany na pokrycie blachą bo mam za cienkie krokwie. Wybrałeś blachę w arkuszach czy taśmie? Dlaczego rraauuttaarruukkii?

  6. #26

    Domyślnie

    Bede zamawial blache w arkuszach, to znaczy, przyjedzie przedstawiciel firmy i wymierzy wszystkie rozmiary, blacha przyjedzie w arkuszach dlugosc ktorych jest rowna dlugosci od kalenicy do konca dachu (nie wiem jak to prawidlowo sie nazywa).
    Wybralem rautaruuki poniewaz moi fachowcy od dachu ciagle kryja dachy tylko ta blachodachowka Zartuje, po pierwsze - bede mial 10% znizke, co jest naprawde nie malo w naszych warunkach. Po drugie - moi fachowcy powiedzieli, ze inne blachy (a jest ich u nas tylko jeszcze dwie inne firmy) sa gorszej jakosci i bardziej miekkie. A ja swoim fachowcom wierze, bo w naszej miejscowosci sa najlepsi. Wylacznie tylko tym sie i zajmuja. Choc robia nie tanio ale dobrze i szybko.
    Po trzecie - podobno rautaruuki sa profilowane w Szwecji, a inne firmy co sprzedaja u nas robia to w Estonii i Lotwie.
    Chociaz przeplace troche (w porownaniu z innymi blachami) ale bede mial pewnosc, ze wszystko jest OK.
    Co do kata nachylenia dachu i matowej blachodachowki to ja sie zgadzam.
    Prosze nie zapominac, ze wszystko co ja opisuje dzieje sie na Litwie
    Czesc

  7. #27

    Domyślnie

    IMHO Rautaruuki sa profilowane w Polsce - maja gdzies zaklad.

    Pozdrawiam
    Dlugi

  8. #28

    Domyślnie

    czy przy dachu kopertowym bardziej opłaca się kryć taśmą czy lepiej dociętymi arkuszaami?

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów.
    Czy ktoś z Was krył dach blachodachówką KAMI PLEGEL ROOF.
    Ciekaw jestem waszych doświadczeń z tą blachą- montaż,zakłady boczne, szczelność, skłonności do płowienia itp.
    Będę wdzięczny za wasze wypowiedzi.
    joogjaan.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Chcialem klasc ich dachowke (Grafit mat) wszystko wygladalo pieknie do czasu az przyslali dokladne wyliczenie.Wyszlo na to ze zamontowalem skas indziej

  11. #31

    Domyślnie

    Właśnie jest kładziona na dach. Jakościowo wyglada nienajgorzej a i wzor ma bardoz ładny (to przetłocznie na grzbiecie) Patrzyłem jak ją kładą i wydaje mi sie ze leży ładnie i kłądzie sie spoko. Ale zobaczymy za kilka lat.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki MAT za Twoje spostrzeżenia.Fakt-to przetłoczenie wizualnie robi ,,robotę'' a i cenowo myśle, że też nie jest najgorzej, majac na uwadze ostatnie podwyżki cen blach(Rautaruki,Lindab itp).
    U mnie zaczynają robotę za dwa dni.Ciekawy jestem efektu końcowego.Jeżeli u Ciebie skończyli, chętnie przeczytam jakieś nowinki z finału.

  13. #33

    Domyślnie

    Skonczą w nastepnym tygodniu bo zaczeli w poniedzialek. Wiec chyba skonczymy razem. Tylko ta pogoda

  14. #34

    Domyślnie

    Serdecznie proszę o doświadczenia.
    "Dyplomat" ładna zachwalana przez wykonawcę, głęboki profil, dobra blacha... porządne obróbki...
    Dach o spadku 35% naczółkowy, cztery lukarny
    a jakieś minusy ? może inne praktyczne plusy
    Pozdrawiam
    Iktorn

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Skąd jest ta firma ??

  16. #36

    Domyślnie

    Weckman Steel Oy jest własnością rodzinną Finską. Ta prywatnie działająca firma została założona w 1962 roku.Obecnie Weckman jest największą prywatną firmą działającą na rynku stali w Finlandii. Wszystkie wyroby posiadają powłoki, są galwanizowane na gorąco z obu stron. Powłokę stanowi: POLYESTER, PURAL,HP-200 oraz PVF2. Do montażu nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Arkusze blachy są bardzo lekkie, w związku z czym są łatwe w przenoszeniu oraz montażu.Produkowane są trzy różne typy profilowanych blach dachowych w ośmiu podstawowych kolorach. Możliwe jest zamówienie kolorów specjalistycznych.W ofercie znajduje się też bardzo szeroka gama blach trapezowych o różnych profilach. Dystrybutor Top-Steel ul Kolejowa 108 Łomianki 05-092 tel 7518831
    http://www.zetorz.com.pl/lechpol/weckman.htm
    http://www.e-dach.pl/prezentacje.html
    Pozdrawiam
    Iktorn

  17. #37

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Tak to jest... Od dwóch lat jestem zdecydowany na Planję, a tu dzisiaj dekarze powiedzieli mi, że się nienajlepiej składa, za to Sara składa się pierwszorzędnie. Byłem, obejrzałem. W sumie porównywalne, nawet jeśli chodzi o grubość (0,55), tylko teraz jest -20% upustu, a w Planji tylko -8% i to tylko do końca tygodnia, więc wyjdzie ponad 1000PLN taniej. I co robić?
    Jakie są Wasze opinie na temat Sary?

    Sebastian

  18. #38

    Domyślnie

    Muszę przyznać , że miałem podobny problem.Byłem zdecydowany na jeden typ blachodachówki ale po konsultacjach z dekarzami niestety odstapiłem od zakupu.Nieraz warto posłuchać ,,życzliwych''fachowców.W końcu przy tym robią.Wybrałem blachodachówke KAMI PLEGEL ROOF(bardzo ciekawy i niespotykany u innych producentów model przetłoczenia) miedzy innymi z ich polecenia.Wcześniej obejrzałem parę dachów krytych tą blachą i stwierdziłem ,że jest O.K.Cenowo wyszło trochę drożej ale za to na dachu mam efekt taki jaki chciałem.A w końcu o to tu chodzi.Pozdrawiam
    joogjan

  19. #39

    Domyślnie

    A ja myslę że taki specjalista od układania to musi zrobić DOBRZE.
    Chyba dziwne by było żeby marudził że ta sie źle układa a ta lepiej - płacisz mu za robotę i ma byc zrobiona - prawda?

  20. #40

    Domyślnie

    Witam.

    Płace mu za robotę... tak, ale niektóre blachodachówki sa na tyle nieprecyzyjnie wykonane, że nie da się ich złożyć, bo kolejne arkusze do siebie nie pasują. Efekt jest taki, że widac na dachu każdy arkusz oddzielnie O to mi chodziło.
    A tak BTW: to oglądałem wczoraj KAMI. Zdjęcia na sieci rzeczywiście bomba, zupełnie co innego niż pozostałe. Juz sie zacząłem poważnie zastanawiać. Pojechałem nawet do dystrybutora po wycenę. Jednak w praktyce okazało się, że niczym nie odbiega z wyglądu od innych.
    Po prostu co innego jest na zdjęciach w "necie" a co innego sprzedają!

    Sebastian

Strona 2 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony