dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 3 z 91
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1807
  1. #41

    Domyślnie

    jakich producentow blachodachowki polecacie a jakich odradzacie na

    dach kopertowy?

  2. #42

    Domyślnie

    Niestety wszystkich raczej odradzam.
    Blacha przy pokryciu dachu koprtowego, wiem to z wlasnego doswiadczenia wychodzi duzo drozej nize w przypadku dachu dwuspadowego.
    Duze straty na arkuszach przez koniecznosc docinania to pieniazki wyrzucone w bloto.
    W twoim przypadku radze ci, tak ja zrobilem, abys zlecil przygotowanie kosztorysu w kilku hurtowniach dla roznych pokryc: blachodachowki i dachowki.
    W efekcie koncowym wybralem dachowke cerasmiczna , dodatkowo z pokaznym rabatem, czego nie moglem uzyskac do blachy i jestem
    z perpektywy roku od przykrycia dachu szczerze zadowolony.

    Swoja droga efekt wizualny, nie wspominajac o trwalosci pozostaje bez komentarza.

    Pozdr
    J.B.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: james brown dnia 2003-03-05 12:52 ]</font>

  3. #43

    Domyślnie

    musze miec lekkie pokrycie wiec blachodachowka wydaje mi sie najodpowiednijesza. Chodzi tylko o jakosc, cene i dobrego wykonawce blisko Poznania
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Planja Regola. Dobra, droga, ale w przypadku kopertowego może wyjść taniej niż zwykła. Małe arkusze (pasy na szerokość jednej dachówki a więc minimalny odpad jak przy dachówce). Dodatkowo nie wymaga łat i kontrałat, bo jest samonośna (ma wbudowany stalowy profil i jako kontrałaty w komplecie są także stalowe profile. Ale cenowo wyjdzie jak dachówka, jeśli nie drożej od taniej dachówki.
    Są też blachodachówki z posypką mineralną, też zwykle w wąskich na jedną dachówkę arkuszach. Niestety jeszcze droższe.

    Sebastian

  5. #45

    Domyślnie

    czy znasz sprawdzonych producentow tych blach z posypka?
    czy masz wyrobiona opinie na temat regoli?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W Białymstoku jest firma, http://www.traffic-blachy.pl (strona, niestety, w budowie) - która produkuje blachodachówkę. Reklamują się że ma 15 lat gwarancji.

    Czy ktoś tu zna tę blachodachówkę?

  7. #47

    Domyślnie

    Witam.

    Rozmawiałem ze znajomym przedstawicielem. Mówił, że normalnie idzie głównie białoruska blacha 0,4mm. Ale 0,5 też można kupić tylko niezbyt często.
    Ale co tu chcieć za 18-20PLN za metr...

    Sebastian

  8. #48

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    On 2003-03-05 14:18, tom soyer wrote:
    czy znasz sprawdzonych producentow tych blach z posypka?
    czy masz wyrobiona opinie na temat regoli?
    Nie wiem kto robi dobrą blachodachówke z posypką.
    A co do Planji to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na coś innego niż cena

    Sebastian

  9. #49

    Domyślnie

    Ja również przyłączam się do słów pochwalnych dla Planji. NA przełomie marca i kwietnia ekipa zaczyna u mnie kłaść Planję Royal. Słyszałem same superlatywy (oczywiście cena dość wysoka mimo, że załapałem się na promocję Planji do połowy lutego.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja również przyłączam się do słów pochwalnych dla Planji. NA przełomie marca i kwietnia ekipa zaczyna u mnie kłaść Planję Royal. Słyszałem same superlatywy (oczywiście cena dość wysoka mimo, że załapałem się na promocję Planji do połowy lutego.

  11. #51

    Domyślnie

    A ja polecam Rautaruuki. Taką mam i wybrałem ją kierując się pochlebnymi opiniami znajomych, którzy wcześniej pokryli nią swoje dachy. Chyba jest tańsza od Planji

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-03-06 12:21 ]</font>

  12. #52

    Domyślnie

    a moze roznice w cenie miedzy blacha w paskach a odpadem przy tradycyjnych arkuszach sie wyrownuja?

  13. #53

    Domyślnie

    Najlepiej idź do przedstawiciela jednych i drugich (i trzecich ) z projektem i niech Ci zrobią wycenę. Porównasz sobie jak się bardziej opłaca

  14. #54

    Domyślnie

    mam juz kilka wycen na material ale obawiam sie ze z kosztami robocizny przy roznych blachach tez moze byc roznie.

  15. #55

    Domyślnie

    na razie nie mam pojecia co jest solidnie sprawdzone na dacha a wiec co wybrac na "baze".
    dzieki za wskazowki
    pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    On 2003-03-06 12:21, greg wrote:
    A ja polecam Rautaruuki. Taką mam i wybrałem ją kierując się pochlebnymi opiniami znajomych, którzy wcześniej pokryli nią swoje dachy. Chyba jest tańsza od Planji

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2003-03-06 12:21 ]</font>
    Wszystko prawda chociaż ceny porównywalne, z jednym ale.
    Nie robią wersji w wąskich arkuszach tak jak Regola. Dlatego nic tu po nich.

    Sebastian

  17. #57

    Domyślnie

    To znowu ja...

    On 2003-03-06 12:46, tom soyer wrote:
    a moze roznice w cenie miedzy blacha w paskach a odpadem przy tradycyjnych arkuszach sie wyrownuja?
    Przy kopertowym raczej nie. Royal wychodził bez promocji po 33PLN a Regola 36PLN za metr. Ale piszę z pamięci.

    Sebastian

  18. #58

    Domyślnie

    Na pewno jest więcej odpadów niż przy Regoli ale widziałem również dachy kopertowe kryte Rautaruuki więc komuś się chyba opłaciło. Jak porównywałem w ubiegłym roku to cena Regoli była dużo wyższa (nie pamiętam dokładnie ile). Za Rautaruuki Maxi Nova płaciłem niecałe 23 zł/m2. Trzeba wszystko porównać i wybrać. Mało odpadów byłoby w tym przypadku przy trapezówce.

  19. #59

    Domyślnie

    Tak szybko licząc, to np. przy dachu 8x8m byłoby około 16-20m2 odpadu, więc rzeczywiście taniej mogłaby wyjśc zwykła blachodachówka. Tak gwoli ścisłości Planja także robi tańsze w okolicach 23PLN za metr. Ale inni także np. Sara jest chwalona, albo Kami.

    Sebastian.

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    dzieki ze pomagacie mi sie zorientowac. Zastanawiam sie wlasnie mimo wszystko nad arkuszami bo pewnie latwiej "uzyskac" szczelnosc takiego poszycia, no i wybor wiekszy.

Strona 3 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony