dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 89 z 91
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1807
  1. #1761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jakiej konkurencji? Czy ja wymieniłem jakąś firmę? Jak widać nie rozumiesz co to jest spam.Kończę wymianę zdań na ten temat bo nie ma potrzeby zaśmiecać wątku takimi wpisami. Pozdrawiam.
    Andrzej, mnie to też męczy .

    Zapoznaj się z definicją spamu, wklejam Ci jej treść:
    "Niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne."

    W temacie gdzie jest prośba o polecenie blachodachówek Ty masz do mnie pretensje, że polecam firmę którą WYBRAŁAM?

    i też już kończę z Tobą ten niepotrzebny dialog.
    Ostatnio edytowane przez AnnaC9 ; 28-09-2019 o 22:06

  2. #1762
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unikori

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    5

    Domyślnie

    blachodachówkę zawsze można pokryć farbą, która będzie niwelowała nagrzewanie się jej. Zależy, czy zamierzasz zagospodarować górę i posiadać jakiś strych

    http://www.grupabiotop.pl/

  3. #1763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał unikori Zobacz post
    blachodachówkę zawsze można pokryć farbą, która będzie niwelowała nagrzewanie się jej. http://www.grupabiotop.pl/
    .............
    Super rada na upalne lato
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #1764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie dość, że idiotyczna rada to do tego kryptoreklama . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1765

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.

  6. #1766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoToKi Zobacz post
    Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.
    Sprawdź grubość rdzenia i wybierz większy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1767

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Sprawdź grubość rdzenia i wybierz większy.
    Szukam na stronie producentów, ale nie mogę znaleźć takich informacji. Czy to się inaczej nazywa? Przepraszam za głupie pytanie, ale kompletnie się na tym nie znam.

  8. #1768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Powinno być dostępne, jeśli nie to trzeba zadzwonić. Chodzi o to, że w miejscu przetłoczen blacha jest grubsza przez co bardziej wytrzymała. Powłoki blach są obecnie porównywalne, niekiedy decyduje o tym estetyka, porowatość czy mat który obecnie jest bardziej "modny" od połysku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1769

    Domyślnie

    Obie blachy mają 0,5 mm. Czyli decyzja dalej pozostaje trudna. Bardziej skłaniam się ku Venecji, ale facet w jednym składzie mówił, że jak Venecja to jedynie X-mat, ale i tak lepiej Bratex

  10. #1770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoToKi Zobacz post
    Obie blachy mają 0,5 mm. Czyli decyzja dalej pozostaje trudna. Bardziej skłaniam się ku Venecji, ale facet w jednym składzie mówił, że jak Venecja to jedynie X-mat, ale i tak lepiej Bratex
    Sprawdź jeszcze dostępność i cenę arkuszy blachy płaskiej - będzie Ci potrzebna do obróbek i to wcale nie tak mało(być może parapetów zewnętrznych?) warto jest mieć taką blachę która jest dostępna w każdej chwili. Ponadto dopasuj kolor rynien, niekiedy dobór koloru jest wręcz niemożliwy, a mógł być o wiele prostszy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1771

    Domyślnie

    Witam,

    Zrobilem sobie kilka wycen na dach dwu spadowy (wschod-zachod)

    Najlepsza oferte dostalem na Dach Bratex Ceramic Matt oraz Granite HDX. Ktoś może polecić, któryś z tych dachów?

    Pozdrawiam

  12. #1772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes291

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał patkakarmel85 Zobacz post
    Zależy o co pytasz. Jeśli o wzór/wygląd to zależy od tego, jaki styl domu planujesz. Jeśli nowoczesny, to świetnie będą wyglądały na nim panele dachowe z blachy. Jeśli bardziej tradycyjny, to pasować znowu będą blachodachówki modułowe lub na wymiar. To ostatnie z kolei zależy od tego, czy planujesz dach raczej mało skomplikowany czy też bardziej złożony.

    Jeśli natomiast chodzi o jakość, warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt profilu, ale też na to, z jakiej stali jest wykonany, ale też na rodzaj powłoki.

    Ja mam dwumodułową blachodachówkę Regamet w powłoce Exelent i generalnie jestem z niej super zadowolona. Bardzo atrakcyjnie wygląda, a jeśli chodzi o trwałość to jak dotąd nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
    Myślę, że pyta o jakość Bierz Bratex

  13. #1773

    Domyślnie

    Witam. Poszukuję opinii o blachodachówce modułowej firmy Hanbud. Czy ktoś miał styczność z tymi blachami?

  14. #1774

    Domyślnie

    Co sądzicie o panelach Retro 25 (~31cm szeroka) lub Elegent z Balex. Może polecacie coś innego? Jak to wygląda z hałasem i wiatrem i ich falowaniem. retro25 nie ma żadnych przetłoczeń to obawiam się, że falowanie będzie wzmożone w porównaniu do tego z serii Elegant. Oczywiście mówimy tutaj o kolorze matowym (powinno to nieco zmniejszyć efekt wizualny falowania).

  15. #1775
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibi_zg

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    zielonagóra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mleki Zobacz post
    A może jest ktoś u kogo BORGA leży już 10 lat lub dłużej?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ighlight=borga

    Większego bagna nie widziałem. Moja rada - przemyślcie tę Borgę bo wtopicie.

  16. #1776
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Blachy Pruszyński
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    554
    BLACHY PRUSZYŃSKI Zapraszamy od odwiedzenia naszej strony www i zakupu produktów PRUSZYŃSKI. pruszynski.com.pl

    Domyślnie

    Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński dostępne w kilku wzorach.
    Całość oferty dostępna na stronie firmowej ==> Blachodachówki panelowe
    Szczególnie polecane w powłoce hybrydowej PURMAX 40um, lub poliuretanowych 50um PURLAK / PURMAT.
    Teraz z gwarancją nawet do 50 lat.

    _____________________________________________
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panelowki.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	446501

  17. #1777
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć i czołem. Czy ma ktoś z Państwa na dachu blachę z blachotrapezu hps200 w kolorze czarnym? Zastanawiam się jak ina wyglada po jakimś czasie. Nie wiem czy czarny czy 8004

  18. #1778

    Domyślnie

    Cześć, płaska modułowa model Opus firmy blachodach. Słyszałem kilka dobrych opinii i cenowo też korzystnie. Ktoś miał z Was z nią do czynienia?

  19. #1779

    Domyślnie

    Ktoś poleci dobrą blachę na rąbek?

  20. #1780

    Domyślnie

    Witam.
    Kładł ktoś blachodachowkę Braas Aerodek Quadro? Jest już trochę czasu na rynku i jestem ciekawy jak opinie? Waham się pomiędzy właśnie Braasem a Ruukki Frigge.

Strona 89 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony