dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 648
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 12943
  1. #12101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Chyba masz rację....cóż...chyba dałem ciała...
    Tak chodzilo mi o potrojna szybe. Przepraszam jezeli zle sie okrwslilem. Myslalem ze to to samo. A wlasbie z tego wzgledu chcial bym potrojna zeby wiecej ciepla szlo do plaszcza niz na salon ktory ma 32m plus otwarte wyjacie na przedpokoj i klatke schodowa. Poszukam jeszcze raz opini.

  2. #12102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotan88 Zobacz post
    Tak chodzilo mi o potrojna szybe. Przepraszam jezeli zle sie okrwslilem. Myslalem ze to to samo. A wlasbie z tego wzgledu chcial bym potrojna zeby wiecej ciepla szlo do plaszcza niz na salon ktory ma 32m plus otwarte wyjacie na przedpokoj i klatke schodowa. Poszukam jeszcze raz opini.
    Dlatego się zdziwiłem...bo Czesi generalnie dobra wodę robią.....ale nie skumałem jak należy...

  3. #12103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dlatego się zdziwiłem...bo Czesi generalnie dobra wodę robią.....ale nie skumałem jak należy...
    Przez tą wodę Piotr, od Czechów i Niemców to mi trochę zdrówko siadło i latam po badaniach. W zeszłym tygodniu nawet pod narkozą byłem :/

    W przyszłym tygodniu mam jednak mieć komplet wyników badań. Jak nie będzie tragedii to przedzwonię, bo mamy jeszcze jeden temat do ogarnięcia

  4. #12104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toms2092

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Lipinki
    Kod pocztowy
    38-305
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, posiada ktoś sterownik do kominka z płaszczem wodnym-tatarek kominek lux? Mam kilka pytań związanych z przepustnicą

  5. #12105

    Domyślnie

    Panowie - potrzebna porada

    Z moich zawężonych kryteriów (czyli mała moc paleniska i brak kratek wentylacyjnych) do wyboru zostały mi dwa kominki (mini-piecyki):
    1) Kaflak S z firmy Kokoszka-Lotz: https://kokoszka-lotz.pl/pl/produkty...ojace/kaflak-s (będzie bez żadnych kafli),
    2) Nordpeis Salzburg S: https://nordpeis.com/Products/Heat-a...ces/Salzburg-S

    Cena obu identyczna.
    Który polecacie? Kaflak ma Tatarka. I wystarczy go obudować płytami szamotowymi. Salzburg nie ma żadnej automatyki, za to ma jakąś namiastkę akumulacji (kanały po bokach). I jego montaż też wydaje się prosty. Będę wdzięczny za opinie

  6. #12106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wolałabym Kokoszkę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #12107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja_jacek Zobacz post
    Panowie - potrzebna porada

    Z moich zawężonych kryteriów (czyli mała moc paleniska i brak kratek wentylacyjnych) do wyboru zostały mi dwa kominki (mini-piecyki):
    1) Kaflak S z firmy Kokoszka-Lotz: https://kokoszka-lotz.pl/pl/produkty/piece-wolnostojace/kaflak-s (będzie bez żadnych kafli),
    2) Nordpeis Salzburg S: https://nordpeis.com/Products/Heat-accumulation-fireplaces/Salzburg-S

    Cena obu identyczna.
    Który polecacie? Kaflak ma Tatarka. I wystarczy go obudować płytami szamotowymi. Salzburg nie ma żadnej automatyki, za to ma jakąś namiastkę akumulacji (kanały po bokach). I jego montaż też wydaje się prosty. Będę wdzięczny za opinie
    Jestem zwolennikiem techniki produkowanej przez Kokoszkę, ale nie można porównywać tych urządzeń właśnie ze względu na kanał opadowy i wznośny w Salzburgu. To daje przewagę temu drugiemu, mimo wielu moich zastrzeżeń. Pewnie można Kokoszkę doposażyć (i zwiększyć jego wagę), ale wówczas cena już raczej nie będzie porównywalna.

  8. #12108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam zbudowałem obudowę kominka z płyt krzemianowych dodatkowo chcę dać jeszcze na to wszytko płytę GK "Różową" i teraz pytanie jak to zrobić :
    -można skręcić samymi wkrętami ?
    -Zagruntować , zwykły grunt głęboko penetrujący ? Dedykowany grunt jest drogi ? a to chyba nic innego jak "szkło wodne" ? może być ? na to elastyczny klej do płytek ? klej do GK? , specjalny klej do płyt krzemianowych ? może jeszcze dać zbrojenie z siatki z włókna szklanego ?
    Z Góry dzięki za pomoc .

  9. #12109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jestem zwolennikiem techniki produkowanej przez Kokoszkę, ale nie można porównywać tych urządzeń właśnie ze względu na kanał opadowy i wznośny w Salzburgu. To daje przewagę temu drugiemu, mimo wielu moich zastrzeżeń. Pewnie można Kokoszkę doposażyć (i zwiększyć jego wagę), ale wówczas cena już raczej nie będzie porównywalna.
    A czy któreś z Pana zastrzeżeń dotyczących Salzburga mogą być dla mnie ważne - jako użytkownika laika? Lub powodować jakieś problemy z użytkowaniem?

  10. #12110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja_jacek Zobacz post
    A czy któreś z Pana zastrzeżeń dotyczących Salzburga mogą być dla mnie ważne - jako użytkownika laika? Lub powodować jakieś problemy z użytkowaniem?
    Zastrzeżenia są głównie natury "można to było lepiej"...Nie podoba mi się płytkie palenisko - ale to wynik oczekiwań rynku - "niech nie wystaje za dużo". Ruszt - bez sensu w procesie spalania drewna. Ogień blisko szyby....Taki Smart w porównaniu z golfem... W porównaniu z jakimś kominkiem z dolnej czy średniej półki - to i tak Mercedes!

  11. #12111

    Domyślnie

    Szukam piecokominka mam do dyspozycji powierzchnie ok 90x60 - myslalem o Dragon X + nadstawka Hopper no ale to proteza, na Salzburga mnie nie stać moze uda sie cos wybudować w rozsadnych pieniadzach (myslalem o masie ok 1 tony akumulacji), kostki CMA tez drogie
    Pozdrawiam
    Adamus

  12. #12112
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Taki patent na wkład piecowy , montaż bez wentylacji 7 lat gwarancji , spełnia z zapasem wymagania Ekoprojektu, firmowe akumulacje boki 3x46 = 138 góra 210 waga wkładu 135 RAZEM 483 kg ... Dodaj obudowę szamotową i masz masę TONA ..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dynamic_K_akumulacja 381.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	437706  
    Darek B

  13. #12113
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ogień ma kontakt z żeliwem , masa wypalana , 16 cm jeden pełny obrót spalin
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd25.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	437707  

  14. #12114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ogień ma kontakt z żeliwem , masa wypalana , 16 cm jeden pełny obrót spalin
    jaki koszt takigo zestawu z montazem ?

    Idealny bylby taki piec jak Salzburg C ale to 20k...
    Pozdrawiam
    Adamus

  15. #12115

    Domyślnie

    Romotop orientacyjnie, na podstawie cen w internecie: wkład 6200, krążki akumulacyjne 4000, ścianki akumulacyjne 1500, do tego przyłącza, obudowa, montaż.
    Salzburg C jest na Allegro, używany (nie wiem w jakim stanie) za 14500 zł.
    Ostatnio edytowane przez fajnytoster ; 02-12-2019 o 16:26

  16. #12116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sumada Zobacz post
    Szukam piecokominka mam do dyspozycji powierzchnie ok 90x60 - myslalem o Dragon X + nadstawka Hopper no ale to proteza, na Salzburga mnie nie stać moze uda sie cos wybudować w rozsadnych pieniadzach (myslalem o masie ok 1 tony akumulacji), kostki CMA tez drogie
    Wszystkie nasadki typu krążki to protezy. Ze świderkami, bez świderków (obojętnie czy ze stalowymi, żeliwnymi czy tez ceramicznymi). Firmowane przez najlepszych producentów marketingowe wyciąganie kasy z portfeli naiwnych marzycieli o prawdziwej akumulacji. Średnia kwota ok 4000 zł za ten żart sprytnych producentów, to równowartość dwóch europalet cegły szamotowej Oczywiście jak komuś wystarcza namiastka, może sobie taki gadget sprawić. Pierwszy ustawię się w kolejce by go komuś sprzedać! Tyle kasiory bez roboty! Ja muszę za 4000 murować prawdziwy wymiennik cały Boży dzień! http://blog.kominki-batura.pl/zaklete-krazki/

  17. #12117

    Domyślnie

    Witam, postawiłem niedawno mała kozę , ze względu na ciężkie dojście do komina i usytuowanie,nie jest bardzo daleko od ściany pokrytej gładzią (ok 20 - 30cm) ściany są bardzo gorące więc chcę dać tam kamień gnejs grubości ok 3 cm i teraz zasadnicze pytanie czy wysoko elastyczny klej cm16 z Ceresit wytrzyma w fugach (
    do 2 cm) tego kamienia ???

  18. #12118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicponeq Zobacz post
    Witam, postawiłem niedawno mała kozę , ze względu na ciężkie dojście do komina i usytuowanie,nie jest bardzo daleko od ściany pokrytej gładzią (ok 20 - 30cm) ściany są bardzo gorące więc chcę dać tam kamień gnejs grubości ok 3 cm i teraz zasadnicze pytanie czy wysoko elastyczny klej cm16 z Ceresit wytrzyma w fugach (
    do 2 cm) tego kamienia ???
    Skoro gładź jakoś to wytrzymuje, to CM 16 tym bardziej.....A jak nie wytrzyma, to za 2-3 lata poprawisz....

  19. #12119

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Planuję dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym dużego basenu 45m3 wody. Wyliczyłem ze aby podgrzać wodę z 20 do 30 stopni potrzebuję nawet 500kWh energii. Oczywiście w praktyce nie będę dopuszczał do takiego wystudzenia, ale myślę że i tak potrzebuję co najmniej kominka 30kW z płaszczem wodnym i z obsługą rekuperacji (doprowadzanie powietrza z zewnątrz).

    Czy ktoś może mi coś polecić? Większość producentów kończy oferty na 20kW. Znalazłem Tapis Hydro 40kW ale bez obsługi rekuperacji

    Dodam, że w ubiegłym roku zainstalowałem kominek 20kW z płaszczem i buforem 1m3. Podłączyłem do grzejników i działa świetnie.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
    Jacek

  20. #12120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekbuduj Zobacz post
    Dzień dobry,

    Planuję dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym dużego basenu 45m3 wody. Wyliczyłem ze aby podgrzać wodę z 20 do 30 stopni potrzebuję nawet 500kWh energii. Oczywiście w praktyce nie będę dopuszczał do takiego wystudzenia, ale myślę że i tak potrzebuję co najmniej kominka 30kW z płaszczem wodnym i z obsługą rekuperacji (doprowadzanie powietrza z zewnątrz).

    Czy ktoś może mi coś polecić? Większość producentów kończy oferty na 20kW. Znalazłem Tapis Hydro 40kW ale bez obsługi rekuperacji

    Dodam, że w ubiegłym roku zainstalowałem kominek 20kW z płaszczem i buforem 1m3. Podłączyłem do grzejników i działa świetnie.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
    Jacek
    Kierowanie się mocą podawaną przez producentów, może Cie zaprowadzić w ślepy zaułek. 10 kg drewna, tylko teoretycznie ma 40 kWh. Musisz je dobrze spalić. Jak czytam "moc 40 kW", zapala mi się czerwona lampka, bo wiem, że więcej ogrzeję dobrym urządzeniem mającym ....12-14 kW.

Strona 606 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony