dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 648
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 12943
  1. #12201

    Domyślnie

    Ten fachowiec od kominka jakiś lipny, zmień fachowca. Podaj namiary, polecimy kogoś z Twojej okolicy. Niska zabudowa przy odpowiedniej wentylacji bryły jest możliwa, przerobienie komina systemowego tym bardziej. Ja przerabiam ceramikę przy co drugim kominku przez złe wykonanie dewelopera/wykonawcy komina.

  2. #12202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał JulkaSed Zobacz post
    Chciałabym ,żeby kominek ( ale nie koza, ani wolnostojący) tylko wkład do zabudowy , pojawił się przy schodach, ale był zabudowany jak najniżej, aby nie zakryć przestrzeni nad schodami
    Trochę problem w urodzie efektu, bo skoro chcesz kominek, jak rozumiem w kącie schody-komin, a wlot do komina masz w rogu przy ścianie, to rura będzie niefajnie wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-04-2020 o 10:57 Powód: Korekta formuły linku
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #12203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Endrju, ty się po prostu domów na robotę z Julką Będzie miała zrobione, a nie popartane
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #12204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Endrju, ty się po prostu domów na robotę z Julką Będzie miała zrobione, a nie popartane
    Nie zawsze to jest możliwe, gdy wykonawca przykładowo ze Śląska, a kominek na Podlasiu... Tanie roboty niestety odpadają, bo ciężko w nich utopić koszty logistyki.

  5. #12205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JulkaSed Zobacz post
    Niestety tak jest i będę musiała to przerobić, bo chcę ,żeby kominek był przy schodach. Ale chcę niską zabudowę. Fachowiec od kominków powiedział,że nie jest to możliwe .
    Tu masz kilka "skrzyneczek", z kominem za nimi, albo z boczku....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	442672   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06788.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	442673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02646.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	442674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotation of PICT0&#5.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	442675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5..JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	442676  


  6. #12206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  7. #12207

    Domyślnie

    Tak jak napisał Piotr, ja na montaże wysyłam montażystów do 200km, czasem zdarzy się dalej, ale to musi się zwyczajnie kalkulować.
    Czekamy na odpowiedź Pani Julki, gdzie to trzeba posklejać do kupy, aby mogła robić heiz.

  8. #12208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jesteście WIELCY.
    A jakby co, chyba znacie kogoś w pobliżu Julki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #12209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jesteście WIELCY.
    A jakby co, chyba znacie kogoś w pobliżu Julki


    JulkaSed, a może coś takiego.

    Nazwa:  JulkaSed-003-1.jpg
Wyświetleń: 135
Rozmiar:  79,2 KB


    Nazwa:  JulkaSed-003-2.jpg
Wyświetleń: 130
Rozmiar:  82,0 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #12210

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Ten fachowiec od kominka jakiś lipny, zmień fachowca. Podaj namiary, polecimy kogoś z Twojej okolicy. Niska zabudowa przy odpowiedniej wentylacji bryły jest możliwa, przerobienie komina systemowego tym bardziej. Ja przerabiam ceramikę przy co drugim kominku przez złe wykonanie dewelopera/wykonawcy komina.
    Właśnie się rozstałam z moim fachowcem od kominków. Jestem po wstępnej rozmowie z kolejnym, jeśli nie wypali chętnie skorzystam z pomocy wyboru speca . Dzięki

  11. #12211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jesteście WIELCY.
    A jakby co, chyba znacie kogoś w pobliżu Julki


    JulkaSed, a może coś takiego.

    Nazwa:  JulkaSed-003-1.jpg
Wyświetleń: 135
Rozmiar:  79,2 KB


    Nazwa:  JulkaSed-003-2.jpg
Wyświetleń: 130
Rozmiar:  82,0 KB

    WoW !!! Nie spodziewałam się takiego pomysłu i efektu. Naprawdę świetnie! Wezmę pod uwagę. Wielkie, wielkie DZIĘKUJĘ <3

  12. #12212

    Domyślnie

    Chciałabym spytać jeszcze o wkład kominkowy. Mogę przeznaczyć na zakup maksymalnie 10 tyś zł. Czy w tej cenie znajdę coś rozsądnego? Bardziej chodzi mi o firmę niż konkretny model wkładu.
    Ostatnio edytowane przez JulkaSed ; 06-04-2020 o 16:23

  13. #12213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Znajdziesz, spokojnie.
    Musisz wziąć pod uwagę wybierając wkład czy kominek ma być do grzania w okresach przejściowych, czy tylko dla radości z żywego ognia. Jaka powierzchnia i kubatura do ogrzania. Czy wolisz szybę kwadratową, poziomą, a może pionową? Jedno szybowy w tym miejscu raczej, jak ten na inspiracyjkach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #12214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Sorki Pestka zawsze mnie wk..... te dizajnersko komputerowe pomysły nie do zrealizowania w rzeczywistości. Już wyjaśniam o co chodzi np. nie da się tak poukładać drewna w tej dziwnej przestrzeni po prawej chyba że to poprzyklejane krążki ale wtedy trzeba uprzedzić odbiorcę że to ozdoba a nie funkcja użytkowa. Ten wlot i wylot powietrza też raczej nie taki wyjdą sporo większe chyba że gdzieś poukrywamy. Na moim projekcie domu niekumaty projektant meble w sypialni np. łóżko pomniejszył sobie komputerowo by wyszło sporo przestrzeni. Zdarzało mi się że Pann/i projektant gniazdka 230V umieszcza prawie nad wanną i dziwi się że elektryk odmawia ich umieszczenia w tym miejscu bo przecież jej to pasuje
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #12215

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Znajdziesz, spokojnie.
    Musisz wziąć pod uwagę wybierając wkład czy kominek ma być do grzania w okresach przejściowych, czy tylko dla radości z żywego ognia. Jaka powierzchnia i kubatura do ogrzania. Czy wolisz szybę kwadratową, poziomą, a może pionową? Jedno szybowy w tym miejscu raczej, jak ten na inspiracyjkach.
    Ja wiem o czym piszesz, ale moje pytanie dotyczy tego czy sugerować się również jakąś konkretną firmą. Odradzano mi kupowanie wkładu w marketach. Doradzano firmę Hajduk.

  16. #12216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, Remiksiu, robiłam na szybko. O kształt i umiejscowienie chodziło Wlot i wylot poprostu zaznaczyłam. Wiadomo, że ma być, a producent wkładu podaje jaki. A drewno... jak się postarać i pociąć równo, a potem zgrabnie fachowo łupnąć, to czemu ma nie wyglądać ładnie Ale fakt skopiowałam z jakiegoś zdjęcia.
    Nie wymagaj za dużo od takich rysunków. Te moje mają pobudzić wyobraźnię, bo ludzie najczęście stawiają klocki i co najwyżej oblepiają je mniejszymi bądź większymi „cudami”

    JulkaSed, znasz powiedzenie „każda pliszka swój ogonek chwali” Każdy fachman będzie cię namawiał na jakiegoś konkretnego producenta. Dlaczego, to tylko można się domyślać. Niektórzy są przedstawicielami, dystrybutorami‚ jednej, czasem kilku firm. Ja nie ufam nieznanym fachowcom, którzy mówią, że tylko ta firma jest dobra. Szczególnie jeśli ma mnie to kosztować takie spore pieniądze.
    Dobrych firm jest na rynku sporo. Ja bym stawiała na norweskie, czeskie, niemieckie. Właśnie w tej kolejności. Jakość ta sama, a ceny różne Choć sama mam polski wkład to zawsze mówię, że polskie firmy za krótko produkują ten sprzęt. Wiele z nich ciągle się uczy i eksperymentuje.
    Jest też kwestia czy masz w domu rekuperację. Jeśli tak, to wkład musi być szczelny, więc lepiej kupić taki, który nie budzi pod tym względem wątpliwości. I jeszcze drobiazg... drzwiczki otwierane, czy podnoszone. W przypadku gilotyny polskie wkłady orłami nie są.

    Powiem tak... gdybym była na twoim miejscu nie kupowałabym wkladu, ale zatrudniła Zduna, żeby mi postawił kominek z paleniskiem zamykanym drzwiczkami.

    No, ciekawe kto się teraz na mnie rzuci za niezbyt dobrą ocenę polskich wkładów
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 06-04-2020 o 20:40
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #12217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Oj, Remiksiu, robiłam na szybko. O kształt i umiejscowienie chodziło Wlot i wylot poprostu zaznaczyłam. Wiadomo, że ma być, a producent wkładu podaje jaki. A drewno... jak się postarać i pociąć równo, a potem zgrabnie fachowo łupnąć, to czemu ma nie wyglądać ładnie Ale fakt skopiowałam z jakiegoś zdjęcia.
    Nie wymagaj za dużo od takich rysunków. Te moje mają pobudzić wyobraźnię, bo ludzie najczęście stawiają klocki i co najwyżej oblepiają je mniejszymi bądź większymi „cudami”
    Oj, oj problem w tym że wykonawca często dostaje taki rysunek i niestety pretensje do niego że nie zrobił tak jak na wizualizacji. Z innej działki ale się z tym spotykam. Co do drewna to odpowiednie łupanie tutaj nic nie zmieni bo miejsce na nie masz zbieżne i nie da się tam nic zmieścić, rzut pionowy pokarze o co chodzi. Wiem czepiam się ale to przypadłość wykonawcy Pewnie będzie też problem z wciśnięciem wkładu. Oczywiście chylę czoła za to że chciało Ci się zająć tak dokładnie tematem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #12218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz rację. Nie przymierzyłam do planu, co zawsze robię. Ale też planu nie mam i nie znam wymiarów. Poza tym potrzebna by była jeszcze wiedza jaki to ma być wkład.
    Jeśli Julce się ten pomysł podoba, chętnie przymierzę dokładnie i wtedy wyjdzie szydlo z worka. Sama jestem ciekawa, czy to jest tylko pomysł, czy też dałoby się tak kominek z wkładem postawić. Wiesz przecież, że kilku forumkom podpowiadałam jak ma wyglądać kominek i zawsze dopasowywałam do planu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #12219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Masz rację. Nie przymierzyłam do planu, co zawsze robię. Ale też planu nie mam i nie znam wymiarów. Poza tym potrzebna by była jeszcze wiedza jaki to ma być wkład.
    Jeśli Julce się ten pomysł podoba, chętnie przymierzę dokładnie i wtedy wyjdzie szydlo z worka. Sama jestem ciekawa, czy to jest tylko pomysł, czy też dałoby się tak kominek z wkładem postawić. Wiesz przecież, że kilku forumkom podpowiadałam jak ma wyglądać kominek i zawsze dopasowywałam do planu.
    Chętnie pomierzę . Jutro wrzucę pomiary.

  20. #12220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JulkaSed Zobacz post
    Chętnie pomierzę . Jutro wrzucę pomiary.
    Producent może być najlepszy, ale kupisz akurat jego mniej udany model i co wtedy? Mercedes też się mylił... Lustrzane odbicie propozycji Pestki w realu (Remiks - DA SIĘ!)


    http://www.kominki-batura.pl/galeria,nowoczesne-1,6,26

Strona 611 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony