dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 606
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.113 z 12113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Kominki Piotr Batura
    Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał kotan88 Zobacz post
    witam. Nie chcial bym wchoidzic miedzy "wódke a zakáske " tym watku ale mam pytanie. szykuje sie do zmiany kominka ( obecnie otwarty kominek bez zadnej szyby troche wylozony szamotem kominek ma okolo 80 lat ) rozgladam sie troszke i fajne parametry ma romotop kv 025 z trzema syzbami. czy ktos zna konstrukcje tego producenta?? kominek bedzie instensywnie palony i bedzie podlaczony do bufora 1500l. (bufor z wezownica do cwu) uklad bedzie zamkniety. na co powinienem zwrocic uwage o czym pomyslec?? dodam ze bedzie doprowadzone powietrze do kominka z zewnatrz ( za kominkiem mam garaz i w podlodze chce wpuscic kanal powietrzny do kominka ale pobor powietrza bedzie z nad dachu nad garazem, mam nadzieje ze to nie bedzie problemem, ) jaki sterownik byscie polecili do takiego rozwiazania?? slyszalem pozytywne opinie o tatarku ale chetnie poslucham innych . Na zakonczenie dodam ze nie chce rozpetac kolejenej burzy
    Nie chcesz burzy, to czytaj posty z opiniami, a nie pisz nowe... ...Płaszcz wodny z trzema szybami Romotopa. Nie wiedziałem, że i oni poszli w tym kierunku...trochę bez sensu. Musisz mieć duży salon, bo sporo ciepła tym przeszkleniem będzie uciekać, zamiast w wodzie się objawiać...

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Kod pocztowy
    58-560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

Domyślnie

Piotr a nie chodzi przypadkiem o potrójną szybę
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotr a nie chodzi przypadkiem o potrójną szybę
    Chyba masz rację....cóż...chyba dałem ciała...

Domyślnie

Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Chyba masz rację....cóż...chyba dałem ciała...
    Tak chodzilo mi o potrojna szybe. Przepraszam jezeli zle sie okrwslilem. Myslalem ze to to samo. A wlasbie z tego wzgledu chcial bym potrojna zeby wiecej ciepla szlo do plaszcza niz na salon ktory ma 32m plus otwarte wyjacie na przedpokoj i klatke schodowa. Poszukam jeszcze raz opini.

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Cytat Napisał kotan88 Zobacz post
    Tak chodzilo mi o potrojna szybe. Przepraszam jezeli zle sie okrwslilem. Myslalem ze to to samo. A wlasbie z tego wzgledu chcial bym potrojna zeby wiecej ciepla szlo do plaszcza niz na salon ktory ma 32m plus otwarte wyjacie na przedpokoj i klatke schodowa. Poszukam jeszcze raz opini.
    Dlatego się zdziwiłem...bo Czesi generalnie dobra wodę robią.....ale nie skumałem jak należy...

Domyślnie

Dlatego się zdziwiłem...bo Czesi generalnie dobra wodę robią.....ale nie skumałem jak należy...
    Przez tą wodę Piotr, od Czechów i Niemców to mi trochę zdrówko siadło i latam po badaniach. W zeszłym tygodniu nawet pod narkozą byłem :/

W przyszłym tygodniu mam jednak mieć komplet wyników badań. Jak nie będzie tragedii to przedzwonię, bo mamy jeszcze jeden temat do ogarnięcia

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toms2092

Kod pocztowy
    38-305

Domyślnie

Witam, posiada ktoś sterownik do kominka z płaszczem wodnym-tatarek kominek lux? Mam kilka pytań związanych z przepustnicą

Domyślnie

Panowie - potrzebna porada

Z moich zawężonych kryteriów (czyli mała moc paleniska i brak kratek wentylacyjnych) do wyboru zostały mi dwa kominki (mini-piecyki):
    1) Kaflak S z firmy Kokoszka-Lotz: https://kokoszka-lotz.pl/pl/produkty...ojace/kaflak-s (będzie bez żadnych kafli),
    2) Nordpeis Salzburg S: https://nordpeis.com/Products/Heat-a...ces/Salzburg-S

Cena obu identyczna.
    Który polecacie? Kaflak ma Tatarka. I wystarczy go obudować płytami szamotowymi. Salzburg nie ma żadnej automatyki, za to ma jakąś namiastkę akumulacji (kanały po bokach). I jego montaż też wydaje się prosty. Będę wdzięczny za opinie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Wolałabym Kokoszkę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

PINTEREST pestki56

Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

(Groucho Marx)

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Cytat Napisał ja_jacek Zobacz post
    Panowie - potrzebna porada

Z moich zawężonych kryteriów (czyli mała moc paleniska i brak kratek wentylacyjnych) do wyboru zostały mi dwa kominki (mini-piecyki):
    1) Kaflak S z firmy Kokoszka-Lotz: https://kokoszka-lotz.pl/pl/produkty/piece-wolnostojace/kaflak-s (będzie bez żadnych kafli),
    2) Nordpeis Salzburg S: https://nordpeis.com/Products/Heat-accumulation-fireplaces/Salzburg-S

Cena obu identyczna.
    Który polecacie? Kaflak ma Tatarka. I wystarczy go obudować płytami szamotowymi. Salzburg nie ma żadnej automatyki, za to ma jakąś namiastkę akumulacji (kanały po bokach). I jego montaż też wydaje się prosty. Będę wdzięczny za opinie
    Jestem zwolennikiem techniki produkowanej przez Kokoszkę, ale nie można porównywać tych urządzeń właśnie ze względu na kanał opadowy i wznośny w Salzburgu. To daje przewagę temu drugiemu, mimo wielu moich zastrzeżeń. Pewnie można Kokoszkę doposażyć (i zwiększyć jego wagę), ale wówczas cena już raczej nie będzie porównywalna.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    titanium

Kod pocztowy
    95-100

Domyślnie

Witam zbudowałem obudowę kominka z płyt krzemianowych dodatkowo chcę dać jeszcze na to wszytko płytę GK "Różową" i teraz pytanie jak to zrobić :
    -można skręcić samymi wkrętami ?
    -Zagruntować , zwykły grunt głęboko penetrujący ? Dedykowany grunt jest drogi ? a to chyba nic innego jak "szkło wodne" ? może być ? na to elastyczny klej do płytek ? klej do GK? , specjalny klej do płyt krzemianowych ? może jeszcze dać zbrojenie z siatki z włókna szklanego ?
    Z Góry dzięki za pomoc .

Domyślnie

Jestem zwolennikiem techniki produkowanej przez Kokoszkę, ale nie można porównywać tych urządzeń właśnie ze względu na kanał opadowy i wznośny w Salzburgu. To daje przewagę temu drugiemu, mimo wielu moich zastrzeżeń. Pewnie można Kokoszkę doposażyć (i zwiększyć jego wagę), ale wówczas cena już raczej nie będzie porównywalna.
    A czy któreś z Pana zastrzeżeń dotyczących Salzburga mogą być dla mnie ważne - jako użytkownika laika? Lub powodować jakieś problemy z użytkowaniem?

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Cytat Napisał ja_jacek Zobacz post
    A czy któreś z Pana zastrzeżeń dotyczących Salzburga mogą być dla mnie ważne - jako użytkownika laika? Lub powodować jakieś problemy z użytkowaniem?
    Zastrzeżenia są głównie natury "można to było lepiej"...Nie podoba mi się płytkie palenisko - ale to wynik oczekiwań rynku - "niech nie wystaje za dużo". Ruszt - bez sensu w procesie spalania drewna. Ogień blisko szyby....Taki Smart w porównaniu z golfem... W porównaniu z jakimś kominkiem z dolnej czy średniej półki - to i tak Mercedes!

Strona 606 z 606

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia