dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 613 z 613
Pokaż wyniki od 12.241 do 12.249 z 12249

Domyślnie

Dzień dobry Piotrze

Dziękuję za odpowiedź

Może wyjaśnię co miałem na myśli komora dekompresyjna.
    Wejście rury dymowej do komina znajduje się na wysokości 180 cm od podłogi.
    Chciałem zamontować dolną półkę z płyty izolacyjnej nad ową rurą dymową i jeszcze jedną płytę dodatkowo pod drewnianymi krokwiami.Mam na myśli tzw. podwójne zabezpieczenie stropu drewnianego.

Nie wiem czy to poprawne rozwiązanie czy wystarczy tylko przykręcić jedną płytę izolacyjną od dołu do belek?

A mógłbyś doradzić jeszcze czy zachodzi potrzeba przyklejenia płyty izolacyjnej z boku komina jak zaznaczyłem na rysunku.

Wnękę chcę wyłożyć płytkami z cegły.

Pozdrawiam
    plasticfun

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Kominki Piotr Batura
    Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał plasticfun Zobacz post
    Dzień dobry Piotrze

Dziękuję za odpowiedź

Może wyjaśnię co miałem na myśli komora dekompresyjna.
    Wejście rury dymowej do komina znajduje się na wysokości 180 cm od podłogi.
    Chciałem zamontować dolną półkę z płyty izolacyjnej nad ową rurą dymową i jeszcze jedną płytę dodatkowo pod drewnianymi krokwiami.Mam na myśli tzw. podwójne zabezpieczenie stropu drewnianego.

Nie wiem czy to poprawne rozwiązanie czy wystarczy tylko przykręcić jedną płytę izolacyjną od dołu do belek?

A mógłbyś doradzić jeszcze czy zachodzi potrzeba przyklejenia płyty izolacyjnej z boku komina jak zaznaczyłem na rysunku.

Wnękę chcę wyłożyć płytkami z cegły.

Pozdrawiam
    plasticfun
    Dobrze kombinujesz. Tam gdzie nie ma drewna można wiele....

Podwójne zabezpieczenie stropu drewnianego pewnie zbędne, ale zakładając doradzanie bez wizji lokalnej, nie zaszkodzi.

Domyślnie

Tam gdzie nie ma drewna można wiele.... i tu się z tobą zgadzam

Jeśli chodzi o przyklejenie płyty izolacyjnej do boku komina od środka wnęki to jest wymagana czy nie ?

Na odręcznym rysunku w mojej prośbie o poradę zapytanie zaznaczyłem na czerwono.

Pozdrawiam
    plasticfun

Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał plasticfun Zobacz post
    Tam gdzie nie ma drewna można wiele.... i tu się z tobą zgadzam

Jeśli chodzi o przyklejenie płyty izolacyjnej do boku komina od środka wnęki to jest wymagana czy nie ?

Na odręcznym rysunku w mojej prośbie o poradę zapytanie zaznaczyłem na czerwono.

Pozdrawiam
    plasticfun
    Nie ma potrzeby przyklejania tam płyty izolacyjnej.

Smile

Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie ma potrzeby przyklejania tam płyty izolacyjnej.
    Piotrze dziękuję ci bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
    plasticfun

Domyślnie

Witam, mam kominek spartherm varia 55, na czopuchu 3 kręgi akumulacyjne, jakieś 50cm od sufitu narożna kratka wywiewna.
    Pytanie dotyczy orientacyjnej temperatury wylotu powietrza przez górne kratki. Czy przy dłuższym paleniu jest ono bardzo gorące czy raczej lekko ciepłe? Bezpośrednio nad kratkami będę miał schowaną w suficie podwieszonym skrzynkę z rozwijanym ekranem. Ekran i kominek nie idą w parze tak więc jedno i drugie nie będzie używane tego samego dnia. Natomiast mam lekkie obawy czy górny wylot nie uszkodzi mi zwiniętego materiały w kasecie który jest wrażliwy na bardzo wysokie temperatury.

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Cytat Napisał Muskat Zobacz post
    Witam, mam kominek spartherm varia 55, na czopuchu 3 kręgi akumulacyjne, jakieś 50cm od sufitu narożna kratka wywiewna.
    Pytanie dotyczy orientacyjnej temperatury wylotu powietrza przez górne kratki. Czy przy dłuższym paleniu jest ono bardzo gorące czy raczej lekko ciepłe? Bezpośrednio nad kratkami będę miał schowaną w suficie podwieszonym skrzynkę z rozwijanym ekranem. Ekran i kominek nie idą w parze tak więc jedno i drugie nie będzie używane tego samego dnia. Natomiast mam lekkie obawy czy górny wylot nie uszkodzi mi zwiniętego materiały w kasecie który jest wrażliwy na bardzo wysokie temperatury.
    Żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebnych jest więcej informacji na temat przepływu powietrza przez obudowę (kratki/wloty dolne i górne - wielkość!), rodzaju obudowy i jej wielkości. Fotki też mile widziane. Obudowy, kręgów....albo link do produktu.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

Domyślnie

Panie Piotrze pytanko.
    Szukam taniego rekreacyjnego kominka narożnego o małej mocy żeby zapalić sobie 2 razy w tygodniu w zimowe wieczory.
    Dostałem propozycję kominka Simple 8 BS za 6500 w obudowie przygotowanej do pomalowania. Czy taki kominek ma sens i czy cena za niego jest adekwatna, a może poleci pan coś innego w dobrej cenie?
    Pozdrawiam

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Cytat Napisał waka Zobacz post
    Panie Piotrze pytanko.
    Szukam taniego rekreacyjnego kominka narożnego o małej mocy żeby zapalić sobie 2 razy w tygodniu w zimowe wieczory.
    Dostałem propozycję kominka Simple 8 BS za 6500 w obudowie przygotowanej do pomalowania. Czy taki kominek ma sens i czy cena za niego jest adekwatna, a może poleci pan coś innego w dobrej cenie?
    Pozdrawiam
    Nigdy nie kupiłbym tego urządzenia, mając na myśli alternatywne źródło ciepła. Do tego moim zdaniem nie nadają się również wkłady kominkowe najlepszych producentów niemieckich. Taki slogan warto mieć zawsze na uwadze: do palenia są paleniska...wkłady kominkowe do świecenia. Czyli zakładając Twoje oczekiwania, odpowiedź brzmi tak. Ma sens...

Strona 613 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia