dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 607 z 607
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.135 z 12135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Kominki Piotr Batura
    Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał nicponeq Zobacz post
    Witam, postawiłem niedawno mała kozę , ze względu na ciężkie dojście do komina i usytuowanie,nie jest bardzo daleko od ściany pokrytej gładzią (ok 20 - 30cm) ściany są bardzo gorące więc chcę dać tam kamień gnejs grubości ok 3 cm i teraz zasadnicze pytanie czy wysoko elastyczny klej cm16 z Ceresit wytrzyma w fugach (
    do 2 cm) tego kamienia ???
    Skoro gładź jakoś to wytrzymuje, to CM 16 tym bardziej.....A jak nie wytrzyma, to za 2-3 lata poprawisz....

Domyślnie

Dzień dobry,

Planuję dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym dużego basenu 45m3 wody. Wyliczyłem ze aby podgrzać wodę z 20 do 30 stopni potrzebuję nawet 500kWh energii. Oczywiście w praktyce nie będę dopuszczał do takiego wystudzenia, ale myślę że i tak potrzebuję co najmniej kominka 30kW z płaszczem wodnym i z obsługą rekuperacji (doprowadzanie powietrza z zewnątrz).

Czy ktoś może mi coś polecić? Większość producentów kończy oferty na 20kW. Znalazłem Tapis Hydro 40kW ale bez obsługi rekuperacji

Dodam, że w ubiegłym roku zainstalowałem kominek 20kW z płaszczem i buforem 1m3. Podłączyłem do grzejników i działa świetnie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
    Jacek

Kod pocztowy
    62-100
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Domyślnie

Cytat Napisał Jacekbuduj Zobacz post
    Dzień dobry,

Planuję dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym dużego basenu 45m3 wody. Wyliczyłem ze aby podgrzać wodę z 20 do 30 stopni potrzebuję nawet 500kWh energii. Oczywiście w praktyce nie będę dopuszczał do takiego wystudzenia, ale myślę że i tak potrzebuję co najmniej kominka 30kW z płaszczem wodnym i z obsługą rekuperacji (doprowadzanie powietrza z zewnątrz).

Czy ktoś może mi coś polecić? Większość producentów kończy oferty na 20kW. Znalazłem Tapis Hydro 40kW ale bez obsługi rekuperacji

Dodam, że w ubiegłym roku zainstalowałem kominek 20kW z płaszczem i buforem 1m3. Podłączyłem do grzejników i działa świetnie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
    Jacek
    Kierowanie się mocą podawaną przez producentów, może Cie zaprowadzić w ślepy zaułek. 10 kg drewna, tylko teoretycznie ma 40 kWh. Musisz je dobrze spalić. Jak czytam "moc 40 kW", zapala mi się czerwona lampka, bo wiem, że więcej ogrzeję dobrym urządzeniem mającym ....12-14 kW.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

Domyślnie

Zacznij od tego, ile kW potrzebujesz, żeby pokryć straty (utrzymać temperaturę).
    I czemu kominek?
    Nawet, jak minimalna ilość ciepła trafi do pomieszczenia, w którym stoi to je przegrzejesz (jak to nowy dom albo starszy sensownie ocieplony).
    Jak będzie ciepło też będziesz grzał nim basen? IMO lepsza do tego będzie pompa ciepła - jak pokombinujesz, to odpadowy chłód z niej wykorzystasz do chłodzenia domu latem.

Domyślnie

Dzięki za (p)odpowiedzi!

Do podtrzymania temperatury będę potrzebował max 8kW. Jeśli zainstaluję roletę to mniej.
    Z rozwiązania o którym piszę będę korzystał tylko zimą. Tak jak pisałem, chodzi o dodatkowe źródło ciepła.
    Mam dużo drzewa. Pompę ciepła oczywiście i tak robię. Ale lubimy siedzieć przy kominku zimą.

Apropos podawanych mocy producentów. Masz rację. Dla przykładu, moja Lucy 20 z Kratek wg specyfikacji oddaje do wody 13kW. W praktyce jak mierzę zmiany temperatury na buforze to widzę ze daje około 8-10kW. Dlatego szukam dużego kominka aby mieć zapas.

Pozdrawiam,
    Jacek

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Dzięki za (p)odpowiedzi!

Do podtrzymania temperatury będę potrzebował max 8kW. Jeśli zainstaluję roletę to mniej.
    Z rozwiązania o którym piszę będę korzystał tylko zimą. Tak jak pisałem, chodzi o dodatkowe źródło ciepła.
    Mam dużo drzewa. Pompę ciepła oczywiście i tak robię. Ale lubimy siedzieć przy kominku zimą.

Apropos podawanych mocy producentów. Masz rację. Dla przykładu, moja Lucy 20 z Kratek wg specyfikacji oddaje do wody 13kW. W praktyce jak mierzę zmiany temperatury na buforze to widzę ze daje około 8-10kW. Dlatego szukam dużego kominka aby mieć zapas.

Pozdrawiam,
    Jacek
    Jeśli masz dobry komin, Twoje oczekiwania powinny spełnić urządzenia z płaszczem wokół komory spalania i potrójnym przepływem dymu przez płomieniówki. Nie dlatego że są duże czy mają napisane na tabliczce znamionowej "dużo". To urządzenia które dystansują inne rozwiązania w odzysku energii ze spalanego drewna. Np Romotop 6.6.2 TV, czy Defro (chyba wszystkie modele). Urządzenia tego typu cechuje tez duża elastyczność. 6.6.2 TV stosowałem z powodzeniem z domach 100 m2, jak i 300 m2. Ciekawostką jest fakt, że Romotop chwali się "opracowaniem systemu", który Defro stosował już wiele lat wcześniej w kotłach. Moim zdaniem większa jest też zwyżka wydajności dzięki zastosowaniu układu triple pass, którą Romotop określa na "do 10%"

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet, jak minimalna ilość ciepła trafi do pomieszczenia, w którym stoi to je przegrzejesz (jak to nowy dom albo starszy sensownie ocieplony).
    Przegrzanie jest odczuciem indywidualnym.
    Mnie się nie przegrzewa, a że jest cieplej niż przed rozpaleniem oczywistość.
    Po przeprowadzce, ale dom jakby w trakcie kończenia

Są dwa rodzaje ludzi – ci, którzy dzielą ludzi na dwa rodzaje i ci, którzy tego nie robią.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

Domyślnie

Cytat Napisał giman Zobacz post
    Przegrzanie jest odczuciem indywidualnym.
    Mnie się nie przegrzewa, a że jest cieplej niż przed rozpaleniem oczywistość.
    Tapis Hydro przekazuje 22% ciepła do pomieszczenia (78% do wody). Jak dostarczy do wody tylko te 8kW potrzebne do podtrzymania (24/7 - albo 16kW przez 1/2 czasu czy jeszcze w innych proporcjach - ważne, że 192kWh dziennie) to do pomieszczenia w którym stoi dostarczy 2,26kW czyli ponad 54kWh dziennie.
    Ze świecą szukać nowego domu, gdzie pomieszczenie, w którym stoi kominek ma takie zapotrzebowanie w największe mrozy.

A co, gdy wodę trzeba będzie podnieść temperaturę wody? To już robi się sauna fińska.

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tapis Hydro przekazuje 22% ciepła do pomieszczenia (78% do wody). Jak dostarczy do wody tylko te 8kW potrzebne do podtrzymania (24/7 - albo 16kW przez 1/2 czasu czy jeszcze w innych proporcjach - ważne, że 192kWh dziennie) to do pomieszczenia w którym stoi dostarczy 2,26kW czyli ponad 54kWh dziennie.
    Ze świecą szukać nowego domu, gdzie pomieszczenie, w którym stoi kominek ma takie zapotrzebowanie w największe mrozy.

A co, gdy wodę trzeba będzie podnieść temperaturę wody? To już robi się sauna fińska.
    Dzięki za odpowiedź ale nie obawiam się tego, bo hala basenowa ma aż 450m3 jest dwukondygnacyjna

Domyślnie

Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeśli masz dobry komin, Twoje oczekiwania powinny spełnić urządzenia z płaszczem wokół komory spalania i potrójnym przepływem dymu przez płomieniówki. Nie dlatego że są duże czy mają napisane na tabliczce znamionowej "dużo". To urządzenia które dystansują inne rozwiązania w odzysku energii ze spalanego drewna. Np Romotop 6.6.2 TV, czy Defro (chyba wszystkie modele). Urządzenia tego typu cechuje tez duża elastyczność. 6.6.2 TV stosowałem z powodzeniem z domach 100 m2, jak i 300 m2. Ciekawostką jest fakt, że Romotop chwali się "opracowaniem systemu", który Defro stosował już wiele lat wcześniej w kotłach. Moim zdaniem większa jest też zwyżka wydajności dzięki zastosowaniu układu triple pass, którą Romotop określa na "do 10%"
    Piotrze, dziękuję. Rzeczywiście Defro wygląda porządnie, ma do 26kW mocy z czego do 16kW w wodzie. A do tego polska firma. Wezmę ofertę. Natomiast tego Romotop 662tv na stronie romotop.pl znaleźć nie mogę. Chyba już nie produkują

Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss

Domyślnie

Dzięki za (p)odpowiedzi!

Pozdrawiam,
    Jacek
    Nie lepiej zainwestować w fotowoltaikę latem oddać to do sieci zimą odebrać.
    Raz zainstalujesz to i spokój obliczysz dokładne zapotrzebowanie na dom i basen dla PC.
    Kominek na biopaliwo postawisz, gdzie będziesz chciał, zero roboty szybko rozpalasz wszędzie czysto.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 07-12-2019 o 17:38
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

Kocioł Rakoczy 38kW pod.ślimakowy, sterownik nastawy-MultiFun i Ecoal-odczyt, ruszto-deflektor, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Domyślnie

Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A nie lepiej zainwestować w fotowoltaikę, latem oddać to do sieci, zimą odebrać.
    Raz zainstalujesz to i spokój, obliczyć dokładne zapotrzebowanie na dom i basen dla PC
    Kominek na biopaliwo postawisz gdzie będziesz chciał, zero roboty, szybko rozpalasz, wszędzie czysto.
    Tak, przymierzam się do tego. Dlatego pompa ciepła. Nie podobają mi się jednak panele na dachu z karpiówką ale pewnie ulegnę na wiosnę. Kominek na biopaliwo już miałem w innym domu. To nie ta atmosfera. Kominek na pilota i zapach nafty to nie dla nas. Musi strzelać drewno Panele nie wykluczają kominka na szczęście ja w kominku palę tylko w weekendy. Dzięki!

Kod pocztowy
    62-100

Domyślnie

Piotrze, dziękuję. Rzeczywiście Defro wygląda porządnie, ma do 26kW mocy z czego do 16kW w wodzie. A do tego polska firma. Wezmę ofertę. Natomiast tego Romotop 662tv na stronie romotop.pl znaleźć nie mogę. Chyba już nie produkują
    Romotop faktycznie zaczął kombinować jakieś tańsze wersje oszczędnościowe. Z drugiej strony mają ofertę na niemiecki rynek. Dobre, ale za niemiecka pensję....Defro jak na firmę startującą w branży kominkowej, robi wrażenie nawet na mnie Oczywiście coś tam bym poprawił, ale to firma wywodząca się z kotłów, więc nie dziwi mnie przemyślana i sprawna konstrukcja wymiennika wodnego.

Domyślnie

Panowie, takie pytanie - gdzie mogę kupić moduły CMA?

Domyślnie

Dzień dobry,
    Poszukuję sprawdzonego, ekonomicznego wkładu kominkowego do mojego domu.
    Dom parterowy, 120mkw. powierzchni użytkowej, w domu ogrzewanie podłogowe gazowe oraz rekuperacja.
    Kominek miałby służyć dogrzewaniu salonu oraz tworzeniu klimatu w wekendy i swieta.

Zastanawiam się nad czymś takim:

https://kratki.com/sklep/pl/produkt/3149/zosia-eco-12

Proszę o sugestie?

Strona 607 z 607

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia