dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 617 z 648
Pokaż wyniki od 12.321 do 12.340 z 12943
  1. #12321
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ph24

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-305
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    zamierzam zakupić używany wkład kominkowy. Zgodnie z opisem sprzedającego to:
    "wkład kominkowy HAJDUK VOLCANO 2LH/51 z 2015 roku. Stan bardzo dobry - mało używany, bardzo dobrze pali się."
    Wkłady tej firmy maja dobrą opinie wśród internautów, ale wolałbym usłyszeć opinie fachowców. Ponadto proszę o wskazówki na co miałbym zwrócić uwagę przy zakupie.

  2. #12322
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BasiaOk

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Łaziska Górne
    Kod pocztowy
    43-170
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Chciałabym dowiedzieć się trochę więcej o firmie Robiren, a szczególnie o APZ15S. Czy ten rodzaj pieca w połączeniu z ciepłą zabudową i ceramicznymi modułami akumulacyjnymi CMA6 - APZ12 będzie dobrym wyborem ? Bardzo lubię widok ognia i ciepło bijące z ogniska.. Z góry dziękuję za odpowiedz

  3. #12323

    Domyślnie

    Witajcie

    zastanawiam się gdzie zamówić kamień/płytę na blat/obramówkę drzwiczek kominka ze zdjęcia

    To co będzie wyłożone kamieniem/płytką na zdjęciu jest jako panel podłogowy żeby sobie to wyobrazić

    Jakieś rady ?




    Rysunek "techniczny":


    PS. Górny panel wystaje, ale ma być schowany, generalnie blat będzie na równi z całym kominkiem tak jak na dole

  4. #12324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztukatormalarz Zobacz post
    Witajcie

    zastanawiam się gdzie zamówić kamień/płytę na blat/obramówkę drzwiczek kominka ze zdjęcia

    To co będzie wyłożone kamieniem/płytką na zdjęciu jest jako panel podłogowy żeby sobie to wyobrazić

    Jakieś rady ?




    Rysunek "techniczny":


    PS. Górny panel wystaje, ale ma być schowany, generalnie blat będzie na równi z całym kominkiem tak jak na dole
    Kamień zwykle u kamieniarza zamawiałem....

  5. #12325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar pankufur
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Dzielnica
    Skała Wieś
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5169.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	449747
    Zaczynam się obawiać, bo trochę tu poczytałem. Miałem nie robić dolotu powietrza, potem postanowiłem zrobić i zrobiłem. Fi 80 i teraz nie wiem czy nie za mały. Nic już z tym nie zrobię, bo już po wylewkach. Czy ten przekrój wystarczy? Kominek nie będzie służył do grzania domu, bez płaszcza, bardziej dla naszej przyjemności. Nie mam rekuperacji. Wkład Defro Intra SM BP

  6. #12326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pankufur Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5169.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	449747
    Zaczynam się obawiać, bo trochę tu poczytałem. Miałem nie robić dolotu powietrza, potem postanowiłem zrobić i zrobiłem. Fi 80 i teraz nie wiem czy nie za mały. Nic już z tym nie zrobię, bo już po wylewkach. Czy ten przekrój wystarczy? Kominek nie będzie służył do grzania domu, bez płaszcza, bardziej dla naszej przyjemności. Nie mam rekuperacji. Wkład Defro Intra SM BP
    Skoro nie masz rekuperacji, możesz się wspomóc powietrzem z pomieszczenia. Pierwsze 15-30 minut palenia. Potem fi 80 da radę. Możesz to osiągnąć zostawiając rozszczelnione drzwi, lub wstaw trójnik na dolocie powietrza z wkładu. Do tego trójnika podłącz swój kanał fi 80 i drugi pobór z dolnych partii obudowy. Ten drugi dolot zakończ szczelną regulowaną przepustnicą. Kominek musi mieć zgodnie ze sztuką wykonane kratki nawiewno wywiewne. Zwykle info o tym podaje producent w instrukcji. Zwróć uwagę by były to wartości po odliczeniu ramek i ograniczeń przepływu z powodu siatki na kratkach.

  7. #12327
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar pankufur
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Dzielnica
    Skała Wieś
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję, trochę mnie uspokoiłeś, bo już widziałem te kłęby dymu w salonie. Salon mam dosyć duży, bo otwartej przestrzeni jakieś 70-80 m2i może nie będzie potrzeby palić przy otwartym oknie w zimie.

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Możesz to osiągnąć zostawiając rozszczelnione drzwi
    drzwi kominka? Rozumiem, że rozpalam przy uchylonych drzwiach i dopiero po chwili zamykam?

  8. #12328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Taka praktyka jest niezbędna nawet mając prawidłowo wykonany dolot (np fi 160). Nie zawsze, ale w większości przypadków. Dopóki komin i wkład się nie rozgrzeją, nadmiar powietrza to konieczność. Często brudzenie szyby następuje wyłącznie w momencie rozpalania kominka. Jak to kontrolować? Zwykle przedwczesnemu zamykaniu drzwi, towarzyszy parowanie szyby. Gdy tylko to zjawisko zobaczymy, należy szybko rozszczelnić wkład uchylając drzwi. W zasadzie koniec parowania oznacza możliwość zamknięcia drzwi na stałe. W jednym wkładzie następuje to szybciej, w drugim później...bez względu na sposób doprowadzenia powietrza rodzaj dolotu. Nie zawsze wpływ na to zjawisko ma pogoda czy wilgotność drewna. Para na początku palenia ma największy wpływ na osiadanie sadzy na szybie, w prawidłowo wykonanym kominku.

  9. #12329
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar pankufur
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Dzielnica
    Skała Wieś
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję. Nie będę robił trójnika, tylko rozpalał przy uchylonych drzwiach kominka. Dam Ci znać jak to wyszło. W sobotę montuje mi firma i popalimy zobaczymy.

  10. #12330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czekamy więc....

  11. #12331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał pankufur Zobacz post
    Jeszcze raz dziękuję. Nie będę robił trójnika, tylko rozpalał przy uchylonych drzwiach kominka. Dam Ci znać jak to wyszło. W sobotę montuje mi firma i popalimy zobaczymy.
    Ja tak robię, bo mam szeroki 110 cm wkład – gilotyna podniesiona na pudełko zapałek przy rozpalaniu (od góry) dopóki ogień nie zejdzie z rozpałki niżej. Potem zamykam drzwiczki. A gdy już w palenisku buzuje jak należy, zamykam dolot powietrza. Tzn. powinnam napisać przymykam, bo szyber nigdy nie zamyka szczelnie przepływu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #12332
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zamknięty szyber, zamknięty (przymknięty) dolot powietrza i szeroki na 110 wkład. Fajny przepis na kiszenie ale nie kapusty
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zamknięty szyber, zamknięty (przymknięty) dolot powietrza i szeroki na 110 wkład. Fajny przepis na kiszenie ale nie kapusty
    Dobry gospodarz to i ukisi jabłka z kapustą.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #12334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Śmiejcie się mądrale, a spróbowalibyście palić w takim wkładzie inaczej. On po prostu łyka drewno jak dostaje za dużo powietrza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #12335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zamknięty szyber, zamknięty (przymknięty) dolot powietrza i szeroki na 110 wkład. Fajny przepis na kiszenie ale nie kapusty
    Przekręciłeś to co napisałam. Nieładnie, Remiks.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #12336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Przekręciłeś to co napisałam. Nieładnie, Remiks.
    No nie mogłem się powstrzymać Przepraszam.
    To co napisałaś to fajny przykład jak nie wybierać wkładu (kominka), w kominku musi się palić przecież po to jest przecież. Dobierać trzeba tak by to palenie przynosiło radość i pożytek a nie przeszkadzało.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #12337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak bym go sama wybierała, to byłby inny. Pisałam gdzieś kiedyś o tym. Jest, jak jest, a ja muszę sobie z tym radzić. Na dodatek jakoś tylko ja potrafię w nim rozpalić i potem palić, bez efektu kopcenia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #12338
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jak bym go sama wybierała, to byłby inny. Pisałam gdzieś kiedyś o tym. Jest, jak jest, a ja muszę sobie z tym radzić. Na dodatek jakoś tylko ja potrafię w nim rozpalić i potem palić, bez efektu kopcenia.
    On po prostu potrzebuje kobiecej ręki.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #12339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Animus
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #12340

    Domyślnie

    A nie dałoby rady rozpalić mniejszego ogniska na środku tego kolosa? Wizualnie to nie będzie to samo co w katalogach, ale od strony funkcjonalnej może by się sprawdziło...?

Strona 617 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony