dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 610 z 648
Pokaż wyniki od 12.181 do 12.200 z 12943
  1. #12181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubaxxx Zobacz post
    Narozny, ale w ksztalcie trapezu.
    Cos w tym stylu
    http://naszkominek.pl/przedmiot/118/kominek-narozny

  2. #12182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubaxxx Zobacz post
    Pany. Z rozpedu i chyba głupoty uzylem do wymurowania obudowy wkladu, samej zaprawy szamotowej. Zupelnie zapomnialem o dodaniu cementu. Obudowa jest z pelnej czerwonej cegly. To jest prosta, pionowa konstrukcja pod sam sufit bez zadnych skosów. Kominek narozny. Wnetrze wylozone plytami krzemianowo-wapiennymi, z wyjatkiem cegly. Sciana z cegly bedzie otynkowana. Pytanie czy po kilkukrotnym rozpaleniu na maksa jest szansa ze ta zaprawa sie odpowiednio "zetnie"?
    Dobry tynk mineralny na podwójnej siatce zatopionej (dwukrotnie) w kleju i cegły w środku mogą nawet luźne być.....

  3. #12183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobry tynk mineralny na podwójnej siatce zatopionej (dwukrotnie) w kleju i cegły w środku mogą nawet luźne być.....
    Dzięki za sugestie. Mialem zamiar r,ucuc tynk knauf therma, dedykowany do ogrzewania ściennego. Oczyeiscie z zatopioną sistką.

  4. #12184
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sosenka3

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kaletnik
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Grupowiczów

    Potrzebuję pomocy doradztwa.
    Buduję domek Sosenka 3 jestem już po tynkach ale problem/ dylemat pojawia się przy kominie....

    Ekipa budowlana doradziła mi przy budowie komina z wkładem ceramicznym wejście pod kątem 45 stopni.....bo planowałem wkład kominkowy ale ceny trochę mnie przeraziły i postanowiłem podłączyć ładną " kozę".
    W tym miejscu pojawił się problem; wejście od góry sporo wystaje a od dołu jest krótsze. Znalazłem taką wkładkę https://kominy-online.pl/kominy-czar...dcZH8Whidm1qYk, super rozwiązanie ale w obecnym stanie będzie mocno odstawało w górnej części od ściany zrobi się taki klin.
    Jeden fachowiec może zbić tą ceramikę i przerobić wejscie na 90stopni ale to wiąze się z kuciem w plecach komina co mnie się nie widzi (a wręcz przeraża).
    Do tego teraz jak kładzione były tynki ekipa paliła sobie w roboczej kozie i wejscie do komina pękło nie ukruszył się a nic tylko jest taka sznyta:/ i nie wiem czym się tutaj przejmować......
    Przerabiać czy podpinać wkład aby było mniej przerabiania zgłupiałem,......

  5. #12185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Zajrzyj głębiej do tych skorupek kominowych.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #12186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sosenka3 Zobacz post
    Witam Grupowiczów

    Potrzebuję pomocy doradztwa.
    Buduję domek Sosenka 3 jestem już po tynkach ale problem/ dylemat pojawia się przy kominie....

    Ekipa budowlana doradziła mi przy budowie komina z wkładem ceramicznym wejście pod kątem 45 stopni.....bo planowałem wkład kominkowy ale ceny trochę mnie przeraziły i postanowiłem podłączyć ładną " kozę".
    W tym miejscu pojawił się problem; wejście od góry sporo wystaje a od dołu jest krótsze. Znalazłem taką wkładkę https://kominy-online.pl/kominy-czar...dcZH8Whidm1qYk, super rozwiązanie ale w obecnym stanie będzie mocno odstawało w górnej części od ściany zrobi się taki klin.
    Jeden fachowiec może zbić tą ceramikę i przerobić wejscie na 90stopni ale to wiąze się z kuciem w plecach komina co mnie się nie widzi (a wręcz przeraża).
    Do tego teraz jak kładzione były tynki ekipa paliła sobie w roboczej kozie i wejscie do komina pękło nie ukruszył się a nic tylko jest taka sznyta:/ i nie wiem czym się tutaj przejmować......
    Przerabiać czy podpinać wkład aby było mniej przerabiania zgłupiałem,......
    System ma 30 lat gwarancji, a pęka po pierwszym sezonie. Ja bym jednak to naprawił....Skonsultuj problem z przedstawicielem systemu. Nie sadzę, by Ci uznał gwarancję (coś wymyśli), ale podpowie może jak naprawić....

  7. #12187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam wszystkich w tym wątku.
    Remontuję dom, jestem na etapie skuwania starej wylewki aby zrobić nową.
    Zaplanowany jest także kominek, który będzie postawiony przy ścianie zewnętrznej.
    1. I tu powstaje pytanie: czy dolot powietrza do kominka można zrobić po prostu na wprost przez ścianę zewnętrzną? (poziom 0 jest około 70 cm od gruntu)
    czy lepiej dać pionowo w dół (z 40 cm w dół, odsuwając się od ściany z 20 cm??) i potem przebić się przez fundament?
    Jak jest korzystniej?
    2. z tego co czytałem to pod kominkiem robi się normalną wylewkę jak w całym domu (styropian i taka sama grubość wylewki bez dodatkowego zbrojenia), ale nie kładzie się rurek od ogrzewania podłogowego - pytanie: czy trzeba to miejsce posadowienia kominka oddylatować od posadzki z ogrzewaniem?
    3. na zewnątrz też muszę postawić komin - jaki najlepszy będzie? systemowy? czy wymurować z czerwonej cegły? co polecacie?

    Dziękuję za wskazówki

  8. #12188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    1.Można przez ścianę, ale przy dużych mrozach może dojść do wkraplania kondensatu.
    2.Wylewka jest zależna od obciążenia czyli jaki robisz kominek.
    3.Komin domurowany zewnętrzny musi być porządnie ocieplony, inaczej kondensat zaleje ścianę, systemowy ze skorupek jest nietrwały..
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #12189
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    1.Można przez ścianę, ale przy dużych mrozach może dojść do wkraplania kondensatu.
    2.Wylewka jest zależna od obciążenia czyli jaki robisz kominek.
    3.Komin domurowany zewnętrzny musi być porządnie ocieplony, inaczej kondensat zaleje ścianę, systemowy ze skorupek jest nietrwały..
    1. Jaki Ty tam kondensat widzisz, a przed zawilgoceniem ściany (punktem rosy na zewnątrz rury) chroni izolacja kanału i po sprawie.
    3. A skąd kondensat na ścianie?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    1. Jaki Ty tam kondensat widzisz, a przed zawilgoceniem ściany (punktem rosy na zewnątrz rury) chroni izolacja kanału i po sprawie.
    3. A skąd kondensat na ścianie?
    1.Kanał jest krótki, dalej jest wkład kominka.
    3.Z komina.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #12191
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    1.Kanał jest krótki, dalej jest wkład kominka.
    3.Z komina.
    Konkretniej proszę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #12192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Nie wiem co tu jeszcze dodać.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #12193

    Domyślnie Kształt obudowy kominka

    Dzień dobry Jestem tu od dziś i pewnie będę często wpadać i zadręczać pytaniami , bo właśnie zaczęłam wykańczać nowy dom. Mam pytanie odnośnie kominka, a właściwie jego obudowy. Czy zawsze wkład kominowy musi być obudowany płytami do góry?Czy obudowa może kończyć się niżej ,a nie pod sufitem?Czy można obudować wkład kominowy, zostawiając rurę na wierzchu? Pewnie pytanie z tych infantylnych, ale w temacie jestem zielona. Dziękuję za potencjalną odpowiedź.Pozdrawiam

  14. #12194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wszystko co piszesz można. Tylko pamietaj, że na kominie, za plecami wkładu trzeba położyć płyty wapniowo-krzemianowe by izolować.
    Tu ważniejsze jest jaki masz strop nad kominkiem, betonowy?

    Zajrzyj pod linka (Inspiracje kominkowe) w mojej sygnaturze. Znajdziesz masę kominków z rurami dymowymi (takie czarne idące od wkładu do komina aż prawie pod sufit) na wierzchu. Też tak mam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #12195
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    1. Jaki Ty tam kondensat widzisz, a przed zawilgoceniem ściany (punktem rosy na zewnątrz rury) chroni izolacja kanału i po sprawie.
    3. A skąd kondensat na ścianie?
    1. Osłabiona zmniejszona izolacja - mostek
    3. Przemarzanie = skraplanie
    Dodatkowo taki układ kominów przy dużych mrozach , przemarzanie, utrudnia start kominka wewnętrznego

    Komin zewnętrzny lepszy z cegły , systemowy w środku budynku.
    Darek B

  16. #12196
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    1. Osłabiona zmniejszona izolacja - mostek
    3. Przemarzanie = skraplanie
    Dodatkowo taki układ kominów przy dużych mrozach , przemarzanie, utrudnia start kominka wewnętrznego

    Komin zewnętrzny lepszy z cegły , systemowy w środku budynku.
    Darek jak masz pisać bzdurki to lepiej nie udzielaj się w końcu to Ty jesteś fachowcem tyle że niestety nie od skraplania i czytania ze zrozumieniem. Proszę przeczytaj post których dotyczą te punkty. Mieszanie pojęć do niczego nie prowadzi no i wypadało by troszkę nauk łyknąć. Pkt 3 w Twojej odpowiedzi to niestety zdanie fałszywe bo o ile przemarzanie to temperatura ale już do skraplania jeszcze coś jest potrzebne więc nie da się postawić znaku równości.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #12197

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wszystko co piszesz można. Tylko pamietaj, że na kominie, za plecami wkładu trzeba położyć płyty wapniowo-krzemianowe by izolować.
    Tu ważniejsze jest jaki masz strop nad kominkiem, betonowy?

    Zajrzyj pod linka (Inspiracje kominkowe) w mojej sygnaturze. Znajdziesz masę kominków z rurami dymowymi (takie czarne idące od wkładu do komina aż prawie pod sufit) na wierzchu. Też tak mam
    Hmm...i tu mam zagwozdkę...Co to strop? Jeśli to sufit, to tak , jest betonowy Dziękuję za linka

  18. #12198

    Domyślnie

    Chciałabym ,żeby kominek ( ale nie koza, ani wolnostojący) tylko wkład do zabudowy , pojawił się przy schodach, ale był zabudowany jak najniżej, aby nie zakryć przestrzeni nad schodami




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91662270_841189036350575_2044445273740017664_n.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	442604Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91749796_889651178162424_1703353887513116672_n.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	442605Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	92243604_1096593437364466_5259232847461351424_n.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	442606

  19. #12199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    To trójnik od komina jest po prawej, a reszta po lewej?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #12200

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To trójnik od komina jest po prawej, a reszta po lewej?
    Niestety tak jest i będę musiała to przerobić, bo chcę ,żeby kominek był przy schodach. Ale chcę niską zabudowę. Fachowiec od kominków powiedział,że nie jest to możliwe .

Strona 610 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony